Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Temperatura a działanie climatronika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:16, 02.07.2010

Może i działa rewelacyjnie,ale mnie się wydaje,ze jak sie ustawi temperaturę np na 25 stopni, to bez względu na porę roku,dnia czy temperaturę otoczenia climatronik powinien utrzymywać zadaną temperaturę.
Wtedy mogę powiedzieć,ze działa rewelacyjnie.


czyżby u Ciebie tak nie było ??


Nie jest, co napisałem wyżej. Po zrobieniu autodiagnozy i braku jakichkolwiek usterek stwierdziłem,że ten typ tak ma :-D I muszę się przyzwyczaić do kręcenia regulatorem temperatury.
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#17 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:17, 02.07.2010

kręcenia regulatorem temperatury

jak pisałem wyżej ja mam ustawione na 21 i nie ruszałem już baedzo długo.
W zimie daje na 19 żeby w kurtce nie było gorąco.

[ Dodano: 2010-07-02, 22:20 ]
ale chyba wiem jak ci pomóc, skieruj nawiewy tak żeby nie dmuchały na ciebie.
Dlatego twierdzisz że marzną ręce bo jak wsiadasz do nagrzanego auta to climatronic ustawiony na 21C daje pełną moc żeby jak najszybciej schłodzic wnętrze do zadanej temperatury, jeżeli bedzie dmuchało na ciebie to bedzie ci wtedy zimno, zwłaszcza w krótkim rekawku.
Może to i głupia diagnoza ale nie zdrowo jest kierować nadmuch klimy w strone ciała.
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:20, 03.07.2010

Może i działa rewelacyjnie,ale mnie się wydaje,ze jak sie ustawi temperaturę np na 25 stopni, to bez względu na porę roku,dnia czy temperaturę otoczenia climatronik powinien utrzymywać zadaną temperaturę.
Wtedy mogę powiedzieć,ze działa rewelacyjnie.


Teoretycznie tak. Ale odczucie temperatury jest bardzo subiektywne. Jeśli masz np. 23st temp. powietrza w aucie, zamknięte szyby i zaświeci mocne słońce, to po rękach aż parzy. Wtedy złagodzić ten efekt pomaga czujnik nasłonecznienia. Niejako kompensuje on dodatkowe źródło ciepła, jakie pojawia się w aucie, poprzez odjęcie np. 2st (dokładnie nie wiem) od zadanych 23st.

Jeśli ta różnica u Ciebie jest wyraźnie odczuwalna, to może faktycznie jest problem z czujnikami.
  • 0

#19 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:45, 06.07.2010

może wciśnięcie tego guziola na full auto rozwiąże problem :-P
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#20 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:07, 15.09.2010

Mam parę pytań odnośnie climatronika,
1. czy jest to prawidłowe działanie ze jak włączam samą dmuchawę to i włącza sie klima (wentylator od klimy) ?
2. zauważyłem taka rzecz, ze jak mam włączony sam nadmuch (bez klimy) to szyby parują, wystarczy ze włączę klimę i moment para schodzi, nie ważne jak ustawie nadmuch jaka temp. itp.
  • 0

#21 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:09, 15.09.2010

Mam parę pytań odnośnie climatronika,
1. czy jest to prawidłowe działanie ze jak włączam samą dmuchawę to i włącza sie klima (wentylator od klimy) ?
2. zauważyłem taka rzecz, ze jak mam włączony sam nadmuch (bez klimy) to szyby parują, wystarczy ze włączę klimę i moment para schodzi, nie ważne jak ustawie nadmuch jaka temp. itp.


Mam tak samo i ponoć to wszystko jest działaniem prawidłowym.
Ad.1 Funkcja automatycznej klimy jest ustawiona defaultowo i musisz sam zmienić na AC off
Ad.2 Ponoć jak jest włączona klima, obojętnie czy grzeje, czy chłodzi działa osuszanie powietrza z zewnątrz. Szczegółów natury technicznej to nie znam,ale zauważyłem,że kapie woda z klimy nawet wtedy kiedy ona grzeje. Np. wczoraj rano było chłodno 8 stopni i lekka mgła i po dłuższej jeździe na postoju zauważyłem plamę wody pod autem.
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#22 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:14, 15.09.2010

Ad.2 Ponoć jak jest włączona klima, obojętnie czy grzeje, czy chłodzi działa osuszanie powietrza z zewnątrz.


działalność klimatyzacji polega głównie na osuszaniu powietrza.
  • 0

#23 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:38, 15.09.2010

Ja myślałem że po to, by było mi chłodniej a nie suszej 8-)
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#24 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:39, 15.09.2010

Chłodniej a przy okazji (czasem niestety jest to niekorzystne np. dla oczu) suszej ;-) Na zimnym parowniku wilgoć z otoczenia zawsze się skropli więc zostanie wyeliminowana i odprowadzona rurką pod autko. Ale to osuszanie jest niekorzystne na dłuższym dystansie w szczególnosci dla alergików albo osób z zespołem suchego oka (np. jak ja).... Więc klima jest fajna ale kij ma dwa końce niestety...
  • 0

#25 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 00:15, 16.09.2010

Ja myślałem że po to, by było mi chłodniej a nie suszej 8-)


można bardzo prosto sie przekonać jak działa klimatyzacja
np latem przy temperaturze 25st C ustaw na climatronicu 25stC i pozwól, aby klima chwilę pracowała efekt będzie taki, że przy takiej samej temperaturze na zewnątrz samochodu i wewnątrz samochodu będą dwa różne odczucia temperatury. Wewnątrz samochodu będziesz miał odczucie że jest znacznie chłodniej, a to z tego względu że na zewnątrz będzie 80% wilgotności, a wewnątrz samochodu np 60%/zależy od czasu pracy klimatyzacji/. Wilgotność powietrza ma bardzo duże znaczenie w tzw odczuciu temperatury.
  • 0

#26 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:48, 16.09.2010

Np. wczoraj rano było chłodno 8 stopni i lekka mgła i po dłuższej jeździe na postoju zauważyłem plamę wody pod autem.


A ja tam u siebie nie zauważyłem skraplającej się wody, albo nie wiem gdzie szukać tej plamy...

Oprócz tego nie wiem czy to miałem od zakupu czy nie ale mam wrażenie ze non stop pracuje mi silnik od regulacji temp. i cały czas taki jest efekt jak bym miał mysz w samochodzie i buszowała, takie szuranie... i nie ma to znaczenia czy temp. ustawie na min czy max

Powracając do parowania szyb to jedyne rozwiązanie to włączona klima ?
  • 0

#27 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:06, 16.09.2010

Acco VI ma problem z tymi parującymi szybami, zwłaszcza jak autem jadą 3-4 osoby.
Wtedy klima jak najbardziej.

Jak jedna persona, to u mnie zwykły nawiew daje radę.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#28 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:40, 16.09.2010

polecam uzyć spray przeciw parowaniu firmy k2, co 2 tygodnie spryskuje, działa rewelacyjnie.
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#29 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:55, 07.10.2010

Zauważyłem taka dolegliwość ze jak mam ustawiona klimę na <19'C to jadąc jest bardzo gorąco jak ustawie 18 wali zimne. Czy u Was tez tak sie dzieje w takie pogodę jak ostatnio doskwiera ? Bo tak czytam ten temat i jedni chwalą a inni się żalą
  • 0

#30 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:06, 07.10.2010

ja mam podobnie ale jak chce zagrac, tzn miedzy 24 a 25 jest duza roznica, i ogolnie jak dam 19 to jest chlodno, tak 21/22 jest w sam raz ale gdy ktos mi mowi ze mu zimno to podkrecam i do 24 nadal wieje normalne powietrze a powyzej 25 robi sie gorace. mozliwe ze jest tak ze jak w samochodzie mam te 22st to do 24 zagrzeje dajac tylko troche cieplejsze powietrze ale jak juz jest wieksza roznica to poczatkowo daje duzo cieplejsze zeby zmniejszyc ta roznice. ogolnie jestem zadowolony z dzialania climatronika
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq