Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Duży szum w samochodzie... to nie wina opon!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#16 andrzejk

andrzejk
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:01, 07.09.2010

no ostateczna diagnoza łożysko przód rozwalone i tył to samo (tył podobno już przeskakuje) wszystko z prawej strony... jak wczoraj spokojnie slalomem po szerokiej drodze jechałem to rzeczywiście słyszałem bardziej z prawej strony niż z lewej - ale czytając gdzies na necie znalazłem że po łuku jak jest cisza jadąc w prawo to lewe powinno być a u mnie po łuku w prawo jest cisza i prawe łożyska do wymiany... to normalne?
  • 0

#17 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 09:11, 07.09.2010

Wszystko się zgadza ,a w necie ktoś coś poprzekręcał... w skrócie wygląda to tak -- jadąc po łuku w prawo odciążasz prawe koło (łożysko) przez co nie musi ono przenosić takich obciążeń ,zaczyna wtedy mniej szumieć lub wcale
Co to za k.... mechanicy chcieli ci wymieniać skrzynię ?
  • 0
                       

#18 andrzejk

andrzejk
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:16, 07.09.2010

no wlasnie sie zastanawiam - koles mowil do mnie z takim przekonaniem ze prawie mu uwiezylem :) ze to lozysko jakies w skrzyni poszlo i szumi - na szczescie jak pisalem nie mialem najmniejszych i nie mam problemow ze skrzynia dlatego pojechalem gdzie indziej bo to jakas bzdura co koles wymyslil - i odrazu cene 400 za wymiane skrzyni krzyknal :/
  • 0

#19 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:15, 07.09.2010

dlatego ja powiedzialem ze lepiej samemu zdiagnozowac co zle chodzi i o ile mam mozliwosci to zawsze robie sam. nigdy nie oddam do super mechaniora ktory robi tylko po to zeby zarobic i zeby klient sie odwalil;/ jak widzialem przypadki ze zamiast nowej uszczelki pod glowica dawali stara posmarowana silikonem (a oczywiscie kasowali jak za nowke) to myslem ze mnie cos trafi.
  • 0

#20 andrzejk

andrzejk
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:08, 17.09.2010

troche się nie odzywałem - brak czasu. Hondzia śmiga jak nowa ;) do wymiany prawe łożyska przód i tył (piasta)
dzięki za pomoc!!!
  • 0

#21 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 14:33, 17.09.2010

Punkciki proszę :mrgreen:
  • 0

#22 Tomasz1985

Tomasz1985
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:31, 15.11.2010

Podepne sie

U mnie to ciężko stwierdzić co to za dźwięk dochodzi tak jakby z przodu i zaczyna się mniej więcej od 40km?h do około 80km?h i to jest taki jakiś dziwny odgłos takie pupupupupupupupupupu tak jakby się jechało i coś przecinało pęd powietrza ciężko ten dźwięk tak opisać. Klocki zmienione +tarcze przód tył. Pod spodem nic nie wisi co by mogło dać taki dźwięk

Łożysko??? Jak miałem Civica i mi się piasta kończyła to był zupełnie inny dźwięk.. Jasiek rady gdzie szukać
  • 0

#23 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:17, 15.11.2010

a od kiedy to tak to sie dzieje ?? Od poczatku jak masz auto??
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#24 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 19:21, 15.11.2010

Podepne sie

U mnie to ciężko stwierdzić co to za dźwięk dochodzi tak jakby z przodu i zaczyna się mniej więcej od 40km?h do około 80km?h i to jest taki jakiś dziwny odgłos takie pupupupupupupupupupu tak jakby się jechało i coś przecinało pęd powietrza ciężko ten dźwięk tak opisać. Klocki zmienione +tarcze przód tył. Pod spodem nic nie wisi co by mogło dać taki dźwięk

Łożysko??? Jak miałem Civica i mi się piasta kończyła to był zupełnie inny dźwięk.. Jasiek rady gdzie szukać


Podjedź na spota to chłopaki Ci zdiagnozują :mrgreen:
  • 0

#25 Tomasz1985

Tomasz1985
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 15.11.2010

Dobry pomys z Tym spotem tak odkąd mam założyłem zimówki ale nie sadze ze to takie głuche pupupu :)
  • 0

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:50, 17.04.2011

witam.

Trochu odnowie temat. Moj problem wyglada tak:

Przy predkosci 60km/h do 100km/h slychac powtarzajacy stuk, z tylu samochodu. Jak myslicie czy to jest lozysko. Auto mam dopiero dwa dni. Na pierwsze wrazenie bardzo glosny w srodku, chodzi o szum. czy ten szum bedzie zwiazany z tym ??

Zapomnialem dodac ze to accord VII
  • 0

#27 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:43, 17.04.2011

Podepne sie

U mnie to ciężko stwierdzić co to za dźwięk dochodzi tak jakby z przodu i zaczyna się mniej więcej od 40km?h do około 80km?h i to jest taki jakiś dziwny odgłos takie pupupupupupupupupupu tak jakby się jechało i coś przecinało pęd powietrza ciężko ten dźwięk tak opisać. Klocki zmienione +tarcze przód tył. Pod spodem nic nie wisi co by mogło dać taki dźwięk

Łożysko??? Jak miałem Civica i mi się piasta kończyła to był zupełnie inny dźwięk.. Jasiek rady gdzie szukać

Ja stawiam na nierówno zużytą oponę lub opony. Raczej nie wyząbkowane tylko przytarte i wypłaszczone np. od gwałtownego hamowania lub złego przechowywania.
  • 0

#28 Tomasz1985

Tomasz1985
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:48, 17.04.2011

w tym tygodniu zmienie opony.. a może to łożysko na podporze??? mam walnięty przegub wewnętrzny może on daje taki szum??
  • 0

#29 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 11:56, 17.04.2011

Wewnętrzny nie szumi tylko powoduje wibrację i to taką jakby auto miało się rozlecieć
  • 0

#30 kowalmisiek

kowalmisiek
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:56, 27.02.2012

Tez mam problem z glosnym szumem dochodzacym z tylu samochodu. Zaczynam go slyszec jadac jakies 40km/h i potem jest coraz glosniej az do 100km/h i potem juz jest caly czas tak samo glosno. Auto kupilem ponad miesiac temu. Gosc zalozyl stare zimowki z 2006 roku w dodatku 195/65/r15 a powinno byc 195/60/r15. Pierwsze moje podejrzenie padlo na opony niestety nie mam jeszcze nowych ale uznalem ze skoro z przodu jest cicho to przeloze kola z przodu na tyl. Tak zrobilem ale nic to nie dalo. 2 rzecz jaka zauwarzylem ze z tylu klocki sie koncza i jest minimalne tarcie ale chyba w kazdym samochodzie delikatnie tra klocki o tarcze. Z przodu tez minimalnie tra. mogly 2 lozyska z tylu pasc? Ale wydaje mi sie ze to nie beda lozyska chociaz sie nie znam.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq