Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zmieniarka cyfrowa WEFA (USB 3.0, Bluetooth, Aux)

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#16 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 16:58, 14.12.2018

obyczterema kończynami się podpisuję pod tym co napisał calzone, seryjne radio ma na stałe "zapięty" kontur czy jak kto woli loudness, to "cudo" zostało wymyślone w celu poprawienia (a może oszukiwania) charakterystyki ludzkiego słuchu, my ludzie przez matkę naturę zostaliśmy wyposażeni w słuch który ma być najbardziej efektywny w zakresie częstotliwości które sami emitujemy własną mową, co jest jak najbardziej słuszne, dlatego najlepiej słyszymy pasmo średnich częstotliwości, natomiast niskie i wysokie słyszymy gorzej, żeby było ciekawiej im jest głośniej tym bardziej liniowo nasz słuch przenosi pasmo, im ciszej tym różnice są większe pomiędzy środkiem a skrajami pasma - a więc zmysł słuchu mamy perfekcyjnie dobrany do naszych naturalnych potrzeb, niestety naturalne potrzeby nie współgrają ze słuchaniem muzyki - tu byłoby idealnie gdybyśmy słyszeli liniowo, no i właśnie po to powstały układy korekcji nazywane kontur/ loudness, które to na niskim poziomie głośności wzmacniają skrajne częstotliwości, a na max głośności przenoszą liniowo, no i teraz jeżeli podłączymy dwa źródła sygnału o różnych poziomach to wiadomo że to cichsze trzeba pogłośnić gałą, a jak pogłośnimy to zmienia się charakterystyka konturu w kierunku bardziej płaskiej i stąd wrażenie bardziej płaskiego, niedynamicznego dźwięku, oczywiście ludzie z branży audio a wiec inzynierowie dzwieku czy audiofile dobrego słowa o konturach nie powiedzą :)


Użytkownik rafisz edytował ten post 16:59, 14.12.2018

  • 0

#17 memento78

memento78
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Radomsko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 18:06, 19.12.2018

Cześć. Jednego mi brak w tej zmieniarce. Jak się słucha radia FM to tak jakby nie działa i połączony telefon po bluetooth nie obsłuży rozmowy przez mikrofon dołączony do zestawu i nie będzie nic słychać przez głośniki w aucie. Czy Ja tak tylko mam ? 


  • 0

#18 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 20:27, 19.12.2018

Tak samo jest w Yatourze - gdy słuchasz FM lub CD, tel jest sparowany po BT - nie ma sygnału dzwonka. Nie dzwoni telefon ani "auto". 


  • 0

#19 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 09:56, 20.12.2018

jest to normalne i nic z tym nie zrobisz, telefonu nie masz podłączonego do radia, masz podłączony do zmieniarki, a ona działa tylko wtedy gdy radio ma wlaczoną jej obsługę, a skoro tak to skąd radio ma "wiedzieć" że telefon coś "od niego chce", zmieniarka nie emuluje w radiu modułu BT

żeby działało tak jak chcecie to musiałaby być jakaś karta BT bezpośrednio obsługiwana przez radio no i oczywiscie mieć najwyższy priorytet wśród peryferii


Użytkownik rafisz edytował ten post 10:01, 20.12.2018

  • 0

#20 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 11:42, 20.12.2018

Wystarczyłoby żeby zmieniarka Yatour w chwili gdy nie jest używana (podczas FM lub CD) rozłączała się od telefonu. Wtedy, przynajmniej telefon dzwoniłby gdy ktoś dzwoni, a tak jest cichy. Ewentualnie ekstra wyjście z Yatoura czy WEFY którym można byłoby się wpiąć w wejście oryginalnego HFT.


Użytkownik pawlik118 edytował ten post 23:50, 20.01.2019

  • 0

#21 Wojtomir

Wojtomir
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:31, 01.01.2019

Może głupie pytanie, po BT  jest normalnie stereo audio w tych cudach wefa? Rozglądam się za nową zmieniarką, w mojej "padł" port usb..


  • 0

#22 memento78

memento78
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Radomsko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 22:10, 01.01.2019

Tak. Słyszę muzykę i rozmowy we wszystkich głośnikach jeśli o to Ci chodziło. 


  • 0

#23 pieniek19x91

pieniek19x91
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Mazowsze
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:41, 16.01.2019

Mam w swoim acco PSS i zmieniarkę na 6cd. Ta działa na zasadzie wypiąć cd wpiąć tą czy jest jakiś sposób żeby nie rezygnować z cd?

Druga kwestia jak mam połączony telefon przez bt i słucham przykładowo fm to w momencie gdy widzę, że telefon dzwoni nie będzie go słychać fizycznie rozumiem? Ale gdy chcę odebrać rozmowę wystarczy przełączyć się między fm a zmieniarką i wtedy można odebrać Tak żeby toczyła się przez ten zestaw?

Użytkownik pieniek19x91 edytował ten post 13:45, 16.01.2019

  • 0

#24 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 23:05, 16.01.2019

Wpinasz w gniazdo od tyłu radia i pojawia się dodatkowo CDC w opcjach zmiany źródła dzięcku (FM1, FM2, CD, CDC...)

Jeśli słuchasz radia lub CD, i dzwoni sparowany telefon to w głośniach nie ma dzwięku. Aby móc rozmawiać, trzeba przełączyć się w tryb zmieniarki CDC i dopiero wtedy można rozmawiać. W drugą stronę, jeśli słuchasz radia i do kogoś zadzwonisz - tak samo nic nie słychać. Gdy odbierzesz telefon słuchając radia nie słyszysz rozmówcy, ale on słyszy Ciebie..


  • 1

#25 pieniek19x91

pieniek19x91
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Mazowsze
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:20, 17.01.2019

Dzięki za odpowiedź.
  • 0

#26 total_psotal

total_psotal
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:WD
  • Silnik:mam
  • Wersja:taka z 4 kołami
  • KM:50+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:0
  • Nadwozie:Malowane
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:06, 17.01.2019

pieniek, a nie ma zestawu BT na wyposażeniu auta? Jeśli tak to lepiej wpiąć się w ten zestaw fabryczny, bo on działa niezależnie od tego co masz ustawione w odtwarzaczu, tylko że ten zestaw działa tylko do rozmów, nie da się nim przesyłać muzyki na głośniki, a przynajmniej ja o tym nie wiem.

 

Ja tak korzystam i jest bajka, jedyne co mnie irytowało to na ajpulu 5 że przy wybieraniu rozmowy nie mógł się przełączyć w zestaw hondy, i dopiero kiedy ktoś odebrał to mogłem przełączyć na hondę ;)


Użytkownik total_psotal edytował ten post 16:07, 17.01.2019

  • 0

#27 pieniek19x91

pieniek19x91
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Mazowsze
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:47, 18.01.2019

Mam ten zestaw tylko on żyje swoim życiem. Rzadko się do mnie odzywa, a jak już to po niemcowemu :D ogólnie to coś pisali na forum o piekarniku ale za zimno żeby cokolwiek rozbierać teraz

Użytkownik pieniek19x91 edytował ten post 16:48, 18.01.2019

  • 0

#28 silverkin

silverkin
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:1
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:15, 18.01.2019

Nie istnieją zmieniarki z lepszym kodekiem? 

 

SBC jest niestety takie sobie...


  • 0

#29 wojciechowski.a

wojciechowski.a
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:47, 11.04.2019

Parę dni temu założyłem sobie tę zmieniarkę i na razie jest mega zadowolony.

Mam wersję comfort, zaczęło się wszystko od wygłuszania drzwi, potem wymieniłem głośniki na Audio System MX165 EVO w przednich drzwiach oraz wyrzuciłem fabryczne z tylnej półki i też tam dałem MX165 evo, otwory zakleiłem matą. Potem założyłem wzmacniacz 4 kanałowy Blaupunkt GTA 480, wymieniłem okablowanie, i to zaczęło brzmieć. Słuchałem muzykę przeważnie przez ROIDMI transmiter ustawiony na 105.1 i nie na długo mnie starczyło, bo strasznie zakłócało i to mnie dziwiło, bo bez wzmacniacza na tej częstotliwości nie było żadnych zakłóceń (być może nie słychałem na fabrycznych głośnikach). Próbowałem różne częstotliwości i słyszałem szum na każdej.

Myślałem o wymianie radia na chińczyka 2 din, ale odpuściłem głównie z tego powodu że klima nie za bardzo działa z tymi urządzeniami, ktoś pisał po 19 stopni idzie min, i jest lodówka, a przy 19 stopniach jest gorąco, a 18-19 nie da się ustawić. Później myślałem o założeniu radia 1-din w schowek pod radiem, ale też odpuściłem bo do tego trzeba ramkę, kosz, przejściówkę kości i td, więc zdecydowałem się na ten emulator WEFA. Faktycznie gra ciut ciszej niż płyta CD, ale podniosłem LEVEL o 10% na wzmaku i teraz to gra zajebiście. W tej chwili mam zestaw głośnomówiący przez BT, mikrofon sobie wyprowadziłem przez słupek w lewy górny róg szyby, możliwość słuchania SPOTIFY przez BT, zmiana piosenek z kierownicy, obsługa przychodzących telefonów z kierownicy, obsługa USB, AUX i td. 

Brat posiada A4 B7 z 10 głośnikami BOSE i subem i  u mnie gra lepiej, więc jeśli ktoś się zastanawia to można brać bez obaw, na prawdę super sprzęt.

Pozdrawiam


  • 0

#30 cysior

cysior
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:Zachodniopomorskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:47, 14.06.2019

Zakupiłem Wefę w tańszej wersji bez bluetooth.

Faktycznie jeśli plik jest dobrej jakości to dźwięk nie ustepuje temu z CD. Będę jednak musiał w dzień wolny poprzegrywać utwory na jedną ilość dB – bo niekóre utwory idą głośno, inne cicho.

Generalnie, ja jestem zadowolony z dźwięku. Jedynie co to zauważyłem, że jak za szybko próbuje się przeskoczyć wiele utworów naraz to można zawiesić zmieniarkę.

Pierwszą sztukę odesłałem, bo w ciągu tygodnia pare razy tak się zdażyło, że każdy utwór brzmiał coś jak przeskakująca co pół sekundy płyta CD. Na kilku pendrivach. Trzeba było wyłączyć silnik , by zresetować zmieniarkę.

Zamówiłem drugą i tu czasem też się zdarza, że się zawiesi, ale nie ma efektu "przeskoku lasera" tylko jest martwa cisza, która znika dopiero po resecie zasilania - czyli zgaszeniu na chwilę auta.

Ale jak sie nie skacze po utworach to zmieniarka zachowuje się bardzo dobrze. Skoro w 2 sztukach zdażały się podobnego rodzaju zwiechy to domyślam się, że taki tego urok.

A gniazdo w przedlifcie PSS bez Navi jest pod radiem a nie z tyłu radia - co skraca troche demontaż.

Użytkownik cysior edytował ten post 15:10, 14.06.2019

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq