Skocz do zawartości


RODO w HAKP

CH6 Skrzypi jak wóz drabiniasty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:00, 18.12.2010

no to już było, skrzypienie sworzni dolnych poprzedza ich urwanie :shock:

a może sobie po prostu skrzypią :j
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#17 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:KSU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:24, 18.01.2011

U mnie skrzypienie mam czasem jak jest dużo wody i kałuż a potem robi się chłodno. I raz z lewej raz z prawej. Ostatnio przy tych roztopach było naprawdę mokro, na drogach przez las wręcz rzeczki płynęły - zrobiłem trasę w takich warunkach i samochód stal 2 dni. No i zaczął skrzypiec - jak zwykle. Wiem ze 2 dni cieplej pogody i problem zniknie ale na razie jest mroźno więc ... Mam ten problem od dawna niestety i sam nie wiem czy to sworzeń czy coś innego. Pytanie czemu to przestaje skrzypieć po jakimś czasie ... A pierwszy raz to miałem z 2 lata temu jak wczesną wiosną z myjni wyjechałem i na drugi dzień mi skrzypiało - po 3 dniach przestalo ... Na bank gdzieś się woda dostaje ale kurde gumy na sworzniach są ok - mechanik mi sprawdzał ... Zastanawiam się nad wymianą tylko czy to pomoże ...

Pozdrawiam,
Jarek.
  • 0

#18 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:33, 18.01.2011

lepiej wymień dolne sworznie
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#19 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:148
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:cg9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:36, 19.01.2011

Seth dobrze radzi. W październiku doznałem tych objawów, które opisujecie. Skrzypienie które czasem ustawało słyszalne na skręcie podczas postoju i na nierównościach. W momencie gdy ucichło zupełnie dolny sworzeń URWAŁ SIĘ. Dalej to już wiecie - laweta i koszty. Acha wciągnąć samochód bez dolnego sworznia na lawetę to też nic przyjemnego. Dowiedziałem się, że i tak miałem fart że nadkole i błotnik mam nienaruszone, bo zazwyczaj kończy się to inaczej.
Chcąc sprawdzić dolny sworzeń trzeba podnieść koło i za pomocą ramienia/dźwigni unosić je i opuszczać (lub wybrać się na ścieżkę diagnostyczną), chociaż i diagnosta nie zawsze wyczuje luz na dolnym sworzniu.
  • 0

#20 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:KSU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:31, 19.01.2011

Jestem już umówiony na wymianę - ale nurtuje mnie czemu tak się dzieje tylko wtedy jak jeżdżę po kałużach - i tak że woda się leje z samochodu (i to nie zawsze tak jest, musi być naprawdę rzeka na drodze) i tylko jak jest chłodno ? miałem ten efekt może z 4 razy w sumie na przestrzeni 2 lat. Na rozum powinny mi jęczeć cały czas a tak nie jest ... i zrobiłem od czasu gdy mi pierwszy raz zaskrzypiało po tej myjni z 10 tys km ... A - jak wysiadam z samochodu to słyszę jak skrzypi chwile - jak się tak powoli podnosi samochód uwolniony od mojego ciężaru. Kierownica chodzi lekko, wraca do położenia sama, zawieszenie miałem sprawdzane chyba z 4 razy w ciągu połowu roku łącznie z szarpakami ... Nic - wymiana to grosze, zobaczymy czy przejdzie.

Pozdrawiam,
Jaro.
  • 0

#21 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:148
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:cg9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:52, 19.01.2011

Nie no jeśli skrzypi coś i przejechałeś 10 tys to sworzeń już dawno by się katapultował. To ciekawe co tam się dzieje. A może wjedź na kanał i jedna osoba niech kręci kierą lub trzęsie autem i może usłyszysz skąd te dźwięki dobiegają. Jeśli rozwiążesz problem to napisz.
  • 0

#22 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:KSU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:02, 19.01.2011

Po prostu poskrzypiało kilka dni i znikło więc jeździłem. Potem znowu się pojawiło zeszłej zimy na kilka dni - powtarza się scenariusz - najpierw roztopy i mnóstwo wody potem delikatne mrozy i zaczyna skrzypieć. Dźwięk dochodzi niestety z okolic tego sworznia więc nie wiem - może się woda tam dostaje i zaczyna rdzewieć i jęczeć ... bo w sumie jedyne elementy które są ruchome jak na postoju kręcę kierą to sworznie i końcówki drążka ? nic innego chyba nie powinno się ruszać ...
Nic, zobaczymy co powie mechanior - patrzył 2 razy na zawieszenie i nic nie znalazł, zero luzów ...

Pozdrawiam,
Jaro.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq