Skocz do zawartości


RODO w HAKP

transmiter usb - kasea bose


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
40 odpowiedzi w tym temacie

#16 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:03, 26.01.2010

Jarek, musisz miec rozpiske gniazda zmieniarki/AUX.
Bierzesz przewod 3-zylowy i minijacka stereo. Lutujesz sobie kabelek do minijacka. Ja wzialem potem takie blaszki jak sie wsuwa na glosniki, posciskalem je i wsunalem na odpowiednie piny + lewy, + prawy i masa. Kolejna blaszka zwarlem dwa piny, by radio dalo sie przelaczyc na aux. U ciebie wejscie z tego co wiem jest okragle, wiec najlepiej byloby skombinowac wtyczke, polutowac sobie i zrobione. Najwazniejsze to miec opis gniazda zmieniarki.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#17 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:13, 26.01.2010

Mikołaj, to jest nie mozliwe albo zmieniarka w Twoim przypadku ma swoje własne sterowanie/przełączanie płyt/ i radio tylko i wyłacznie podaje start do zmieniarki.
Zmieniarka Alpine/BOSE/ dogaduje się z radiem w protokole komunikacyjnym BUS
komunikacja polega na informacjach jestem załączona/ jestem gotowa/ wybierz płyte nr.. /wybierz utwór nr.. wszystko to odbywa sie dwoma kabelkami - magistrala BUS.
Dzięki za info.

#18 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:25, 26.01.2010

Jarek, zaloze sie ze sterowanie to jedno, a sygnal audio to co innego.
Ja to robilem na porcie zmieniarki w jazzie. Tu nam sterowanie nie jest potrzebne, chodzi tylko o to zeby wyslac sygnal audio do radia. Zwarcie pinow powoduje, ze radio mysli, ze ma podlaczona zmieniarke i da sie przelaczyc na to wejscie. Nie trzeba wysylac sygnalu zaladowania plyty i odtwrzenia/przwijania itd, trzeba tylko nasluchiwac audio.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#19 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:33, 26.01.2010

tak zgadza sie tylko że aby oszukac radio i aby myślało że zmianiarka jest podłaczona musi otrzymać sygnał właśnie w protokole BUS w zwiazku z powyższym po właczeniu CD na radyjku nie ma żadnego efektu radio gra dalej i nie dopuszcza sygnału audio ze zmieniarki.

#20 AndyK

AndyK
  • Forumowicz
  • 167 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:24, 27.01.2010

Myślę że trzeba wypośrodkować nakład pracy, sił i umiejętności do jakości dźwięku jaki chce się uzyskać.
W moim przypadku wybrałem transmiter. Głównie słucham (i moje szkodniki) na nim Majki Jeżowskiej i Natalii Kukulskiej z najlepszych jej lat :r
Nie widzę (słyszę) różnic vs CD. Nie musze mieć płyt w samochodzie i swobodnie moge przenosić nośnik z auta do auta. Co do częstotliwości - poruszając się po głównych duktach nie miałem problemu.
Transmitery są coraz nowocześniejsze i tańsze. Ja kupiłem swój za 20pln.

Proste i tanie rozwiązanie.

Kaseciaka używałem kiedyś w focusie. Generalnie ok tylko jest to jeszcze jeden divajs więcej. do niego trzeba coś podłączyć. A w transmiterze wystarczy karta SD lub pendrive.
Pozdrawiam
AndyK

#21 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:20, 27.01.2010

tak zgadza sie tylko że aby oszukac radio i aby myślało że zmianiarka jest podłaczona musi otrzymać sygnał właśnie w protokole BUS w zwiazku z powyższym po właczeniu CD na radyjku nie ma żadnego efektu radio gra dalej i nie dopuszcza sygnału audio ze zmieniarki.

Być może jest tak jak mówisz, ale jedno nie wyklucza drugiego. W moim starym radiu (jakiś Grundig) były piny do komunikacji, ale były również dwa, które mówiły, że radio ma się z czym komunikować. Nie sądzę by radio w chwili włączenia zmieniarki wysyłało sygnał w próżnię i czekało a może wróci. Jeśli jest zwora i jest zwarta :) , to radio wie, że sygnał ma wysłać. Jeśli piny nie są zwarte to radio żadnego sygnału nie wysyła.
BTW w schemacie do mojego radia nie było informacji, które piny należy zewrzeć. Robiłem to metodą prób i błędów. Wykorzystałem oczywiście zapasowy bezpiecznik, bo przy tych próbach jeden wywaliło.
Jeszcze mi przyszło do głowy, że być może zwora jest przełączana po włożeniu wtyczki do gniazda, coś w rodzaju przełączania w radiach przenośnych pomiędzy zasilaniem z sieci a bateriami.
Trzeba to dokładnie obejrzeć i przetestować.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#22 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:05, 28.01.2010

własnie troche sie boję - znalazłem rozpiske wtyczki dla podobnych modeli zmianiarki - konkretniej dla BOSE nie moge sie doszukać
co bys zwarł
L_audio
R_audio
com_audio
BUS
com_BUS
+12V - jest cały czas
+12V - pojawia się po załączeniu radia
com

według mnie żadne zwarcie nie wchodzi w grę, a jak Wy sądzicie ntgale i Mikołaj
a może ktoś inny właczy sie do rozpracowania tematu - to by była rewelacja

#23 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:00, 02.02.2010

Niestety, ale musiałbym strzelać. Ja to robiłem ponad 5 lat temu i to było też strzelanie. Ze schematu elektrycznego radia odczytałem, które piny odpowiadają za przesyłanie dźwięku, ale zwora to już wyłącznie przypadek. Okupiony zresztą wystrzeleniem jednego bezpiecznika.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#24 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:54, 19.02.2010

Ponieważ również jestem "szczęśliwym" posiadaczem 2SA1, a niestety nie mam zmieniarki, noszę się z zamiarem zakupu takiej kasety http://allegro.pl/it...ta_adapter.html Sądzę, że to nie głupie rozwiązanie. Przede wszystkim eliminuje problem wystającego kabla mini-jack. Miał ktoś do czynienia z tym urządzeniem?

#25 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 13:18, 19.02.2010

o, nie widziałem tego na polskich aukcjach
trzeba przetestować.
tylko jak wygląda sterownie tym cudeńkiem??

#26 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:15, 19.02.2010

Ciężko powiedzieć. Zamówię na początku marca i zdam relację... W zestawie jest coś na kształ pilota... może tym się steruje? :-?

#27 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:35, 19.02.2010

miałem transmiter podłączony do odtwarzacza mp3 poprzez mini-jacka i jak sie ustawiło głośność w odtwarzaczu na maks to wystarczyło bose podkęrcić na 10 volume i już rozwalało auto ale teraz mam zmieniarke oryginalną(150zł) i teraz dopiero ten sprzęt bose pokazuje na co go stać, po prostu inna bajka- da się ładnie soprany i basy wyregulować i można bardzo głośno słuchać bez trzeszczenia itp.
Accord F20B6 http://www.accordklu...opic.php?t=1019
Civic EJ9 D14+
Były
Civic EG8 D15B7 + mody
Civic EJ2

#28 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
Reputacja: 20
Super

Napisano 10:21, 20.02.2010

Jarek a probowałeś podawac sygnał na wejscie aux, może nie trzeba nic zwierac tylko włączyc we aux i podac poprostu sygnał, ja tak mam w swoim radiu pioneer sygnał z dwóch kanałów i masa i to wystarczy

#29 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:23, 20.02.2010

próbowałem już wszystkiego - tak mi się wydaje.
Podanie samego sygnału audio nic nie daje radio nie widzi obcego sygnału poza radiowym - brak możliwości przełączenia CD/AUX

#30 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
Reputacja: 20
Super

Napisano 10:26, 20.02.2010

a może jest cos takiego jak ja mam w swoim w ustawieniach radia które trzeba umiec znależyc opcje aux i dopiero potem mogłem przełączyc na aux a jak nie włacvzyłem tego w ustawieniach to jak naciskałem na przełacznik żródła sygnału miałem tylko radio i cd a potem było równiez aux




IPB Skin By Virteq