Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z kodowaniem pilota VI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#46 darekgr

darekgr
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Płock
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:39, 25.05.2012

Ja też się z tym pierdzieliłem pare dni aż wreszcie oddałem oddałem do gościa który zajmuje się m.in. zamkami ,dorabianiem kluczy i pilotami. Zapłaciłem 30zł i spokój :sm
  • 0

#47 kamil89

kamil89
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:07, 10.11.2013

Witam mam też problem z pilotem gdyż kupiłem acco i nie miał pilota a teraz dokupiłem ale alarm mam odcięty tak już było jak kupiłem i nie mogę zakodować pilota ktoś pomoże???
  • 0

#48 Jakub_rm

Jakub_rm
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:46, 05.04.2014

Odgrzewając patelnie, jakie macie numery na płytce w pilocie centralnego w liftbacku z 2001 z silnikiem 1.8?

Szukam pilota i już mam sprzeczne info co do pasujących numerów i ich zakodowania.


  • 0

#49 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 18:25, 05.04.2014

Odgrzewając patelnie, jakie macie numery na płytce w pilocie centralnego w liftbacku z 2001 z silnikiem 1.8?
Szukam pilota i już mam sprzeczne info co do pasujących numerów i ich zakodowania.

G8d-452h-a
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#50 Jakub_rm

Jakub_rm
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:54, 05.04.2014

G8d-452h-a

Dzięki :) Już wiem czego szukać.

edit: pilot kupiony i już wkodowany, obyło się bez problemów i cała operacja trwała pół minuty :) teraz sama przyjemność i wygoda.


Użytkownik Jakub_rm edytował ten post 20:02, 10.04.2014

  • 0

#51 machos89

machos89
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:26, 15.12.2014

Witam. Kupiłem Accorda VI, jednak nie bylł z kluczykami oryginalnego pilota do centralnego zamka. Czy dokupując oryginalny pilot np. z allegro jestem w stanie sam go zaprogramować pod mój samochód, czy tylko ASO ??


  • 0

#52 LK3

LK3
  • Forumowicz
  • 229 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TSX
  • KM:205
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:TSX
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 23:11, 15.12.2014

Witam. Kupiłem Accorda VI, jednak nie bylł z kluczykami oryginalnego pilota do centralnego zamka. Czy dokupując oryginalny pilot np. z allegro jestem w stanie sam go zaprogramować pod mój samochód, czy tylko ASO ??

Zrobisz to sam. Musisz programować wszystkie piloty jednocześnie, ponieważ zmienia się kod po tej operacji. W ASO immobilizer w kluczu.


  • 0

#53 m@ciekk225

m@ciekk225
  • Młodszy Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:CMG
  • Silnik:2,0
  • Wersja:VI VTEC
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:44, 26.10.2015

G8D- 452H- A taki mam nr pilota, Acco 2.0 z 1999 r  próbowałem kodować na wszystkie sposoby, ostatnio nawet dałem kolesiowi który się tym zajmuje ale mówił coś, że piloty gubią pamięć dlatego ciężko je zakodować. Ostatnio miałem takie zdarzenie, iż przejechałem jakąś odległość przez przypadek dotknąłem przycisk zamknij i pilot zadziałał, stałem później przy samochodzie i otwierałem/ zamykałem plus jeszcze otwieranie tylnej klapy bagażnika, wszystko było ok,  po powrocie do domu musiałem zamykać samochód kluczykiem z pilota już się nie dało. Może to nie jest wina pilota tylko całego centralnego może to sygnał do niego nie dociera bo jak naduszę któryś przycisk to kontrolka się świeci. Nie mam pojęcia :/ 


  • 0

#54 gasoline

gasoline
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:White_stock
  • Silnik:F18
  • Wersja:ES+
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 30
Super

Napisano 01:30, 22.11.2015

Witam. Panowie mam pytanie. W moim CH6 ES chcę zrobić otwieranie klapy z pilota. Do accorda posiadam pilot 3 guzikowy. Obudowa ma dwa guziki, ale nie ważne. Wyjąłem bebechy no i na płytce są 3 guziki. Otwieranie i zamykanie działa bez problemu. Zamki zamykają się i otwierają zarówno zamki drzwi jak i klapy. No ale żeby klapę otworzyć trzeba manualnie wcisnąć klamkę klapy i unieść ją w górę. Problem jest taki, że wciśnięcie tego 3 guzika na pilocie który powinien powodować zwolnienie zaczepu klapy nie działa, nic nie słychać zarówno przy zamkniętym jak i otwartym samochodzie, i nic się nie dzieje - co może być przyczyną ? W zamku jest elektrozamek + siłownik (bądź silniczek elektryczny)  i to siłownik (bądź silniczek elektryczny) mi nie działa czy co ? Rozbierał to ktoś i może mi jakieś wskazówki dać ?

Dodam, że dioda na pilocie po 2 sekundowym przytrzymaniu tego 3 guzika - od otwierania klapy się zaświeca. Tyle, że totalnie nic się nie dzieje.

PS. Czy ten guzik 3 na pilocie trzeba oddzielnie programować ?

 


Użytkownik gasoline edytował ten post 01:35, 22.11.2015

  • 0

Honda Accord VI F18B2 CH6 ES '01 http://www.accordklu...es-by-gasoline/ była Honda Civic VI D14A5 MA8 R90 '97


#55 Versace

Versace
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:04, 11.12.2015

Zrobisz to sam. Musisz programować wszystkie piloty jednocześnie, ponieważ zmienia się kod po tej operacji. W ASO immobilizer w kluczu.

...Jednoczenie? mam dwa kluczyki. 1 trzymam w reku natomiast drugim przekrecam zaplon z 0 na 2 i klikam w 1 potem drugi? i tak do konca procesu? 
Dodatkowo zapytam o pozycje kluczyka w stacyjce.... Wlaczajac wylaczajac zaplon przechodze miedzy pozycjami 0 i II? czy I i II, a po uslyszeniu silownikow kilkam ile razy ktorym kluczykiem i przechodze na 0 stacyjki?   NIby to takie latwe i proste... :)  
(rozniez nie posiadam kluczyka serwisowego, tego czerwonego).  Nagle kluczyki przestaly zamykac mi auto z pilota, tylko otwieraja. Grzebie sie juz z tym ze 2 godziny i nic. Zaden pilot nie reaguje na sygnal zamkniecia auta po procesie programowania.

Pozdrawiam


Użytkownik Versace edytował ten post 22:10, 11.12.2015

  • 0

#56 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 21:33, 14.12.2015

Czerwonego nigby nie zobaczysz w tym modelu i on był do czegoś innego.... Jak zacznie działać pilot , raz jeden raz drugi to czekaj aż przestanie reagoać na guziki i wtedy wyłącz zapłon...


  • 0

#57 Arn1

Arn1
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Rudawa/KrK
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:31, 16.02.2016

Witam. 

Chciałbym zapytać jaki muszę kupić pilot do centralnego, czy musi mieć specjalne oznaczenie czy każdy podejdzie z tego rocznika?

Czy ma znaczenie czy coupe czy sedan?

Accord VI 2.3 2002r. (F23Z5)


  • 0

#58 Misiekk07

Misiekk07
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:50, 21.06.2020

Nie chce tworzyć nowego tematu, a chce Wam przedstawić moja sytuację..
Mianowicie mam accorda vi 2000 liftback ch7 do tego dwa piloty, ale sęk w tym że są różne...
Maja różne oznaczenia to raz, w sumie logiczne..
W jednym mam 3 przyciski na płytce w drugim dwa, ten z trzema którego używałem cały czas mi się rozpadł, a na tego z dwoma przyciskami Hanka wcale nie reaguje, nie da się wejść w kodowanie wgl pilotów..
I pytanie czy da radę zakodować pilot z innym oznaczeniem? Dostałem te dwa piloty niby miały być oryginalne, jest możliwość że Hanki wyjeżdżały z dwoma różnymi pilotami? Czy dostałem jakiś wgl nie pasujący zamiennik?
  • 0

#59 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 10:35, 21.06.2020

Ktoś dokupił drugi pilot i myślał, że zaprogramuje, albo dokupił na sztukę. Zapewne masz ten sam problem co ja. U siebie próbowałem zaprogramować 5-6 sztuk różnych pilotów i nic z tego. Tylko oryginał reaguje. Najlepiej podjechać do kogoś kto ma Accorda i odkupić od niego dwa piloty i odbiornik (jest obok schowka jak go się wyjmie).


  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#60 Misiekk07

Misiekk07
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:29, 21.06.2020

Wystarczy, że ja sobie nową obudowę kupię do pilota i będzie śmigać 😁 bo ogólnie on się sam rozpołowił i zgubiłem część z bateria tylko, płytkę mam sprawna całe szczęście. Na allegro widziałem po 10zl jakieś obudowy są także tragedii nie ma. A przy okazji się dowiedziałem że nie do accorda mam pilot 😄😄
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq