Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (225 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1591 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 22:46, 31.01.2020

Witam a ja mam takie radio kupiłem na alixichiping #Aliexpress 516,17 zł 13%OFF | Android 9.0 samochodowy odtwarzacz multimedialny radio samochodowe nawigacja GPS dla Honda Accord 7 2003 2004 2005 2006 2007 SWC WIFI BT TPMS
https://a.aliexpress.com/_Txc5U i pytanie czy te ustrojstwo da się przeprogramować ?

Można wrzucić soft nowy i w tym celu zapraszam na grupę FB, tam są mądrzejsi ode mnie ludzie i pomogą w tej kwestii.

https://www.facebook...97465847748748/
  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#1592 dziany9

dziany9
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Tomaszów Maz
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:18, 05.02.2020

Witam

A podłączał ktoś coś takiego pod PSS, trochę mało przejściówek ale ponoć wszystko jest:

2/32 android 9.0 wifi

https://pl.aliexpres...rchweb201603_53


  • 0

#1593 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:12, 09.02.2020

Witam

A podłączał ktoś coś takiego pod PSS, trochę mało przejściówek ale ponoć wszystko jest:

2/32 android 9.0 wifi

https://pl.aliexpres...rchweb201603_53

Ja Seicane mam pod PSS podłączone -wszystko działa


  • 1

#1594 dziany9

dziany9
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Tomaszów Maz
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:34, 12.02.2020

Jestem już po montażu i wszystko ładnie śmiga, natomiast irytuje mnie trochę, że jak słucham czegoś z youtube i np wiatrak klimy zmienia prędkość to pojawia się okno z "fotelami" i wtedy robi się pauza i ginie dźwięk.

Miał może ktoś taki problem i zna rozwiązanie jak przyblokować to wyskakujące okno i ustawić aby pokazywało się dopiero jak zmieniam temperaturę, lub inną rzecz w klimatyzacji ?


  • 0

#1595 Qbey

Qbey
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Kowary
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:29, 12.02.2020

Witam

Zakupiłem pod diesla 2,2 to radio Belsee.

https://pl.aliexpres...668#888#3325#12

 

Chińczyk potwierdził zgodność co do silnika 2,2 i klimatyzacji. Ciekawe czy będzie wszystko działać?! Napiszę jak przyjdzie.


  • 1

#1596 rafal86

rafal86
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:DOA
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+ reflash
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9 Mugen
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:20, 14.02.2020

Planuje na wiosnę zakupić sobie chińczyka, zdecydowałem się raczej na funrover bo chyba sprawia najmniej problemów, zerknąłem ostatnio na ali i powiedźcie mi czym się róznia oba modele? Celuje w 2GB i 32GB, w obu jest android 9 a cena się różni o 300 zł...Warto dopłacić?

 

 

@rafal86 będzie łatwiej jak dołączysz jakieś linki :).

trafna uwaga :P
opcja droższa
https://pl.aliexpres...2953498509.html

 

oraz tańsza
https://pl.aliexpres...3004361898.html


  • 0

Civic EG3--> Civic EK3--> Prelude H22A--> Civic EP2 -->Accord CL9


http://www.accordklu...lack-mugen-k24/


#1597 Franey

Franey
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:52, 22.02.2020

powiedźcie mi czym się róznia oba modele? 

Procesorem - jeden jest 4-ro a drugi 8-io rdzeniowy (tańczy ma quad-core a droższy ma octa-core)


  • 0

#1598 rafal86

rafal86
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:DOA
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+ reflash
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9 Mugen
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:17, 22.02.2020

Procesorem - jeden jest 4-ro a drugi 8-io rdzeniowy (tańczy ma quad-core a droższy ma octa-core)

to wiem :) chodziło mi bardziej czy czymś jeszcze poza prockiem i wyglądem :) ale dzieki za odzew, zdecydowałem się na ten tańszy. Na początku marca zamawiam, akurat zrobi się cieplej i będzie można grzebać 


  • 0

Civic EG3--> Civic EK3--> Prelude H22A--> Civic EP2 -->Accord CL9


http://www.accordklu...lack-mugen-k24/


#1599 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 15:07, 23.02.2020

Ankieta, zdecydowanie ułatwi zadawanie pytań, gorąco zachęcam do wypełniania.

Wszelkie uwagi proszę kierować do mnie.


  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#1600 JerzykTor

JerzykTor
  • Forumowicz
  • 179 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:E
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:42, 02.03.2020

Przede wszystkim cześć wszystkim. Jestem nowy na forum. Własnie nabyłem swoją pierwszą Hondę czyli Accord 7 z 2008, 2.0 benzyna 155km. Zakupiłem navi z alliexpress więc podzielę się spostrzeżeniami.

1). Zakup z tej aukcji

https://pl.aliexpres...b14de69299bab72
2). Montaż

Pasuje tak:

https://ibb.co/QQv9hSS
radio.jpg

Działanie radia.
(...) szumy - to mój największy zarzut. Z głośników dobiega troche szumu, który całkowicie niknie kiedy odpalimy silnik (zagłusza) (...)

Czy udało się Tobie coś zrobić z tymi szumami ? Mam podobny problem. Czy to nie jest to związek z tym, że sprzecik podłączony jest do wzmacniacza PSS a nie bezpośrednio do głośników ? Ja nie mam pomysłu jak to obejść. Podłączałem nawet drugiego takiego Androida i jest dokładnie to samo.
  • 0

#1601 Hank

Hank
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:24, 06.03.2020

Ktoś już montował tego potwora? :D

https://pl.aliexpres...earchweb201603_


  • 0

#1602 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 postów
  • Skąd:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 15:22, 06.03.2020

Paroowa miał chyba coś podobnego w swoim?

Tapniynte ze szajsunga
  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - górolicek śmiesek :)
Moja "Czarnula"

"Być górolem - to nie po górolsku godać.
Górolsko ślebodę trza tajsi w sercu chować!
Nie tyn jest górolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio łostrężnice.
Jeno tym górolem, kto w górach serce swe łostawił,
W wąziutki szczelinie granitym zastawił"


#1603 pabloescobar

pabloescobar
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:tarnow
  • Silnik:2.2
  • Wersja:tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:50, 15.03.2020

Witam

Zakupiłem pod diesla 2,2 to radio Belsee.

https://pl.aliexpres...668#888#3325#12

 

Chińczyk potwierdził zgodność co do silnika 2,2 i klimatyzacji. Ciekawe czy będzie wszystko działać?! Napiszę jak przyjdzie.

prosze o aktualizacje jak sprawy wygladaja czy to dziala ja rowniez sie zastanawiam nad zakupem do diesla


  • 0

#1604 dziany9

dziany9
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Tomaszów Maz
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:11, 03.04.2020

Jestem już po montażu i wszystko ładnie śmiga, natomiast irytuje mnie trochę, że jak słucham czegoś z youtube i np wiatrak klimy zmienia prędkość to pojawia się okno z "fotelami" i wtedy robi się pauza i ginie dźwięk.

Miał może ktoś taki problem i zna rozwiązanie jak przyblokować to wyskakujące okno i ustawić aby pokazywało się dopiero jak zmieniam temperaturę, lub inną rzecz w klimatyzacji ?

 

 

 

Hej, znalazłeś może rozwiązanie to problemu ?  :)


  • 0

#1605 Qbey

Qbey
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Kowary
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:10, 05.04.2020

prosze o aktualizacje jak sprawy wygladaja czy to dziala ja rowniez sie zastanawiam nad zakupem do diesla

Witam

Wczoraj rozpocząłem montaż, dzisiaj kończyłem. Opisze co i jak w moim przypadku.

Radio model: PX5, android 9, 8 rdzeni, 4GB RAM, 64 GB.

 

335ce96382f5587emed.jpg

 

Przejściówki:

6d4c075f6906e904med.jpg

 

b17d8106ed7775d6med.jpg

 

Moje autko w którym montowałem to: Honda Accord Kombi 2,2 Tourer Sport 2007 z PSS.

 

c2eb3d1d0731ca6dmed.jpg

 

Pierwsze spostrzeżenia przy montażu:

Od górnej krawędzi przy nawiewach wszystko spasowane, OK. Schody zaczynają się przy dolnych zaczepach. Dolne zaczepy (na całe szczęście przykręcone na dwie male śrubki które można odkręcić) nie pasują do oryginalnych otworów mocujących. Radio trzyma się na górnych śrubach. Dolne zaczepy przykleję w innej pozycji tak aby wchodziły w oryginalne otwory mocujące. Dolna krawędź radia nie jest do końca spasowana z obudową schowka. Przed zakupem wysłałem zdjęcie radia i konsoli i miało być wszystko OK, ale nie jest.

 

3582293e8dc65376med.jpg

 

Podłączenie:

 

Gdy podłączyłem radio przez zieloną przejściówkę dołączoną do zestawu (drugie zdjęcie), panel sterowania klimatyzacji w radiu nie działał, tzn przyciski były podświetlone ale nie reagowały po naciśnięciu. Podłączyłem zatem radio bezpośrednio do oryginalnych wtyczek w aucie, wtedy panel sterowania klimatyzacji w radiu zadziałał.

 

Po podłączeniu radia bezpośrednio do instalacji (oryginalnie mam PSS) nie działa subwoofer, nie ma żadnego dźwięku. Jest jeden przewód wychodzący z radia do subwoofera ale brak kabla/przejściówki. Jak go podłączyć pod wzmacniacz - na razie nie wiem :( .

Jak ktoś ogarnia temat to prośba o info bo bez tego basu to wielka lipa.

 

 

Temperatura pod zegarami i w radiu:

 

Po podłączeniu radia przez zieloną przejściówkę dołączoną do zestawu, wyświetlana temperatura pod zegarami była poprawna, ale później zniknęła, po kolejnym rozłączeniu/podłączeniu.

 

e43b62d6dc5760ffmed.jpg

 

Po podłączeniu radia bezpośrednio do instalacji auta bez zielonej przejściówki, pokazuje błędną temperaturę pod zegarami (28 stopni) i poprawną (chyba) temperaturę na radiu (5 stopni). Po ponownym podłączeniu przez zieloną przejściówkę pod zegarami nie pokazało żadnej temperatury (wykreskowane)

 

8a17dc3aca1d1d21med.jpg

 

Klimatyzacja

Po włączeniu klimatyzacji sprężarka się załącza, obciążenie na silniku standardowo wyczuwalne podczas jazdy, dmucha zimnym powietrzem w kabinie, ale na dworze dzisiaj było zaledwie 12 stopni, wieczorem 5-6. Wiatraki nie uruchomiły się, przynajmniej ich nie słyszałem, nie widziałem żeby się kręciły po podniesieniu maski. Lodu na sprężarce nie widziałem. Auto jeździło około 40 min na włączonej klimie. Chyba trzeba poczekać na cieplejsze dni.. Temperatura klimy podczas testu ustawiona była na 19 st.

 

954bf04ed2c857d7med.jpg

 

Kolory ikon w wersji nocnej są mocno systemowo stonowane.

 

Funkcje:

Radio nie jest zrootowane, android 9. Ma wgranego launcher agma. Z tego co udało mi się przetestować to; nawigacja i GPS, BT  - rozmowy telefoniczne, słuchanie  muzyki  z telefonu, radio z RDS, YouTube, dostęp do sieci przez Wifi, dostęp do sieci przez router Wifi i BT z telefonu, korektory dźwięku, instalowanie apk z google play,

 

7e6bc3dad6a23e72med.jpg

 

Nie przetestowałem:  AUX, Kamery tylnej, rejestratora jazdy, wyjścia obrazu na dodatkowe ekrany (np w zagłówkach) .

 

Pierwsze wrażenie mimo niedociągnięć odnośnie montażu i dolnego spasowania jest i tak duże. Wszystkie przetestowane / zainstalowane aplikacje działają płynnie. Wyświetlacz jest jasny (w świetle dziennym zrobię zdjęcia i dodam do opisu). Łączenie przez Wifi czy BT realizowane jest bezproblemowo. Odnośnie dźwięku pozostaje tylko podłączenie subwoofera - napisałem już do Chińczyka. Kluczowe dwie sprawy tzn: klimatyzacja (mimo że sprężarka się załącza) i wyświetlanie temperatury jeszcze do przetestowania/ustawienia.

 

 

Edycja 09/04/2020 - zrobiłem test tzn:

 

1) Podłączyłem OEM radio z PSS i sprawdziłem jak się zachowują wiatraki i klima

a) nawiew włączony - wiatraki stoją

b) klima włączona - wiatraki od razu się kręcą (oba).

c) sprężarka się załącza

d) temperatura pod zegarami - OK

 

2) Radio Belsee - opcja 1, z podpięciem dwóch adapterów (niebieski i zielony - dwie wtyczki)

a) radio się włącza,

b) panel nawiewu/klimy nie działa,

c) sprężarka się nie włacza

d) temperatura pod zegarami brak, na wyświetlaczu brak

 

3) Radio Belsee - opcja 2, podpiąłem adapter niebieski i zielony - większa wtyczka z adaptera do radia, mniejsza wtyczka zielona z oryginalnej instalacji

a) nawiew włączony - wiatraki stoją

b) klima włączona - wiatraki stoją (oba).

c) sprężarka się włącza

d) temperatura pod zegarami - błędna

 

4) Radio Belsee - opcja 3, podpiąłem adapter niebieski, mniejsza wtyczka zielona z oryginalnej instalacji, większa wtyczka zielona z oryginalnej instalacji

a) nawiew włączony - wiatraki stoją

b) klima włączona - wiatraki stoją

c) sprężarka się włącza

 

d) temperatura pod zegarami - błędna,  temperatura w radiu - niedokładna o jakieś 2-3 stopnie

 

 

35c981037cffb6f4med.jpg

 

Perełka na koniec ;)))

Pojechałem w zestawieniu nr 4) opcja 3, aby testować hehe , klima od początku jazdy włączona.

Po piętnastu minutach na postoju jak strzeliło białym dymem dookoła auta, myślałem ze mnie ktoś odkaża z KOVID-19.  ;)

 

Na całe szczęście chyba tylko zawór bezpieczeństwa zadziałał ?

Zielona jaskrawa maź została na sankach..

Czy to zawór - (od spodu sprężarki)?

 

9baee8956d92a226med.jpg

 

db90bcfac19de347med.jpg

 

 .

 

Mała aktualizacja 01/05/2020

 

Temat z klimatyzacją trochę i zaprzątał głowę i zacząłem jeszcze raz od sprawdzenia.

Po sprawdzeniu okazało się że strzelił jedynie zawór bezpieczeństwa przy sprężarce.

 

Pojechałem do zaprzyjaźnionego serwisu i trochę posprawdzaliśmy ciśnienie w układzie klimatyzacji.

 

  • Radio fabryczne ciśnienie niskie - 1-1,5bar, wysokie - 10-13 bar (przy gazowaniu na postoju),
  • Chińczyk ciśnienie niskie - 1-1,5bara , wysokie po włączeniu AC (wiatraki stoją) urosło z 10 do 19 bar (wyłączyłem) żeby znowu zawór nie szczelił.

 

Kolega ze Słowenii podesłał mi na FB patent na klime w dieslu i zrobiłem tak samo jak on, tzn zmostkowałem piny przekaźnika sprężarki i wiatraków zgodnie ze zdjęciem.

 

338c453a5b1aec1fmed.jpg

 

Chińczyk przy włączonym AC ciśnienie niskie 1-1,5 bar, wysokie 10-14 bar (przy gazowaniu na postoju) oba wiatraki pracują !!!.

 

Klima działa, chłodzi powinno działać ;)Obecnie tak jeżdżę i testuje ;)

Dieslowców zapraszam do testów :)


Użytkownik Qbey edytował ten post 18:55, 01.05.2020

  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq