Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wymiana oleju i krótki opis.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16 drago

drago
  • Forumowicz
  • 316 postów
  • Skąd:Peterborough
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:49, 20.05.2010

witam
wyczytałem w instrukcji, że przy każdej wymianie oleju trzeba wymieniać na nową uszczelkę czy też podkładkę pod śrubą od miski olejowej. Czy wy również praktykujecie to? Zmieniacie to rzeczywiście przy każdej wymianie? I czy to jest jakaś podkładka metalowa czy też uszczelka gumowa?
pozdro
  • 0

#17 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:51, 20.05.2010

u mnie tak - wymienia mechanik podkładkę pod korkiem - podkładka jest miedziana
  • 0

#18 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:59, 20.05.2010

Dobrze by było wymieniać przy każdym spuszczaniu oleju ale mało kto tak robi i jak na razie nie słyszałem aby coś się z tego powodu stało.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#19 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:00, 20.05.2010

U mnie jest ciągle ta sama podkładka, tylko mechanik smaruje tam jakimś siuwaxem i jest git. Pewnie silikon czy coś.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:37, 20.05.2010

Jak kupowalem filtr w serwisie hondy to ta podkladke dali mi gratis. Innym razem zaplacilem 30pensow. Zalezy widocznie w ktorym serwisie sie kupuje. Tak czy inaczej to chyba nie jest nie wiadomo jaka kwota zeby oszczedzac na niej.
Pozatym to nie jest taka zwykla podkladka tylko jest zrobiona z 2 rodzajow materialu z jednej strony troche bardziej miekki z drugiej twarszy i powinno sie dawac ta bardziej miekka strona do miski olejowej. Powinno sie ja dokrecac momentem ok. 40Nm albo palcami do oporu i pozniej 1/2-3/4 obrotu kluczem. Tak zacisnieta podkladka troszke sie odksztalca bardzo dobrze zabezpieczajac przed wyciekaniem oleju. Uzycie tej samej podkladki jest ryzykowene bo jak sie dokreci dobrym momentem to moze nam cieknac bo jest inaczej odksztalcona. Mechanicy zeby zaoszczedzic dociskaja srubke z calych sil niszczac ta podkladke zapobiegaja cieknieciu ale po paru uzyciach i tak ta podkladka jest nie do uzytku, a za mocno zakrecony korek powoduje tylko problem z pozniejszym odkreceniem.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq