Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z alarmem i otwieraniem bagażnika


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
50 odpowiedzi w tym temacie

#31 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:08, 08.02.2009

Witam , a pro po bagażnika. U mnie się otwiera klapa bagażnika jak się przytrzyma przycisk otwarcia w kluczyku, z tym nie ma problemu. Ale czy klapa powinna się całkowicie otworzyć "do pionu" ? bo u mnie praktycznie jest tak ze puszcza zamek i podnosi się kilka centymetrów.

#32 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:10, 08.02.2009

Ale czy klapa powinna się całkowicie otworzyć "do pionu" ? bo u mnie praktycznie jest tak ze puszcza zamek i podnosi się kilka centymetrów


Wszystko jest w porzadku, tak powinno byc :ok

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:52, 08.02.2009

Ok, dzięki. To śpię spokojnie ;-)

#34 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:07, 08.02.2009

Wg mnie zwalili to :!: powinno sie powoli otwierac do konca...ale to tak na marginesie ;-) :!:

#35 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:12, 08.02.2009

Wg mnie zwalili to :!: powinno sie powoli otwierac do konca...ale to tak na marginesie ;-) :!:


To fakt. Jak ktos cos niesie i ma zajete rece to i tak musi to odstawic, zeby bagaznik w pelni otworzyc, a chyba po to dali ta funkcja w kluczyku, zeby tego nie robic. Zdecydowanie tego nie przemysleli.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#36 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:12, 08.02.2009

No mogli już zrobić tak jak w kombiaku

#37 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:16, 08.02.2009

Musieliby dac silowniki zmiejszajac otwor bagaznika. Widac uznali, ze sie nieoplaca.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:39, 11.02.2009


U mnie raz sie otwiera, raz nie tylnia klapa, jakby centralny zamek sie blokowal ( tylko na kalpie) reszta drzwi otwiera sie i zamyka.
Dodatkowo zauwazylem ze przy wlaczonym silniku, jak zamkne drzwi kierowcy, blokuja sie same wszystkie drzwi.


To na 100% ten moduł o którym pisałem miałem identyczne objawy, 340 PLN dodatkowo w ASO za ten modół plus pewnie ze 150pln robocizna



Witam,

Potwierdzilo sie, modul centralnego zamka w drzwiach przednich kierowcy! :)
Koszt, ok 300 zl + 100 zl wymiana ( nie pisze dokladnie bo zapomnialem faktury z samochodu).
Dla potomnych, drozsza wersje takiego uszkodzenia = wymiana zegarow,tam ponoc sa "sterwoniki" od klapy itp (droga sprawa) AutoWitolin juz raz mial taka sprawe.

Co do przegladu po 120kkm, to okazalo sie ze kosztuje ok 1100-1200 zl, mialem wlasny olej oraz filtr PP( chore ceny w ASO - 240 pln! a olej,prawe 300zl)
Serwis wykonany w AutoWitolinie, pomylili sie na moja korzysc,zalali mi 5W30 Mobil 1 Forumula.. zamiast mojego 0W40 Mobil 1 ktory lany byl do tej pory:)
W sumie to najwiekszy przeglad, nastepny taki po 240kkm, ale to juz chyba zostawie nowemu wlascicielowi :)

Pozdrawiam,
Mirek
Grafit Accord 2,4 Tourer

#39 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:54, 11.02.2009

Co do przegladu po 120kkm, to okazalo sie ze kosztuje ok 1100-1200 zl, mialem wlasny olej oraz filtr PP( chore ceny w ASO - 240 pln! a olej,prawe 300zl)
Serwis wykonany w AutoWitolinie, pomylili sie na moja korzysc,zalali mi 5W30 Mobil 1 Forumula.. zamiast mojego 0W40 Mobil 1 ktory lany byl do tej pory:)
W sumie to najwiekszy przeglad, nastepny taki po 240kkm, ale to juz chyba zostawie nowemu wlascicielowi :)


Ja jutro jade na przeglad przy 60tys, pytalem o cene w Honda Plaza i Autowest, cena 1000zl. A to podobno maly przeglad. Dziwne, ze skoro przy 120 duzy, a przy 60 maly i taka niewielka roznica w cenie. Moze dlatego ze miales swoje graty?
Generalnie to jakas podwyzka byla, bo pytalem w listopadzie i kosztowalo ok. 800zl

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#40 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:36, 24.03.2009

mam accorda 1999 moj problem polega na tym,ze nie swieci mi lapmka bagaznika... ale tojest do zniesienia... problem wiekszy,czyli zamek klapy bagaznika-->kluczyk do niego nie wchodzi(rozumiem,ze to jest ten sam co do stacyjki,bo mam takie dwa i zaden nie pasuje),kwestia wlamamnia i podmiany zamke przez uprzedniego wlasciciela odpada)... ok,otwieranie kalpy bagaznika mam przy siedzieniu,podobnie jak wlewu paliwa.. wiem,ze powinno byc otwieranie z pilota(trzeci guzik) ale ja mam tylko 2 guziki na pilocie zamykanie i otwieranie..
mam podejrzenie,ze tam niedochodzi wogole zasilanie i ze ma to jakis zwiazek z ta lampka oswietlenia wnetrza kufra.. tylko dlaczego kluczyk nie wchodzi w zamek??

#41 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:42, 24.03.2009

Kolego :B
Z Twojego opisu wynika, że masz wersję LS !!
Otwieranie klapy z pilota było wyłącznie w wersji ES - dlatego masz tylko dwa przyciski na swoim pilocie.
Jeśli chodzi o niepasujący kluczyk do klapy to nie wiem, może poprostu wkładka jest zapchana ?? Musisz sprawdzić.
Jeśli chodzi natomiast o oświetlenie wnętrza bagażnika to rozumiem, że wymieniałeś żarówkę, tak ??
Jeśli nie pomoże to musisz sprawdzić obwód czy nie ma gdzieś przerwania (czy wogóle dochodzi napięcie do bagażnika ??)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:48, 24.03.2009

tak jak mowisz mam LSa ok,czyli to wyjasnia brak guzika w pilocie :)
tak,zarowka jest dobra sprawdzalem,pozostaje mi kwestia sprwdzenia zasilania,albo najpierw bezp :)
ide teraz troche przy tym pogrzebie,wieczorkiem sie odezwe... dzieki wielkie!!

[ Dodano: 2009-03-24, 17:39 ]
problem zamka w bagazniku rozwiazany(prawie),.. mianowicie we wkladce zamka bylo POL kluczyka :lol: ale nie z tego accorda,troche inaczej zabki ulozone,moj kluczuk dziala. tylko gdy otwieram kluczykiem bagaznik nie otwieraja sie pozostale zamki. Zakladam,ze zamek podpiety jest pod reszte ukladu,wychodza z niego 4 przewody.. postaram sie jakos umiescic zdjecie..
ze swiatelkiem jeszcze sie nie uporalem(musze kupic probowke).. :-/

[ Dodano: 2009-03-24, 17:52 ]
http://img5.imagesha...40320091114.jpg

to jest link do zdjec z zamkiem,czy ktos bedzie wiedzial jak to sie ma?

#43 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:00, 24.03.2009

w moim przypadku otwieranie bagażnika z pilota i otwieranie bagażnika z zamka na klapie nie powoduje otwarcia pozostałych drzwi.

#44 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:22, 24.03.2009

otwiera z pilota bo masz ESa (tak jak kiziol111 wspomnial),ale dobrze wiedziec,ze otwarcie klapy z kluczyka nie powoduje otwarcia pozostalych drzwi.

#45 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:14, 23.01.2010

Panowie - dopadło i mnie. Dziś rano, po kilku otwarciach i zamknięciach, klapa odmówiła posłuszeństwa i nie otwiera się ani pilotem, ani uchwytem na klapie. Załadowanie i rozładowanie bagaży wiąże się teraz z nurkowaniem do bagaznika po złożeniu tylnych siedzeń - strasznie to głupio wygląda przy tej klasie auta :k

Rozebrałem dziś klapę, wiązka wygląda ok, poruszałem trochę wtyczkami, ale wciąż dupa blada.

Teraz pytanie: wczoraj zauważyłem, że podjeżdżając do szlabanu na osiedlu, na chwilę odmówiła posłuszeństwa szyba od kierowcy - nie chciała się opuścić. Czy jedno z drugim może mieć jakiś związek?

Pytam, bo nie lubię jeździć po serwisach (z powodów nie tylko finansowych :lol: ), jeśli coś udałoby się zrobić własnymi rękoma.




IPB Skin By Virteq