Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Brak reakcji elektryki od strony pasażera tj.lusterko szyba.Nie otwiera również bagażnika

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#16 popiz

popiz
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Grabówka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:59, 26.02.2016

Miałem bardzo podobny przypadek, z tym, że u mnie zaczęło się od niedziałającego otwierania bagażnika z przycisku zewnętrznego. Po wymianie micu przez jakiś czas było ok, po czym padła cała "elektryka" od strony pasażera i otwieranie bagażnika tak jak u Was. Po wymianie zespolonego przełącznika szyb z drzwi kierowcy tez było ok tylko przez chwilę... Dopiero kolejna wymiana - micu pasażera przyniosła pożądany efekt i spowodowała, że problemy się skończyły jak ręką odjął. ;)

Może u mnie jest podobnie, nawet nie sama wymiana, a wypięcie i ponowne podłączenie micu po stronie kierowcy raz na kilka takich operacji przynosi pożądany efekt, ale na krótko. Spróbuje jeszcze podmienić micu od strony pasażera. Micu kupowałeś używane?


  • 0

#17 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:24, 26.02.2016

Micu kupowałeś używane?

Miałem nowe z ASO w ramach gwarancji.


  • 0

#18 popiz

popiz
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Grabówka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:02, 27.02.2016

Ja mam auto 4 letnie, bez gwarancji. Dam znać czy wymiana micu od strony pasażera pomogła.


  • 0

#19 taupik

taupik
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Aberdeen
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES GT
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:32, 01.03.2016

Ja mam auto 4 letnie, bez gwarancji. Dam znać czy wymiana micu od strony pasażera pomogła.

 

Jakieś postępy z wymiana ? kopiłeś w ASO czy używkę ?

 

Ktos wie czy podmieniając MICU trzeba mieć dokładnie taki sam numer części  ?


  • 0

#20 popiz

popiz
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Grabówka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:27, 03.03.2016

Jakieś postępy z wymiana ? kopiłeś w ASO czy używkę ?

 

Ktos wie czy podmieniając MICU trzeba mieć dokładnie taki sam numer części  ?

A  więc tak, części kupiłem używane. Wymieniłem na początku MICU od strony kierowcy, ale bez rezultatu, raz działa raz nie - moja honda dyktowała warunku. Po wymianie MICU od strony pasażera (przód) wszystko zaczęło działać jak należy i mam nadzieje, że tak pozostanie. Koszt używanego Micu bez przesyłki wyniósł 30 zł. Wystarczy przełożyć środek z zakupionego MICU do obudowy, którą aktualnie mamy w pojeździe, także  można kupić z dowolnym kolorem obudowy. Odnośnie nr części to nie udało mi się kupić z takim samym oznaczeniem jakie posiadam w pojeździe, ale i tak działa. W serwisie elektryk powiedział, że to niby nie ma to znaczenia, aby multipleksy (MICU) z tej samej generacji były.


  • 0

#21 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:13, 03.03.2016

Po wymianie MICU od strony pasażera (przód) wszystko zaczęło działać jak należy i mam nadzieje, że tak pozostanie.

Czyli to "winowajca" ten sam co u mnie ;)


  • 0

#22 popiz

popiz
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Grabówka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:15, 04.03.2016

Trochę muszę naprostować swoje wypowiedzi. Wszędzie tam, gdzie pisałem o micu miałem na myśli przełącznik w drzwiach. Elektryk w serwisie mówił na przełącznik w drzwiach multipleks więc tak sobie skojarzyłem, że pewnie to jest to całe micu. Jeśli komuś namieszałem to wielkie przepraszam. PS Dzięki jednemu koledze z forum zostałem wyprowadzony z błędu :).


  • 0

#23 artur45

artur45
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:24, 04.03.2016

Ja również od tego zaczynałem bezpieczniki wyglądają ok nie wiem czy bagażnik jest z tym powiązany ale wszystko to stało się w jednym momencie

u mnie było to samo,po diagnostyce okazało się ,że to włacznik szyby od strony pasażera.W Hondzie cena ok 740 zł.Kupiłem w necie używkę za 30.- i wszystko gra


  • 0

#24 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:36, 04.03.2016

Po Waszych wypowiedziach dochodzę do wniosku, że być może i u mnie ASO nie wymieniało micu pasażera tylko multipleks pasażera...

Pisałem o micu pasażera, bo taką informację dostałem w ASO. Być może było to przejęzyczenie, tym bardziej że najpierw wymienili micu, za drugim razem multipleks kierowcy, a za trzecim razem multipleks (micu?) pasażera.


  • 0

#25 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:33, 11.03.2016

Panowie weźcie mnie wyprowadzcie z błędu bo nie wiem czy dobrze myślę mówicie ze wymienialiscie ten cały panel z przyciskiem czy sam przycisk (piszę oczywiście o stronie pasażera) bo byłem w serwisie to chcą 150 funa za ten przycisk z panelem bo na eBay nie mogę tego znaleźć a sam ten przycisk czyli regulator w Anglii jest dużo tańszy
  • 0

#26 taupik

taupik
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Aberdeen
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES GT
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:41, 11.03.2016

Panowie weźcie mnie wyprowadzcie z błędu bo nie wiem czy dobrze myślę mówicie ze wymienialiscie ten cały panel z przyciskiem czy sam przycisk (piszę oczywiście o stronie pasażera) bo byłem w serwisie to chcą 150 funa za ten przycisk z panelem bo na eBay nie mogę tego znaleźć a sam ten przycisk czyli regulator w Anglii jest dużo tańszy

 

Mpower235

 

To co musisz wymienić to:

 

Załączony plik  switch1.jpg   41.41 KB   51 Ilość pobrań

 

Tak wiec przycisk z calą elektroniką. Mi zaśpiewali niecałe 130 funa a na ebayu faktycznie mega ciężko upolować akurat ten przełącznik. Musisz sporo czasu tam spędzić żeby coś upolować plus dzwonić na szrotach bo czasem mogą mieć na stanie a nie wystawione na necie.


  • 0

#27 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:58, 12.03.2016

Ok dzięki Taupik.
Tak to prawda ciężko to upolować
  • 0

#28 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:54, 06.04.2016

Po licznych poszukiwaniach poddalem się i poszedłem do aso po ten pier.....y przycisk przyszedł po miesiącu nawet szkoda komentować Ale na temat wymieniłem ten przycisk wszystkie bolączki accorda jak ręką odjąć Tylko tylna szyba od pasażera ciągle nie araguje Czy to możliwe ze poszły mi dwa przyciski naraz?

Użytkownik Mpower253 edytował ten post 22:55, 06.04.2016

  • 0

#29 taupik

taupik
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Aberdeen
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES GT
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:07, 07.04.2016

Po licznych poszukiwaniach poddalem się i poszedłem do aso po ten pier.....y przycisk przyszedł po miesiącu nawet szkoda komentować Ale na temat wymieniłem ten przycisk wszystkie bolączki accorda jak ręką odjąć Tylko tylna szyba od pasażera ciągle nie araguje Czy to możliwe ze poszły mi dwa przyciski naraz?

 

Mpower253 wspolczuje w takim razie bo wiem ile sobie £ wolaja tutaj za to. Ja tez dlugo polowalem na ebayu na niego az w koncu po miesiacu udalo sie znalezc na szrocie w PL i wyslac do UK.

Co do tylnego to mam wrazenie za to jest to samo z obu stron i pewno probowalbym to podmieniac oczywiscie zakladajac wczesniej ze bezpieczniki sa ok.

A jak nie to akurat tylne prosto dostac na ebayu: np:

http://www.ebay.co.u...CAAAOSwvgdW6nWF

 

Ja nawet mam taki tylny na zbyciu (nr jak cos: 35780-TL0-E01-M1)  bo jeden gosc mi wyslal go zapewniajac ze to przedni :/ ale nawet nie sprawdzalem go bo nie bylo potrzeby bo potrzebowalem ten z przodu.


  • 0

#30 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:34, 07.04.2016

Dzieki Taupik jak chcesz się tego pozbyć możemy się dogadać napisz mi na priv co i jak i zaile i czemu tak drogo Pozdr
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq