Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Brak reakcji elektryki od strony pasażera tj.lusterko szyba.Nie otwiera również bagażnika

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:39, 30.01.2016

Witam
Jak w temacie brak reakcji lusterka i sterowania szybą od strony pasażera Nie otwiera się również bagażnik i co najgorsze wydaje mi się że nie uzbraja alarmu bynajmniej nie blyskaja juz kierunki przy zamykaniu auta jak to było zawsze Sterowanie szybą pasażera nie dziala przyciskiem również od strony kierowcy dodam że wszystko to stało się w jednym momencie zamek centralny zamyka i otwiera wszystkie drzwi prócz bagażnika spr bezpieczniki wyglądają ok dodam jeszcze że to anglik ps nie zjedzie mnie za bardzo jestem z tym na bakier i tyle Dziękuję za ewentualną pomoc
  • 0

#2 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:52, 30.01.2016

Kumpel mi podpowiedział ze może przerwany kabel co o tym myślicie?
  • 0

#3 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 16:03, 30.01.2016

Ale co my mamy pomoc? Jeśli wszystko przestało działać to wiązka między drzwiami i słupkiem A musiała się uszkodzić bądź rozlaczyc. Musisz przejrzeć wiazke jak wygląda wychodząc z drzwi oraz jeśli jest dobrze to zdjąć boczek i miernikiem sprawdzić wszystkie napięcia

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#4 taupik

taupik
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Aberdeen
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES GT
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:13, 30.01.2016

Mam dokładnie taki sam przypadek.

Nie składa się lusterko po stronie pasażera, nie można poruszyć szyba. podgrzewanie lusterek nie działa. Bagażnik mogę otwierać tylko z pilota i z przycisku na drzwiach nie da się natomiast otworzyć z zewnątrz.

Z alarmem podobna sytuacja, podczas zamykania/otwierania nie migają kierunkowskazy.

Rozebrałem drzwi pasażera żeby posprawdzać wszystko. Po odłączeniu przełącznika szyby i po dostaniu się do kostki (oczywiście nie trzeba rozbierać drzwi żeby dostać się do kostki) sprawdziłem miernikiem co się da, jest w niej napięcie i jestem w stanie "na krotko" przesterować szybę, lusterko czy włączyć ogrzewanie lusterka. Szukam teraz jakiegoś przełącznika w necie do kupienia żeby zobaczyć czy to pomoże.

Nie wiem jaki związek może mieć przełącznik szyb z otwieraniem bagażnika, nie zauważyłem w żadnym schemacie żeby coś związane z bagażnikiem przez niego przechodziło. 

Ktos ma jakieś pomysły coś sprawdzać ?

Podejrzewam ze może być coś z MICU powalone niestety.


  • 0

#5 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 16:33, 30.01.2016

Mpower253, sprawdzałeś bezp. nr.25 po stronie kierowcy?


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#6 taupik

taupik
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Aberdeen
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES GT
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:34, 30.01.2016

No ja tak, od bezpiecznikow wszystkich oczywiście zaczynałem

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:09, 30.01.2016

Ja również od tego zaczynałem bezpieczniki wyglądają ok nie wiem czy bagażnik jest z tym powiązany ale wszystko to stało się w jednym momencie
  • 0

#8 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:18, 01.02.2016

Miałem bardzo podobny przypadek, z tym, że u mnie zaczęło się od niedziałającego otwierania bagażnika z przycisku zewnętrznego. Po wymianie micu przez jakiś czas było ok, po czym padła cała "elektryka" od strony pasażera i otwieranie bagażnika tak jak u Was. Po wymianie zespolonego przełącznika szyb z drzwi kierowcy tez było ok tylko przez chwilę... Dopiero kolejna wymiana - micu pasażera przyniosła pożądany efekt i spowodowała, że problemy się skończyły jak ręką odjął. ;)


Użytkownik Mekintosh edytował ten post 15:43, 01.02.2016

  • 0

#9 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 06.02.2016

Panowie takie błędy mi wyskoczyly i teraz pytanie gdzie jest ten moduł i czy dam radę sam coś z tym zrobić?
B1031 ultradźwiękowy system alarmowy
-obecny
- B 1142 utrata komunikacji multi kompleksowego modułu sterującego dzwi z przełącznikiem sterowanej elektrycznie szyby przedniej po stronie pasażera (przerwana linia UART)
-obecny
  • 0

#10 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:38, 08.02.2016

Wogole moje pytanie brzmi co to jest micu a drugie to gdzie tego szukać no i trzecie czy sam dam rade coś z tym zrobić znając tylko podstawy
  • 0

#11 Mpower253

Mpower253
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:C
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:12, 08.02.2016

Ale widzisz nie jest jednak ok z bagaznikiem bo nie otwiera mi go oczywiście na wył. silniku.Mogę go tylko otworzyć jak się w slizne od środka a więc domniewam że to nic mechanicznego
  • 0

#12 taupik

taupik
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Aberdeen
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES GT
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:24, 09.02.2016

Z bagażnikiem jest u ciebie chyba wszystko oki,nie otwiera się z zewnątrz jeśli silnik pracuje lub kluczyk na ON.To jest dobre bo nikt ci na skrzyżowaniu baga nie otworzy.Przynajmniej u mnie tak jest.

Ja mam te same objawy i błąd C 1555 .  Brak prądu na bezpieczniku nr 8 (7,5A) po lewej stronie i po prawej nr 6 (7,5A).

W komorze silnika wszystkie są ok.

To jest magia,auto postało nie jeżdzone 2tyg. i proszę.

 

No nie jest z tym bagażnikiem ok. Bagaznik otwierał się normalnie z klamki bagażnika czy silnik pracował czy nie jest centralny zamek był otwarty, no chyba ze przełączyłeś przełącznik w schowku to co innego, wtedy tak jak mówisz nikt ci go na skrzyżowaniu nie otworzy.

Widać może w każdym modelu inaczej jest chociaż nie myślałem ze tak jest.


  • 0

#13 taupik

taupik
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Aberdeen
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES GT
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:55, 09.02.2016

Ja lusterko to najpierw przesterowałem na "krótko" po 1 żeby je rozłożyć a po 2 żeby sprawdzić czy w gole działa. Chwilowo nie mam czasu z tym walczyć, wiec nie wiem jak sprawa z micu wygląda i czy to rozwiąże problemy, będę chciał mimo wszystko po pierwsze posprawdzać wszystkie możliwe złączki i przewodu zanim zabiorę się za wymianę micu.


  • 0

#14 jarecki01

jarecki01
  • Forumowicz
  • 105 postów
  • Skąd:Szwecja
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:48, 15.02.2016

Nie wiem czy pomogę. Poruszałem porządnie wszystkimi wtyczkami w micu po lewej potem w przełączniku drzwi pasażera wyjąłem wtyczkę i wsadziłem spowrotem i o dziwo wszystko wróciło.

Aha, jeszcze wymieniłem bezp nr13 po prawej stronie bo próbowałem na krótko lusterko otworzyć.


Użytkownik jarecki01 edytował ten post 18:52, 15.02.2016

  • 0

#15 popiz

popiz
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Grabówka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:06, 21.02.2016

U mnie to samo, jednocześnie padło sterownie:lusterko i szybka pasażera oraz brak możliwości otwierania bagażnika.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq