Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z silnikiem


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:57, 02.04.2010

świece wymieniłem na takie jak napisałeś, przewody sprawdzone i są ok, narazie poprawy nie ma. Obrotomiesz idzie w górę w miare normalnie, tzn. przy dodawaniu gazu ładnie się wkręca na obroty a efektu nie ma silnik głośniej chodzi i nic. Dodam że jak kupiłem hanię to na Dwójce spokojnie 80 wycisnąłem, 3 to tak 120 jak dobrze pamietam, a teraz na drugim biegu 50 i mam 6tys obrotów. Może te hamulce tak trzymaja naprawdę i mam nadzieje że to tylko to jak sie po swiętach do tego zabiorę to już będzie ok. Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt!
  • 0

#32 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:07, 02.04.2010

czekaj, czekaj - albo nie doczytałem albo nie opisałeś wcześniej tego tak dokładnie jak teraz

podałeś objawy kończącego się sprzęgła!
  • 0
AK

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:22, 02.04.2010

ktoś napisał żeby przy 50km/h wrzucić 5 i jak będzie szarpało to sprzegło ale tak nie mam samochód sie rozpędza bez szarpania
  • 0

#34 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8883 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 15:37, 02.04.2010

Dokładnie - to wygląda na objawy końca sprzęgła.
Możesz sprawdzić przez zaciągnięcie ręcznego, wrzucenie 2, dać gazu i spróbować ruszyć. Jeśli zgaśnie, to ok, jak nie zgaśnie, to sprzęgło.
  • 0

#35 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:34, 03.04.2010

Wczoraj wieczorem skończył mi się gaz i po przełączeniu na benzynę odczułem poprawę było trochę lepiej. Ale napiszę jeszcze taką ciekawostkę: kiedy dotankowałem gazu i jechałem na benzynie to dalej było słabo. Co to może mieć wspólnego? Gaz przepuszcza czy co? A na gazie to dalej padaczka:(
  • 0

#36 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8883 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 07:05, 06.04.2010

Spróbuj zakręcić gaz zaworem na butli i daj znać czy się poprawiło
  • 0

#37 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:18, 08.04.2010

Dokładnie - to wygląda na objawy końca sprzęgła.
Możesz sprawdzić przez zaciągnięcie ręcznego, wrzucenie 2, dać gazu i spróbować ruszyć. Jeśli zgaśnie, to ok, jak nie zgaśnie, to sprzęgło.


No chyba na 2 na ręczny to ruszy bez problemu. Przynajmniej większość aut da rade pociągnąć autko jak odpowiednio gazu sie doda.
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#38 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8883 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 07:58, 08.04.2010

Pociągnie albo i nie - jeśli koła się będą kręcić - sprzęgło OK. A jeśli nie będzie się kręcić, to poczujesz smród palonego sprzęgła. :)

Metod jest kolka - co mechanik to inna.
Ja sprawdzałem w ten sposób.
  • 0

#39 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:06, 09.04.2010

Zakręciłem butle z gazem pojeździłem na benzynie i efektu wiekszego nie ma. Natomiast zdjąłem koła i nie jestem w stanie zrobić pełnego obrotu tarczą (kręcąc ręką)na przednich kołach. Kupiłem dzisiaj smar do tłoczków i mam nadzieje że to tylko to i pomoże mojej Hani złapać lepsze osiągi. I jeszcze jedna sprawa wczoraj wymieniłem filtr powietrza i dostrzegłem, że obudowa filtra na dole jest wyłamana i otwór o srednicy ok 1cm. Zakleiłem kawałkiem tworzywa i jest trochę poprawy, bo raz że podczas dodawania gazu samochód jakby mniej hałasuje i płynniej się rozpędza.
  • 0

#40 MaryÅ›

MaryÅ›
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:Bytom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Prelude
  • KM:200?
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:BB8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:28, 11.04.2010

omenmasza, - jeśli tłoczki nie odpuszczają to może nie być kwestia tylko nasmarowania... Na luzie powinieneś móc obrócić koło bez problemu.

Swoją drogą te objawy co Ty podajesz to ewidentnie sprzęgło. Obroty rosną a auto nie przyśpiesza... Może Cię nie blokuje tylko sprzęgło się ślizga a potem łapie?
  • 0

#41 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:39, 12.04.2010

Straciłem już wiarę co to może być.Dzisiaj po 10 mechanik zabiera samochód na smarowanie tłoczków i robotę innych rzeczy związanych z hamulcami, mam mieć hanię ok 13 to się przejadę i dam znać czy to było to bo jak nie :k aż strach myśleć - nowe sprzęgło, tarcze już mi napisali że do wymiany, klocki to kupa forsy:( ale mam nadzieję że tylko hamulce

[ Dodano: 2010-04-13, 08:49 ]
Hamulce odpuściły, poprawa jest troszkę lżej się jedzie ale dalej brak "ciągu" jaki był wcześniej. Dzisiaj rano przed wyjazdem do pracy zaciągnąłem ręczny, drugi bieg, gaz i honda zgasła momentalnie, więc sprzęgło wykluczam. Nie pisałem jeszcze o jednym objawie który napewno też jest ważny, ale nie wiem czy wpływa na moc, a mianowicie szarpanie. Przykładowo 3 bieg, 3000obrotów i szarpanie jest bardzo duże, tak samo 4 bieg ok 3000-4000 obrotów i jest szarpanie. Gaz i benzyna tak samo.

[ Dodano: 2010-04-20, 08:46 ]
Spróbuję jeszcze przeczyścić aparat zapłonowy moze coś pomoże bo jeszcze tego nie ruszałem.
  • 0

#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:41, 10.05.2010

Opowiadaj czy znalazłeś przyczynę u mnie w 1.8 ils z `97 jest tak samo niewiem, co jest szarpie jak jadę na II biegu trzymając równo gaz na 2000-2500 lub 3000 tak mnie to męczy już od 2, 5 roku i niemoge dojść, co to może być?
Lub jak startuje normalnie biegi kolejno I szarpanie dość duże II troszeczkę mniejsze III mniej itd. moc tak jakby mniejsza, ale silnik też chodzi głośno na wyższych obrotach.
Co to jest to niewiem acha silnik ma 165000(ma przelotu realnego) oleju nie bierze czyściutki od wymiany do wymiany :evil:
  • 0

#43 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:03, 12.05.2010

U mnie też oleju nie bierze (tak samo jak u Ciebie). Przeczysciłem aparat zapłonowy, styki były pokryte białym nalotem jakby kamieniem, także po przczyszczeniu szarpania nie ma:)
  • 0

#44 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:12, 12.05.2010

Ja już kilka razy przeczyszczałem i nie pomogło, ten nalot zawsze,po pewnym czasie pojawia się ponownie.

Jak ktoś miał podobny problem to niech da znać.
  • 0

#45 agloco

agloco
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • SkÄ…d:Å›wiÄ™tokrzyskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:25, 15.05.2010

piterus11 u mnie też był problem szarpania. Wymieniłem przewody oraz świece i problem ustąpił.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq