Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z silnikiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 neo11on

neo11on
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:31, 23.03.2010

Siemka wszystkim. Mam pewien problem z moją Hanią. Mianowicie ostatnio silnik zrobił się bardzo mułowaty. Ciężko wkręca się na obroty, słabo przyspiesza. Nie wiem co jest grane. Myślałem że to wina paliwa ale zawsze tankuję na jednej stacji i nigdy się nic takiego nie działo.
  • 0

#2 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:40, 23.03.2010

na luzie ciężko wkręca się na obroty?

sprawdziłeś/wymieniłeś w terminie: filtr powietrza, paliwa, świece, ilość płynu chłodzącego, itp.?
  • 0
AK

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:41, 23.03.2010

Zwolnij hamulec ręczny! :D

:) a tak poważnie:

Na pierwszy ogień przepustnica?. Tyle sie naszukalem na temat problemow (problemików w sumie) z moim silnikiem ze wiem tez ze zapchana przepustnica moze zamulac auto. Wpisz w szukaj "czyszczenie przepustnicy" i znajdziesz piekny przewodnik kolegi setha jak to zrobic samemu. Ew. świece, przewody i milion innych rzeczy. Nie falują ci obroty? Błędów w ECU nie ma?
  • 0

#4 neo11on

neo11on
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:06, 23.03.2010

Świece są nowe wymieniane jakieś 2 tyś km temu obroty nie falują. Co do błędów to jeszcze nie miałem kiedy mam zamiar się wziąć na weekendzie (pierwszy wolny od jakiegoś czasu). Filtr powietrza też jest nowy. ale paliwowy nie był wymieniany. wszystkie płyny ustrojowe w odpowiednim stanie. I na luzie jest tak samo tak jakby działał z opóźnieniem.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:40, 24.03.2010

przepustnica? Zdejmij rurę z dolotu i obejrzyj jak to wyglada.
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:08, 24.03.2010

Ja też się podepnę. Mam taki sam problem. Przepustnica czyszczona, ale uszczelkę może źle wyciąłem i może nie ma pełnego prześwitu na wszystkich otworkach. druga sprawa, jak w tamtym roku kupiłem hanię to 210km/h pojechałem a teraz od jakiegoś czasu 130 to max, choć pedału do podłogi bardzo dużo, jak dodaję gazu to silnik trochę głośniej chodzi ale efektu to nie daje 3000obrotów i ciężko to przeskoczyć. Czy winą też może być zapchany katalizator?Bo takie słuchy też mnie doszły.

[ Dodano: 2010-03-24, 08:38 ]
Dodam jeszcze że doczytałem, iż to może być też sprzegło? Ale jak sprawdzić czy to moze być przyczyna zamulenia Hani?
  • 0

#7 agloco

agloco
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:świętokrzyskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:35, 24.03.2010

Uszczelka około 18-20zł w ASO - myślę, że warto. Przynajmniej wyeliminujesz jedną sprawę.
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:41, 24.03.2010

Sprzęgło? A to by nie wychodziło na ECU że coś nie bangla? Jak ktoś radzil - jedź 50km/h i wrzuć V piąty i podłoga. Jak będą wibracje silne to ... sprzęgło? Dobrze kapuję?No chyba że po wale korbowym pójdzie ale chyba nie powinno być tragedii.
  • 0

#9 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 12:21, 24.03.2010

Jeśli masz katalizator w swojej Hani to bym mu się przyjrzał. Miałem dokładnie to samo w swojej i po jego wycięciu autko znów zaczęło śmigać aż miło. Niby po wyjęciu nie wydawał sie mocno przytkany ale mimo wszystko różnica była ogromna po jego ekstrakcji :-)
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:54, 24.03.2010

Spróbuję dziś wybebeszyć kata i zobaczymy co się będzie działo i mam pytanie bo nie zaglądałem jeszcze pod hanię czy w mojej wersji są dwie sondy? I czy ta druga jak jest to za katem czy przed?Bo nie wiem czy jak środek z katalizatora wyciągnę czy błędu mi nie pokaże. A z tego co przeczytałem na forum to zawsze wywala check
  • 0

#11 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 15:23, 24.03.2010

W roczniku 1996 raczej na 99,9% nie masz drugiej sondy. Zreszta zobaczysz to jak bedziesz nurkował pod autkiem.
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#12 neo11on

neo11on
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:11, 24.03.2010

Na 100% jest tylko jedna sonda :D Troszkę dziś pogrzebałem i co mogę powiedzieć.
Hmmm komputer pokazał jakiś błąd SRS (lampka raz mignęła co to oznacza?) i nic innego. Na wszelki wypadek go zresetowałem. Natomiast co do przepustnicy to masakra czarna kleista maź zaraz za klapką przepustnicy :( czyli będzie w najbliższym czasie czyszczenie. A mam jeszcze pytanko czy właśnie może to być też przez sondę lambda?
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:39, 25.03.2010

Nie ma sondy:) Próbowałem wczoraj wykręcić katalizator, ale nakrętki śrub od osłony są okrągłe, chyba poprzedni właściciel próbował już go wymieniać i zmielił nakrętki. Nie miałem kanału i jest problem, bochyba bedę musiał przecinać śruby i bez kanału się nie obędzie. I mam jeszcze pytanie czy nakrętki łączące katalizator z rurą wydechową są przyspawane z jednej strony?Bo myślałem że dobiorę się doniego bez odkręcania osłony, ale nie mogłem ruszyć nakrętek, tak zapieczone czy to jest właśnie przyspawane fabrycznie?
  • 0

#14 neo11on

neo11on
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:30, 25.03.2010

Te śruby nie są przyspawane tylko wprasowane. I da się je wybić
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:04, 25.03.2010

O dzięki to mi dużo pomoże:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq