Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Głośniki w tylnych drzwiach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#31 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:56, 02.06.2010

koledzy powiedzcie jak totalnemu laikowi po co te konwentery nie wystarczy po prostu zamontowac lepsze glosniki do drzwi i na tylna pólke? nie potrzbuje zadnego suba w bagazniku, po prostu wkurza a nawet bardzo wkurza mnie to audio w poprzednim hyundaiu i30 byl jakis sprzet blaupunkta z 4glosnikami (wszystkie w drzwiach p+t) i gralo to o niebo lepiej. jakie musialbym kupic glosniki jak je zamontowac bo jak widze te obudowy ze zdjecia mikolaja to widze ze nie da sie go tak o przymocowac dodatkowo chcialbym je tak zamontowac aby nie drzaly mi cale boczki w drzwiach o ile to mozliwe. nastepne pytanie co daje wygluszenie drzwi? czy do fabrycznego car audio mozna podlaczyc 8 glosnikow mam na mysli 2wysokotonowe (te co sa) wymienic w przednich drzwiach i dolozyc na tylne (czy brakuje tam kabli) no i wymienic te na tylnej polce. jaki jest realny koszt takiej przerobki?
wszystkim dziekuje za pomoc:)
  • 0

#32 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:19, 02.06.2010

Pytanie

nastepne pytanie co daje wygluszenie drzwi?


Odpowiedź

chcialbym je tak zamontowac aby nie drzaly mi cale boczki w drzwiach o ile to mozliwe.


Wygłuszone drzwi a nie wygłuszone, to jak porównać Altusy z jamnikiem marki thompsonic. Co zamontowania głośników, to jest coś takiego jak dystanse z MDF.

Kolego jakości instalacji w aucie nie mierzy się ilością zamontowanych głośników. Mogę Ciebie zapewnić, że zamontowanie zestawu odseparowanego (w okolicach 300zł) wyłącznie na przód i wygłuszenie drzwi, daje więcej niż nawet 12 głośników. U mnie gra przód + sub i jakoś nie tęsknię za tylnymi głośnikami.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#33 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:43, 02.06.2010

wiem ze nie ilosc jest najwazniejsza ale moze to jakos poprawi dzwiek. nie chce montowac suba dlatego myslalem zeby na tylna polke zamiast fabrycznych dac jakies bardziej basowe glosniki, a moze ktos wrzucic zdjecie jak wyglada to wygluszenie drzwi? i co to ma wspolnego z drganiem boczkow?

czyli wystarczy ze kupie jakies glosniki i zamontuje je zamiast fabrycznych i powinno byc oki? wiec jakie glosniki warto kupic? czy po prostu moge je podpic kabelkami i po sprawie?
  • 0

#34 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.5
  • Wersja:XT
  • KM:stadko :-)
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Lodówka
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:15, 02.06.2010

Jesli chcesz osiagnac poprawe dzwieku to nie wywalaj kasy na kilka kompletow glosnikow i montowanie ich w kazdych drzwiach.

Przyjmij zasade jak na koncercie. Jak na nim jestes to gdzie masz scene ??

No wlasnie ;-) Zainwestuj w jakis nawet sredni system na przodek a to co chciales wydac na reszte glosnikow wydaj na jakis nawet sredni wzmaczek.
Jesli chodzi o glosniki w polce hmm... wsadz lepsze basowo a bedziesz mial dosc walenia, charczenia, trzeszczenia itp tylnej polki.

Mysle ze do tego jak sie przeprosisz z subem to juz w ogole zagra naprawde przyjemnie.
Mozna kupic naprawde taniego subika np 10" i dyskretnie go zabudowac w bagazniku nie tracac przytym wiecej miejsca niz na pudelko z koejna para botow twojej wybranki smigajac np na wakacje ;-)
Pamietaj ze SUB nie oznacza lomotania basem i zagluszania wlasnych mysli ;-) SUB powinien grac delikatnie, punktowo i tylko wypelniac calosc muzyki :-)

Jesli jednak masz odmienne zdanie i nie zalezy Ci na jakosci muzyki to zapomnij o wszystkim o czym tu napisalem ;-)
  • 0
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#35 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:21, 02.06.2010

nie mam odmiennego:) ale po prostu chce poprawic jakos dzwieku nie przerabiajac pol auta, podobalo mi sie rozwiazanie z nowego accorda gdzie glosnik basowy jest zamontowany na tylnej polce nie ma tam zadnego pudla gra dobrze (moze nie super) ale jak dla mnie to az za dobrze. nie slucham glosno muzyki ale chcialbym zeby bas byl pelniejszy.

i tak jak mowilem nie chce rozbierac polowy auta zeby przeciagac nowe kable. myslalem zeby w przednich drzwiach zamontowac: http://allegro.pl/it...gratis_d_g.html i do tego wygluszyc drzwi przednie mysle ze wystarczy. te z tylnej polki zostawie na razie jak sa i wzamian kupie xcarlinka myslicie ze wystarczy?
  • 0

#36 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:47, 02.06.2010

Na początek może być. Zobaczysz potem się wciągniesz. Przy wygłuszaniu drzwi i montażu głośników, pociągnie dobry kabelek głośnikowy, tak na przyszłość. Z tym rozbieraniem połowy auta to nie przesadzaj. W moim aucie przeprowadzając kable zasilające wykręciłem 2 śruby (wyjęcie siedziska kanapy). A wyjmując tunel środkowy 6 śrubek (poprowadzenie kabli głośnikowych i sygnałowych).
Jeżeli nie czujesz się na siłach lub masz wątpliwości, mogę poprosić kogoś ze Śląska na strefie car audio http://strefacaraudio.pl/forum/ i się spotkasz z kimś. Posłuchasz, popytasz.
Kabelki do zasilania
http://www.allegro.p...wzmacniacz.html
Sygnałowy
http://www.allegro.p...e_z_remote.html

Wzmacniacz 200-250zł
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#37 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:52, 02.06.2010

nie wiem jak dlugo bede jezdzil tym smochodem poki co nie planuje zmiany ale jak dla mnie to ten dzwiek jest pusty, nie oczekuje wiele ale kurcze moj ipod z jakimis lepszymi sluchawkami niz oryginalne gra lepiej! i denerwuje mnie to ze puszcze troche glosniej muzyke to zaraz charczy i drza cale boczki normalnie nerwicy mozna dostac tym bardziej ze to auto za 100k

jeszcze pytanie odnosnie tych glosnikow te sa dobre? czy moge dostac cos lepszego w tej cenie?

http://allegro.pl/it...a_standard.html taka mata moze byc czy lepiej kupic cos innego? pytam bo podobno sie to ciezko usuwa wiec jak mialbym kiedys w przyszlosci sie decydowac na cos lepszego to nie chce dwa razy placic i dwa razy sie meczyc.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq