Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
V

ABS nie świeci, ABSów nie ma, 3x kod błędu 1

V abs accord coupe cd7 hamulce

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Rifajnd

Rifajnd
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:51, 27.01.2016

Jest sprawa, znowu :).

 

 

Moje auto odkąd je kupiłem bodajże w maju 2015 roku nie miało nigdy ABSów, i nie zwracałem na to uwagi bo trochę inne rzeczy były do roboty przy aucie i ta lampka sobie świeciła. W tym tygodniu się za to wziąłem i kupiłem przekaźnik ABS (bo go nie było nawet, pewnie ABSów w tym aucie nie było z pare lat bo auto było dość mocno zaniedbane i wydaje mi się że poprzedni właściciele nie mogli sobie poradzić z tym autem bo nie wiedzieli gdzie szukać części). Włożyłem przekaźnik, odpaliłem auto i usłyszałem głośną pracę pompy ABS która przez 40 sekund pracowała, przestała i po tym jak przestała właśnie znowu zapalała się lampka ABS. Wtedy jeszcze przed włożeniem przekaźnika ABS wystukiwał kod błędu 1-2, po włożeniu przekaźnika wystukiwał już błąd 1 oraz 1-2. Manual podpowiada że trzeba zacząć od wymiany płynu hamulcowego i odpowietrzeniu go (bezpieczniki są w porządku). Płyn który był jeszcze w pompie wyglądał strasznie :), ale wydaje mi się że już jest przeczyszczona i mam nadzieję że dobrze odpowietrzona ta pompa. Poziom jest ponad minimum także tak jak trzeba.

 

I teraz tak: po tej całej procedurze czyszczenia i odpowietrzania lampka ABS zgasła, jedynie zapala się przy zapłonie, po odpaleniu auta już gaśnie. Pompa po odpaleniu auta załącza się na jakieś 2 sekundy z 3 sekundowymi przerwami czy coś takiego, zrobi tak 3 razy i przestaje. Cieszyłem się że w końcu ABSy będą mi działały ale niestety tutaj zonk, bo i tak koła się blokują. Pomimo tego że lampka abs nie świeci zgasiłem auto i zrobiłem samodiagnostykę. Lampka ABS wystukuje 3 razy kod błędu 1, i potem już gaśnie i w ogóle nie mruga. Coś nadal jest na rzeczy ? Czy jakiś zepsuty czujnik ABS lub jego brak może powodować że ABSów nie ma ?

 

 

Edit: Mała aktualizacja. Zrobiłem trochę dłuższą przejażdzkę. Po jakichś ok. 3 minutach jazdy wraca lampka ABS. Po zgaszeniu i włączeniu auta lampki nie ma, ale za każdym razem przy jeździe ponad 3 minutowej wraca lapka. Odczytałem błędy - teraz pokazuje błąd 4-8, i 2 razy mruga kod 1. Kod 4-8 oznacza tylny lewy czujnik, sprawdzałem ostatnio i go nie ma, muszę kupić :). Ale czemu na początku kod 1 mrugał 3 razy, a teraz 2 razy ?


Użytkownik Rifajnd edytował ten post 19:12, 27.01.2016

  • 0

#2 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:03, 29.01.2016

Załóż czujnik to się zobaczy co dalej :D


  • 0

Accord CD7

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: V, abs, accord, coupe, cd7, hamulce

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq