Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Opony zimowe na tylnej osi latem

Opona

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 09:32, 19.05.2019

kupiłem dwie opony marki Minerva
(...)
Za dwie sztuki zapłaciłem 80 euro, więc cena faktycznie dobra.

Świetny wybór, a cena jeszcze świetniejsza, zwłaszcza że Hankooki można wziąć za 80€, a Dunlopy za 100 ;)

https://www.sklepopo...,10,22,23,78,16
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#32 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:34, 19.05.2019

Akurat na miejscu było to co było, Hankook na miejscu brak, oczekiwanie 4-5 dni, Yokohamy to samo, Falkeny też czas oczekiwania parę dni. Cenowo jednak tutaj drożej było od Minerv ale, już nie o cenę chodzi jak pisałem. Zobaczymy, czas pokaże czy był to dobry wybór czy nie, czasami wydaje się więcej na jednorazowych-weekendowych imprezach więc, jak będzie coś nie tak, to po dwóch sezonach zmienię na coś lepszego.

Kupując parę lat temu bratu oraz sobie Bridgestone byłem bardzo zdziwiony, dlaczego opony tego producenta miały wcale nie taki głęboki bieżnik, jak to kiedyś bywało, czy chodzi o kalkulację i oszczędności, żeby częściej użytkownik zmieniał opony?
Dla mnie na plus jednak jest, że nowa opona ma i powinna mieć głęboki bieżnik.
Tak samo z Fulda, znana jakby nie było marka, a bieżnik naprawdę nie za głęboki jak ją oglądałem dzień wcześniej w innym serwisie bo nawet zanim ją zobaczyłem to rozważalem, żeby ją kupić. Ale właśnie płytka głębokość bieżnika spowodowała, że odstąpiłem od jej zakupu.

Minervy produkują w Korei Południowej, Rosji i w Chinach, trochę poczytałem o marce jak i zresztą o innych też, wkrótce okaże się, czy dokonałem dobrego czy też nie wyboru. Będzie już wkrótce okazja to sprawdzić...

https://www.oponeo.p...ia-opon-minerva
  • 0

#33 VTECkick

VTECkick
  • Forumowicz
  • 184 postów
  • Skąd:...
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 13:25, 19.05.2019

Chińskie opony to pomyłka. Na suchym może i będą ok do spokojnej jazdy, ale podczas deszczu lepiej uważać bo to beton jest. 


  • 0

#34 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
  • Skąd:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 10:12, 20.05.2019

Ten rozmiar.. Taki wielki wybór,zastanawiales sie nad zakupem klasy jakby nie bylo premium (conti)
kupujesz minerva.. To jest chyba nizej niz ekonomiczna klasa.
Szczerze to w 205/55 r16 do 300zl za sztuke wybor jest olbrzymi i to juz marki średniej klasy i premium sie przewijaja. Wiec nie rozumiem kompletnie dlaczego az tak po bandzie pojechales...
  • 0
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#35 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:41, 20.05.2019

nie każde chińskie są be... mam i jeżdżę w 2 autach i jest ok ale fakt trzeba trafić bo 90% to chłam


Użytkownik skubiszek edytował ten post 10:41, 20.05.2019

  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#36 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 14:16, 20.05.2019

Ten rozmiar.. Taki wielki wybór,zastanawiales sie nad zakupem klasy jakby nie bylo premium (conti)
kupujesz minerva.. To jest chyba nizej niz ekonomiczna klasa.
Szczerze to w 205/55 r16 do 300zl za sztuke wybor jest olbrzymi i to juz marki średniej klasy i premium sie przewijaja. Wiec nie rozumiem kompletnie dlaczego az tak po bandzie pojechales...

Już wyjaśniam. Będąc w Olsztynie pojechałem do serwisu, gdzie jest a raczej był spory wybór opon i teoretycznie coś na każdą kieszeń powinno się znaleźć ale, zaoferowano mi jakiegoś Matadora lub Barum w cenie ponad trzystu złotych za sztukę z montażem, a Continentala za 420 złotych za sztukę. To sobie pomyślałem, że jednak za drogo i za jedne i za drugie opony.
Ok zawsze jest oponeo, tu cena niższa i możnaby zamówić i podjechać do serwisu ale, dużo zachodu, żeby pojechać jeszcze raz i dodatkowo cena się podwyższy ze względu na spalone paliwo.
Nic to, pomyślałem sobie że w DE kupię i faktycznie, chciałem coś z klasy średniej lub premium ale akurat na miejscu nie było nic z tych opon więc, zapytałem co mają na stanie i czy warto założyć, żeby problemów żadnych nie było lub czy warto poczekać parę dni na premium. Gość mi odpowiada, że mają Minervy właśnie aktualnie i że sporo ich montują tutaj do aut małych i większych i problemów z reklamacjami brak. To pytam go, co by pan zrobił na moim miejscu to mi odpowiada: jak chce pan mieć premium to nie ma sprawy ale, ja bym założył Minervy, niektórzy nasi pracownicy również na nich jeżdżą i nie narzekają na ich jakość w jeździe i odnośnie trwałości.
Skoro tak mi mówi to sobie myślę więc, jaki miałby w tym interes, żeby wcisnąć mi jakieś *cenzura*, więc dlatego się zdecydowałem. Głos rozsądku i oparcie się na opinii kogoś, kto ma do czynienia z produktem podczas codziennej pracy zadecydował, że je kupiłem. Plus przeważające pozytywne opinie w internecie na temat tej marki, zarówno w autach mniejszych oraz większych plus w Suvach.
Jeśli również się nie mylę, to Minervy chyba widziałem też gdzieś nawet w autach dostawczych.

Jeśli faktycznie okaże się, że mówił prawdę to nie wykluczam, że czasami będę miał na uwadze również opony z Chin, dlatego to będzie dla mnie poniekąd nowe doświadczenie i po pierwszych kilkuset, kilku tysiącach kilometrów napiszę, czy to była dobra, czy też zła decyzja.

To jest może błędne stwierdzenie ale, być może na niemiecki rynek nawet produkty z Chin mają jakość wyższą, niż na rynki państw bloku wschodniego tym bardziej że, trafiły one bezpośrednio na tzw. pierwszą linię montażu, jaką jest serwis a nie na skład oponeo czy jakiegoś innego internetowego sklepu. Nie wiem, może to jest błędne stwierdzenie ale, może z drugiej jednak strony coś w tym jest z prawdy...
  • 0

#37 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 14:41, 20.05.2019

Sprzedawca zawsze sprzeda i będzie polecał  to co ma na stanie i na czym ma największą marżę, tak było i jest od XXX lat. A tak jest właśnie w przypadku Chińczyków które Ci sprzedał.

 

Kurde trochę ponad 300 zł za Barumy z montażem to sporo?  Mieszkasz i zarabiasz za granicą, sam wiesz że za założenie np 17/ 18 calowych kół nie zapłacisz mniej niż 70/80 euro za komplet....a Tobie szkoda było 80 euro za bądź co bądź budżetowa oponę Barum? która na mokrym i tak będzie lepsze od tego co teraz kupiłeś i wyprodukowana w europie, przetestowana wiele razy itd.... 

 

Chińczykom dawałem szansę kilka razy, jako że mi się nawijają z felgami to mogłem sobie opinie wyrobić, JEDNE i to zimowe jakoś dawały radę na mokrym i to race alone czy coś...GT radial mi pękła z 3 osobami na pokładzie na autobanie, inne firmy  miały bicia i felgi ciężarkami poobklejane itd itd itd. 

 

To są opony... twoje bezpieczeństwo, podobnie jak hamulce, też założysz klocki LPR bo sprzedawca polecał i montował u siebie w aucie?? nawijanie wazeliny,nic więcej.

 

Pozdrawiam.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#38 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 14:56, 20.05.2019

czekaj, to ile zaoszczedziles na tych oponach? 100-200euro?


  • 0

#39 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 15:02, 20.05.2019

Za dwie sztuki kolega zapłacił 80 euro:)

Gdzie w Polsce chcieli "ponad" 300 PLN z montażem za sztukę baruma(liczmy 76 euro)

 

76 euro x 2 = 152 euro 

152 euro -  2x Chińczyk 80 euro = 72 euro oszczędności :) Gdy montaż był w cenie:)

 

Gdzie np barum nowy model 5 można mieć za:

https://reifen.check...r16-91h-1540721

 

45 euro i 18 centów.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#40 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:05, 20.05.2019

Ależ ja nie kwestionuję Koledzy waszych opinii i chętnie je czytam, chodzi tylko o to, że podobnie jak niektórzy z Was, spróbuję czegoś, co Wy już spróbowaliście, zawsze to jedno doświadczenie więcej.
Niestety, do Goodyear zrazilem się w przeszłości, opony po czterech latach już zaczęły robić się popękane z boków i powietrze przepuszczaly powoli i na jednym boku wystawał mały guzek, nic groźnego niby ale szpetnie jakoś to wyglądało. W Yarisie mam Bridgestone i bieżnik w nich do najtrwaszych z kolei nie należy, szybko go ubywa pomimo że, nie jeżdżę jakoś agresywnie.

Może to nieistotne aż tak ale, Minerva ma okres współpracy z Continentalem i nie jest to marka chińska a Belgijska, tylko wyprodukowana w Chinach a to według mnie nie to samo, co marka chińska produkowana w Chinach...

ślepak, to znaczy jak Ci pękła ta opona, jechałes i ot tak pękła, czy może najechales na coś i dlatego pękła?
Jakie miałeś obciążenie, jak szybko jechales i jaki indeks prędkości miała ta opona? Bo to chyba też ważne jest, jeśli miałeś wszystko w zapasie jeżeli chodzi o normy bezpieczeństwa dla tej opony, tzn. że pęknięcie nastąpiło ot tak z niczego przy jeździe w normie dla tej opony, to ja bym raczej powołał biegłego z zakresu tego zdarzenia żeby ustalił winę producenta i żeby wypłacił odszkodowanie...
  • 0

#41 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
  • Skąd:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 19:07, 20.05.2019

Sluchaj.. Kupilem raz felgi z chinczykami tydzien pojedzilem i podziękowaniem. Nie chce myslec czy uda mi die wyhamowac tylko chce byc tego pewnym. Wole wydac kilka złotych wiecej.
A w tym rozmiarze... Oponeo i masz pelno bardzo fajnych opon.

Pisalej wyzej ze fuldy odrzuciles bo niski bieżnik.
W jednym z accordow ktore co jakis czas użytkuje/serwisuje
Jest kpl tych fuld na lato(ecocontrol) W tej cenie rewelacja na mokrym i suchym.
A nazwa podpowiada ze to ekonomiczna opona. Mega zasloczenie.
  • 0
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#42 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:58, 21.05.2019

Pożyjemy, pojeździmy, to ocenimy i wyciągniemy wnioski z tego zakupu. Tak czy siak, w przyszłym roku też będzie czekał mnie zakup opon i jeśli zawiode się na tych, to chińskich więcej nie kupię, jeśli jednak będzie mi się na nich jeździło w miarę dobrze to kto wie, nie wykluczam, że znowu sięgnę po opony tej lub innej marki z tego kraju produkcji...

I nie chodzi naprawdę o pieniądze, ale o racjonalne myślenie, przecież sto czy dwieście złotych więcej mógłbym dopłacić.

Ludzie kupują radia z Chin i made in China, jakieś dokładki, emblematy, ekrany dotykowe, elektronikę, pół świata korzysta ze smartfonów chińskich i zrobionych w Chinach, sieć 5G wywodzi się z Chin i będzie nadawała ton w Europie już wkrótce, to wobec tego, nie potrafiliby zrobić dobrej opony? To mnie zastanawia bardzo naprawdę, tym bardziej że nie robią ich od dzisiaj i wnioski też potrafią wyciągać z poprzednich lat...

Trochę jeszcze poczytałem o oponach z Chin i jest faktem, że w kraju tym działa pomiędzy 70 a 100 fabryk opon i że są w tych zakładach maszyny stare i nie najlepszej jakości ale, niektóre z tych fabryk mają tak dobre i nowoczesne maszyny, że Europa nawet by się ich nie powstydziła...
  • 0

#43 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:44, 11.06.2019

Wczoraj owe chińskie opony Minerva zostały założone na przednią oś i przejechałem na nich długą trasę, bo ponad 600 kilometrów, na tył poszły z przedniej osi Continental.
Jako, że jechałem do Niemiec, to trasa przebiegała przez drogę krajową z miejscowościami i później już trasa ekspresowa i na koniec autostrada, jazda od 120 do około 180 km/h miejscami.
Do granicy miałem piękną pogodę i w zasadzie oponom nic zarzucić nie mogłem, naprawdę ciche, z wyważeniem ich ASO nie miało najmniejszego problemu auto prowadzi się jak po sznurku i bez najmniejszych drgań na kierownicy. Droga hamowania normalna również. Natomiast 4 letnie Conti z tyłu już tak ciche nie są i słychać je trochę na tym tyle.

Ale, najważniejszy test był dopiero przede mną ponieważ, od granicy zaczęło tak lać jak z cebra, że miałem po części obawy, czy te nowe opony made in China dadzą radę. I muszę szczerze napisać (a nie mam żadnego interesu by kłamać), że na tyle wody, co spadło i leżało na autostradzie, dały radę bez problemu. Żaden ABS się nie włączał podczas nawet mocniejszego hamowania, autem absolutnie nie rzucało i naprawdę zdziwiłem się, jak te opony dobrze odprowadzają wodę a przy tym są ciche. A wcale wolno nie jechałem. Niedowiarkom chętnie bym to udowodnił i pokazał, że nie kłamię, jeśliby na własne oczy chcieli się o tym przekonać.

Fakt, są to nowe opony i dopiero zrobiłem na nich te 600 kilometrów, jednak w różnych warunkach w tym na mokrej jezdni i wstępna moja opinia jest naprawdę na duży plus.
Co do zużycia bieżnika i ogólnej trwałości opony, na to przyjdzie poczekać ale myślę, że może też będzie ok.

Także, nie wszystkie chińskie gumy trzeba od razu skazać na porażkę i w tym przypadku jestem skłonny uwierzyć, że Minerva faktycznie miała jakiś epizod odnośnie współpracy z Continentalem i później wdrożyła go już do samodzielnej produkcji.

Nie wiem, może trafiłem na dobrą partię opon względem innych, nie zmienia to jednak faktu, że autem jeździ na nich się tak, jakby były one z wyższej klasy...

Przed wymianą na te opony, zrobiłem natomiast jakieś 3 tys kilometrów na oponach zimowych Bridgestone Blizzaak z tyłu na osi, w temperaturach 15-30 stopni (między innymi w drodze na zlot). Też w różnych warunkach, w tym przy deszczu i żadnej niebezpiecznej sytuacji nie miałem, nic autem nie rzucało. To była też szybka jazda po autostradzie i jakiegoś nadmiernego zużycia bieżnika raczej nie zauważyłem.
Więc, według mnie na podstawie mojego doświadczenia, od biedy na tylnej osi latem opony zimowe mogą być jeśli nie byłoby kogoś od razu stać na letnie, pod warunkiem jednak, że bieżnik będzie dosyć głęboki tak jak u mnie, wtedy na mokrym będzie bezpiecznie...
  • 0

#44 VTECkick

VTECkick
  • Forumowicz
  • 184 postów
  • Skąd:...
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 15:28, 15.06.2019

Mam Bridgestone Blizzak i świetnie kleją nawet przy większych temperaturach, ale nie można ich porównać do moich letnich Michelin. Auto dużo pewniej się prowadzi i nie pływa w zakrętach. Jednak chyba jakaś różnica jest i ja jestem za tym by na oponach nie oszczędzać...


Użytkownik VTECkick edytował ten post 15:30, 15.06.2019

  • 0

#45 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 18:42, 15.06.2019

Widzisz porownujesz dwie markowe firmy i jest różnica. Co dopiero jak by porównać Chińska do Michelin czy Pirelli :)
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Opona

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq