Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie
VII

Szarpie zimny gaz (STAG)

VII gaz szarpie zimny

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 exyte

exyte
  • Forumowicz
  • 130 post贸w
  • Sk膮d:Pozna艅
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:09, 22.11.2017

Hej.

 

Od paru dni mam tak, 偶e na zimnym silniku, ale ju偶 po tym jak temperatura gazu (czy tam reduktora) osi膮gnie temperatur臋 wystarczaj膮c膮 do prze艂膮czenia na LPG - silnik szarpie. Objaw taki jakby co drugi obr贸t wa艂u korbowego losowo nie by艂o zap艂onu na kt贸rym艣 cylindrze. Mocy to nie ma, szarpie, drga.... Ale - minie 15 minut jazdy, mo偶e 10 - r臋cznie na gaz pstrykn臋 (bo wy艂膮czam oczywi艣cie) i nagle wsjo rawno. Dzia艂a, jedzie, gra i pi臋knie. By艂em w serwisie na przegl膮d (bo akurat przebiegowo wysz艂o) to pan w serwisie w Szczecinie na Bia艂owieskiej (podobno certyfikowany stag) najpierw chcia艂 wtryski wymienia膰 (pojecha艂em zimnym autem) - a potem reduktor, a potem stwierdzi艂, 偶e nie wie bo nagle zacz膮艂 dobrze dzia艂a膰 (brawo dla pana, powiedzia艂 mi to, co ja jemu na wst臋pie). W ka偶dym razie na pocz膮tku klika艂 w ten sw贸j program i wy艂膮cza艂 gaz na poszczeg贸lnych cylindrach i jak wy艂膮czy艂 wszystkie i pojedynczo w艂膮cza艂 na kt贸rym艣 gaz, to tylko z gazem na 3cim cylindrze nie szarpa艂o. 

 

Znany problem? 


  • 0

#2 pawlik118

pawlik118
  • Klubowicz
  • 1960 post贸w
  • Sk膮d:Skocz贸w
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 00:27, 23.11.2017

Taka uwaga mo偶e nie do ko艅ca zwi膮zana z tematem - mo偶e by膰 to objaw rozregulowanego gazu (do ustawienia tzw. autoadaptacja). Przez tak膮 regulacj膮 warto odpi膮膰 aku i potem poje藕dzi膰 na samej benzynie i nie w艂膮cza膰 LPG przed jego regulacj膮. Je艣li LPG jest rozregulowane i na takim si臋 je藕dzi, to ECU silnika ustawi swoje korekty pod 藕le wyregulowany gaz. 


  • 0

#3 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 post贸w
  • Sk膮d:Lublin-Snopk贸w
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 12:50, 23.11.2017

Wed艂ug mnie wtryskiwacze s膮 brudne i klej膮 si臋 na zimnym silniku.


  • 0

#4 exyte

exyte
  • Forumowicz
  • 130 post贸w
  • Sk膮d:Pozna艅
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:38, 23.11.2017

Dodam, 偶e na instalacji mam przejechane oko艂o 100 tkm. Przebieg teraz 396 tkm. Instalacja Stag.

 

Gaz raczej wyregulowany - by艂em nawet na przegl膮dzie teraz i pan powiedzia艂, 偶e 艂adnie wyregulowany (ale objaw贸w nie umia艂 zdiagnozowa膰 - chcia艂 si臋 najpierw za wtryski zabiera膰, ale stwierdzi艂 偶e niby 艂adne a potem chcia艂 reduktor ju偶 wymienia膰 ale akurat si臋 dogrza艂 silnik i wszystko zacz臋艂o 艂adnie chodzi膰 - w przysz艂ym tygodniu ma da膰 rejestrator, jak by to cokolwiek mia艂o pom贸c).


  • 0

#5 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 post贸w
  • Sk膮d:Lublin-Snopk贸w
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 17:46, 23.11.2017

Rejestrator do klej膮cych wtryskiwaczy ????????????????....Ju偶 swoje prze偶y艂y przez te 100 ty艣.....Kombinuj dalej i tak si臋 sko艅czy na wymianie. Taka moja opinia i zdanie. Nie jest nic wieczne. Dla przyk艂adu - ile par opon zmieni艂ae艣 przez ten okres???, niby guma ale te偶 si臋 zu偶ywa....


  • 0

#6 exyte

exyte
  • Forumowicz
  • 130 post贸w
  • Sk膮d:Pozna艅
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:55, 23.11.2017

Szanuj臋 Twoj膮 odpowied藕, ale czamu felgi si臋 nie zu偶y艂y po tym przebiegu? albo wtryskiwacze benzyny? Albo tylnia szyba? Albo drzwi.... Sorry, ale argument do mnie nie trafia - upiera膰 si臋 nie b臋d臋, bo si臋 nie znam. Co to znaczy klej膮ce si臋 wtryskiwacze? Dlaczego s膮 klej膮ce si臋? Co to znaczy? Co to powoduje? Jakie s膮 tego objawy i czy s膮 nag艂e (bo ja je藕dzi艂em mega ilo艣膰 kilometr贸w i temat jest nowiutki)?


  • 0

#7 awadam

awadam
  • Forumowicz
  • 78 post贸w
  • Sk膮d:koby艂ka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:39, 24.11.2017

Gaz to bryndza ca艂y czas s膮 problemy:) a wtryskiwaczy w gazie jak masz tanie to co wymian臋 filtra nadaj膮 si臋 na 艣mietnik. Gaz te偶 swoje koszta generuje chyba 偶e co 3 lata wymienisz auto. Bo po takim czasie w nie gazowej prawie wszystmo jest do wymiany i nie my艣l 偶e jest inaczej gaz jest jak tak dla silnika:) bez urazy dla nikogo :) chcesz je藕dzi膰 musisz placic
  • 0

#8 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 post贸w
  • Sk膮d:Lublin-Snopk贸w
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 08:07, 24.11.2017

Szanuj臋 Twoj膮 odpowied藕, ale czamu felgi si臋 nie zu偶y艂y po tym przebiegu? albo wtryskiwacze benzyny? Albo tylnia szyba? Albo drzwi.... Sorry, ale argument do mnie nie trafia - upiera膰 si臋 nie b臋d臋, bo si臋 nie znam. Co to znaczy klej膮ce si臋 wtryskiwacze? Dlaczego s膮 klej膮ce si臋? Co to znaczy? Co to powoduje? Jakie s膮 tego objawy i czy s膮 nag艂e (bo ja je藕dzi艂em mega ilo艣膰 kilometr贸w i temat jest nowiutki)?

Spokojnie, bez napinki. Napisa艂em tak w przeno艣ni, nic uszczypliwego. Po prostu po takim przebiegu na LPG wtryskiwacze maj膮 prawo powiedzie膰 pa pa, bo ztego co piszesz to w艂asnie te objawy kt贸re napisa艂e艣 na to wskazuj膮


  • 0

#9 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 post贸w
  • Sk膮d:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 08:30, 24.11.2017

Gaz to bryndza ca艂y czas s膮 problemy:) a wtryskiwaczy w gazie jak masz tanie to co wymian臋 filtra nadaj膮 si臋 na 艣mietnik. Gaz te偶 swoje koszta generuje chyba 偶e co 3 lata wymienisz auto. Bo po takim czasie w nie gazowej prawie wszystmo jest do wymiany i nie my艣l 偶e jest inaczej gaz jest jak tak dla silnika:) bez urazy dla nikogo :) chcesz je藕dzi膰 musisz placic


Bez urazy ale g艂upoty piszesz.. Przez 4ry lata na lpg zrobi艂em 105tkm i nic z instalacj膮 nie robi艂em opr贸cz wymiany filtr贸w i odpowiedniego strojenia, nowy w艂a艣ciciel zrobi艂 ju偶 co艣 ponad kolejnych 35tkm i instalacja dalej hula.. Czary?
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, p艂yn贸w, sprz臋g艂a, rozrz膮du, silnik贸w, naprawa silnik贸w, skrzy艅 MT, regeneracja zacisk贸w, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#10 danielo333

danielo333
  • Forumowicz
  • 209 post贸w
  • Sk膮d:Warszawa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Executive
  • KM:240
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM6
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:35, 24.11.2017

Kiedy regulowa艂e艣 zawory? Moim zdaniem wystarczy zregenerowa膰 reduktor.

U偶ytkownik danielo333 edytowa艂 ten post 09:39, 24.11.2017

  • 0

#11 awadam

awadam
  • Forumowicz
  • 78 post贸w
  • Sk膮d:koby艂ka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:42, 24.11.2017

S膮 zwolennicy i przeciwnicy. Pisa艂em o najta艅szych wtryskach 偶e s膮 z nimi problemy. Poza tym jak dbasz tak masz a o gaz rzadko kto dba... ma by膰 tanio
  • 0

#12 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1448 post贸w
  • Sk膮d:艢l膮sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 10:14, 24.11.2017

Hej.
 
Od paru dni mam tak, 偶e na zimnym silniku, ale ju偶 po tym jak temperatura gazu (czy tam reduktora) osi膮gnie temperatur臋 wystarczaj膮c膮 do prze艂膮czenia na LPG - silnik szarpie.
(...)
Znany problem?

Mia艂em tak samo, wymiana wtryskiwaczy rozwi膮za艂a problem.

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#13 rafalsar

rafalsar
  • Forumowicz
  • 132 post贸w
  • Sk膮d:Rypin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:50, 24.11.2017

ARTurde po jakim przelocie siad艂y Ci wtryski od gazu?


  • 0

#14 pawlik118

pawlik118
  • Klubowicz
  • 1960 post贸w
  • Sk膮d:Skocz贸w
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 15:04, 24.11.2017

I jaki producent tych wtrysk贸w? Mam zielone hany i si臋 zastanawiam, czy powinienem wymienia膰 po 80ty艣 km. przebiegu


  • 0

#15 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 post贸w
  • Sk膮d:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:30, 24.11.2017

Moim zdaniem, je艣li komu艣 przebieg na wtryskach hany zbli偶a si臋 do stu tysi臋cy, to profilaktycznie mo偶naby wymieni膰 je, je艣li dla kogo艣 wydatek kilkaset z艂otych nie stanowi 偶adnego problemu.
Zale偶y wszystko od podej艣cia do tej kwestii, profilaktyka jeszcze nie zaszkodzi艂a raczej nikomu chyba...
  • 0





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: VII, gaz, szarpie, zimny

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq