Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Bicie przy hamowaniu


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
586 odpowiedzi w tym temacie

#526 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1,276 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:53, 18.09.2012

Pegal żeby była jasność napisz może na forum jakie masz tarcze i klocki zaznaczając dodatkowo, że nigdy nie robiłeś pomiaru bicia piast przy montażu... Bo teraz wychodzi, że 6 gen to syf totalny...

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#527 Michas

Michas
  • Forumowicz
  • 95 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:12, 18.09.2012

te piasty ze zwrotnicami od anglika będą pasować?
Only Honda :)

#528 loot

loot
  • Forumowicz
  • 421 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:15, 18.09.2012

A myslisz ze japonce nie maja tego problemu? Sam przez rok walczylem z drgawkami... Wielu znajomych w 7 tez maja problem ale nikt na to nie zwraca uwagi bo albo szkoda im kasy albo jezdzili wiekszymi trupami wiec i tak sa zadowoleni...

i końcu wygrałeś tą walkę?

#529 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1,802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 16:30, 18.09.2012

Pegal żeby była jasność napisz może na forum jakie masz tarcze i klocki zaznaczając dodatkowo, że nigdy nie robiłeś pomiaru bicia piast przy montażu... Bo teraz wychodzi, że 6 gen to syf totalny...


Tarcze i klocki firmy Comline polecane przez IPARTS jako dobry kompromis cena/jakość. Mechanik, który to montował stwierdził, że są dobrej jakości i jak by wg. jego opinii były złe to by mi ich nie polecał zakładać. Ale fakt- to jego opinia... Czy był pomiar bicia piast przy montażu-nie wiem na 100%- dowiem się przy kolejnej wizycie. Ja przypuszczam, że nie ale zobaczymy. Na pewno był robiony pomiar bicia tarczy już zamontowanej (0,06mm). Kurczę, w swoim życiu przewaliłem już trochę aut i nigdy przy wymianie tarcz nie było takich ceregieli z pomiarami do setnych milimetra żeby tarcze nie biły.....Trochę to przegięcie wg. mnie. Nie miałem takiego problemu ani w Skodzie ani w Volkswagenie, Maździe, Saabie i Nissanie mojego brata.
MaxLife RULEZ !!!

#530 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1,276 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:39, 18.09.2012

Nie miałem takiego problemu ani w Skodzie ani w Volkswagenie, Maździe, Saabie i Nissanie mojego brata.


Bo miałeś szczęście, ale wierz mi, że i w tych autach występują podobne problemy (to tak na pocieszenie). 0,06mm to już przekroczona norma przy montażu...

[ Dodano: 2012-09-18, 17:41 ]

te piasty ze zwrotnicami od anglika będą pasować?

Będą

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#531 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1,802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 16:50, 18.09.2012

Nie miałem takiego problemu ani w Skodzie ani w Volkswagenie, Maździe, Saabie i Nissanie mojego brata.


Bo miałeś szczęście, ale wierz mi, że i w tych autach występują podobne problemy (to tak na pocieszenie). 0,06mm to już przekroczona norma przy montażu...



Gość mówił, że dopuszczalne jest 0,1 mm i taka też wartość jest w ESM Hondy Accord.
MaxLife RULEZ !!!

#532 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1,276 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:39, 18.09.2012

Gość mówił, że dopuszczalne jest 0,1 mm i taka też wartość jest w ESM Hondy Accord.

Tak jest w ESM, tylko w praktyce widzisz (a raczej czujesz) jak jest ;)

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#533 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 18:57, 18.09.2012

jak dla mnie to tych tarcz bym nawet palcem nie dotykał :)
aaa dodam , że jak kupowałem tarcze na tył - raz komplet z klockami za 140zł !!!!! drugi komplet jakiś inny za 180zł :mrgreen: Wytrzymywały na tyle jedne 10tys km, drugie 12 tys km :-) krzywiły się
Jakieś 25tys km temu założyłem ATE plus Greeny na tył i raz że heble super to prościutkie ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#534 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1,276 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:04, 18.09.2012

aaa dodam , że jak kupowałem tarcze na tył - raz komplet z klockami za 140zł !!! drugi komplet jakiś inny za 180zł Wytrzymywały na tyle jedne 10tys km, drugie 12 tys km krzywiły się


Bo jak to mawiają - nie stać mnie na tanie części :-P

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#535 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1,802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:21, 18.09.2012

Dzięki. Ale mnie się ręka trzęsie jak do samochodu za 6 tys. mam założyć komplet tarcz i klocków za 500 zł na jedną oś :-)
MaxLife RULEZ !!!

#536 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1,276 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:29, 18.09.2012

Ale mnie się ręka trzęsie jak do samochodu za 6 tys. mam założyć komplet tarcz i klocków za 500 zł na jedną ośś


No to teraz Ci się ręce trzęsą jak naciśniesz hamulec. Pegal jedno woleć - założyć dobre klocki i tarcze i mieć spokój lub "zaoszczędzić" i narzekać na forum jaki to ten samochód do d...

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#537 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1,802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:46, 18.09.2012

Nie narzekam tylko szukam rozwiązania bo nie chce mi się wierzyć, że to wina nowych tarcz i klocków. Samochód ma już w kołach prawie 400 tys. km i próbuję szerzej spojrzeć na problem. Tak jak piszecie-może to skrzywione piasty, może trzeba zregenerować zaciski - w to wierzę jakoś bardziej niż w to, że nowe tarcze które nie wyglądają jak z tektury ale i nie kosztują 10% (tym bardziej , że poprzednie tarcze miałem właśnie ATE i był z nimi podobny problem po założeniu aż do czasu przetoczenia na aucie co pomogło na klika właściwie lat) wartości auta są po 2 tys. km do wyrzucenia na złom. Może się mylę. Ale szukam. Taką mam naturę niedowiarka :-) Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i rady. W dalszym toku śledztwa na pewno sprawdzę klika wątków.
MaxLife RULEZ !!!

#538 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:47, 18.09.2012

Dzięki. Ale mnie się ręka trzęsie jak do samochodu za 6 tys. mam założyć komplet tarcz i klocków za 500 zł na jedną oś :-)


za 6 tys. to musi być jakiś trup

#539 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1,802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:49, 18.09.2012

Hmmm, pewnie masz rację.....jak dasz więcej to zapraszam. Za 8 tys sprzedaję w ciemno. Tylko podaj definicję trupa, żebym wiedział jak sie reklamować. :k
MaxLife RULEZ !!!

#540 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:59, 18.09.2012

Hmmm, pewnie masz rację.....jak dasz więcej to zapraszam. Za 8 tys sprzedaję w ciemno. Tylko podaj definicję trupa, żebym wiedział jak sie reklamować. :k


Nie dam więcej bo nie potrzebuję drugiego accorda ale jeżeli mowa o tym co masz w profilu to jakoś bardzo tanio cenisz, za 8 tys. to chodzą V gen w eleganckim stanie :-P

żeby nie odbiegać od tematu to u mnie też występuje delikatne bicie ale naprawdę delikatne i zastanawiam się czy to nie wina opon, a jeszcze wszystko mam ori tj. tarcze i klocki.




IPB Skin By Virteq