Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Silnik K20a4 , Szarpanie przy schodzeniu z obrotów , brak mocy

VII szarpanie

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 pawel1162

pawel1162
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:es
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:rd8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:05, 01.01.2024

Witam mam nadzieje że wątek nie zostanie usunięty , niżej opiszę problemy które mam z silnikiem k20a4 

 

A więc tak , silnik k20a4  praktycznie to samo co k20a6 , po generalnym remoncie na oem częsciach , problemy są z tym że jak wciskam gaz na  pierwszym czy tam drugim biegu następnie odpuszczę to silnik przy schodzeniu z obrotów szarpnie jak bym wcisnął hamulec , pierwsze przy obrotach 2200 i drugi raz na obrotach  około 1500 , obroty spadają dośc wolno od tylch 2200- później szybko spada do 1500 i od 1500 do 750 ledwo ledwo , silnik podbija obroty podczas np jazdy w korku do 1300  lubi tak zakołysać przy puszczaniu sprzęgła , moc , auto wydaje mi się zmulone brak reakcji na gaz  trzeba redukować biegi by się rozpędzało . 

 

Co już robiłem 

-Generalka silnika razem z pomiarami (bloku , tłoków )

- Wymieniona przepustnica  na inną  razem z czystym jak łza krokowcem

- rozrząd sprawdzony  500km po remoncie  jest na znakach , zawory tak że idealnie 

 

 

Są rzeczy które mnie niepokoją , nie było orginalnego katalizatora , wstawiłem stalowy zamiennik (może on dławi spaliny ) , czy jeżeli któryś czujnik jest uszkodzony nie dzała poprawnie może byś sytuacja że nie wywala błędu , np czujnik spalania stukowego , czujnik połozenia wału , czy np sonda lambda . 

 

Czekam na jakiekolwiek podpowiedzi 


  • 0

#2 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6028 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 13:31, 01.01.2024

Zostanie usunięty i powtarzał się kolejny już raz nie będę, na PW które napisałeś też wyraziłem się jasno żebyś przeczytał regulamin.

Skoro nie rozumiesz o co się Ciebie prosi to sam nie pozostawiasz mi wyboru do dalszych działań Administracji.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, szarpanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq