Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (226 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1096 sly1234

sly1234
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:59, 23.09.2017

apropo twoich drzwi wejdz w factory seting i poszukaj tam opcji ruder i pokombinuj bo na xda jest ten problem opisany, i mowiles ze chcesz zrotowac antka tam jest tez opisane krok po kroku zapodalem Ci linka do tych tematow wczesniej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Drzwi już opanowałem. Pokazuje już jak należy. Co do RooTa to już tak wesoło nie jest. Każdy sprzęt jest inny i nie trudno go uwalić. 


  • 0

#1097 arti777

arti777
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Walia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:09, 23.09.2017

wi

 

Drzwi już opanowałem. Pokazuje już jak należy. Co do RooTa to już tak wesoło nie jest. Każdy sprzęt jest inny i nie trudno go uwalić. 

Wiem że łatwo można zepsuć coś jak nie do końca się rozumie zasadę działania :) natomiast na xda jest gość nazywa się Malaysk i robi cuda i wianki zresztą nie tylko on musisz wiedzieć jaką masz wersję MTCD czy MTCB bo właśnie jak to pomylisz to będziesz miał zonka potem jeszcze jest kwestia rozdzielczości też przy każdym romie jest dobrze opisana, jeżeli masz werssję powiedzmy MTCD_KLD V2.58 to jest akurat moja wersja :) gdzie KLD jest to nazwa producenta a jest ich trochę to są skróty i odpowiedniki orginałów typu pionner, dasita i inne poczytaj troszkę tam na tym forum xda zapodałem linka z dokładnymi opisami wczytaj się a zobaczysz jakie to proste ja też będę sobie rotował wkrótce tak że zrobię tu manuala.

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

tu jest link https://forum.xda-de....22Passwords.22


Użytkownik arti777 edytował ten post 19:15, 23.09.2017

  • 0
arti777

#1098 dandix

dandix
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:17, 23.09.2017

Znalazłem dzisiaj ciekawą aplikację na nasze androidy o nazwie Car Launcher AG. Jest to nakładka na androida. Według mnie pulpit lepiej wygląda niż zwykła tapeta. Najważniejsze rzeczy są pod ręką ( dostęp do menu głównego również jest), a na środku można ustawić znaczek Hondy , prędkościomierz lub odtwarzacz mp3 który jest prosty w obsludze i dobrze działa. Wygąda to tak i jest w sklepie play. Macie może jakieś ciekawe aplikacje które sa przydatne w samochodzie?

 

22042225_1681584068572621_29256538008564


  • 0

#1099 sly1234

sly1234
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:24, 24.09.2017

wi

Wiem że łatwo można zepsuć coś jak nie do końca się rozumie zasadę działania :) natomiast na xda jest gość nazywa się Malaysk i robi cuda i wianki zresztą nie tylko on musisz wiedzieć jaką masz wersję MTCD czy MTCB bo właśnie jak to pomylisz to będziesz miał zonka potem jeszcze jest kwestia rozdzielczości też przy każdym romie jest dobrze opisana, jeżeli masz werssję powiedzmy MTCD_KLD V2.58 to jest akurat moja wersja :) gdzie KLD jest to nazwa producenta a jest ich trochę to są skróty i odpowiedniki orginałów typu pionner, dasita i inne poczytaj troszkę tam na tym forum xda zapodałem linka z dokładnymi opisami wczytaj się a zobaczysz jakie to proste ja też będę sobie rotował wkrótce tak że zrobię tu manuala.






Pozdrawiam

tu jest link https://forum.xda-de....22Passwords.22


Tylko raz keszcze powtórzę. Nie wszystkie modele i odłamy ich sa tam opisane. Mój np model jest :
Manufactured by : ATC
Model : AC8317

Jest jeden temat z rootaweniem tych modeli, ale metoda nie działa na moim sprzęcie
  • 0

#1100 arti777

arti777
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Walia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:23, 24.09.2017

W końcu udało mi się połączyć te przewody od sterowania spod kierownicy i nakręciłem film:

 

https://www.youtube....h?v=8IeOPJHgBTs


Znalazłem dzisiaj ciekawą aplikację na nasze androidy o nazwie Car Launcher AG. Jest to nakładka na androida. Według mnie pulpit lepiej wygląda niż zwykła tapeta. Najważniejsze rzeczy są pod ręką ( dostęp do menu głównego również jest), a na środku można ustawić znaczek Hondy , prędkościomierz lub odtwarzacz mp3 który jest prosty w obsludze i dobrze działa. Wygąda to tak i jest w sklepie play. Macie może jakieś ciekawe aplikacje które sa przydatne w samochodzie?

 

22042225_1681584068572621_29256538008564

No powiem Ci że ładnie się to prezentuje


  • 0
arti777

#1101 dandix

dandix
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:54, 24.09.2017

No spoko to radio wyglada, mówisz ze obd masz caly czad podłączone, tez sie tym ostatnio bawilem tzn tym elm 327 i tak sie zastanawiam właśnie czy zostawic je na stałe. Nie rozladuje akumulatora? Bo patrzylem ze caly czas swieca diody nawet jak zamkne auto :-)
  • 0

#1102 arti777

arti777
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Walia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:15, 24.09.2017

No spoko to radio wyglada, mówisz ze obd masz caly czad podłączone, tez sie tym ostatnio bawilem tzn tym elm 327 i tak sie zastanawiam właśnie czy zostawic je na stałe. Nie rozladuje akumulatora? Bo patrzylem ze caly czas swieca diody nawet jak zamkne auto :-)

Ja to testuję cały czas, od miesiąca mam cały czas wetknięte w OBD2 i jedno co zauważyłem to że raz na 4-5 dni nie chce się połączyć z Torque więc muszę wyciągnąć z obd2 na kilka sekund i z powrotem włożyć, ale widziałem takie na ebay-u z wyłącznikiem i o wiele mniejsze od tego co mam i chyba się zadecyduję bo to już w tej chwili marne grosze kosztuje.

 

 

Właśnie się zdecydowałem na ten mniejszy 

 

https://www.youtube...._referrer=watch


Użytkownik arti777 edytował ten post 11:31, 24.09.2017

  • 0
arti777

#1103 sly1234

sly1234
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:39, 24.09.2017

W końcu udało mi się połączyć te przewody od sterowania spod kierownicy i nakręciłem film:

https://www.youtube....h?v=8IeOPJHgBTs

No powiem Ci że ładnie się to prezentuje

Fajnie prezentuje się ta sztuka. Jednak Twój egzemplasz trochę już kosztował. No i + za zamontowanie w angliku ;) ha
Przyjemnego korzystania życzę.

Ps. Naprawdę szybko uruchamia sie to radio. On raczej przechodzi w tryb uspienia.

Użytkownik sly1234 edytował ten post 17:16, 24.09.2017

  • 0

#1104 arti777

arti777
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Walia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:48, 24.09.2017

Fajnie prezentuje się ta sztuka. Jednak Twój egzemplasz trochę już kosztował. No i + za zamontowanie w angliku ;) ha
Przyjemnego korzystania życzę.

Ps. Naprawdę szybko uruchamia sie to radio. On raczej przechodzi w tryb uspienia.

calkiem mozliwe ze przechodzi w tryb uspienia ale bardzo malo pradu pobiera ale jest wygoda przynajmniej np jak wsiadasz odpalasz auto i wrzucasz bieg wsteczny masz od razu obraz a jak mialem w orginalnej navi zrobioną kamerkę startowala dopiero po wystartowaniu komputera z nawigacja a tu od razu masz dostep.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

calkiem mozliwe ze przechodzi w tryb uspienia ale bardzo malo pradu pobiera ale jest wygoda przynajmniej np jak wsiadasz odpalasz auto i wrzucasz bieg wsteczny masz od razu obraz a jak mialem w orginalnej navi zrobioną kamerkę startowala dopiero po wystartowaniu komputera z nawigacja a tu od razu masz dostep.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

apropo anglika mi to juz nie robi różnicy ja jestem w tym kraju od 12lat tylko rok jezdzilem moim pasatem ale zdecydowalem ze trzeba przyjac ichnie zasady i tak sie kulam po lewej stronie a jak jade do Polski to tez czuje sie normalnie, pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0
arti777

#1105 dandix

dandix
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:57, 24.09.2017

U mnie np w opcjach jest opcja do tego uspienia shut down i jest wybor 10 20 30 albo godzina, a u Ciebie jest 24 h? :-D
  • 0

#1106 arti777

arti777
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Walia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:38, 25.09.2017

 

U mnie np w opcjach jest opcja do tego uspienia shut down i jest wybor 10 20 30 albo godzina, a u Ciebie jest 24 h? :-D

u mnie jest na auto ustawione

 

Dzisiaj dostałem aktualizację ale jest za późno żeby coś robić jutro po pracy zainstaluję i zobaczymy co made in China dodali, jedyne co mnie martwi to, to że spod systemu opcje które są odpowiedzialne za update nie reagują i trzeba to robić przez recovery tzn. na włączonym:

 

1-wcisnąć reset, poczekać aż się zamknie android,
2-wszystkie podświetlone przyciski najpierw zaczną migać po chwili się zaświecą,
3-wtedy trzeba puścić reset i od razu wcisnąć jeszcze raz aż pojawi się pierwszy obraz tzn. multimedia coś tam ale każdy może mieć inaczej,
4-zwolnić reset,
4-pojawia się menu recovery.

 

Po menu poruszamy się naciskając reset a dłuższe naciśnięcie resetu jest potwierdzeniem opcji

 

Poza zmianą daty nic się nie zmieniło w moim odczuciu, aktualizacja przebiegła dość szybko bo trwało to ok min.

 

Dzisiaj dostałem aktualizację ale jest za późno żeby coś robić jutro po pracy zainstaluję i zobaczymy co made in China dodali, jedyne co mnie martwi to, to że spod systemu opcje które są odpowiedzialne za update nie reagują i trzeba to robić przez recovery tzn. na włączonym:

 

1-wcisnąć reset, poczekać aż się zamknie android,
2-wszystkie podświetlone przyciski najpierw zaczną migać po chwili się zaświecą,
3-wtedy trzeba puścić reset i od razu wcisnąć jeszcze raz aż pojawi się pierwszy obraz tzn. multimedia coś tam ale każdy może mieć inaczej,
4-zwolnić reset,
4-pojawia się menu recovery.

 

Po menu poruszamy się naciskając reset a dłuższe naciśnięcie resetu jest potwierdzeniem opcji

 

Ja mam pytanie do kolegów czy ktoś już podłączał HFT sterowanie spod kierownicy i gdzie szukać przewodów sygnałowych ? szukałem w esm ale po za schematem nic więcej niema opisany jest kolor ale do której wtyczki idzie ? czy przypadkiem nie idzie pod modół bluetooth pod daszkiem ? na dole została mi jeszcze cała masa wtyczek z nawigacji może któryś z kolegów już to przerabiał tutaj ?


Użytkownik Blachonix edytował ten post 15:21, 23.02.2020

  • 0
arti777

#1107 sly1234

sly1234
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:42, 27.09.2017

Poza zmianą daty nic się nie zmieniło w moim odczuciu, aktualizacja przebiegła dość szybko bo trwało to ok min. 

 


Ja mam pytanie do kolegów czy ktoś już podłączał HFT sterowanie spod kierownicy i gdzie szukać przewodów sygnałowych ? szukałem w esm ale po za schematem nic więcej niema opisany jest kolor ale do której wtyczki idzie ? czy przypadkiem nie idzie pod modół bluetooth pod daszkiem ? na dole została mi jeszcze cała masa wtyczek z nawigacji może któryś z kolegów już to przerabiał tutaj ? 

 

gdzieś wcześniej w tym temacie jest zdjęcie z przewodami. Generalnie powinny być 3 wtyczki/ gniazda zielone. W chińczyku 2 się podłącza a 3 luzem . Ta 3 t o jest Sterowanie telefonem i BT z kierownicy 


  • 0

#1108 arti777

arti777
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Walia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:41, 27.09.2017

gdzieś wcześniej w tym temacie jest zdjęcie z przewodami. Generalnie powinny być 3 wtyczki/ gniazda zielone. W chińczyku 2 się podłącza a 3 luzem . Ta 3 t o jest Sterowanie telefonem i BT z kierownicy

Mi wychadza z chinczyka 3 czyli czarny to gnd i 2 następne to key1 braz i key2 brazowo czarny.
Ja u siebie połączyłem właśnie te dwa do jednego w hondzie, efekt jest taki że nie gubi mi pamięci teraz ale jak znajdę odpowiednie przewody od HFT to jeden będę musiał jeden przeznaczyć do odbierania telefonu.
na kierownicy są w sumie 4 dodatkowe przyciski, 2 od telefonu i 2 malutkie, w sumie głośność, następny, poprzedni, i mode to w sumie 5 przycisków i to idzie na jednym przewodzie sygnałowym do hani wydaje mi się że jest to różnica w rezystancjach poszczególnych przycisków tak że te następne 4 przyciski powinny spokojnie zadziałać ale będę musiał je rozłączyć i nie wiem czy zaś nie będzie gubił pamięci, chinka mi napisała że jak są przewody połączone to z can busa nie korzysta i nie powinien gubić pamięci jednak jak wejdę w factory seting to tam jest zaznaczony can bus i jedyne co mogę zrobić to zmienić na inną markę samochodu ale wyłączyć się nieda :( ale jestem dobrej nadzieji i będę walczył z tym do końca :) teraz tylko muszę znaleźć rozpis tych wtyczek, a tu jest 109 stron do przeglądnięcia motko święta :( może autor postu poda nr strony, bym był bardzo wdzięczny.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

gdzieś wcześniej w tym temacie jest zdjęcie z przewodami. Generalnie powinny być 3 wtyczki/ gniazda zielone. W chińczyku 2 się podłącza a 3 luzem . Ta 3 t o jest Sterowanie telefonem i BT z kierownicy

do sly1234 przeszukałem wszystkie strony aż dostałem oczopląsu i niestety niema żadnych opisów instalacji a większość linków nie działa :( strata czasu za to cofnołem się w czasie :) haha


Użytkownik Blachonix edytował ten post 15:21, 23.02.2020

  • 0
arti777

#1109 sly1234

sly1234
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:23, 28.09.2017

Mam takie pytanko.  W samochodzie moim jest BT firmowy i do rozmów tel jest również zamontowany mikrofon. czy można podpiąć go do chińczyka jako dodatkowy mikrofon ? navi chinskie ma odpowiednie wejście , tylko jak się podpiąć , jakimi kabelkami ?


do sly1234 przeszukałem wszystkie strony aż dostałem oczopląsu i niestety niema żadnych opisów instalacji a większość linków nie działa :( strata czasu za to cofnołem się w czasie :) haha 

chyba mnie źle zrozumiałeś. Sorki . Ja pisałem , że do firmowego radia Hondy podpięte są 3 zielone kostki 2 od kiery i klimy a 3 od BT oraz sterow od telefonu w kierownicy i przy montażu chińczyka ta 3 zostaje luźna bo nie ma na nią gniazda w tym radiu . 


Użytkownik sly1234 edytował ten post 19:24, 28.09.2017

  • 0

#1110 wiocha

wiocha
  • Forumowicz
  • 171 postów
  • Skąd:Mysłowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombiak
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:10, 29.09.2017

Pojawiła się kolejna sztuka

http://www.allegro.p...item=6978882755

Ktoś z Was ma taką lub podobną sztukę?

Jutro popytam czy faktycznie działa RDS i czy pokazuje temperaturę 


  • 0

icon3.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq