Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

problem z otworzeniem klapy bagażnika za pomocą przycisku (VII sedan)

VII klapa bagażnika otwieranie bagażnika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31 nimiroff

nimiroff
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:EX-L Hybrid
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:52, 23.02.2017

Witam,

mam taki sam problem.

Ale nie do końca zrozumiałem co to jest MICU :)

Ktoś może pokazać zdjęcie tego?:)


  • 0

ACCORD VI 2000 2.0 ES ==> ACCORD VII 2004 2,2 i-CTDi + ACCORD IX 2016 2.0 Hybrid EX-L + ACURA TLX 2019 3,5 VTEC


#32 okonek

okonek
  • Klubowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:53, 23.02.2017

MICU to jest taka skrzynka z bezpiecznikami itp- daje sygnał z oswietlenia itd a wyglada tak :

 

http://allegro.pl/ho...5930593135.html

 

Masz ja na lewym słupku koło nóg pod kierą , tam gdzie jest zaślepka od bezpieczników po prostu trzeba ja zdemontować i zobaczyc czy cos sie nie przepaliło w niej.


  • 0

#33 nimiroff

nimiroff
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:EX-L Hybrid
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:53, 23.02.2017

MICU to jest taka skrzynka z bezpiecznikami itp- daje sygnał z oswietlenia itd a wyglada tak :

 

http://allegro.pl/ho...5930593135.html

 

Masz ja na lewym słupku koło nóg pod kierą , tam gdzie jest zaślepka od bezpieczników po prostu trzeba ja zdemontować i zobaczyc czy cos sie nie przepaliło w niej.

Aha, dzięki.

 

Bo mam jeszcze problem z zamkiem centralnym oraz oświetleniem wnętrza. To też może być tam?

 

Problem taki że jak wkładam klucz do stacyjki i zamykam drzwi to zamek najpierw próbuje otwierać drzwi i potem zamyka. Jak wychodzę z samochodu przy odpalonym silniku, to nie zamykam drzwi albo zostawiam okno, bo już kilka razy mnie zamykało wszystkie drzwi :((

 

I jak mam zablokowane wszystkie drzwi i włączam cokolwiek (kierunki, szybę) to zamek cały czas próbuje się zamknąć. 

A jak samochód stoi zamknięty i ma włączone światło wewnętrzne w pozycji "drzwi" to raz na 30-60 sekund zapala się światło w środku i zamek próbuje ponownie zamknąć drzwi:)

 

Sprawdziłem całą elektrykę w drzwiach kierowcy, oprócz wiązki. Bezpieczniki też, przyciski.

Nie wiem w czym szukać problem.

Najczęściej to się odbywa w wilgotną pogodę, ale jak sucho tez jest tylko rzadziej.

 

Proszę o pomoc:)

Albo ktoś może polecać dobrego elektryka, który jest w stanie to naprawić i nie weźmie za to kilka tysięcy:)


  • 0

ACCORD VI 2000 2.0 ES ==> ACCORD VII 2004 2,2 i-CTDi + ACCORD IX 2016 2.0 Hybrid EX-L + ACURA TLX 2019 3,5 VTEC


#34 wolfmat

wolfmat
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:50, 30.10.2018

U mnie po wciśnięciu przycisku w kluczyku nie otwiera sie bagażnik , nie słychać żadnego przekaźnika a wydaje mi sie ze powinien sie odezwać . Mógł by ktoś sprawdzić u siebie czy słychać jakiś przekaźnik pod deska podczas otwierania klapy z pilota w sedanie . Z przycisku w klapie działa .
  • 0

#35 cornee

cornee
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Mikołów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN GRAPHITE PEARL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:12, 16.02.2019

Czy mógłby ktoś być taki dobry i zamieścić schemat układu z klapą w sedanie? Działa tylko z pilota i linki w środku. Gdzie w micu jest umiejscowienie wyjścia kabla do klapy? Centralny, alarm działają, tak jak należy. Zauważyłem, że po dodaniu masy na wyłącznik ten w bagażniku klapa otwiera się.
  • 0

#36 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6031 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 16:42, 16.02.2019

http://www.accordklu...do-czego-służy/

 

Przełącz przełącznik w bagażniku  :diabelgrin:

Do tego należało by się przywitać w odpowiednim dziale.

Pozdrawiam.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#37 cornee

cornee
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Mikołów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN GRAPHITE PEARL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:54, 16.02.2019

Już jestem dawno przywitany. Przełącznik przełączałem nic to nie daje. Napisałem, że po dodaniu masy na przełącznik w bagażniku działa zamek, ale przycisk w klapie nie reaguje.
  • 0

#38 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6031 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 16:58, 16.02.2019

Sprawdzałeś dokładnie wiązkę w klapie? ta z lewej strony.

Cała reszta oświetlenia jak tablica, mgielne/wsteczne itd. wszystko działa? 

Wieczorem poszukam w ESM schematów.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#39 cornee

cornee
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Mikołów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN GRAPHITE PEARL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:04, 16.02.2019

Wszystko w klapie działa. Kable całe aż do białej kostki koło lewej połówki siedzenia. Napięcie jest przy zamkniętym bagażniku na niebiesko czarnym, z pilota napięcie pojawia się na żółto zielonym. Otwarty bagażnik nie ma napięcia. Lampka bagażnika działa. Alarm i centralny w normie.
  • 0

#40 cornee

cornee
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Mikołów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN GRAPHITE PEARL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:46, 17.02.2019

Znalazłem schemat z wyłącznikiem suwakiem, który jest w bagażniku koło światełka.

Idąc po kolei:

 

MASA-->SWITCH w klapie do otwierania bagażnika->Wyłącznik SUWAK koło światełka->MICU

 

Wykryłem, że mam przerwę w obwodzie pomiędzy SWITCHEM i SUWAKIEM, ponieważ tak jak wyżej w poście pisałem podając masę na suwak, bagażnik się otwiera.

Od suwaka kable idą po prawej stronie w bagażniku i w podłogę, od SWITCHa kable idą po lewej stronie i w podłogę. Nie jest jasne gdzie one się łączą?

Sprawdzałem i do podłogi jest przejście dla obydwu przełączników.

W skrócie: żeby nie rozbierać połowy samochodu poprowadziłem osobny  kabel od SUWAKA do SWITCHA, żeby włączał masę (masa na SWITCHU była), no i działa, cała reszta z alarmem też, wraz z aktywacją po paru sekundach gdy nie otwierane są drzwi.

 

SUWAKiem teraz też mogę wyłączyć otwieranie klapy.

Gdyby ktoś się spotkał z takim problemem proszę o wskazówkę.

 

Pilot poprzez micu - na  zamek daje plus i go otwiera, a SWITCH daje masę do MICU a MICU plus  dalej na zamek,  tak to wygląda.

Jeśli ktoś to sprawdzał niech mnie poprawi.


  • 0

#41 Athl0n

Athl0n
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 07:28, 28.02.2019

Mam podobny problem, nie mogę otworzyć klapy bagażnika ani z przycisku nad rejestracją ani z przycisku na kluczyku.

Otwieranie działa tylko z linki.

Dziwne, bo jak naciskam przycisk nad rejestracją i na kluczyku yo słychać jak działa siłownik.

Słychać ale nie otwiera on zamka. Wymieniłem zamek ale niepotrzebnie i nic to nie dało.

Przecież jakbym miał przetarty jaki przewód lub upaloną ścieżkę to nie dawał by oznak siłownik a ja go słyszę wyraźnie.

Bardzie mi wygląda na to że spadło jakieś cięgno pomiędzy tym siłownikiem a zamkiem.

Wie ktoś w czym problem?

Jak się za to zabrać?


  • 0

Moja Hania:


#42 cornee

cornee
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Mikołów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN GRAPHITE PEARL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:47, 04.05.2019

Znalazłem schemat z wyłącznikiem suwakiem, który jest w bagażniku koło światełka.

Idąc po kolei:

 

MASA-->SWITCH w klapie do otwierania bagażnika->Wyłącznik SUWAK koło światełka->MICU

 

Wykryłem, że mam przerwę w obwodzie pomiędzy SWITCHEM i SUWAKIEM, ponieważ tak jak wyżej w poście pisałem podając masę na suwak, bagażnik się otwiera.

Od suwaka kable idą po prawej stronie w bagażniku i w podłogę, od SWITCHa kable idą po lewej stronie i w podłogę. Nie jest jasne gdzie one się łączą?

Sprawdzałem i do podłogi jest przejście dla obydwu przełączników.

W skrócie: żeby nie rozbierać połowy samochodu poprowadziłem osobny  kabel od SUWAKA do SWITCHA, żeby włączał masę (masa na SWITCHU była), no i działa, cała reszta z alarmem też, wraz z aktywacją po paru sekundach gdy nie otwierane są drzwi.

 

SUWAKiem teraz też mogę wyłączyć otwieranie klapy.

Gdyby ktoś się spotkał z takim problemem proszę o wskazówkę.

 

Pilot poprzez micu - na  zamek daje plus i go otwiera, a SWITCH daje masę do MICU a MICU plus  dalej na zamek,  tak to wygląda.

Jeśli ktoś to sprawdzał niech mnie poprawi.

 

Naprawiłem usterkę.

Przerwany kabel w wiązce w progu kierowcy. Kable idą w taśmie izolacyjnej oraz w peszlu. Nikt przede mną tego nie ruszał, gdyż było oryginalnie zaklejone.

 

 

Drugi problem, który się pojawił w odstępie miesiąca od powyższej usterki to brak oświetlenia bagażnika oraz brak kontrolki otwartej klapy bagażnika (sedan), przyczyną również był przerwany kabel w progu tyle, że tylny lewy.

 

Obydwa problemy rozwiązałem jednocześnie po sprawdzeniu kabli wraz ze schematami i otwarciu progów.


  • 0

#43 pawelpstrag89

pawelpstrag89
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Krajkowo
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:36, 24.01.2021

Witam. W moim sedanie przestało działać otwieranie bagażnika przyciskiem w klapie, działa z pilota i wajchą w kabinie. Przełącznik w bagażniku sprawdzałem, to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem 😋 awaria jest dziwna ponieważ kilka dni temu zadziałał przycisk ale tylko kilka razy, zauważyłem też że po otwarciu samochodu z pilota nie włącza się oświetlenie kabiny,wcześniej zawsze włączamy się lampki w środku,teraz włącza się dopiero po otwarciu drzwi. Kilka dni temu otwieram samochód oświetlenie kabiny się włączylo łapie za przycisk, bagażnik się otwiera. Kilka razy zamykalem, otwieralem działał bagażnik i oświetlenie się włączalo po otwarciu z pilota. Jednak znowu wszystko przestało działać. Włączanie oświetlenia i otwieranie bagażnika musi być powiązane. Jak mi się lampki nie włącza to i bagażnik nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić?? Bardzo proszę o pomoc.
  • 0

#44 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6031 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:25, 24.01.2021

Temat połączyłem, także następnym razem poświęć chodź pięć minut na skorzystanie z tego:

 

http://www.accordklu...earch_in=forums

oraz wiele innych:

 

https://www.google.c...iw=1920&bih=937

 

Więcej prosił i się powtarzał nie będę.

 

 

 

 

Tak jak w tym temacie napisano, micu lub przerwany/złamany kabel w klapie pod osłoną zawiasu z Lewej strony. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#45 Gnyk

Gnyk
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:mazowieckie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 18.04.2023

Panowie gdzie jest dokładnie ten przełącznik do otwierania bo nie mogę zamknąć bagażnika nie zaskakuje na oczku. Nie mogę znaleźć tego włącznika. Jest na klapie oraz w drzwiach do otwierania ale z tego co czytam to jest jakiś awaryjny jeszcze
Dodam że chodzi o Accord VIII gen
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, klapa bagażnika, otwieranie bagażnika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq