Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Instalacja Stag nie reaguje na przycisk

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 IceWood

IceWood
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Dobczyce
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:09, 03.10.2023

 Witam.

 

 Instalacja Stag Q next nie reaguje na przycisk. Odpięcie klemy nie zmienia sytuacji.

Gaz załącza się prawidłowo ale po zdjęciu nogi z gazu przełącza się na benzynę i potem znowu na gaz bez żadnych szarpnięć. Gdyby nie dźwięk zmiana na gaz byłaby nie zauważalna.

 

Sterownik gazu pokazuje błąd: Wtryskiwacze gazowe całkowicie otwarte! Sprawdź sondę lambda przy pełnym obciążeniu.

Dodam, że listwa wtryskowa była czyszczona.

 

Co może być przyczyna błędu? Jak sprawdzić sondę?


  • 0

#2 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 02:36, 04.10.2023

to jest błąd zapętlenia wtrysku jak sama nazwa wskazuje, a za to pętlenie odpowiedzialne jest albo nieodpowiednie zestrojenie instalacji, albo za mało wydajne wtryski, albo klęka ciśnienie gazu bo reduktor jest za mało wydajny bądź zasyfiony, oczywiście może tez być uszkodzony czujnik ciśnienia gazu czy sam kalkulator gazowy

 

co to za instalcja, jakie wtryski, reduktor, filtry, jaki przelot


  • 1

#3 IceWood

IceWood
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Dobczyce
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:10, 05.10.2023

Instalacja to Stag Q next Plus.

Listwa wtryskowa: AC W02.

Reduktor: AC/R01.

Filtr fazy lotnej: filtr WGM-75AB- do elektrozaworu E01 R02 Valtek

Filtr fazy lotnej: autogaz-market FLO1P 16/12 Poliester (kod towaru CZA.16.12.P)

Niestety nie wiem co to jest przelot.

 

To normalna sytuacja, że ten przycisk nie reaguje bo nie mogę sprawdzić jak auto się zachowuje na samej benzynie?


  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8883 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 18:40, 05.10.2023

Przelot = przebieg instalacji LPG.
Przy akumulatorze znajdziesz pewnie bezpiecznik. To jest bezpiecznik od LPG. Jak go wyjmiesz to będzie na samej benzynie chodził.
  • 0

#5 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 18:52, 05.10.2023

przelot w sensie ile km zrobiła ta instalka jak słusznie przemkowal napisał, a co do reduktora - poczytaj na jego temat na lpg-forum, jest tam bardzo długi wątek, a sam acek nie jest wzorem stabilności ciśnienia i wcale bym się nie zdziwił gdyby był przyczyną zapętlania, te reduktory często tuż po montażu sprawiały problemy i wracały na gwarancję, faktem jest że nie wszystkie i wiele z nich pracuje poprawnie, 10 lat klepią i nie potrafią tego poprawić, a ciśnienie jak pływało w pierwszych tak pływa do tej pory pomimo kilku rzekomo poprawek/ udoskonaleń, jeżeli jest sprawny to twoje auto obrobi bez problemu, sam to mam pod maską tyle że wersję 250 ty prawdopodobnie masz 150, która spokojnie wystarcza do accorda 2.0, pod warunkiem oczywiście że sprawny, one w środku niewiele się różnią, w tym wątku na lpg-forum są zdjęcia tak jednego jak i drugiego, no i przeklinam dzień w którym podjąłem decyzję o jego montażu

jeżeli masz kabel (jeżeli nie masz - kup, przyda ci się) to się podłącz i pojeździj, zobacz jakie masz ciśnienie na wolnych obrotach, jakie w czasie normalnej jazdy i jakie przy pełnym bucie, podłącz się elmem do samochodu i np. torque'iem sprawdź korekty

a co do przełączania - coś jest źle, przyciskiem w każdym momencie powinno się dać zmienić Pb/LPG, mam ten sam sterownik no i u mnie nie ma z tym problemu i kiedy tylko zechcę mogę przełączać, z poziomu programu możesz zmieniać paliwo czy też jest problem? jeżeli też się nie da to tak jak wyżej admin napisał, bezpiecznik out i hula na benzynie


  • 0

#6 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 04:53, 06.10.2023

Jedź do gazownika bo szkoda życia.
Tu potrzebne doświadczenie i komputer do analizy przypadku.
Ci akurat są tani


Wysłane z mojego SM-A127F przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq