Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie
VII

alternatywny olej w automacie

VII auto

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 fuegos

fuegos
  • Forumowicz
  • 24 post贸w
  • Sk膮d:UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Saloon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:09, 06.04.2016

Witam ponownie,

 

Jakze ogromne bylo moje zdziwienie, kiedy wczoraj otwarty przeze mnie temat zostal zamkniety z takim oto komentarzem:

 

 

Statom (http://www.accordklu...r/65818-statom/) w艂a艣nie napisa艂 odpowied藕 w temacie, kt贸ry obserwujesz zatytu艂owanym 'alternatywny olej w automacie'.

------------------------------

----------------------------------------
Hej :)
Kolego czy u偶y艂e艣 przed za艂o偶eniem w膮tku wyszukowarki?
Odpowiem sam - nie, bo inaczej nie by艂oby tego tematu... a przecie偶 zak艂adaj膮c temat potwierdza艂e艣 wyczerpanie tej drogi.

Pozdrawiam i zamykam
Tomek

wys艂ane z fona
 
 
Kolego Statom,
 
Nie jestem swiezakiem i prosze wiedz ze umiem korzystac z wyszukiwarki. W tym przypadku zastosowalem wiele roznych hasel lecz nie znalazlem odpowiedzi na postawione pytanie. Chyba ze nie umiem szukac... ;)
 
W jedym z watkow ktos napisal ze nalezy stosowac olej oryginalny - i tyle! Zero konkretow.
 
Prosze o przywrocenie zamknietego tematu, gdyz informacje zawarte na forum nie sa wyczerpujace.
 
Pozdrawiam

  • 0

#2 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 post贸w
  • Sk膮d:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 11:30, 06.04.2016

kolego nie jeste艣 艣wie偶akiem a masz 2 posty

 

Zalecenia Hondy co do stosowania oryginalnego oleju ATF  nie bior膮 si臋 z kosmosu. Kilku-kilkudziesi臋cu koleg贸w maj膮cych automaty zauwa偶a艂o dziwn膮 prac臋 na oleju "alternatywnym". Skrzynie na pocz膮tku pracowa艂y poprawnie po czym zaczyna艂y szarpa膰, przeci膮ga膰 biegi czy je traci膰. Nie wiem czy jest znana ca艂kowita specyfikacja oleju hondy ale r贸偶nica w cenie jest na tyle nie wielka, 偶e absolutnie bym nie ryzykowa艂 zalewa膰 automatu czym innym zw艂aszcza, 偶e na ATF takie objawy nie wyst臋puj膮 i skrzynie pracuj膮 wr臋cz lepiej ni偶 przed zmian膮. Zapytaj koleg臋 WEST- mia艂 automata 430 tys przebiegu i zmienia艂 oliwe na orygina艂. 

 

Czy teraz jest to ju偶 bardziej wyja艣nione ? 


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 馃槀馃槀


#3 wiesiek.偶urek

wiesiek.偶urek
  • Forumowicz
  • 68 post贸w
  • Sk膮d:Kobyle K膮ty
  • Silnik:2
  • Wersja:kabriolet
  • KM:dwa kunie
  • Paliwo:PB
  • Rok:1980
  • Nadwozie:zardzewia艂e
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:30, 06.04.2016

Temat zosta艂 zamkni臋ty pewnie dlatego, 偶e ka偶dy taki temat konkluzj膮, 偶e tylko i wy艂膮cznie ATF czyli orygina艂. Wlewanie zamiennik贸w to w najlepszym przypadku pogorszona praca skrzyni. W Hondach trzeba wlewa膰 MTF (manual), ATF (automat), PSF (wspomaganie) oryginalne, gdy偶 unikamy problem贸w.


  • 0

#4 fuegos

fuegos
  • Forumowicz
  • 24 post贸w
  • Sk膮d:UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Saloon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:02, 06.04.2016

kolego nie jeste艣 艣wie偶akiem a masz 2 posty
 
Zalecenia Hondy co do stosowania oryginalnego oleju ATF  nie bior膮 si臋 z kosmosu. Kilku-kilkudziesi臋cu koleg贸w maj膮cych automaty zauwa偶a艂o dziwn膮 prac臋 na oleju "alternatywnym". Skrzynie na pocz膮tku pracowa艂y poprawnie po czym zaczyna艂y szarpa膰, przeci膮ga膰 biegi czy je traci膰. Nie wiem czy jest znana ca艂kowita specyfikacja oleju hondy ale r贸偶nica w cenie jest na tyle nie wielka, 偶e absolutnie bym nie ryzykowa艂 zalewa膰 automatu czym innym zw艂aszcza, 偶e na ATF takie objawy nie wyst臋puj膮 i skrzynie pracuj膮 wr臋cz lepiej ni偶 przed zmian膮. Zapytaj koleg臋 WEST- mia艂 automata 430 tys przebiegu i zmienia艂 oliwe na orygina艂. 
 
Czy teraz jest to ju偶 bardziej wyja艣nione ?

 
Moze jestem nowy na forum accordkubpolska ale od wielu lat korzystam z innych forow ;)
.
 
Zadalem pytanie bo np. skrzynia AISIN  seria AW55-50 z ktora mialem do czynienia, pracuje znakomicie na oleju Ravenol Type T-IV, aczkolwiek niezbyt poprawnie na innych olejach, ktore spelniaja niby kompatybilna norme JWS3309.
 
Z powodzeniem stosuje produkty Ravenol od wielu lat i z czystym sumieniem moge stwierdzic ze ich jakosc jest na bardzo wysokim poziomie. Dlatego pytanie z poprzedniego watku bylo:
 
Czy ktos stosowal Ravenol ATF Type Z-1? http://www.ravenol.d..._Z1_Fluid_1.pdf
 
 
Na zdrowy rozsadek, to czy naprawde oryginalny olej DW-1 jest taki wyjatkowy?

 

Temat zosta艂 zamkni臋ty pewnie dlatego, 偶e ka偶dy taki temat konkluzj膮, 偶e tylko i wy艂膮cznie ATF czyli orygina艂. Wlewanie zamiennik贸w to w najlepszym przypadku pogorszona praca skrzyni. W Hondach trzeba wlewa膰 MTF (manual), ATF (automat), PSF (wspomaganie) oryginalne, gdy偶 unikamy problem贸w.


Tak w gwoli scislosci ;)

ATF- Automatic Transmission Fluid - generalna nazwa olejow do skrzyn automatycznych (zarowno oryginalow jak i zamiennikow)

MTF - Manual Transmission Fluid - generalna nazwa olejow do skrzyn manualnych (zarowno oryginalow jaki i zamiennikow)

PSF - Power Steering Fluid - generalna nazwa olejow do ukladow wspomagania ukladu kierowniczego (zarowno oryginalow jak i zamiennikow)

U偶ytkownik fuegos edytowa艂 ten post 12:10, 06.04.2016

  • 0

#5 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 post贸w
  • Sk膮d:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 12:34, 06.04.2016

Pisz膮c ATF MTF PSF na forum accorda w domy艣le wiadomo ( chyba ) i jest oczywiste ,偶e chodzi o p艂yny HONDA :-)

U偶ytkownik Wlodar edytowa艂 ten post 13:17, 06.04.2016

  • 0
                       

#6 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 post贸w
  • Sk膮d:艁贸d藕
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 12:54, 06.04.2016

Hej :)

 
Tak w gwoli scislosci ;)
ATF- Automatic Transmission Fluid - generalna nazwa olejow do skrzyn automatycznych (zarowno oryginalow jak i zamiennikow)
MTF - Manual Transmission Fluid - generalna nazwa olejow do skrzyn manualnych (zarowno oryginalow jaki i zamiennikow)
PSF - Power Steering Fluid - generalna nazwa olejow do ukladow wspomagania ukladu kierowniczego (zarowno oryginalow jak i zamiennikow)

Kolego, gwoli 艣cis艂o艣ci, tak si臋 szcz臋艣liwie sk艂ada, 偶e w przypadku Hondy produkty te dok艂adnie tak si臋 nazywaj膮... je艣li chodzi o reszt臋, to skoro jeste艣 m膮drzejszy, to jaki jest cel zadania pytania?

呕eby udowodni膰 swoj膮 teori臋, czy mie膰 potwierdzenie, 偶e dobrze robisz zalewaj膮c inny olej ni偶 OEM?

Koledzy dobrze Ci radz膮 pisz膮c o stosowaniu oryginalnych produkt贸w w tym konkretnym wypadku, a Ty na si艂臋 b臋dziesz twierdzi艂, 偶e jest inaczej...

Zapytam ponownie: po co w takim razie zadajesz pytanie? Wlej co uwa偶asz i ju偶...

Owszem kilku Koleg贸w zalewa艂o nie OEM'owe oleje z pozytywnym skutkiem (przynajmniej przez jaki艣 czas), ale zdecydowanie wi臋cej by艂o niezadowolonych tester贸w.

Ca艂a, pozosta艂a reszta (zdecydowana wi臋kszo艣膰) stosuje w przypadku tych trzech rodzaj贸w produkt贸w, p艂yny OEM i jest zadowolona...

 

Skoro jeste艣 takim bywalcem for贸w internetowych, to czemu mimo zamkni臋cia poprzedniego tematu z wyra藕nym podaniem przyczyny, zak艂adasz kolejny zamiast skontaktowa膰 si臋 ze mn膮, czy kt贸rymkolwiek innym Administratorem/Moderatorem, aby wyja艣ni膰 w膮tpliwo艣ci i powody takiej a nie innej decyzji?

 

Pozdrawiam i z zamkni臋ciem tego tematu wstrzymam si臋 do ew. Twojej odpowiedzi

Tomek

 

P.S. prosz臋 nie zak艂adaj trzeciego tematu w tej sprawie


  • 0

#7 fuegos

fuegos
  • Forumowicz
  • 24 post贸w
  • Sk膮d:UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Saloon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:12, 06.04.2016

Wyjasnijmy kilka spraw:

- Gdybym uwazal sie za madrzejszego od innych ten watek wogole by nie powstal

- Jak juz wczesniej napisalem ATF,MTF i PSF sa ogolnie przyjetymi nazwami (troche aut przewinelo sie przez moje rece). W przypadku Hondy takie plyny nazywaja sie odpowiednio ATF Z-1 zastapiony przez ATF DW-1, MTF-3 oraz PSF-S aczkolwiek spotkalem sie opakowaniami gdzie napisane bylo tylko HONDA MTF,ATF czy PSF.

- Nie snuje tu zadnych teorii (i prosze nie wmawiaj mi tego), tylko grzecznie pytam, czy ktos stosowal produkt Ravenol i niestety odpowiedzi nie moge uzyskac bo sie bez podstawnie oburzasz.

- Oczywiscie ze zaleje olej jaki bede chcial, na podstawie zgromadzonych informacji a nie czyjejs sugestii ze tylko oryginal jest najlepszy, koniec i kropka bo ktos tam kiedys wlal jakis olej X i mu sie skrzynia posypala. Chodzi mi o konkrety a nie zaslyszane opowiesci ludowe.

- Oczekuje odpowiedzi od kolegow ktorzy zalewali inny olej niz oryginalny (jaki?) i nie mieli problemow oraz tych co uzywali takich olejow ktore spowodowaly pogorszenie pracy skrzyni (jakich?) a nie od kogos kto twierdzi ze oryginal jest najlepszy (to juz zdazylem sam znalezc przed zalozeniem tematu) i nie wnosi to nic nowego do sprawy.

- Temat otworzylem ponownie, gdzy informacja na zadane pytanie nie zostala znaleziona (udowodnij prosze ze sie myle). Wyszukaj Ravenol to sam zobaczysz ile wynikow otrzymasz i zaden nie wiaze sie z olejem do skrzyni automatycznej. Probowalem tez wielu innych slow lecz bez zamierzonego efektu.

Rozumiesz o co mi chodzi?

Jezeli uzyskanie informacji na postawione pytanie lamie w jakis sposob regulamin, lub sklad ATF DW-1 jest unikalny (dowody?), prosze zamknac watek i wiecej pytan w tym temacie z mojej strony nie bedzie.


Pozdrawiam

U偶ytkownik fuegos edytowa艂 ten post 14:15, 06.04.2016

  • 0

#8 fuegos

fuegos
  • Forumowicz
  • 24 post贸w
  • Sk膮d:UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Saloon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:17, 06.04.2016

Znalazlem szczegolowe informacje na temat roznic miedzy ATF DW-1 a Ravenol ATF Type Z-1:

http://accord-russia...p/t-101875.html

http://www.oil-club....id-atf-svezhee/

http://www.oil-club....f-dw-1-svezhee/

Wyglada na to ze ATF DW-1 jest swego rodzaju wyjatkowym produktem, ktory zawiera unikalny zestaw dodatkow, nie dostepny w ATF innych producentow (nawet tych co twierdza ze ich olej spelnia norme Hondy).

Z uwagi na informacje znalezione na innych forach, mysle ze nie ma sensu drazyc tematu w dalszym ciagu i odpowiedz udzielona w drugim poscie jest jak najbardziej uzasadniona :)

Watek do zamkniecia, aczkolwiek dobrze byloby stworzyc temat przyklejony ktory w jasny sposob traktowalby o powodzie stosowania oleju oryginalnego, zeby uniknac takich sytuacji w przyszlosci.

Pozdrawiam.

U偶ytkownik fuegos edytowa艂 ten post 15:22, 06.04.2016

  • 0

#9 nastul89

nastul89
  • Forumowicz
  • 20 post贸w
  • Sk膮d:Chorz贸w
  • Silnik:2.0
  • Wersja:iES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:55, 10.07.2017

kolego nie jeste艣 艣wie偶akiem a masz 2 posty
 
Zalecenia Hondy co do stosowania oryginalnego oleju ATF  nie bior膮 si臋 z kosmosu. Kilku-kilkudziesi臋cu koleg贸w maj膮cych automaty zauwa偶a艂o dziwn膮 prac臋 na oleju "alternatywnym". Skrzynie na pocz膮tku pracowa艂y poprawnie po czym zaczyna艂y szarpa膰, przeci膮ga膰 biegi czy je traci膰. Nie wiem czy jest znana ca艂kowita specyfikacja oleju hondy ale r贸偶nica w cenie jest na tyle nie wielka, 偶e absolutnie bym nie ryzykowa艂 zalewa膰 automatu czym innym zw艂aszcza, 偶e na ATF takie objawy nie wyst臋puj膮 i skrzynie pracuj膮 wr臋cz lepiej ni偶 przed zmian膮. Zapytaj koleg臋 WEST- mia艂 automata 430 tys przebiegu i zmienia艂 oliwe na orygina艂. 
 
Czy teraz jest to ju偶 bardziej wyja艣nione ?

Wobec tego mam takie pytanie. Zalalem juz (wtedy nieswiadomie) "alternatywnym olejem" swoj automat i po drugiej wymianie oleju pojawily sie problemy (szarpanie, przeciaganie).

Czy jesli zrobie wymiane statyczna badz lepiej dynamiczna to bedzie poprawa? Czy raczej to juz jest kaput i skrzynia do wymiany? Moze mial ktos taki klopot i doswiadczenie z tym badz poprostu sie zna na tym?0
  • 0

#10 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 post贸w
  • Sk膮d:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:20, 10.07.2017

Ja nie mia艂em do艣wiadczenia, ale my艣l臋 偶e zabieranie si臋 od razu za napraw臋 skrzyni bez sprawdzenia czy powr贸t do oryginalnego oleju pomo偶e to by艂aby pochopno艣膰 by nie powiedzie膰 g艂upota ;) Zalej orygina艂em i zobaczysz - bo i tak w膮tpi臋, 偶e kto艣 zgadnie czy to przez olej czy eksploatacj臋 - skoro by艂y ju偶 dwie wymiany oleju (nie pami臋tam jaki interwa艂 maj膮 automaty)
  • 0

#11 msrx

msrx
  • Forumowicz
  • 29 post贸w
  • Sk膮d:Danzig
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EX AT
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:49, 11.07.2017

Wyjasnijmy kilka spraw:

- Oczekuje odpowiedzi od kolegow ktorzy zalewali inny olej niz oryginalny (jaki?) i nie mieli problemow oraz tych co uzywali takich olejow ktore spowodowaly pogorszenie pracy skrzyni (jakich?) a nie od kogos kto twierdzi ze oryginal jest najlepszy (to juz zdazylem sam znalezc przed zalozeniem tematu) i nie wnosi to nic nowego do sprawy.


Pozdrawiam

Ja zala艂em 85 tys km temu Amsoil Signature Series - wymiana dynamiczna. Po oko艂o 40 tys km wymieni艂em statycznie 3L zalewaj膮c ten sam Amsoil. Skrzynia pracuje ca艂y czas bez zarzutu! Nic nie szarpie, nie rwie nie muli. Osobi艣cie polecam - zawsze to mniejszy wydatek ni偶 orygina艂 ATF.


  • 0
Ignis, mare, mulier - Tria mala

#12 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 post贸w
  • Sk膮d:艁贸d藕
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 16:08, 12.07.2017

Ja kolejny raz napisz臋: jakie oszcz臋dno艣ci mo偶na poczyni膰 na nieoryginalnym oleju?

Pytanie jest o tyle istotne, 偶e OEM ATF ma unikaln膮 formu艂臋 i Honda wyra藕nie wsz臋dzie zaznacza, aby u偶ywa膰 WY艁膭CZNIE oryginalnego oleju (dopuszczalne jest chwilowe zalanie innego).

Maj膮c samoch贸d za ponad 20k z艂, wg. mnie nie jest rozs膮dne 偶a艂owanie max 100z艂 co 2-3 lata (3 litry org. ATF kosztuj膮 ok. 200z艂) i u偶ywanie zamiennik贸w.

Ja tego nie rozumiem, ale ka偶dy mo偶e dowolnie dysponowa膰 swoj膮 w艂asno艣ci膮...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: VII, auto

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq