Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Honda Accord 2.0 Tourer 2004 dziwny zapach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:13, 05.04.2010

Może w KFC jest promocja na to? Kubełek gratis do Reksia :P A tak serio - chyba lepiej się pozbyć i problemu i zapachu :)
  • 0

#17 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:15, 05.04.2010

jakiego ci kata wsadzili po wymianie wydechu :?: może jakąś padlinę przytkaną również...
  • 0
F1

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:32, 05.04.2010

Złośliwość serwisów nie ma granic może ukryli jakiegoś kota Modżo z reklamy Heya i mam teraz sruuuu. W drugiej mojej Hondzie od nowości ciężko chodził pedał sprzęgła. Dwa razy wymieniali pompę sprzęgła na gwarancji (przynajmniej tak mówili) ciągle ciężko chodził. Na końcu stwierdzili że tak ma być i już. Pomimo pism i gadania nic nie zrobili. Jak tylko skończyła się gwarancja i rękojmia przy pierwszym przeglądzie padła diagnoza sprzęgło i pompa do wymiany koszt 4500.-. Oczywiście wystarczyło smarowanie u "Pana Kazia" koszt 80.- problem załatwiony.

[ Dodano: 2010-04-13, 20:11 ]
W dniu dzisiejszym pozbyłem się nieprzyjemnego zapachu układu wydechowego. Po odwiedzinach u nieautoryzowanego mechanika który specjalizuje się w samochodach japońskich zasugerował że może to być zbyt bogaty skład mieszanki której nadmiar spala się w katalizatorze ( nie skasował mnie za poradę chociaż poświęcił mi sporo czasu). I miał rację. Katalizator rozgrzewał się do zbyt wysokiej temperatury. Może napiszę teraz teorię spiskową ale serwis Hondy sugerował ciągle wymianę katalizatora oraz sony za niebagatelną kwotę prawie 7000 PLN. Mechanik nie posiadał komputera ani aktualnego oprogramowania z sieci Hondy więc pojechałem do innego dealera marki który nie był zorientowany w moim problemie i zażądałem wgrania nowego oprogramowania do komputera mojego samochodu (320 PLN). Okazało się że to pomogło i dziwny zapach znikł. Samochód jest bardziej dynamiczny po wgraniu nowego softu silnik mam wrażenie pracuje ciszej i bardziej równo. Nasuwa mi się więc pytanie czy wymiana sugerowanych części nie zakończyła by się "cichym" wgraniem nowego oprogramowania i sporym rachunkiem ale efekt byłby zadowalający i najprawdopodobniej byłbym usatysfakcjonowany. Niestety dla nich jestem z wykształcenia mechanikiem samochodowym (niepraktykującym) i zanim coś zrobię przy samochodzie weryfikuję to w kilku źródłach ale jako takie pojęcie mam o kicie który próbują mi wcisnąć. Tak naprawdę jestem rozgoryczony podejściem serwisu do mojego problemu tym bardziej że kupiłem u nich dwa samochody i chciałem kupić kolejny ale już nie u tego dealera. Dopóki masz gwarancję z samochodem jest wszystko OK cokolwiek by się nie działo, po gwarancji przy pierwszym przeglądzie okazuje się że masz połowę samochodu do wymiany (nagle).
pozdrawiam i dziękuję za rady.
  • 0

#19 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:07, 14.04.2010

No to i ja się do hondy wybiorę po nowego softa
  • 0

#20 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:10, 14.04.2010

nóż się w kieszeni otwietra... ale tak w każdym ASO jest niezależnie od marki. jak sama wymiana softu to uleczyła to ciekawe... pytanie czemu soft się rozjechał... co do ceny to masakra jakaś 320zł za co :?: mi jak wymieniali reflektory to za wymianę softu zapłaciłem 50 pln :mrgreen: tylko że elektryk w ASO to mój człowiek był :mrgreen: odczuwalnych różnic po zmianie softu BRAK.
Trzeba dzownić i pytać gdzie najtaniej zaprogramują... ja gdzieś mam zapisane jaką wersję miałem wgraną od nowości i jaką mam teraz.
  • 0
F1

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:34, 15.04.2010

oo to ciekawe z tym softem...ktoś jeszcze to robił? Jest jakaś faktyczna różnica? Można pojechać i tak po prostu powiedzieć że chce nowy soft?
  • 0

#22 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:54, 15.04.2010

Dzwoniłem przed chwilą do Plazy i wgranie softu kosztuje 113 zł
  • 0

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:41, 15.04.2010

Co konkretnie zyskujemy?
  • 0

#24 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:29, 15.04.2010

Jestem umówiony na jutro, jak wgram to dam znać czy coś się zmieniło
  • 0

#25 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:58, 15.04.2010

Na to nie wpadłem. Ale prawda jest taka że mam wygryzione ślady na wygłuszeniu pokrywy silnika. Muszę to sprawdzić.


Jak to przeczytałem to zerknąłem na autora tej wiadomości bo jakbym czytał siebie. Efekt mam identyczny, rok identyczny, też tourer i też wyżarte wygłuszenie na pokrywie maski.

Jak auto się dobrze nagrzeje to jak otworze maskę i powącham przy amortyzatorach w komorze silnika ale od strony przegrody silnika to czuć przypieczoną gumą, dzieje się tak po obu stronach. Dodatkowo przy prawym kole z tyłu ten sam zapach. W serwisie nie wiedzą co może być powodem, zasugerowali że może to być nagrzewająca się guma trzymająca układ wydechowy.
To co mnie zastanowiło, to fakt że tez masz pogryzioną mate wygłuszającą. Może jakiś gryzoń gdzieś napchał tego materiału i się wypala powoli. Wycieków z silnika nie ma, pocenia też nie więc olej kapiący na układ wydechowy odpada.
Ja się tym przestałem przejmować, nie jest to silny zapach, a czuć to tylko jak przyłożę nos.

O dopiero po napisaniu zauważyłem że jest druga strona postów. Soft wymieniłem w poniedziałek i od tej pory nie wąchałem ale z ciekawości dzisiaj sprawdzę. Za odkażenie klimy i aktualizację softu zapłaciłem 120 zł w AutoWest.
  • 0

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:58, 15.04.2010

Po wgraniu softu zaważyłem kilka zmian. Samochód jest bardziej żwawy. Równa praca na wolnych obrotach, miałem delikatne skoki obrotów przed wgraniem. Zatankowałem do pełna aby sprawdzić spalanie. Spaliny z układu wydechowego są chłodniejsze. Poprzednio nie mogłem przytrzymać ręki przy rurze wydechowej bo po prostu parzyło, teraz jest inaczej mogę zatkać rurę ręką i przytrzymać i się nie poparzę. Poza tym może to dziwne ale klimatronik działa jakby inaczej. W inny sposób na opcji auto rozprowadza powietrze po kabinie. Poprzednio dmuchał bardziej na szybę teraz mam wrażenie że powietrze mnie otacza, jest to po prostu przyjemniejsze ( może sugestia). Zapach znikł definitywnie co też mnie trochę zdziwiło bo trudno mi było uwierzyć w takie cuda, ale jednak. Co do wyżartej maty silnika to spędziłem pół dnia na kanale i nie znalazłem żadnego miejsca w którym mógłby zagnieździć się jakiś gryzoń. Podwozie czyste, nadkola czyste, układ wydechowy nigdzie nie dotyka podwozia, osłony termiczne w porządku, żadna guma nie jest nadpalona. Stacja wgrała mi pełny nowy soft a nie update, może stąd ta cena. Ale numeru softu nie znam.
  • 0

#27 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:12, 15.04.2010

Po wgraniu softu zaważyłem kilka zmian. Samochód jest bardziej żwawy. Równa praca na wolnych obrotach, miałem delikatne skoki obrotów przed wgraniem. Zatankowałem do pełna aby sprawdzić spalanie. Spaliny z układu wydechowego są chłodniejsze. Poprzednio nie mogłem przytrzymać ręki przy rurze wydechowej bo po prostu parzyło, teraz jest inaczej mogę zatkać rurę ręką i przytrzymać i się nie poparzę. Poza tym może to dziwne ale klimatronik działa jakby inaczej. W inny sposób na opcji auto rozprowadza powietrze po kabinie. Poprzednio dmuchał bardziej na szybę teraz mam wrażenie że powietrze mnie otacza, jest to po prostu przyjemniejsze ( może sugestia). Zapach znikł definitywnie co też mnie trochę zdziwiło bo trudno mi było uwierzyć w takie cuda, ale jednak. Co do wyżartej maty silnika to spędziłem pół dnia na kanale i nie znalazłem żadnego miejsca w którym mógłby zagnieździć się jakiś gryzoń. Podwozie czyste, nadkola czyste, układ wydechowy nigdzie nie dotyka podwozia, osłony termiczne w porządku, żadna guma nie jest nadpalona. Stacja wgrała mi pełny nowy soft a nie update, może stąd ta cena. Ale numeru softu nie znam.


Nie ma to jak siła autosugestii :mrgreen: teraz cała polska rzuci się do ASO na zmianę softu ludzie to nie WINDOWS :mrgreen:
  • 0
F1

#28 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 07:47, 16.04.2010

Ja jadę zmienić tylko ze względu na smrodek i nie oczekuje że mi hanka zapierdzielać zacznie
  • 0

#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:32, 16.04.2010

Nie ma to jak siła autosugestii


Nie koniecznie. Nieraz wystarczy reset kompa (nie mówię, że akurat w tym modelu) i auto chodzi lepiej.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq