Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

BRC czy STAG do k24

VII

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#16 Piotr KR

Piotr KR
  • Nowy
  • 5 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:34, 17.01.2019

Witam ja właśnie założyłem instalację BRC sam jestem ciekawy jak to będzie działać.

Dawno temu w Civic miałem w Hance Tartarini na listwie Matrix ale to się posypało po 120 tyś.

W innej H. mam instalacjÄ™ Prins  z  lubryfiakacjÄ…  i ta nadal chodzi po 250tyÅ› ;-) bez bÅ‚Ä™dów i zaglÄ…dania jedyny koszt oprócz filtrów ( które samemu siÄ™ wymienia) to spalona cewka za 60zÅ‚. Po za tym co ważne silnik wkrÄ™ca siÄ™ na obroty aż miÅ‚o.

 

Co do BRC hmmm myślę że nie pociągnie tyle co Prins bo już takich dobrych instalacji się nie robi bo ma się to psuć :-) i tyle. więc biorę na to poprawkę.


  • 0

#17 emwrobel

emwrobel
  • Nowy
  • 17 postów
  • SkÄ…d:Cmolas
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Type S
  • KM:394000
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:16, 17.01.2019

Posiadam accord K24A3 z instalacją BRC z lubryfikacją, założona w 2007roku. Na samej instalacji przejechane 335k. Poprzedni właściciel podobno nie miewał problemu. Ja tyle co miałem, to padły mi 2wtryskiwacze, które kosztowały mnie jakieś 220zł/szt. Pojawił się również problem z wyskakującym CE o ubogiej mieszance. Gazownik od BRC do którego jeździłem nie mógł sobie poradzić z tym problemem, więc wziąłem sprawy w swoje ręce, zakupiłem interface do sequent 24, od tego samego sprzedawcy ściągnąłem program do obsługi. Za pomocą kolegi z forum podniosłem cała mapę o 7% i od tego czasu zero problemów. Nie miałem do czynienia wcześniej z żadną instalacją LPG, więc ciężko mi porównać, ale po doświadczeniach z BRC myślę, że jest godna uwagi :)


  • 0

#18 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 10:37, 17.01.2019

Posiadam accord K24A3 z instalacją BRC z lubryfikacją, założona w 2007roku. Na samej instalacji przejechane 335k. Poprzedni właściciel podobno nie miewał problemu. Ja tyle co miałem, to padły mi 2wtryskiwacze, które kosztowały mnie jakieś 220zł/szt. Pojawił się również problem z wyskakującym CE o ubogiej mieszance. Gazownik od BRC do którego jeździłem nie mógł sobie poradzić z tym problemem, więc wziąłem sprawy w swoje ręce, zakupiłem interface do sequent 24, od tego samego sprzedawcy ściągnąłem program do obsługi. Za pomocą kolegi z forum podniosłem cała mapę o 7% i od tego czasu zero problemów. Nie miałem do czynienia wcześniej z żadną instalacją LPG, więc ciężko mi porównać, ale po doświadczeniach z BRC myślę, że jest godna uwagi :)

 

Zamiast tych 2 po 220zł masz 4 za 300 (barracuda)

Podnoszenie mapy na pałę jest delikatnie mówiąc słabe, chociaż po korektach trzeba było zobaczyć jak na wolnych i obrotach się zachowują.

Co prawda 2 suwaki nie dają za dużego pola do popisu ale zawsze lepiej zweryfikować co się ustawiło.

 

Kalibracji nie byłeś w stanie zrobić bo nie masz podpiętego MAP sensora - i tu jest wyższość innych instalacji nad BRC które mają go normalnie wpiętego.


  • 0

#19 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:21, 17.01.2019

Jeśli chodzi o argument awarii w trasie, to w poprzednim Accordzie padł mi elektrozawór przy reduktorze (we Włoszech) i naprawa kosztowała mnie 10 Euro :-) Za + BRC trzeba podać trwałość wtryskiwaczy. Niestety jeśli chodzi o BRC SQ 32 to faktycznie nie ma na rynku ogólnodostępnego oprogramowania.


  • 1

#20 Broock

Broock
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:45, 17.01.2019

W passacie 1.8t  miaÅ‚em BRC. Na gazie zrobiÅ‚em ok 80 tyÅ› km i nic siÄ™ nie dziaÅ‚o, poza przyciskiem który czasami nie Å‚Ä…czyÅ‚ oraz poszarpywaniem przy przeÅ‚Ä…czaniu w zimie ( mocne szarpanie przy dużych mrozach).

w Hance mam STAGa na barracudach i nie widzę żadnych minusów, szarpanie w ogóle nie występuje nawet przy dużych mrozach, przeglądy na pewno mniej mnie kosztują niż przy BRC (choć może to kwestia innego warsztatu), a skoro koledzy mówią, że części są tańsze, serwis prostszy i można wspierać polska gospodarkę to nie zastanawiałbym się tylko brał STAGa.


Użytkownik Broock edytował ten post 15:45, 17.01.2019

  • 1

#21 Kubix

Kubix
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII
  • KM:115
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:19, 22.01.2019

Jeżeli znasz osoby które polecajÄ… Ci montaż BRC i miaÅ‚eÅ› z nimi pozytywne doÅ›wiadczenia oraz wiesz, że zrobiÄ… to jak należy to powinieneÅ› rozważyć jej montaż, ponieważ sÄ… do solidne instalacje tylko trzeba siÄ™ do nich przyÅ‚ożyć i oprócz prawidÅ‚owego montażu dobrze jÄ… wystroić. Mam trochÄ™ wyrobionÄ… swojÄ… opinie na jej temat ponieważ sam jej użytkujÄ™ i sprawdza siÄ™ super. 


  • 1

#22 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 20:03, 22.01.2019

Ale po co zakładać coś drogiego dobrego w którym sa drogie przeglądy, drogie czesci zamienne, wiekszośc zakłądów nie kompetentna, nie można nic zrobic samemu, wiekszosc instalacji jakie widziałem zalozone niechlujnie,

jak mozna miec tansza dobra instalacje, która bardzo duzo instalatorów umie dobrze zalozyc, sa duzo tansze czesci, serwisy co kawałek, mozna samemu sie nauczyc zakąłdac ustawiac wymieniac czesci serwisowac itp.

 

dla mnie to głupota żeby płacic za cos wiecej jak mozna miec równie dobre instalacje taniej i lepiej bo moge sam cos porobic, i chyba nigdy nie zrorumie tego ze co jakis czas ktos pyta o brc jak mamy tyle innych dobrych instalacji taniej i rownie dobrze.


  • 1

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#23 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1722 postów
  • SkÄ…d:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 20:27, 22.01.2019

To oczywiste, że jak ktoś kto się zna zabierze się za instalacje to ogarnie to dobrze - nie ważne czy to prins, brc, stag czy inne... slasz bardzo trafnie to podsumował :ok

 

Mnie po prostu Å›mieszy, że w BRC nawet nie mozesz zmienić typu filtra fazy lotnej, bo bÄ™dzie po gwarancji :-P Takie podejÅ›cie producentów trochÄ™ zniechÄ™ca... 


  • 0

#24 piotrekk6

piotrekk6
  • Forumowicz
  • 373 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type-S
  • KM:???
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 00:12, 23.01.2019

Jakbym miaÅ‚ montować u siebie, to wybraÅ‚bym tylko i wyÅ‚Ä…cznie STAG albo Lpgtech  z wtryskami Barracuda 130. Reduktor wedle uznania byle do tej mocy.  Do tego warszatat który wystroi to na AFR.

 

 

Warsztaty wciskające BRC unikać jak ognia


  • 0

#25 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 08:54, 23.01.2019

Nie tylko stag bo jest i kme i lpgtech wszystkie sÄ… ok.
Nie ma sensu wkładać BRC w dzisiejszych czasach.
Najlepsze jest to że BRC to BRC i wszystko ich.
A my sobie wkładamy jak kto chce.
Komp lpgtech kme stag wtryski baraki yeti hana keihin reduktor kme acr magic filtr jeszcze inny węże jeszcze inne butla itd.
Można sobie skomponować co kto chce i co najlepsze .

Użytkownik slasz129 edytował ten post 08:57, 23.01.2019

  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#26 Kubix

Kubix
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII
  • KM:115
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:40, 19.02.2019

No wÅ‚aÅ›nie BRC to BRC i wszystko jest z jednej fabryki. Ja mam odmienne zdanie z racji tego, że miaÅ‚em już w swoim aucie instalacje, która tak na prawdÄ™ nie wiadomo czym byÅ‚a. Gazownik dobieraÅ‚ mi podzespoÅ‚y od różnych producentów i nic kupy siÄ™ nie trzymaÅ‚o. Nie wiem czy on nie miaÅ‚ o tym bladego pojÄ™cia, czy to ejst zÅ‚a droga montażu. W każdym bÄ…dź razie zraziÅ‚em siÄ™ do tego typu instalacji bo miaÅ‚em z niÄ… ciÄ…gÅ‚e kÅ‚opoty. 


  • 0

#27 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1722 postów
  • SkÄ…d:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 17:54, 19.02.2019

Skoro inni gazownicy potrafia zlozyc instalacje z roznych produktow i to dziala dobrze, tzn, ze ten gazownik nie podolal (czy to umiejetnosci strojenia, czy doboru odpowiednich podzespolow). Proste i logiczne ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#28 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • SkÄ…d:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 19:58, 19.02.2019

:pupa: a nie gaziarz


  • 0

#29 Kubix

Kubix
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII
  • KM:115
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 02:48, 28.02.2019

Możliwe mi to pozwoliÅ‚o wyrobić wÅ‚asne zdanie i trzymam siÄ™ kompletnych instalacji. A jeżeli chodzi o gazowników to tylko autoryzowane sieci 


  • 0

#30 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 16:39, 28.02.2019

Możliwe mi to pozwoliÅ‚o wyrobić wÅ‚asne zdanie i trzymam siÄ™ kompletnych instalacji. A jeżeli chodzi o gazowników to tylko autoryzowane sieci 

jestes z rzeszowa to moze kojarzysz.

chyba nie wiesz co mowisz, byłem w brc w rzeszowie koło manty to stwierdziłem że barany a nie gaziarze.

to samo tyczy sie zakÅ‚Ä…du autoryzowanego na slocinie staga tez dupa i partacze  a nie gazowniki.

a np w niwiskach całkiem inna klasa gazowników i nawet nie wiem czy sa autoryzowanym zakładem.


  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq