Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z alarmem i otwieraniem bagażnika


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
50 odpowiedzi w tym temacie

#16 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:37, 18.01.2009

Glinuś przyjecialu stęskniłem się za Tobą :mrgreen:
Co do wiązki to wymieniałem ale jak odchyliłem wykładzinie na klapie to trochę zwątpiłem bo wiązka jest owinięta dodatkową taśmą... to wzbudziło moje podejrzenia że nie wymienieniają w ramach kampanii tylko patrzą czy nie uszkodzona i owijają dodatkowo taśmą... z informacji zasięgniętych od pracownika ASO (prywatnie) wychodzi na to że wymieniają i dodatkowo zabezpieczają tą taśmą żeby się nie przecierała... i raczej nie miał on powodów żeby mi skłamać. Natomiast wątpliwość pozostała... to tak na marginesie
Co do bagażnika to u mnie mechanik posprawdzał wszelkie obwody i narazie wychodzi że coś może być nie tak z "Zespolony multipleksowy układ sterujący (MICS)" ale podobno nie było przypadków żeby to padło... a to steruje wszystkim co jest w samochodzie i tanie nie jest... ja osobiście nie wierzę żeby to padło... podejrzenie jest jeszcze takie że coś nie kontaktuje na kostkach bo tam również mogła dostać się pianka do odgrzbiania klimy którą kiedyś wpuściłem raz w kanały wentylacyjne... a jak wiadomo ta pianka powoduje śniedzienie styków itd... a ten moduł jest przy nogach kierowcy w okolicy skrzynki bezpieczników a ja pamiętam że dość obficie mi pianka przeciekała w okolicach lewego nawiewu przy kierowcy i mógł ten syf gdzieś tam ścieknąć. tym bardziej że objawy mam takie że raz działa raz nie... jestem już wstępnie umówiony na wyjęcie tego modułu i dokładne oblukanie i sprawdzenie wg schematów z serwiskówki.
Dam znać jak się sprawa rozwinie

[ Dodano: 2009-02-03, 09:55 ]
Witam
Powoli małymi krokami temat został rozwiązany.
Winowajcą był moduł od centralnego zamka który jest przy zamku w drzwiach kierowcy i jest z nim połączony. dowiedziałem się że to dość często pada... koszt nowego w ASO ~340PLN. Mi udało się załatwić jedną sztukę znacznie taniej . Moduł ten można rozebrać bo w środku jest mikrostyk który prawdopodobnie po przeczyszczeniu działałby jak należy i byłoby OK problem polega jednak na tym że to praktycznie monolit, do tego działają na to duże siły itp reasumując nie rozbieralne.
Także znowu cieszę się tym że wszystko w samochodzie działa jak należy a swoją drogą... poprzedni japńczyk ma już 10 lat aktualnie i tak nic nie było grzebane w elektryce...
Do tego uszczelniłem sobie jeden halogen bo parował no i teraz jest malina :mrgreen:
F1

#17 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:53, 04.02.2009

No to zazdroszcze koledze sprawnego zamka klapy ! Czy ten sterownik centralnego zamka, o ktorym kolega pisze, to oddzielny modul odpowiedzielny tylko za otwieranie klapy bagaznika czy zbiorczy ? Z jednej strony to by bylo troche dziwne gdyby byl tylko glowny modul i tylko mikrostyk od klapy by sie w nim psul uzytkownikom, bo jak widze jest wiecej poszkodowanych w tym temacie na sieci. To by zakrawalo na akcje serwisowa!
Na razie pogoda nie sprzyja i garazu nie ma, wiec temat poczeka do wiosny i pewnego slonecznego weekendu.

ps. w moim autku byly wymieniane drzwi kierowcy po sprawadzeniu do kraju wiec podejrzewam, ze moze byc tam problem z kablami, szczegolnie ze lampka na dole drzwi nie swieci chociaz zarowka jest dobra.

#18 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:14, 04.02.2009

to jest szczepione razem z zamkiem i jest częścią centralnego zrobie fotkę i wrzuce jak to wygląda. u mnie objaw był o tyle upierdliwy że za każdym razem jak nie działał bagażnik to szedł sygnał do alarmu i w momencie otwarcia drzwi samochód wył i trzeba było awaryjnie go odpalać... Co do awaryjności to przynajmniej 1-2 dziennie to wymienieją w jakiejś Hondzie a plaga tej usterki jest podobno w obecnym Civic-u
Wymiana tego elementu dla wprawnej osby 30-40 min ze wszystkim
F1

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:32, 06.02.2009

to jest szczepione razem z zamkiem i jest częścią centralnego zrobie fotkę i wrzuce jak to wygląda. u mnie objaw był o tyle upierdliwy że za każdym razem jak nie działał bagażnik to szedł sygnał do alarmu i w momencie otwarcia drzwi samochód wył i trzeba było awaryjnie go odpalać... Co do awaryjności to przynajmniej 1-2 dziennie to wymienieją w jakiejś Hondzie a plaga tej usterki jest podobno w obecnym Civic-u
Wymiana tego elementu dla wprawnej osby 30-40 min ze wszystkim


Witam,

Podbije temat.
Accord 03 Exec. 2,4 KOMBI.

U mnie raz sie otwiera, raz nie tylnia klapa, jakby centralny zamek sie blokowal ( tylko na kalpie) reszta drzwi otwiera sie i zamyka.
Dodatkowo zauwazylem ze przy wlaczonym silniku, jak zamkne drzwi kierowcy, blokuja sie same wszystkie drzwi. Dziwne to jest o tyle... ze nie mam ZADNEGO alarmu/antynapadu itd.Juz 2 razy zatrzasnalem kluczyki w samochodzie w ciagu ustatnieg tygdnia.
Do ASO wybieram sie w najblizsza srode, dam znac czy to uszkodzenie feralnego centralnego zamka czy innego modulu ( stawiam na c.zamek).
Przy okazji powiem Wam ile kosztuje przeglad po 120kkm,ponoc kosztuje 2kzl !! zdeka duzo jak na Honde...

Pozdr
Mirek

#20 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:41, 06.02.2009

Przy okazji powiem Wam ile kosztuje przeglad po 120kkm,ponoc kosztuje 2kzl !! zdeka duzo jak na Honde..


Moze tyle kosztowac, biorac pod uwage, zakres. To jeden z najwiekszych przegladow
Ja teraz jade na przeglad przy 60tys, cena ok 1000zl. Jakas podwyzka byla, bo ze 2 miesiace temu sie pytalem i bylo taniej o 200zl.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#21 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:08, 06.02.2009

U mnie raz sie otwiera, raz nie tylnia klapa, jakby centralny zamek sie blokowal ( tylko na kalpie) reszta drzwi otwiera sie i zamyka.
Dodatkowo zauwazylem ze przy wlaczonym silniku, jak zamkne drzwi kierowcy, blokuja sie same wszystkie drzwi.


To na 100% ten moduł o którym pisałem miałem identyczne objawy, 340 PLN dodatkowo w ASO za ten modół plus pewnie ze 150pln robocizna
F1

#22 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:59, 06.02.2009

Haj ! Moj centralny specjalnie nie szaleje i wydziwia ale w zwiazku z posiadaniem jednego klucza "7" razy sprawdzam czy go mam w reku zanim wyjde z auta, albo zostawiam drzwi otwarte na osciez. Zycie w wiecznym strachu :-D Autko oczywiscie zawsze sie zamyka samo jak z pilota otwieram drzwi i nie wsiade przekrecajac kluczyk w stacyjce. Co do zamka na klapie to nie dzialal od kiedy autko kupilem. Poprzedni wlasciciel mowil, ze sie tym nie przejmowal.
Jesli chodzi o alarm to pierwszy raz uslyszalem ze go mam :) jak kiedys przy otwartych drzwiach i wylaczonej stacyjce otworzylem klapa pilotem. To byl jeden jedyny raz kiedy alarm zawyl i tak naprawde to nie wiem jak sprawdzic czy on w ogole dobrze dziala ?! Napiszcie Koledzy co musze zrobic zeby sprawdzic ze alarm "zyje", bo juz zglupilem. Za odpowiedzi w stylu wlamania sie do wlasnego auta z gory dziekuje. HEHE. Pozdrawiam!

#23 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:11, 06.02.2009

Napiszcie Koledzy co musze zrobic zeby sprawdzic ze alarm "zyje"


Przylaczam sie do pytania, jak spowodawac zeby zawyl (nie ma czujnikow ruchu)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:37, 06.02.2009

zostawcie otwartą szybę w przednich drzwiach >>> zamknij auto z pilota w kluczyku ( uruchomi się alarm) >>> otwórz drzwi nie używając pilota ani kluczyka >>> alarm powinien się włączyć!!!

#25 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:22, 06.02.2009

Jeżeli alarm jest uzbrojony to jak otwieramy klapę przyciskiem na pilocie to nie powinien wyć.
Jak sprawdzić czy jest alaram zamknąć drzwi pilotem odczekać 30sek otworzyć z kluczyka i spróbować odpalić jak odpali znaczy się alarmu nie ma :-)
F1

#26 zibi

zibi
  • Forumowicz
  • 164 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:28, 06.02.2009

zostawcie otwartą szybę w przednich drzwiach >>> zamknij auto z pilota w kluczyku ( uruchomi się alarm) >>> otwórz drzwi nie używając pilota ani kluczyka >>> alarm powinien się włączyć!!!


sprawdziłem u siebie i jest , a myślałem iż VI gen. nie miała alarmu w serii (o istnieniu immob. u mnie wiedziałem ale o alarmie nie)

:ja_chce:

:B Pozdrowionka :B
-----------------------------------------------------------------


Niech będzie błogosławiony człowiek , który
nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się
od ubrania tego faktu w słowa


#27 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:33, 06.02.2009

Tak wygląda ten moduł
Czerwonym kolorem zaznaczona dźwignia która działa na mikroprzełącznik teraz niby klika za każdym razem jak ją przesuwam ale wcześniej tak nie było na 100% rozebranie i przeczyszczenie by pomogło choć to jest nierozbieralne a leje się na to woda spod uszczelki przy szybie dlatego teraz na myjce nie leję już tak obficie po szybie :mrgreen:
Dołączona grafika

Dołączona grafika
F1

#28 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:33, 06.02.2009

zostawcie otwartą szybę w przednich drzwiach >>> zamknij auto z pilota w kluczyku ( uruchomi się alarm) >>> otwórz drzwi nie używając pilota ani kluczyka >>> alarm powinien się włączyć!!!


Dzieki za instrukcje, halasuje jak cholera. ;-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:19, 06.02.2009

Tak wygląda ten moduł
[..]
Obrazek


a mozesz podac numer czesci??!?

#30 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:49, 06.02.2009

mam torebkę ale nie wiem czy od tego... szukałem w EPC ale nie znalazłem nawet po numerze
72155-SDA-A01
F1




IPB Skin By Virteq