Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Problem z otwarciem klapy bagażnika

VII

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#286 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 16:36, 17.01.2022

W sensie żeby podmienić i sprawdzić czy pomoże?

Bo jeśli pytasz czy coś tam grzebałem, wymieniałem w trakcie czego mogłem coś zepsuć, to nic takiego nie robiłem.

Niby działa zamykanie bez bezpiecznika, ale nie za każdym razem, czasem muszę nacisnąć kilka razy na kluczyk, czasem otworzyć i ponownie zamknąć drzwi, bo bez tego nic się nie dzieje.
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#287 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6028 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 17:21, 17.01.2022

Może masz kogoś z okolicy żeby podmienić panel na szybko, bo to pięć minut roboty, niestety często ulegają uszkodzeniu, a objawy bardzo różne. Myślę że warto zacząć od popularnych tematów/usterek nim pół auta rozbierzesz.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#288 pewn1ak91

pewn1ak91
  • Nowy
  • 6 postów
  • SkÄ…d:KoÅ›cian
  • Silnik:2,2
  • Wersja:EXECUTIVE
  • KM:188
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:KOMBI
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:38, 17.01.2022

U mnie temat wrócił bez względu na bezpiecznik... Ale zauważyłem że bujając autem klapa na zmianę piszczy i przestaje więc coś mam tam naderwane ;D


  • 0

#289 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 12:28, 18.01.2022

żeby podmienić panel

Postaram się coś zorganizować i sprawdzę.

 

 

U mnie temat wrócił bez względu na bezpiecznik...

Mam tak samo, mimo że cały czas bez bezpiecznika, to raz się klapa świeci, a innym razem nie - wczoraj nie świeciła, dziś już świeci.

A zamykanie z kluczyka działa Ci bez problemu, za każdym razem ?
Mi dziś rano znowu nie działało i musiałem zamykać kołkiem.


  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#290 kapalus

kapalus
  • Klubowicz
  • 109 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw, Göteborg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type S, CM2
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:21, 23.01.2022

Dwa grosze z mojej strony po juz usunietej awarii klapy (polift, tourer, 2006), moze komus sie przyda.

Objawy: klapa od czasu do czasu (co kilka dni) kompletnie przestawala dzialac i na centralnym wyswietlaczu wyskakiwal PTG CHECK SYSTEM. Odlaczenie klemy pomagalo na kilka / kilkanascie otwarc/dni. Jesli wyskoczyl blad to:
- brak mozliwosci otwarcia klamka, pilotem, czy guzikiem
- tylko odlaczenie klemy przywracalo funkcjonalnosc

Diagnostyka:
1. Zworka: nic, kompletnie nic, w polifcie nie ma kontrolki tailgate zdaje sie, wiec nic nigdzie nie mrugalo.
2. HDS: pokazal 2 bledy:
B1381 - Tailgate Closer Unit Release Switch circuit malfunction
B1390 - Power Tailgate Closer Motor function error

Przyczyna:
- przerwany kabel z lewej strony za zawiasem, czerwono-szary, po naprawie wszystko dziala bez problemow, bledow brak.
Najpierw myslalem, ze to moze po malowaniu, bo auto bylo u lakiernika na wyprawkach nadkoli, wiec zakladalem, ze moze czujniki zakurzone i tak jezdzialem kilka tygodni w nadziei, ze awaria minie. Niestety winny jak chyba w 80% przypadkow byl kabelek.

Dodatek: podczas zamykania z pilota przestaly mi mrugac kierunki, najpierw myslalem, ze to z winy klapy, ale nie zauwazylem jednego - nie ryglowaly sie tylne lewe drzwi, wina silownika oczywiscie. Usmialem sie nieco i ucieszylem, ze przez kilka tygodni parkowania nikt mi do auta nie wlazl. Przez przyciemniane szyby sam nie zwrocilem uwagi, ze ten rygiel nie dziala. Chyba mieszkam w bezpiecznej okolicy :D

Użytkownik kapalus edytował ten post 22:59, 23.01.2022

  • 0

#291 oddech

oddech
  • Nowy
  • 2 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:46, 25.03.2022

Panowie, jestem tu bardzo młody stażem. Spotkało mnie nieszczęście, które objawiło się tym, że najpierw klapa bagażnika nie chciała się dociągnąć przy zamykaniu. Trwało to może 10 razy. Następnie zablokowała się totalnie. Możliwość otworzenia klapy, tylko od wewnątrz. Cuda z akumulatorem nic nie dały. Pojawił się błąd na konsoli, PTG Check. Przeczytałem cały wątek. Dziś postanowiłem dobrać się do lewego słupka i podsufitki. Poczytałem co i jak i gdzie szukać. Rozebrałem i moim oczom ukazała się gruba wiązka przewodów. Na pierwszym planie brązowo-czerwony kabelek, przerwany. Totalnie zamiast jednego były dwa. No to chałupniczo. Narzędzie wielofunkcyjne. Jakaś taśma. Kawałek kabla (bo nie było szans na połączenie tego, który był przerwany) i sztukowanie. Następnie. Zamknąłem klapę. I teraz zapłon, otwarcie klapy (udało się manualnie z właściwej strony za pierwszym razem), wyłączony zapłon, klema z aku, odczekanie na długość fajka, następnie klema na aku, zapłon, zamknięcie klapy. No i trwam w oczekiwaniu. Najpierw manualnie. Działa. Następnie z przycisku w kabinie. Działa otwiera i zamyka. Następnie kluczyk. Działa jak należy. Cała operacja trwała (nie licząc czytania forum) 25 minut. Zdecydowanie polecam czytanie forum i branie sobie do serca porad bardziej doświadczonych użytkowników Hond. Za to chciałem podziękować :)

PS: Honda Accord Tourer 2008 VII, po lifcie. Benzyna 2l.

Mam nadziejÄ™, że naprawa pozwoli mi cieszyć siÄ™ możliwoÅ›ciÄ… otwierania bagażnika na dÅ‚ugie miesiÄ…ce, może lata. 


  • 0

#292 Rust_IN

Rust_IN
  • Nowy
  • 7 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:57, 27.05.2022

Pacjent Tourer VII 2.2 2008r

To ja mam problem z klapÄ… który wam zabije ćwieka bo doszÅ‚o nawet do tego że rozebraÅ‚em tylny zamek, dosÅ‚ownie sciÄ…Å‚em kontówkÄ… zaklepane piny i rozebraÅ‚em go żeby dostać siÄ™ do 2 czujników które sÄ… w Å›rodku tego czarnego elementu który zazÄ™bia sie o podkowe, czyli w sumie w wersji elektrycznej klapy w kombi sÄ… 4 czujniki. Dwa plastikowe (trój polowe) jasne na zewnÄ…trz (rozebrane, wypolerowane, nasmarowane smarem silikonowym). I dwa i Å›rodku zamka - jedna kraÅ„cówka podobna do tej od maski, i jeszcze kulka na sprężynce która zamyka/przerywa obwód. Faaaajny ten mechanizm taki nie za mÄ…dry  :ckm: Wiec kulka steruje podswietleniem bagażnika tak mniemam. A kraÅ„cówka alarmem dostaÅ‚em sie do niej i przepsikaÅ‚em kontaktem. Klapa dziaÅ‚a jak zÅ‚oto nic sie nie zacina otwiera/zamyka z pilota i ze srodka tylko czÄ™sto jest komunikat na desce ze otwarta i wÅ‚Ä…cza sie alarm, jak jest upaÅ‚ jest ok, jak umyje auto/deszcz pojawiajÄ… sie problemy. (klapa otwiera sie z kluczyka nawet jeÅ›li na desce jest już "otwarta") wiec sterowanie klapÄ… a deska/alarm to niezależne czujniki - systemy

 

Co zrobiłem po za już opisanymi rzeczami

-Rozebrałem klape/zamek wszystkie kable posprawdzałem

-Rozebrałem zawiasy i kawałek podsufitki przejrzałem wiązke i kostki wszystko OK

-Rozebrałem podłoge bagażnika i kostka po prawej stronie miała troche śniedzi na 2 najwiekszych pinach, wyczyszone nic nie zmieniło

-WypiÄ…Å‚em czujnik zamkniecia maski żeby wyeliminować zmiennÄ… 

-żadnych przecieków nie ma wiec dlaczego wilgoć powoduje problemy.

 

Dodatkowo - pierdoÅ‚a: nagle przestaÅ‚a mi dziaÅ‚ać lewa żarówka w bagażniku, kable caÅ‚e żarówka też, dioda w oprawce też, przemieżone jakieÅ› 1.5V skaczÄ…ce na + co sie mogÅ‚o stać? Prawa dziaÅ‚a 

 

Ma ktoś normalny schemat elektryczny do tego złoma? bo ten w instrukcji pobranej z forum to jest jakiś lewy, połowa symboli mi sie nie wyświetla na komputerze, próbowałem też na win7 to samo.

 

Czy ktoÅ› wie który w koncu czujnik odpowiada za pokazywanie otwartej klapy na desce/alarm? 

 

Pomóżcie bo trace wiare - tyle pracy włożyłem w autko a nie moge go nawet zamknąc na noc


  • 0

#293 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 20:20, 27.05.2022

WiÄ…zki przy zawiasach sprawdzone?
A te uszczelki w klapie nie są czujnikami zamknięcia klapy przypadkiem?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#294 Rust_IN

Rust_IN
  • Nowy
  • 7 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:07, 27.05.2022

Są to jakieś sensory ale jak to działa niby jak to przemierzyć? Podobno komp wywala błędy jak to pada a u mnie nic nie ma. To tak 4 czujniki w zamku + 4 sensoro uszczelki? gratulacje huuun-daaa :ckm: Jak to rozbierałem to byłem przekonany że to poprostu podgrzewane uszczelki żeby w zimie klapa nie przymarzła.
Jak już wspomniałem poratuje ktoś schematem co steruje sygnałem zamkniecia klapy na desce i alarmem?

 

Wiązka w porządku jak wyżej opisane.

 


Ponadto wyczytałem gdzieś tu na forum że sygnał zamknięcia klapy pojawia się w drzwiach kierowcy na jakiejś kostce, to by tłumaczyło bardziej dlaczego podczas opadów/wilgoci może świrować. - Czy jest w stanie ktoś to potwierdzić?


  • 0

#295 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 08:39, 28.05.2022

Nie pisz posta pod postem - używamy opcji edytuj

W dziale klubowicz masz ESM, w nim znajdziesz pewnie wszystkie informacje

A tak w ogóle diagnostyka klapy z kostki pod podsufitką co pokazuje?
  • 0

#296 Rust_IN

Rust_IN
  • Nowy
  • 7 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:45, 30.05.2022

"A tak w ogóle diagnostyka klapy z kostki pod podsufitką co pokazuje?"
-nie bardzo wiem co masz na mysli, rozwiniesz?

Mam ESM i probuje od 3 postów wytlumaczyc ze rysunki/schematy są nieczytelne na 3 komputerach ktore posiadam, windows 10 i windows 7....
  • 0

#297 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 10:53, 30.05.2022

"A tak w ogóle diagnostyka klapy z kostki pod podsufitką co pokazuje?"
-nie bardzo wiem co masz na mysli, rozwiniesz?

Mam ESM i probuje od 3 postów wytlumaczyc ze rysunki/schematy są nieczytelne na 3 komputerach ktore posiadam, windows 10 i windows 7....

Wpisz sobie w tym temacie w wyszukiwarce diagnostyka to się dowiesz. Jest możliwość diagnostyki klapy bagażnika zworką. Wystarczy poszukać w temacie.


  • 0

#298 FairFaX

FairFaX
  • Informatyk
  • 301 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type-S Supercharged
  • KM:300 ???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:03, 31.05.2022

Wpisz sobie w tym temacie w wyszukiwarce diagnostyka to się dowiesz. Jest możliwość diagnostyki klapy bagażnika zworką. Wystarczy poszukać w temacie.

Tak dokladnie jest zworka. trzeba otworzyc klape, odchylic podsufitke w dol, uwazac, żeby nie polamac i powinna tam byc wtyczka z 2 pinami.
Na przekreconym zaplonie wepnij zworke, albo spinacz i policz bledy z zegarow - bedzie mrogac zolta lampka.


  • 0

#299 stas28

stas28
  • Nowy
  • 6 postów
  • SkÄ…d:Zabrze
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:45, 09.06.2022

Mój problem opisałem tutaj http://www.accordklu...jęciu-kluczyka/

Usterka została już usunięta. Przyczyną okazał się pęknięty wężyk spryskiwacza ,co skończyło się zalaniem kostki na podłodze bagażnika.

Objawy to :

Losowe uruchomienie alarmu (przeważnie w nocy)

Kontrolka otwartej klapy podczas jazdy

Dyskoteka na desce pomimo iż kluczyk był w kieszeni

Pikanie tylnej klapy

Otwieranie zamka za pomocą pilota przestało działać

No i taki smaczek jak na filmie

 

Kostke wyczysciłem przy pomocy Kontaktu i patyczka do uszu

ZaÅ‚Ä…czony plik  20220607_192217.jpg   109,2 KB   13 Ilość pobraÅ„

ZaÅ‚Ä…czony plik  opt_20220609_101827(1).jpeg   222,6 KB   12 Ilość pobraÅ„

ZaÅ‚Ä…czony plik  opt_Wtyczka.jpeg   139,95 KB   10 Ilość pobraÅ„

 


Użytkownik stas28 edytował ten post 12:29, 09.06.2022

  • 1

#300 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 10:17, 10.06.2022

No i gitara, że udało się naprawić! ;)

Ja ostatnio zauważyłem, że mam pękniętą tylną lampę i zalewa ją, więc to może być przyczyna.

Ale ten wężyk również sprawdzę, bo ostatnio chyba przestało mi lecieć ze spryskiwacza ;)


  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq