Skocz do zawartości


RODO w HAKP

transmiter usb - kasea bose


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
40 odpowiedzi w tym temacie

#31 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:37, 20.02.2010

ja nic takiego sie nie doszukałem, jestem przekonany ze mógłbym już napisać prace doktorską z prób podłączenia radia 2SA1 BOSE do nie seryjnych urządzeń audio :))
To radio posiada tylko wyjście na zmieniarkę i to jedna konkretna/komunikacja BUS i w dodatku nie standard BUS tylko BUS w połączeniu z BOSE/ niezła kombinacja.
Samo Alpine/2SA1/ według producenta można podłączyć do kilku zmieniarek, ale sygnaturka BOSE komplikuje cała sprawę i już wymagany jest interfejs komunikacyjny który teoretycznie jest do zdobycia poza granicami Polski - widziałem ceny od 70 - 100$, gra nie wart świeczki.
Odpuściłem temat - szukam oryginalnego CD 2YA1 BOSE.
No, chyba że jakieś olśnienie ...

#32 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:57, 20.02.2010

ja dziś pod 2SA1 podłączyłem w końcu zmieniarkę i efekt mnie rozwalił. tego nie da się porównać z transmiterami i kasetami z kabelkiem. próbowałem już tych wynalazków i nie byłem zadowolony ani trochę. teraz wreszcie wiem co to BOSE na pokładzie, zresztą pomierdor tez o tym pisał. jednak co oryginał to oryginał, przetwornik dźwięku w zmieniarce robi swoje i jest to naprawdę dobra robota. póki co zmieniarka leży w koszyku plastikowym w bagażniku, bo czasu zabrakło na jej podwieszenie. no ale co się odwlecze to nie uciecze. najważniejsze ze ucho już favourite music cieszy :mrgreen:

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#33 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:06, 21.02.2010

Marco miałem takie same odczucia jak zmieniłem radio 2SA1 na 2YA1 CD :ok

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#34 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:32, 30.03.2010

Mam pytanie posiadam accorda z naglosnieniem bose ale nie ma zmieniarki nie wiem dlaczego. Mam jakas inna zmieniarke w garazu czy mozna ja podlaczyc bez problemu i czy w bagazniku jest wyjscie na zmieniarke czy trzeba dostac sie do radia?

#35 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:42, 30.03.2010

żadna inna zmieniarka nie będzie Ci grała w zestawie bose tylko i wyłącznie zmianiarka o symbolu MC276PO alpine - do zdobycia na allegro
nie ma żadnego wyjścia/ wejścia w bagażniku - trzeba dostać się do radia - konieczny demontaż schowka, popielniczki - środkowa część konsoli i można dostać się do gniazda na zmieniarkę w radiu - pytanie czy jest navi.
Można obecnie podłączyć do bose inne cd.

#36 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:55, 30.03.2010

nawet elektronik od car audio nie podlaczy tego?

#37 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:37, 30.03.2010

Kilku próbowało i nie dało rady. Spróbuj może Tobie się uda. Powodzenia, a o wszelkich sukcesach informuj na forum :ok

#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:09, 19.04.2010

Witam. Mam ten sam problem. System BOSE z kasetą, z tyłu 8 - pinowe złącze do zmieniarki, jednak zmieniarki nie mam. Nie było kiedy kupiłem moją hanię. Zauważyłem że w bagażniku wystaje szary kabel który został przecięty, podejrzewam że mogła tam być zmieniarka (bo nie wiem gdzie byly montowane zmieniarki z systemem BOSE).

Teraz pytanie: czy jeżeli znajdę zmieniarkę z symbolem "MC276PO alpine" opisaną przez Jarka czy bedzie opcja podłączenia?
Druga opcja to bezpośrednie podłączenie do gniazda zmieniarki opisane przez ntgale. Udało mi się znależć schemat złącza zmieniarki (mam nadzieje że dobry, jakiś gość rozebrał radio na strzępy i oto wynik jego pracy):
http://www.elektroda...pic1287660.html

Mam nadzieję że coś pomoże.

#39 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:18, 19.04.2010

jeżeli przeanalizujesz tematy związane z bose w VI generacji to dowiesz się ze zmieniarki były montowane w bagażniku pod półka lub w dolnych wnękach piny zmieniarki mogę Ci udostępnić ale nic Ci to nie pomoże nawet kabel oryginalny mogę Ci sprzedać

jeżeli interesuje Cię zmieniarka to skontaktuj sie z klubowiczem ohus85 byc może jeszcze ma do sprzedania

#40 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:44, 20.04.2010

Czy zmieniarka Alpine CHM-S630 bedzie dzialać? np:

http://www.allegro.p..._s630_wlkp.html
http://www.allegro.p...chm_s630_h.html

#41 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:07, 20.04.2010

przecież jest napisane w postach wyżej - tylko i wyłącznie MC276PO alpine




IPB Skin By Virteq