Skocz do zawartości


RODO w HAKP

all_gen

Strumienica - korzyści?

all_gen

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:25, 09.12.2008

witam :B mam w planach wycięcie katalizatora?czy wstawienie strumienicy w jego miejsce ma jakiś sens?

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:14, 09.12.2008

lepsza strumienica niż kawałek rurki , u mnie w poprzednim aucie civic strumienica wyeliminowała metaliczny i chyrczący dźwięk, jaki był wcześniej na samej rurce

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:08, 09.12.2008

Ale i tak głośniej niż na katalizatorze.

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:04, 10.12.2008

I mozna sie spodziewac fajnych efektow dzwiekowych(strzalow) z wydechu :mrgreen:

#5 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:51, 10.12.2008

i troche bardziej elastyczny bedzie

#6 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:11, 10.12.2008

Ja nie wierze w takie cos jak strumienica, wg mnie moze pogorszyc osiagi, mialem takie ustrojstwo w mazdzie 323 i nie zauwazylem roznicy, poza tym wytwarza sie przez nia jakies podcisnienie, ktore niezbyt jest dobre dla silnika.

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:36, 10.12.2008

Lukasz F18B2, to jak według ciebie może pogorszyć osiągi a w mazdie nie było czuć różnicy to raczej nie pogarsza , strumienica ma tylko uporządkować spaliny żeby równomiernie wychodziły przez co wydech nie wpada w jakiś rezonans i nie ma zakłóceń w wypluwaniu spalin , żalezy tez od miejsca wmontowania strumienicy są kolektory zespolone z katalizatorem czyli króciutki kolektor i potem kat to wtedy raczej jest błędem montowanie strumienicy zamiast kata , nasze katalizatory nie sa zaraz przy silniku więc wstawienie strumienicy nie powinno zakłócać rytmu silnika a wręcz go polepszyć

#8 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:30, 10.12.2008

Potwierdzam z autopsji, strumienica zamiast kata w F18B2 zamontowana i działa sobie jako wstawka bo prawie za te same pieniądzory co kawał rury a solidniej wykonana i na dłużej wystarczy. Pomiary na hamowni wskazały, że nie przeszkadza i nie pogarsza przebiegu momentu obrotowego (ale również nie poprawia). Taki bajer po prostu jako zamiennik rury fi ileś tam...

#9 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 10.12.2008

Slyszalem ze potrafi pogorszyc moment obrotowy, bo ona pomaga wyrzucic te spaliny, i wyrzuca je szybciej niz jest to normalnie, takie wysysanie i podobno robi sie jakies tam podcisnienie w ukladzie nie bedace pozytywna cecha. tak slyszalem juz nie raz, poza tym po co mi cos co nic nie daje, dla mnie bez sensu, tylko po to zeby bylo :?:. Dla mnie szkoda kasy, chyba, ze w towarzystwie motoryzacyjnym mozna opowiadac: "wycialem kata i dalem strumienice". Lepiej dac Catalytic Converter. Zreszta nie spotkalem sie z tym, zeby w jakichs ukladach wydechowych w zestawie byla strumienica.

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#10 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 00:11, 11.12.2008

No właśnie różnica polega na tym, że "słyszłem, czytałem, wydaje m się" a ja mam zrobione pomiary z hamowni. Jak zobaczyłem cenę i jakość wykonania strumienicy w porównaniu z kawałkiem rury to od razu podjałem decyzję i ją zamontowałem w miejsce sklejonego i zapchanego kata. Przejechała u mnie ponad 80 tys. km i nie muszę podpierać sie "teorią", po prostu byłem sam z siebie królikiem doświadczalnym i nie żałuję decyzji o montażu. I tyle ....

#11 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:38, 11.12.2008

Ja tyz mialem i uwazam ze jesli to nic nie daje to po co mi to. Zreszta o gustach sie ine dyskutuje i to jest tylko moje odczucie i nikogo zdania nie podwazam. Ja ogolnie uwazam ze jak robic to nie pol srodki tylko profi calosc i tyle :-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#12 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 07:55, 11.12.2008

Ja tylko napisałem o moim szczególnym przypadku, gdzie wiedziałem, że musze wywalić kata bo już nic przez niego nie przechodziło i w warsztacie zaproponowano mi montaż strumienicy zamiast kawałka rury. Nie miałem żadnego planu na "tjunink" przez tę strumienicę, zobaczyłem po prostu, że solidnie wykonana i na długo wystarczy. A potem i tak bawiłem się w pomiary na hamowni wiec potwierdziłem, że to nie przeszkadza i zostawiłem w spokoju-jakby było gorzej to bym ją natychmiast wywalił.

#13 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:08, 11.12.2008

a cos oprocz tego modziles w aucie :?: bo widze ze masz napisane 1.8 142KM, tyle na serii Ci wyszlo na hamowni :?: daj wykres jak mozesz co :?:

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#14 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:39, 11.12.2008

Nie na serii, trochę grzebałem. Filtr powietrza sport (wkładka) + wywalenie rezonatora, wydech (wycięcie kata + ostatni na Ulter dedykowany), moduł PowerTec firmy ZASTEC Tuning. Co do wykresów, to odszukałem taki sprzed wywalenia katalizatora. A te 142 wyszło już po-ale muszę dobrze pogrzebać na kompie żeby znaleźć bo to juz ze 3 lata temu było. A potem zmuszony zostałem do LPG i skończyło się rumakowanie ;-)

#15 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:52, 11.12.2008

ile taki modul i co on Ci dal :?: ile kucy, spalanie, czy warto :?: opowiadaj mi tu :-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:





IPB Skin By Virteq