Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wyleciał sworzeń ze zwrotnicy- co wybrać? Ankieta

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
536 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jakie sworznie i tuleje (253 użytkowników oddało głos)

Jakiej marki sworznie polecacie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Jakiej marki tuleje wahaczy polecacie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#421 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 13:34, 01.05.2020

Kup w ASO, cena będzie pewnie podobna. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#422 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 16:39, 01.05.2020

Potwierdź diagnozę jeszcze u kogoś innego.
To bardzo podejrzane aby OEM gumy tak szybko się wysypały.
Przy kręceniu fajerą guma nie pracuje.

Wszystkie objawy typowe dla sworznia zwrotnicy.
  • 0

#423 Kamilo130

Kamilo130
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:43, 01.05.2020

Właśnie coś mi nie pasuje ale mechanikiem nie jestem, a poduszka amortyzatora mogła by taki dźwięk skrzypienia wydawać? Sworznie dolne były wymieniane na 555 w tym samy czasie co gumy stabilizatora.pierwsze co powiedział przed rozebraniem po samym dźwięku że to sworzen ale po zdjęciu koła i sprawdzeniu ze sworznie są ok.



Tak to wyglada

Użytkownik Kamilo130 edytował ten post 16:55, 01.05.2020

  • 0

#424 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 16:47, 01.05.2020

Nie spotkałem się z takim objawem w Acco, poduszki nie pracują gdy się kręci fajerą bo to nie Mcperson.
  • 0

#425 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 17:30, 01.05.2020

Sworznie na 99,999998351% . 555 miały taka przypadłość. Prawdopodobnie wystarczy je tylko odczepic i wcisnąć smaru pod gumkę. O ile guma nie jest przecięta A sworzeń skorodowany.
  • 0

#426 Kamilo130

Kamilo130
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:33, 04.05.2020

Sworznie na 99,999998351% . 555 miały taka przypadłość. Prawdopodobnie wystarczy je tylko odczepic i wcisnąć smaru pod gumkę. O ile guma nie jest przecięta A sworzeń skorodowany.


Dzięki za dobrą radę byłem na stacji diagnostycznej powiedzieli mi że dolny sworzen(nie ma luzu ale ten dźwięk skrzypienia jest od niego) zauważyłem że jest coraz gorzej. W hapart mi powiedzieli że gwarancja tego nie obejmuje ale zrobili mi rabat na drugi.


  • 0

#427 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 11:36, 04.05.2020

i też dali 555???  :diabelgrin:  Co za dobre chłopaki...

Mogłeś poprosić o CTR, lub pojechać do Wolka to by Ci zamontował na miejscu od razu CTRa tak jak być powinno... 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#428 Kamilo130

Kamilo130
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:24, 04.05.2020

Tak 555 propozycja rabatu od nich nie wyszła oni się zgodzili po mojej propozycji stwierdzili ze to są najlepsze zamienniki na rynku i że skrzypienie nie zagraża bezpieczeństwu i reklamacja nie zostanie uwzględniona. Powiedzieli tylko że jak wymontuje to żebym ten uszkodzony odesłał im to oni jak będą u producenta w japoni to oddadzą żeby zobaczyli co jest przyczyną. Trochę się poirytowalem bo powtarzanie że najlepszy zamiennik na rynku nie powienien mieć takich wad może to nie zagraża teraz bezpieczeństwu ale nie da się normalnie jeździć z daleka słychać jak jadę te skrzypienie a przy skręcaniu to już wogole jest tragedia. Teraz nauczka kolejne będę kupywal ctr
  • 0

#429 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 12:37, 04.05.2020

Tak 555 propozycja rabatu od nich nie wyszła oni się zgodzili po mojej propozycji stwierdzili ze to są najlepsze zamienniki na rynku i że skrzypienie nie zagraża bezpieczeństwu i reklamacja nie zostanie uwzględniona. Powiedzieli tylko że jak wymontuje to żebym ten uszkodzony odesłał im to oni jak będą u producenta w japoni to oddadzą żeby zobaczyli co jest przyczyną. Trochę się poirytowalem bo powtarzanie że najlepszy zamiennik na rynku nie powienien mieć takich wad może to nie zagraża teraz bezpieczeństwu ale nie da się normalnie jeździć z daleka słychać jak jadę te skrzypienie a przy skręcaniu to już wogole jest tragedia. Teraz nauczka kolejne będę kupywal ctr

 

Nie od dziś wiadomo że ta firma sprzedaję to co ma akurat "na stanie" i będą  to zachwalać w niebiosa, a że w sumie przeczą samym sobie co sam zauważyłeś  to inna sprawa  :diabelgrin:

Dlatego już dawno przestałem od nich części kupować, sam sobie z JPN sprowadzę  oem graty przez ebay, czy CTRa kupię z innego źródła. 

Do tego stwierdzenie że skrzypienie nie zagraża bezpieczeństwu jest bzdurą, jest to pierwszy objaw ZACIERAJĄCEGO się przegubu kulowego w sworzniu. Pewnie jak byś zgubił koło to byś usłyszał że winne są drogi, ale nie ich sworznie 555.

 

Zobacz ten temat, jakie były objawy itd. 

http://www.accordklu...wybrać-ankieta/


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#430 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 12:46, 04.05.2020

Sworzeń nadaje się na reklamację. Tak poważna firma z tak oczywistym faktem jak skrzypienie - zacieranie nie powinna polemizować. Toż to część z górnej półki.

Reklamuj oficjalnie i odsyłaj go.
  • 0

#431 Kamilo130

Kamilo130
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:53, 04.05.2020

Poirytowało mnie właśnie te stwierdzenie że nie zagraża bezpieczeństwu i tak ogólnie to nie ma problemu mogę tak jeździć i obserwować to pewnie bym skończył obserwowanie na zgubionym kole. Może wzięli mnie za osobę które chce od nich wymusić drugi sworzen nie wiem ale gdybym nie dawał sobie wmówić tych koncepcji to by mnie odprawili z kwitkiem. Szkoda że sami nie zaproponowali rozwiązania tej sytuacji. Wymienię wyszedł mnie po rabacie chyba 43 zł jeśli to się powtórzy to wymienię na CTR.
  • 0

#432 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 13:44, 04.05.2020

Daj smaru dużo więcej pod gumę. Może być litowy.
  • 0

#433 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 19:29, 04.05.2020

Dzięki za dobrą radę byłem na stacji diagnostycznej powiedzieli mi że dolny sworzen(nie ma luzu ale ten dźwięk skrzypienia jest od niego) zauważyłem że jest coraz gorzej. W hapart mi powiedzieli że gwarancja tego nie obejmuje ale zrobili mi rabat na drugi.

 

O to się zmieniło, bo kiedyś napisali, że oczywiście jeśli ktoś się martwi tym skrzypieniem to bez problemu wymieniają w ramach gwarancji. 

Dziwne, bo dobrze wiedzą o tej "wpadce" 555tek i pewnie nie jeden sworzeń z tą przypadłością już dostali. Może chcą aby im go odesłać tylko dlatego żeby klientowi się wydawało że zajmują się tematem na poważnie. 


  • 0

#434 Kamilo130

Kamilo130
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:58, 05.05.2020

O to się zmieniło, bo kiedyś napisali, że oczywiście jeśli ktoś się martwi tym skrzypieniem to bez problemu wymieniają w ramach gwarancji.
Dziwne, bo dobrze wiedzą o tej "wpadce" 555tek i pewnie nie jeden sworzeń z tą przypadłością już dostali. Może chcą aby im go odesłać tylko dlatego żeby klientowi się wydawało że zajmują się tematem na poważnie.

Może mieli za dużo reklamacji i zrezygnowali z wymian.Po próbie wmawianiu mi że mimo skrzypienia wszystko jest ok i odebrałem to że na siłę się czepiam części już będę zamawiał z innego źródła mimo tego że wiedzieli że są takie przypadki chcieli że mnie zrobić idiote to nie jest poważne zachowanie.

Użytkownik Kamilo130 edytował ten post 20:01, 05.05.2020

  • 0

#435 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 21:03, 05.05.2020

Ja mam różne z nimi doświadczenia, z większości zamówień byłem bardzo zadowolony, szybka wycena, kulturalny kontakt, aczkolwiek strasznie zniesmaczylo mnie kozakowanie właściciela kiedyś na fb, gdzie pycha wylewła się uszami. Raz zaliczyli wpadkę ze źle dobraną częścią - simmering skrzyni, opis na japancars.ru jest nieprecyzyjny więc łatwo się pomylić. Zgłoszenie reklamacji mailem zostało jednak olane.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq