Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Światła drogowe zapalają mijania (xenon)

VII drogowe mijania

Najlepsza odpowiedź Ślepak , 13:48, 04.08.2021

"Jak mam wyłączone światła mijania i zapalam drogowe by dać komuś sygnał świetlny (pociągnięcie dźwigni do siebie) to zapalaja mi się także mijania (xenon). Dźwignia od siebie działa i tak tylko przy włączonych mijania, także tutaj ciężko rozpoznać."

 

 

 

I jest to normalne. Nawet gdy światła będą wyłączone i będziesz chciał mrugnąć komuś długimi " drogowymi" to się zapalają xenony/mijania jak i światła drogowe. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 palint

palint
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:Wrocław / Jelenia Góra
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 21
Super

Napisano 13:27, 04.08.2021

Cześć

 

Zacznę od tego, że wszystkie światła świecą poprawnie, nic mi się nie przepala, nic nie mruga, nie przygasa.

 

Jaki mam problem:
Jak mam wyłączone światła mijania i zapalam drogowe by dać komuś sygnał świetlny (pociągnięcie dźwigni do siebie) to zapalaja mi się także mijania (xenon). Dźwignia od siebie działa i tak tylko przy włączonych mijania, także tutaj ciężko rozpoznać.

 

Na desce rozdzielczej nie zapala się wtedy ikona świateł mijania (tylko długich) - to eliminuje jakieś zwarcie przy manetkach.

Xenony nie zapalają długich, tylko długie zapalają xenony - eliminuje to zwarcie na wiązkach / kablach.
Zapalają się wtedy obydwa xenony.

Czy to będzie zwierający przekaźnik długich? Jest on w Relay Control Module (czyli w czarnej puszcze przy bezpiecznikach pod maską). Da się tam dostać? Próbowałem bezskutecznie.

Czy ktoś ma inny pomysł na problem?

 

NIgdy się z czymś takim nie spotkałem, więc wątpię by to było normalne. Tym bardziej, że w schemacie przekaźniki i cała wiązka jest osobna.

 

Dzięki :)


  • 0

Mój Accord

// Dawid


#2 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6031 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 13:48, 04.08.2021   Najlepsza odpowiedź

"Jak mam wyłączone światła mijania i zapalam drogowe by dać komuś sygnał świetlny (pociągnięcie dźwigni do siebie) to zapalaja mi się także mijania (xenon). Dźwignia od siebie działa i tak tylko przy włączonych mijania, także tutaj ciężko rozpoznać."

 

 

 

I jest to normalne. Nawet gdy światła będą wyłączone i będziesz chciał mrugnąć komuś długimi " drogowymi" to się zapalają xenony/mijania jak i światła drogowe. 


  • 1

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#3 palint

palint
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:Wrocław / Jelenia Góra
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 21
Super

Napisano 14:29, 04.08.2021

I jest to normalne. Nawet gdy światła będą wyłączone i będziesz chciał mrugnąć komuś długimi " drogowymi" to się zapalają xenony/mijania jak i światła drogowe. 

Ale to jest idiotyczne. :om: :om: :om:

 

Przecież pociągnięcie dźwigni do siebie wiadomo, że służy tylko do zapalenia świateł na chwilę. Nie szkoda xenona i przetwornicy na mruganie nim?

Nigdy nie spotkałem samochodu z czymś takim.


  • 0

Mój Accord

// Dawid


#4 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6031 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 14:37, 04.08.2021

To już musisz do producenta napisać :P  Piszę tylko jak wygląda temat w Hondzie. 

Osobnym tematem jest jak to wpłynie na wytrzymałość przetwornicy/zapłonnika/ żarówki. 

 

Jak pamiętam w Fordzie i BMW z ksenonem jest tak samo... 

 

Czasy "mrugania" się i tak skończyły, także jak byś nie był pomocny, to Tobie gdy trzeba i tak nikt nie "mrugnie"/ostrzeże. Są teraz od tego "aplikacje"  :diabelgrin:


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#5 palint

palint
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:Wrocław / Jelenia Góra
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 21
Super

Napisano 14:53, 04.08.2021

Moje światła nie gasną, bo ciągle widzę ludzi bez świateł. Skończę więc z byciem miłym, bo szkoda mi zregenerowanego xenona. ¯\_(ツ)_/¯

Dzięki, można zamknąć.


  • 0

Mój Accord

// Dawid






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, drogowe, mijania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq