Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Głośniki w tylnych drzwiach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:01, 31.01.2010

Witam mam pytanko tak jak w temacie średnice głośników w tylnych drzwiczkach accorda kombi `06 czy jest ktoś zoriętowany?
Przednie to chyba standardowe 165mm? czy mam racje?
Poprosze o odpowiedz niechce dwa razy rozbierać
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:17, 01.02.2010

Dokładnie głośniki w drzwiach tylnych i przednich VII gen mają 165 mm.
  • 0

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:21, 01.02.2010

Wchodzą 165mm bez dystansów?

No, ale wiesz chyba kolego, że nie warto inwestować w tylne głośniki?
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:19, 01.02.2010

No właśnie niewiem co zrobić z tym nagłośnieniem mam już zakupione głośniki na przód hertz wzmacniacz magnat rx44 i maty wygłuszające 20 szt. kable +, - sygnałowe itd. no więc prawie wszystko brak mi tylko koncepcji na tył więc "tuba"
lub dwa wofery dobrej klasy na tylnie drzwi. Acha i jeszcze jeden problem który musze rozwiązać wymiana lub dołożenie innego nie wchodzi w gre.
Mam takie rozwiązanie:
http://cgi.ebay.com/...E:X:RTQ:US:1123

lub jakiś konwerter z allegro za 40zyta
ale potem bedzie trzeba kupić XCarLink
a to użądzenie które podałem kosztuje mniej więcej 500zł i ma w sobie trzy w jednym XCarLink -wyj. aux , wyjścia sygnałowe na wzmacniacz i naprawa basu po utracie przez zabezpieczenie w orginalnym radyjku.

Taka jest moja wizja poprosiłbym o opinie i podpowiedzi.

Pozdrawiam....
  • 0

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:05, 01.02.2010

wymiana lub dołożenie innego nie wchodzi w gre.

Wytołkuj mnie dlaczego, bo nie ogarniam. Zabawa z XCarLink i konwerterami to rzeźbienie w g..nie, cobyś nie robił wyjdzie kupa. Taka moja opinia. Już lepiej zamontować uchwyt do jakiegoś Ipoda i z niego muzykę puszczać.
Co do reszty Jaki to model Hertza? ESK 165? Zrób wytłumienie drzwi, zamontuj głośniki na dystansach, przewody do głośników 1.5mm (OFC miedziane). Na tył skrzynia zamknięta pod zabudowę Magnat Xpress 12"
Wzmacniacz trzeba zasilić kabelkiem 25mm2 bo moc nawet sporą ma. Przód dwa kanały, pozostałe dwa dać w mostek i zasilić suba.
Musisz przemyśleć kwestię jednostki centralnej. To co planujesz będzie grać ale słabiutko.

Wrzuć fotki jak wygląda konsola centralna i bagażnik. Wytłumacz czemu fabryczne radio.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:17, 01.02.2010

pablo.see, wytlumacz mi bo nie ogarniam, dlaczego lepiej puszczac z ipoda niz xcarlinka? Z xcarlinka lepiej wg mnie, bo zmieniasz sobie utwory i katalogi z radia/kierownicy.
ja mam na seryjnej jednostce poki co zrobione i daje rade. Znasz Adasia wiesz jaki caraudiofil i tez stwierdzil, ze zaskakujaco dobrze to gra. Uwazam wiec, ze jesli ktos chce miec fajnie grajacy sprzet, zdecydowanie lepiej niz seria, a nie jest jakims audiofilem i ortodoksem, to calkowicie styka, nie mozna dac sie zwariowac. Oczywiscie wymiana glosnikow, tlumienie, wzmacniacz i skrzynia zamknieta to minimum.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:36, 01.02.2010

Już lepiej zamontować uchwyt do jakiegoś Ipoda i z niego muzykę puszczać.


no to teraz mnie zstrzeliłeś, a gdzie ja mam tego Ipoda podłączyć żeby ta muza grała?
W hondzie accord z roku 2006 niema wejścia AUX, a przynajmniej ja go nie widze.
A głośniki to ESK 165 kabel zasilający 7mm itd. miałem sprzęt w mojej wcześniejszej hani `97 sdn 1.8iLs, tam nie było problemu wygłuszyć puścić okablowanie wymienić akumulator i po wyregulowaniu było już po sprawie.
A i w sedanie niema problemu teraz jest kombi i jest problem.
  • 0

#8 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:08, 01.02.2010

Ja bym starał się zamontować albo radyjko albo używać odtwarzacza przenośnego. Moim zdaniem xcarlinka jest ograniczony (emulacja zmieniarki). Jeżeli komuś pasuje takie rozwiązanie a brzmienie jest akceptowalne to już nie wnikam.
A możesz napisać dla mojej ciekawości czemu jest problem w kombi i czemu chcesz odtwarzać przez xcarlinka?

Oczywiscie wymiana glosnikow, tlumienie, wzmacniacz i skrzynia zamknieta to minimum.

Ja też dalej obstaje przy tej kwestii.

Możesz wrzucić trochę fotek? Może coś wspólnie uradzimy.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#9 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort Plus
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:34, 01.02.2010

pablo.see, wytlumacz mi bo nie ogarniam, dlaczego lepiej puszczac z ipoda niz xcarlinka? Z xcarlinka lepiej wg mnie, bo zmieniasz sobie utwory i katalogi z radia/kierownicy.
ja mam na seryjnej jednostce poki co zrobione i daje rade. Znasz Adasia wiesz jaki caraudiofil i tez stwierdzil, ze zaskakujaco dobrze to gra. Uwazam wiec, ze jesli ktos chce miec fajnie grajacy sprzet, zdecydowanie lepiej niz seria, a nie jest jakims audiofilem i ortodoksem, to calkowicie styka, nie mozna dac sie zwariowac. Oczywiscie wymiana glosnikow, tlumienie, wzmacniacz i skrzynia zamknieta to minimum.


Się poczulem urażony :-P Jak audiofil? ze sprzętem za 3500? :r U mnie to w ogóle było gówniane granie na serii, więc nie było wyjścia, dorzuciułem porządne radio i ono oszukuje mój słuch na tyle, że nie pamiętam już jaki to beznadziejny wzmacniacz u mnie siedzi. Korzyści z dobrego radia (z prockiem) są takie że nie ma podbić w górnych i dolnych zakresach a druga to przesunięcie sceny bardziej pod szybę i zrównanie grania z przodu i tyłu, żeby, jak ma być króciutkie BU, było BU a nie BUUUUUUUUU. Zmieniając rózne ustawienia w samym radiu doszedlem do takiego dźwięku, że nie myślę o zmianie sprzętu. A audiofilizm to chyba jest właśnie szukanie smaku w dupie i zmienianie sprzętu w poszukiwaniu bliżej nieokreslonego ideału.
Także ja bardzo polecam dołozenie do serii choćby procesorka, który poustawia właśnie korektor, cięcia i opóźnienia. Ciekawe jaki efekt by dał ten bajer co kolega rozważa, w sensie czy faktycznie zrówna choćby pasmo... Ale opóźnienia i cięcia dalej sprawą do zrobienia by zostały.
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:59, 01.02.2010

Fotki zrobie jutro niema problemu,ale co tam fotografować to seria,zrobie pulpit
Acha kombi to duża powierzchnia a więc trudno uzyskać dobre brzmienie.
A przynajmiej tak mi ktoś powiedział kto sie tym interesował dłużej odemnie.
To jest drugi samochód w którym chce montować niestandardowe nagłośnienie.
  • 0

#11 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Zielona Góra
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:25, 02.02.2010

ipody, carlinki, mp3 itd itp... i tak nie ma z tego takiego odsluchu jak z dobrej jakosci plyty audio
  • 0
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#12 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:04, 02.02.2010

A i w sedanie niema problemu teraz jest kombi i jest problem.

Acha kombi to duża powierzchnia a więc trudno uzyskać dobre brzmienie.


Ciekawa teoria. Życzę Tobie tylko takich problemów w zabudowie CA.

Czy ja dobrze zrozumiałem, że kabel zasilający masz 7mm2? Ten, którym ciągniesz prąd z akumulatora do wzmaka?
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#13 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 11:49, 02.02.2010

Czy ja dobrze zrozumiałem, że kabel zasilający masz 7mm2?

Daj spokój. Przecież wiadomo, że 7mm średnicy. Daje to 20mm2 czy tam 25mm2, zależy jak gruba izolacja jest. Taki kabelek wg. FAQ Nazara spokojnie da radę przy takiej mocy i długości 5m.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#14 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:32, 02.02.2010

Różne rzeczy już widziałem poskręcane w samochodach, stąd moje pytanie. Oczywiście 25mm2 będzie wystarczające.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#15 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.5
  • Wersja:XT
  • KM:stadko :-)
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Lodówka
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:25, 02.02.2010

ipody, carlinki, mp3 itd itp... i tak nie ma z tego takiego odsluchu jak z dobrej jakosci plyty audio


Zgadzam sie z maGr-em.
Po co inwestowac w glosniki do drzwi, kable dobrej jakosci i w ogole jak to nie zagra jesli bedziemy odtwarzali mp3.
Kazdy to stwierdzi ze plyta audio zawsze lepiej grala (oczywiscie dobra plyta audio).
Przyklad hmm... Mikolaj (mam nadzieje ze sie nie obrazi ;-))
Nie ma w aucie sprzetu za nascie czy dziescia tysiecy, poskladanego z naprawde kosmicznych klockow i co ??
No i jak wsiadlem i odpalilem swoja plyte z zawodow to naprawde zadowalajaco to zagralo. Powiem szczerze ze mi osobiscie by to wystarczylo ;-) Sadze ze Mikolaj tez jest w pelni zadowolony z efektu jaki uzyskal a i dodam ze widzialem tez u niego plytki audio ;-) Pozostale urzadzonka to chyba tylko dla wygody jazdy po miescie by nie mieszczac w radyjku ;-)

Wniosek wysnowam taki: Jak inwestowac to tak by sie cieszyc brzmieniem i koncentrowac sie na nagraniach audio. Jesli jednak lomotanie potrzebne z mp3 to po co wymieniac glosniki. Walnac TUUUbe do kufra + jakis tani a mocny wzmacniacz i cieszyc sie warczeniem tablicy na tylnej klapie.
  • 0
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq