Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

upgrade Audio Premium System do Navi / DVD

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#16 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:36, 27.05.2010

wole nie miec navi niz mienic radio na cos takiego:) wyglada jak tandeta z targu:) do tego pewnie sie zaraz zepsuje a 3k droga nie chodza;) lepiej kupic jakiegos pda z mio i raz na jakis czas go przykleic do szyby (za slupkiem w ogole nie widac) a reszte przeznaczyc na cos przyjemnego
  • 0

#17 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:44, 27.05.2010

nooo wlasnie gdzie to obejrzec :) gdzie o tym poczytac jak dziala :)

co do przyklejania navi do szyby ... teraz tak mam i jak jej naprawde potrzebuje to akurat nie mam mio przy sobie ... wole miec wbudowana na stale ...

echh szkoda ze nie wzialem z navi :( moze i jest tandetna, ale po wgraniu nowych map bylaby ok ...
  • 0

#18 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:27, 27.05.2010

ja woze zawsze w schowku tam pod radio do tego mam ladowarke samochodowa i podlaczam kiedy tylko potrzebuje. a na pewno nie zamontowalbym takiej tandety do accorda o tym najnowszym modelu juz nie wspominajac! wole sie meczyc z przyklejana niz jakas chinszczyzna zamiast swietnego audio:)
  • 0

#19 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:26, 28.05.2010

wizualnie nie wygląda to najgorzej.
A co do navi to ja również zawsze mam przy sobie, w telefonie :)
htc diamond + automapa i mogę jechać wszędzie bez błądzenia :mrgreen:
  • 0

#20 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:44, 28.05.2010

nie lubie telefonow z dotykowym ekranem zreszta nie wiem jak htc ale nokia do ktorych jestem przyzwyczajony zawsze dlugo lapie sygnal nawet agps nie pomag przy lapaniu fixa
  • 0

#21 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:01, 07.06.2010

Mam to cudo od 2 tygodni. Wygląd rewelacja. 8" wyświetlacz, gniazdo na micro SD. Wgrałem AM 6.0 i chodzi jak należy.
Na każdym ekranie, obojętne co masz w danej chwili - nawigacja czy DVD jak ruszasz klimą to na wyświetlaczu wyskakuje małe okienko z nastawami i po chwili ginie. To samo z radiem. Koszt w moim przypadku to ok. 1800PLN. Niestety u mnie nastąpiło małe przekłamanie. Jest to wersja do radia PSS i taką przejściówkę dostałem - ja mam z 1 CD. Dlatego w nowym poście poprosiłem o rozkład pinów. Brałem bezpośrednio z HK. Dostałem komplet Wyświetlacz, DVD zastępujący schowek i kamerę w miejsce podświetlenia tablicy. I nowe mapy dołożyli - IGO8 ale ja od lat tylko na AM. Wgrywasz co chcesz do nawigacji.
  • 0

#22 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:SC/WB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:29, 08.06.2010

msnet, czy możesz zamieścić jakieś zdjęcie jak to wyglada w aucie? Gdzie montowałeś?
  • 0
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#23 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:17, 08.06.2010

Co prawda nie wiem jak dołączyć zdjęcie ale w domu popróbuję. Wygląda jak na linku w pierwszym poście. Sprzęt składa się z dwóch elementów. Pierwszy - wyświetlacz montujemy zamiast naszego nad radiem. Pasuje idealnie. jest nawet wycięcie na kontrolkę poduszek. Wyjecie tego jest banalnie proste. Wsuwamy paluszki nad wyświetlacz i ciągniemy do siebie. Jak puszczą górne zatrzaski ciągniemy nadal aby puściły dolne. Wystarczy teraz zamienić oryginał na nowozakupiony i praktycznie mamy już sprzęt gotowy do pracy. Będzie nawigacja, klima i radio wyeksponowane na 8-miu calach.
Drugi element to odtwarzacz DVD. Montujemy go zamiast schowka pod klimą. Pasuje również idealnie. Łączymy go grubą pytą bezpośrednio z wyświetlaczem. Aby dopełnić kompletu musimy jeszcze odpiąć jeden z kabli od radia i przepuścić go przez dołączoną przejściówkę i podpiąć trzeci wtyk do wyświetlacza. Cała robota zajęła mi ok. 60 minut. Niestety u mnie jest radio z 1 CD i nie pasuje przejściówka. Zorientowałem się zbyt późno i skopałem radio. Ale to pikuś. jadę do serwisu.
Reasumując: posiadacze PSS mają gotowy produkt, pozostali muszą czekać na rozszyfrowanie pinów w kostkach radia 1CD i PSS. Czekam w innym wątku na wskazówki co do pinów. Jak to rozszyfruję to wyłożę na forum konieczne przeróbki przejściówki.
Napiszę to jeszcze raz. RADIO POZOSTAJE ORYGINALNE więc w muzie nie ma różnicy z/bez nowego. Obsługa radia, klimy pozostaje po staremu. Dochodzi jedynie: Navi, DVD, kamera cofania i Bluetooth oraz dwa dodatkowe gniazda USB na video i audio. No i oczywista możliwość dołożenia dodatkowych ekranów na tył (dla dzieciaków). Nic nie przerabiamy w oryginale tak więc nie ma obawy o gwarancję. Podliczyłem koszta i przy kursie dolara z przed 14 dni zapłaciłem: 1650PLN za sprzęt plus 180PLN koszty odprawy przeprowadzonej przez DHL (akcyza, VAT, prowizja DHL za założenie). Odebrał to kurier dostarczając do domu. Przesyłka szła ok. 3 dni - bardzo sprawnie. Sprzęt zapakowany z myślą o kilku Tsunami po drodze. Dodali pasującą do Accorda kamerę cofania (w miejsce podświetlenia tylnej tablicy) oraz najnowszą IGO 8. Wszystko jest nadspodziewanie estetyczne i dopracowane. Jedyny zarzut to do instrukcji montażu. To przez nią skopałem grajka.
  • 0

#24 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:SC/WB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:10, 08.06.2010

msnet, regulacja jasności podświetlenia działa standardowo? Jak z jasnością tego ekranu? W słoneczne dni dobrze widać? Pisałeś, że doszedł bluetooth, ale bez dodatkowych przycisków obsługa wyłącznie z telefonu, tak? Nie ma problemu z puszczeniem wiązki kabli pomiędzy dvd a ekranem?
Jeśli chcesz to możesz zdjęcie puścić do mnie - wrzucę je na forum.
  • 0
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#25 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:33, 08.06.2010

Zdjęcie wrzucę ale z domu. Teraz jestem w pracy. Zresztą nie ma co oglądać. Po kraszu radyjka powróciłem tak jak pisałem do fabrycznego układu. Jadę reklamować radio więc ....
Fona nie próbowałem ale z opisu to ekranowa klawiatura i książka zaimportowana z telefonu. Mikrofon jest w ekranie. Co do refleksów nie wypowiem się bo nie jeździłem. Ekran jest matowy więc odblasków nie będzie. Mam doświadczenie z poprzedniej bryczki gdzie miałem podobny układ - 7" w Lagunie II.
Zamontowane to miałem przez 2 godziny. Teraz czekam i usilnie poszukuję tych pinów. Jak znajdę i wmontuję to ponownie to opiszę ze szczegółami co i jak. Każdy kto jest zainteresowany tym tematem niech również poszukuje. Jak się z tym uporam zapraszam do siebie na demonstracje. Obiecuję dać pełne wsparcie przy zakupie i montażu. Z tego tematu fakultet mam murowany.
Jedyne co do tej pory jest ustalone napisałem już w poprzednich postach. Po kluczyku pokazuje się ekran z logo Hondy

Dołączona grafika

Po kilku/kilkunastu sekundach ekran idzie na coś takiego (obraz ze strony dostawcy - ja nie miałem okazji zrobić fotki, menu angielskie ale może być również polskie)

Dołączona grafika

Tu wybierasz co chcesz lub wpisujesz autostart np do nawigacji. Ja tego również nie zdążyłem. Muszę niestety czekać.
  • 0

#26 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 13:02, 08.06.2010

rzuć okiem na prywatne wiadomości, coś niecoś tam wrzuciłem z rana, może pomoże
-
edit: a właściwie to na forum też można rzucić. Znalezione w necie ale chyba tylko amerykańskie wersje, podaję z linkami, może jakiś właściciel VIII-gen'a euro to zweryfikuje:

2008 honda accord lx p sedan wnioskując po spisie kabli wygląda na wersję z czterema głośnikami, wersja amerykańska

Battery WHITE (+)RADIO HARNESS
Accesory VIOLET(+)RADIO HARNESS
Ground BROWN (-)RADIO HARNESS
Dimmer RED (-) RADIO HARNESS
Power Antenna BLACK (+)RADIO HARNESS
LF Speaker (+) LIGHT GREEN
LF Speaker (-) PINK
RF Speaker (+) GRAY
RF Speaker (-) RED
LR Speaker (+) YELLOW
LR Speaker (-) BROWN
RR Speaker (+) BLUE
RR Speaker (-) ORANGE
Steering Cntrls OPTIONAL
Speed Cntrl YES
Radio Security YES


2008 Honda Accord (6 Speaker System) Car Stereo Radio Wiring Diagram
niby pisze, że to schemat dla wersji z 6-cioma głośnikami, ale wszystko co jest ponad 4 głośniki jest Not Avaliable, reszta się pokrywa ze schematem powyżej, ale nie sprecyzowane czy wersja euro czy U.S.

Car Radio Constant 12v+ Wire: White
Car Radio Switched 12v+ Wire: Violet
Car Radio Ground Wire: Brown
Car Radio Illumination Wire: N/A
Car Stereo Dimmer Wire: Red
Car Stereo Antenna Trigger: Black
Car Stereo Amp Trigger Wire: N/A
Car Stereo Amplifier Location: N/A
Front Speakers Size: N/A
Front Speakers Location: N/A
Left Front Speaker Positive Wire (+): Light Green
Left Front Speaker Negative Wire (-): Pink
Right Front Speaker Positive Wire (+): Gray
Right Front Speaker Negative Wire (-): Red
Rear Speakers Size: N/A
Rear Speakers Location: N/A
Left Rear Speaker Positive Wire (+): Yellow
Left Rear Speaker Negative Wire (-): Brown
Right Rear Speaker Positive Wire (+): Blue
Right Rear Speaker Negative Wire (-): Orange


2008 Honda Accord Amp kolory kabli dla wzmacniacza nad skrzynką bezpieczników u pasażera

Honda Accord 2008 Amp location and colors:
-Location: Above the passenger side fuse box
-FL: +Dark Gray / -Purple
-FR: +Pink / -White
-RL: +Yellow / -Brown
-RR: +Dark Blue / -Orange
-Sub: +Gray / -Blue
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#27 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:11, 08.06.2010

Obiecałem to wklejam fotki.
Ekran wygląda tak

Dołączona grafika

widoczny mikrofon po lewej i slot na SD po prawej. Na kablach wychodzą dwa USB aby wypuścić w schowku pasażera.
Z boku wygląda tak

Dołączona grafika

szare gniazdo na oryginalny wtyk wypięty z wyświetlacza fabrycznego, biały z DVD a czarny - no właśnie to on.

Samo DVD wygląda tak

Dołączona grafika

dochodzi do niego jedynie gruby kabel z białego gniazda wyświetlacza.

Radyjko odbieram jutro więc czekam tylko na rozpykanie gniazda sygnałowego radia z 1 CD. Z wyświetlacza musi iść co najmniej sygnał na mute, audio LP aby słyszeć co się ogląda z DVD. Sa jeszcze dwa kabelki - Brake (to wiadomo, że masa z hamulca ręcznego aby nie oglądać DVD podczas jazdy) i Remote (tu nie wiem, w instrukcji jest zapis aby dopiąć do pinu 21 koloru pink w kostce zasilającej - po co jeszcze nie mam pojęcia).
  • 0

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:00, 09.06.2010

Ja mam pytanie jak podłączyłeś kamerę cofania:
-czy ciągnąłeś kabel od klapy do urządzenia, czy może wykorzystałeś kabel z oryginalnej wiązki
-czy trzeba jakiś dodatkowy kabel podłączać by kamera zadziałała po wrzuceniu biegu wstecznego(wystarczy tylko sygnał video
z kamery)
Jeszcze jedno gdzie nabyłeś te urządzenie- jakiś link do sklepu
  • 0

#29 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:SC/WB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:02, 09.06.2010

msnet, i to czarne gniazdo jest inne w wersji 6CD i 1CD? Ciekawe jaka jest tego przyczyna. Jeśli będziesz miał czas w przyszłym tygodniu to któregoś wieczora możemy obadać obie wersje.

[ Dodano: 2010-06-09, 09:09 ]
ddga, wydaje się, że skoro nie ma dodatkowego gniazda/kabla to albo kamera bezprzewodowa albo po oryginalnym kablu, przy czym w to drugie jakoś nie wierzę.
Tu nasuwa mi się pytanie czy instalacja w Hondzie przewiduje obsługę wyposażenia dostępnego za dopłatą? Czyli czy w wersjach bez elektryki foteli są wypowadzone odpowiednie kostki, czy wspomniana kamera cofania ma dedykowany kabel?
  • 0
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#30 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:26, 09.06.2010

Gniazda w wersji 1 CD i 6 CD różnią się. Od wersji 1 CD zdjęcie jest w moim drugim wątku o pionach. W wersji 6 CD kable są od skraju wtyku.
Wersja z 1 CD
Dołączona grafika

Wersja z 6 CD
Dołączona grafika

Co do kamery, jeszcze nie podłączałem ale zrobię trak jak w Lagunie. Pociągnę progiem jeden kabel sygnałowy. Do wświetlacza wpina się wtyk zakończony kilkoma cinczami. Jeden jest do kamery. Ekran przerzuca na cofanie gdy pojawi się sygnał video. Zasilanie kamery oczywista z żarówy cofania.
Jak nie masz kamery w oryginale to kabla w wiązce także nie ma.
Sześć pomocy drogowych w kraju stuka już do ASO Hondy o piny kostek. Zobaczymy jaki będzie efekt.
Sprzętu jeszcze polecać nie mogę a co za tym idzie nie podam linku. Powód - do końca go nie uruchomiłem i zareklamować z tego powodu nie mogę. Jak odpalę i będzie wszystko grało a nie tylko pasowało zamieszczę pełną rozpiskę co - kiedy - jak - za ile. Jeżeli macie inne zdanie dajcie znać.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq