Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Co wybrać z alu 18'' do czerwonej VIII-ki

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#46 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:23, 22.12.2010

Autor tematu jeździ tak, jak sądzę każdy posiadacz tak wykwintnego pojazdu jakim jest Accord. Trzeba przedmuchać od czasu do czasu tak jak i rasowego konia wypada raz na jakiś czas pogonić. Samochód szanuję jak każdy dotychczasowy, w dziury nie wjeżdżam ale gdy sucho. Jak mokro to niestety niektórych nie widać, to i zdarza się zakląć słysząc ten nieprzyjemny dźwięk zbyt mocno pracującego zawieszenia.
Tak jak piszecie, drogi są jakie są i wydaje mi się, że przy 225 to 45 jest minimum jakie można założyć na te nasze ścieżki. Na 50-kach jeździłem ładne parę lat i ani razu felgi nie uszkodziłem. Może i z lekko niższymi będzie to samo.
Tak jak napisał blackfly, jeżeli założę 17'' to nie zauważę różnicy zdejmując 16-kę. Dlatego decyduję się na 18'', choć rozsądek mówi - daj 17 bo to bardziej ekonomiczne/bezpieczne/standardowe.
Kolega ma na Passacie 225/40 i powiedział mi szczerze, że ostatni raz kupił auto na takich gumach.


Jak wiesz passat to tania niemiecka limuzyna prawie komfortowa a ze zawias tam miekki to moze mu to robilo roznice, accord jakby nie bylo o niebo twardszy i zeby potrzymac te walory kupuje sie takie opony a nie inne chcesz miec resoraka to profil 50> jak w passacie sory ale jezeli ktos caly czas jezdzil na oponach o tak duzym profilu i przesiadzie sie na mniejszy to czuje roznice.
co masz na mysli piszac bezpieczne?to od Ciebie zalezy jakie kola kupisz i jakie opony. przeznaczas troche kasy na to wiec nie kupisz made in china bo to niebezpieczne tak mysle.standardowe....jesli chcesz standard to salon hondy i moze by Ci dali jakas znizke na oem'y. i bedziesz mial to co wszyscy. a tu chyba chodzi o to zeby miec to czego inni nie maja.np Twoj kolega ma paska i jak jedzie na zakupy zostawia auta na parkingu i idac do sklepu widzi jeszcze 20 takich samych. a ty stawiajac acco mijasz maksymalnie 2-3,i kazdy wyglada inaczej(16''-18" typeS, sport itp)
  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#47 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:30, 22.12.2010

Lorf, ma duzo racji:) mowie Ci o tych 19 dlatego ze 6k na kola to nie malo a nie chce zebys zrobil jak ja:) tez kupilem oem'y 17 i po pol roku stwierdzilem ze to zaden efekt ani trakcyjny ani wizualny i kuplem 18. przez co stalowki do wyrzucenia i dwa komplety opon tez bo na 17 mialem letnie a teraz chce zimowe. wiec jakby nie bylo jestem troche kasy w plecy a moge od razu kupic 18:) ale tez sluchalem takich co mowili ze juz na 17 bede mial mega twardo. zreszta jak obnizalem to tez mowili ze po pierwszej dziurze bede plul zebami a jakos do dzis ani jeden mnie nawet nie rozbolal:)
  • 0

#48 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:38, 22.12.2010

blackfly, nie powiem, że masz rację tak jak nie powiem, że jej nie masz. Nie jeździłem, nie wiem.
Jednak co by nie mówić, większość przestrzega przed zbyt niskim ogumieniem na nierównych drogach (o dziurach nie wspomnę).

Dopiszę bo w międzyczasie trochę na mnie żeście wsiedli.

Bezpiecznie - to odnosiło się do felgi a nie jazdy jako takiej. to samo pozostałe.
Passatowi też się dostało a w sumie cały czas mowa jest o felgach a nie aucie i w tym tonie było jego stwierdzenie.
Dodatkowo przypominam, że mówimy o wyglądzie auta rodzinnego. Ma wyglądać dostojnie - nie sportowo.
  • 0

#49 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:44, 22.12.2010

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chcecie byc hardkorowi i unikalni. Zamontujcie sobie takie :-P (255/25/24 o ile dobrze pamietam, Foto zrobione w NORWAY)
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#50 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:44, 22.12.2010

msnet, jednak z tego co piszesz jezdzisz jak ja, dobra felga sie nie pokrzywi od byle czego. ja w miniaku przez prawie rok nie skrzywilem felgi a powiem szczerze ze bylem wtedy mlodym kierowca, auto nie bylo moje wiec tez nie przywiazywalem takiej uwagi do tego, wiec zdarzyło mi sie pare razy niezle przypier* w dziure a felga nigdy nie byla do prostowania choc raz sie az rant lekko wgiął (wyglada jak po kontakcie z kraweznikiem) parkowanie itp co mam Ci powiedziec raz patrzytrzesz i sie nauczysz, ja od razu sie uczulilem i swoich nigdy nie przytarlem, za to moja dziewczyna raz przytarla i jz wie jak parkowac i jezdzic zeby nie przycierac. a na forach jest duzo opinii od osob ktore nigdy nie mialy, nigdy nie jezdzily ale slyszaly i przekazuja dalej.

zastanow sie czy te 19 nie sa lepszym pomyslem bo jezdzic bedzie sie tak samo a wtedy bedzie widac ze nie jest to zwykly accord na 18 jak 90% na ulicach. zauwaz ze teraz 90% VIIgen jezdzi wlasnie na 17 (u nas jest jeden rozmiar nizej) wiec nczym sie taki samochod nie wyroznia dajesz 19 i jest t samochod osoby ktora go szanuje i nie jest to tylko dupowoz. przynajmiej ja tak to postrzegam. nie chce by moj samochod byl do lansu itp ale zeby wygladal tak ze ten kto ma wiedziec bedize wiedzial ze nie woze nim tylko dupy a przy okazji zeby jazda nim dawala max frajdy
  • 0

#51 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:07, 22.12.2010

Panowie, trzeba trochę zwolnić. Przypominam - podstawa to homologacja pojazdu. Pracuję w PZM wśród rzeczoznawców i wiem co mówię. Rozmawiam ostatnio sporo z tymi Panami jak również w ubezpieczeniach trochę się obracam. Pracują na moim sofcie więc kontakt mam z nimi szczerze prywatny. Ostatni przypadek z Zakopanego to odmowa wypłaty 24 tys. odszkodowania w aucie po przeróbce. Mieli dokumentację zdjęciową w chwili zawierania polisy (ogumienie jest podstawowym zdjęciem tak jak i numer VIN).
O nalepce z możliwym w danym modelu ogumieniem nie wspomnę. To chyba i u nas jest już podstawą do policyjnej sankcji - ale tu mogę się mylić. Dlatego odsyłam do poprzednich postów gdzie wyszczególnione są możliwe zestawy.
  • 0

#52 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:13, 22.12.2010

msnet, z mojej wiedzy wynika ze moze byc zamontowany kazdy rozmiar tak aby laczna wielkosc kola nie roznila sie o kilka % nie wiem dokladnie ile, no i oczywiscie opona nie moze byc w zlym stanie. gdyby bylo jak mowisz sami sobie by zaprzeczali, prosty przyklad u nas w pl hyundai i30 wyjezdza max na 16" kolach a w uk na 18 czy nawet 19, kiedy w pl instrukcji czy tam homologacji max rozmiar to 17. nastepna sprawa ze 90% z nas nie mialoby juz dowodu bo sporo tu VIIgen czy VI na 18 i wiekszych.
  • 0

#53 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:18, 22.12.2010

msnet, nie chcialem nikogo urazic ;) kupuj tak jak sobie zazyczyles, 18'' zebys faktycznie nie mial problemow z odszkodowaniem itp. wsumie mamy to polecic kolo a nie spierac sie czy wybrac 18-19-24 cale :D masz racje z wymiarami kupuj takie (szerokosc, wielkosc itp) jakie beda spelniac twoje warunki, a to znajdziesz w aso. bo jak masz kupic jakis nie oem o 1000 taniej od hondowskiej felgi to nie rob tego tylko kup oem po pierwsze trwalszy bo nie ma to jak felga skierowana po dany model auta. a oryginaly sa na tyle ladne ze nie bedzie wygladal tak jakbys nie chcial.

[ Dodano: 2010-12-22, 21:19 ]

msnet, z mojej wiedzy wynika ze moze byc zamontowany kazdy rozmiar tak aby laczna wielkosc kola nie roznila sie o kilka % nie wiem dokladnie ile, no i oczywiscie opona nie moze byc w zlym stanie. gdyby bylo jak mowisz sami sobie by zaprzeczali, prosty przyklad u nas w pl hyundai i30 wyjezdza max na 16" kolach a w uk na 18 czy nawet 19, kiedy w pl instrukcji czy tam homologacji max rozmiar to 17. nastepna sprawa ze 90% z nas nie mialoby juz dowodu bo sporo tu VIIgen czy VI na 18 i wiekszych.

chyba nie chodzi o dowod rejestracyjny tylko o wyplate z odszkodowania np ac
co kraj to obyczaj takie zycie. w angli to nawet bym sobie 20 zalozyl bo sa na to drogi.w polsce chyba tylko od swieta bym wyjechal na takich kolach, choc ludzie jezdza na 19-20 i tez nie placza takze co kto lubi, tylko zeby z auta nie zrobic niewiadomo czego. jesli felgi sie wyginaja nie wiadomo jak to trzeba naprawde zapierd...... i lapac wszystkie dziury wtedy sie zgodze. a jak to robia ludzie ktorzy maja x5 itp auta? siedza 19 na niskim profilu i co placza ze im zle a goooooowno prawda
  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#54 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:20, 22.12.2010

Zgadzam się z tym co piszesz. Jednak homologacja do czegoś służy. Pytanie - do czego?.
I nie wspomnę, że jest inna dla każdego kraju zakupu.
Następne pytanie - po co biją dopuszczalne dla danego modelu ogumienie.

lorf - nie przesadzaj teraz. Niczym mnie nie urażacie bo to w końcu ma być luźna dyskusja na tematy około-felgowe.
Odpowiada mi się ten styl wypowiedzi bo co to by była za dyskusja w stylu " Podoba się ta - tak, tak, tak" , "a może podoba się ta - tak, tak, tak"
  • 0

#55 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:23, 22.12.2010

msnet, to nie chodzi o dopuszczalne tylko podaja 3 rozmiary ogolnie stosowane zeby przecietny kowalski ktory o motoryzacji wie tyle ze trzeba wlozyc i przekrecic kluczyk a wczesniej wcisnac sprzegla badz hamulec zalezy jaka skrzynka wiedzial jakie kupic opony i felgi bez zandego skomplikowanego przeliczania itp. nawet jak oddasz do profesjonalnego tunera samochod to wlozy Ci 19 albo 20 jak mu powiesz ze chcesz miec najlepsza trakcje jaka mozliwa i myslisz ze zrobi cos co jest niezgodne z prawem? przeciez zaraz zabrali by mu licencje na uslugi.
  • 0

#56 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:24, 22.12.2010

nie roznila sie o kilka % nie wiem dokladnie ile

Podobno do 2% różnicy jest zalecane, a do 4% dopuszczalne.
No właśnie ciekaw jestem co ubezpieczyciel powie, gdy zmiana rozmiaru kół odbywa się w obrębie zalecanych 2%, ale rozmiar nie jest ujęty w homologacji ?
W innym samochodzie miałem sytuację, że założyłem 195/55 R16 , a nie 205/50 R16 jak było podane (mieściło się w 2%). Ciekawe czy byłby problem z ubezpieczeniem w razie czego.
  • 0

#57 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:26, 22.12.2010

jeszcze jedna uwaga nie wiem jak w nowych audi ale kupujac np a4 jest kilka rozmiarow wielkosci felg i jest to np 205/55R16 225/45R17 i 225/40R18 a w akcesoryjnych sa dostepne 245/40R18 czy tez 235/35R19 i nie ma ich ani w instrukcji ani homologacji a w aso Ci je zamontuja...
  • 0

#58 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:27, 22.12.2010

Mekintosh, hm to zalezy czy Twoja wina czy nie ;)
  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#59 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:36, 22.12.2010

Panowie, krótka piłka. Jutro zadzwonię do ubezpieczyciela i zadam konkretne pytanie. Co będzie jak jestem sprawcą kolizji i mam niezgodne z homologacją ogumienie lub światła (bo o nich też kiedyś słyszałem).
  • 0

#60 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:40, 22.12.2010

msnet, powiedz ze w instrukcji/homologacji masz najwieksze 225/45R18 a chcesz zalozyc 225/40R19 (nie wiem czy to jest to odpowiednie przeliczenie), ze zakres bledu to powiedzmy 1% czy tam ponizje 1% i powiedza Ci ze jest to ok:) ale podzwon wypytaj itp zebys mial pewnosc a wtedy powaznie sie zastanow nad 19 zobacz jak wygladaja tsx na 18 i na 19 bo u nas w pl to raczej ciezko sie czegos konkretnego dopatrzec.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq