Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Temperatura a działanie climatronika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:15, 30.06.2010

Mam pytanie bo nie wiem,czy to jest normalny objaw, czy może jest coś zrypane.
Otóż jak ustawię przy takiej słonecznej pogodzie jaka teraz panuje klime na 25-26 stopni to chłodzi jak głupia i ciągle dmucha zimnym powietrzem i nie tylko na początku. Jadąc w trasie to praktycznie cały czas dmucha zimnym i zaczynam marznąć w ręce, więc podkręcam do 27 stopni,ale i tak to jest za mało. Kręcę nawiewami w różne strony, ale to nie daje żadnego efektu.
Teraz druga strona medalu.
Wyruszając w trasę rano na dworze było tylko 10 stopni. Klima ustawiona na full auto 27 stopni. Na początku dmucha zimnym,wiadomo silnik jest zimny, ale później zaczyna dmuchać już gorącym powietrzem i po 5 minutach już nie można wytrzymać upału i trzeba zjechać z temperaturą na 20-21 stopni.
Nie wiem czy tak powinno być,a jeśli nie to co jest zepsute?
Myślałem,że climatronik jest tak skonstruowany by utrzymywać stała zadaną temperaturę w aucie bez względu na panujące warunki na zewnątrz.
Proszę wytłumaczenie i ewentualną radę.
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:41, 30.06.2010

Może czujnik temp wew masz walnięty i wariuje.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:38, 30.06.2010

Wiesz co miałem ten sam dylemat. Climatronic jest w accordzie 6gen trochę porąbany. Tak naprawdę przy upałach wieje zimnym nawet jak masz 30stopni ustawione. Dopiero przy 32 grzeje. A tak to jaka by nie była temp ustawiona to zawsze wieje zimnym. Tylko jak sam napisałeś "marzniesz w ręce" natomiast jak dłużej pojedziesz z ustawieniem na 25-29 stopni to i tak się zgrzejesz bo w nogi wali ciepłe. Na szybę zazwyczaj też. Mnie też to wkurza ale widocznie tak to zrobili, że po łapach zawsze wieje zimnym. Oczywiście mowa o letniej aurze. Szczerze mówiąc ta automatyczna klimatyzacja to kupa zabawy w czasie jazdy. Ostatnio jednak odkryłem, że przy upałach najlepiej ustawić sobie albo tylko na szybę i przesunąć kratki na boczne szyby albo na auto i 23stopnie. Nie wiem czemu ale 23 jakoś tak optymalnie, i nie wieje za bardzo po rękach
  • 0

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:17, 30.06.2010

proponuję w celu próby założyć termometr w okolicy czujnika temperatury wewnętrznej
ustaw dowolną temperaturę na climatroniku i obserwuj dodatkowy termometr.
Według mnie climatronic w VI gen reguluje bardzo dobrze temperaturę wewnątrz auta - ja osobiście nie mam zastrzeżeń do jego pracy.
  • 0

#5 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:59, 30.06.2010

u mnie nie ma żadnego problemu(climatronic jest od pół roku ustawiony na 21), jeżeli samochód jest mocno nagrzany(stoi cały dzien w słońcu) automatycznie zamyka obieg i dmucha bardzo mocno, jeżeli temperatura spadnie to otwiera obieg i dmucha delikatnie(utrzymuje)
w zimie równierz bez zarzutu.

Climatronic jest w accordzie 6gen trochę porąbany

kiedy kupowałem honde czytałem wiele opini miedzy innymi w autocentrum, wszedzie chwalono działanie climatronica.
Powiem nawet że w a6 starego są wieksze problemy.

[ Dodano: 2010-06-30, 21:59 ]
cos pewnie sie popsuło :-(
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#6 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:14, 30.06.2010

Ja nie pisałem że są problemy z utrzymaniem temperatury tylko że dziwnie działa. Zresztą było już o tym jakiś czas temu
  • 0

#7 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:40, 01.07.2010

jeżeli samochód jest mocno nagrzany(stoi cały dzien w słońcu) automatycznie zamyka obieg i dmucha bardzo mocno, jeżeli temperatura spadnie to otwiera obieg i dmucha delikatnie(utrzymuje)
w zimie równierz bez zarzutu.


Wszystko to działa. Zastanawia mnie jedynie duża różnica ustawień temperatury między chłodzeniem a ogrzewaniem auta.
Ostatnio zauważyłem, że jak nie świeci słońce to klima zaczyna działać jakoś bardziej racjonalnie i jak jest ustawione 26 to tak mam i nie chłodzi jak głupia.
Wiem,wiem zaraz odezwą się głosy,że od tego jest czujnik nasłonecznienia przy przedniej szybie. Mnie ciekawi tylko czy tak powinno być czy może mam coś walnięte (np.ten czujnik). Dlatego założyłem ten wątek by wypowiedzieli się inni użytkownicy climatronika jak u nich działa.
Pozdro
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#8 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:58, 01.07.2010

kolego a to sa krotkie trasy czy dlugie? jezeli krotkie to jest na to wyjasnienie - samochod stojac na sloncu tak bardzo sie nagrzewa ze nawet 27st to duzo nizsza temperatura jaka wskazuje czujnika. jadac dalej na sloncu czujnik jest ciagle nagrzewany a czas zbyt krotki zeby klimatyzacja zdazyla schlodzic (schlodzic powietrze to nie problem ale schlodzic nagrzana czarna obudowe czujnika na ktora ciagle swieci slonce to juz nie lada wyzwanie) jezeli podczas dluzszej jazdy i wychlodzeniu elementow tapicerki nadal bedzie przy 27 mrozilo Ci rece to cos masz nie tak.
  • 0

#9 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:11, 01.07.2010

jadac dalej na sloncu czujnik jest ciagle nagrzewany a czas zbyt krotki zeby klimatyzacja zdazyla schlodzic (schlodzic powietrze to nie problem ale schlodzic nagrzana czarna obudowe czujnika na ktora ciagle swieci slonce to juz nie lada wyzwanie)


Ale czujnik na podszybiu nie mierzy temperatury tylko naslonecznienie. Od temperatury jest ten przy stacyjce. Jest jeszcze trzeci czujnik przed chlodnica do mierzenia temp zewnetrznej i czwarty na parowniku. Kazdy z nich mozna w miare latwo zweryfikowac miernikiem. mozna tez co chyba bedzie latwiejsze zrobic autotest climatronica. Pokaze ewentualne bledy na wyswietlaczu. Wszystko opisane w ESM.
  • 0

----------

MA8>CH6>ED9>CH1>EU5>CG2>EJ9>ZF1


#10 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:48, 01.07.2010

nawet nie wiedzialem ze kolo stacyjki jest jakis czujnik. w kazdym razie chodzilo mi o to ze jak sie wsiadzie do nagrzanego samochodu to nawet jak klimatyzacja mocno chlodzi to pastiki dlugo sa jeszcze gorace. tak samo jest w zimie tylko w droga strone wiec moze dlatego automat chlodzi ze marzna rece.
  • 0

#11 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:07, 01.07.2010

Kazdy z nich mozna w miare latwo zweryfikowac miernikiem. mozna tez co chyba bedzie latwiejsze zrobic autotest climatronica. Pokaze ewentualne bledy na wyswietlaczu. Wszystko opisane w ESM.


Dzięki. Zapominałem,że jest coś takiego jak ESM. Zaraz przeczytam i pójdę zrobić autokontrolę klimy.

[ Dodano: 2010-07-01, 15:37 ]
Auto test przeprowadzony, nie wyświetla żadnych błędów w climatroniku :-)
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#12 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:28, 01.07.2010

No to widze nie jestem sam z tym problemem a wlasciwie dzialaniem klimy W sharanie jak ustawilem 23 to tak bylo a tu normalnie mozg zamarza czy trasa krotka czy dluga w nocy np jak jechalem dalem na 30 stopni to oddychac sie nie dalo tak goraco bylo a jak slonce swieci to musze ok 28 ustwic zeby mi brwi nie szronily. ogolnie to sobie na nogi ustwiam i na szybe i jest oki :mrgreen:
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#13 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:36, 01.07.2010

ale schlodzic nagrzana czarna obudowe czujnika

to nie ma z tym nic wspólnego, układ jest dobrze zaprojektowany i działa rewelacyjnie,
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#14 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:32, 02.07.2010

ale schlodzic nagrzana czarna obudowe czujnika

to nie ma z tym nic wspólnego, układ jest dobrze zaprojektowany i działa rewelacyjnie,


Może i działa rewelacyjnie,ale mnie się wydaje,ze jak sie ustawi temperaturę np na 25 stopni, to bez względu na porę roku,dnia czy temperaturę otoczenia climatronik powinien utrzymywać zadaną temperaturę.
Wtedy mogę powiedzieć,ze działa rewelacyjnie.
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#15 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:04, 02.07.2010

Może i działa rewelacyjnie,ale mnie się wydaje,ze jak sie ustawi temperaturę np na 25 stopni, to bez względu na porę roku,dnia czy temperaturę otoczenia climatronik powinien utrzymywać zadaną temperaturę.
Wtedy mogę powiedzieć,ze działa rewelacyjnie.


czyżby u Ciebie tak nie było ??
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq