Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

kolejny pomysł na tablet

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#46 Tadzio

Tadzio
  • Klubowicz
  • 3067 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 45
Super

Napisano 21:37, 08.03.2016

Ruffy

Jeżeli mogę coś wtrącić.

Pomysł i chęci super.

Ale....

Po pierwsze dobrałeś zły materiał na ramkę.

Za elastyczny i za miękki. Przy próbie skręcenia z mechanizmem (jakimś) możesz mieć problemy z odkręcającymi się mocowaniami (śrubkami).

Szpachlowanie jest kłopotliwe a jeszcze bierz pod uwagę słońce i nagrzewającą się deskę. Jeżeli tablet będzie leżał ekranem do góry to temperatura uszkodzi ekran tabletu a ramka ulegnie deformacji i wszystko popęka.

Podnosić się będzie ekranem do Ciebie więc nie będziesz go mógł zamaskować bo konstrukcja podnosząca daszek i maskujący go plastik zasłoni czy szybę.

Prostokąt który wyciąłeś z daszku masz czy zutylizowałeś ? Jeżeli masz to spróbuj wykorzystać na maskownicę ale przypuszczam że nie wyciął Ci się za równo.

W marketach budowlanych są stoiska z kształtami aluminiowymi.

Jak kupisz blachę aluminiową 2 mm i mały kątownik aluminiowy + przymiar do cięcia pod kątem to korzystając z piłki, szablonu i kleju cyjanoakrylowago gęstego bez spawania czy nitowania wykonasz cieniutką ramkę.

Ale jest jeszcze jedna opcja.

Zobacz nawigację w Audi A6.

Wycinając szczelinę w daszku można wykorzystać wycięty element jako maskownicę. A idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie daszku z zestawu z navi. Ma już szczelinę na wyświetlacz.

Wystarczy wykombinować szynę. Są taki mini w meblowych do szufladek.

Mechanizmy wysuwania można zastosować z kubków z grupy Vag. Są tanie i ogólnie dostępne a dość mocne bo muszą utrzymać kubek.

Jedynym warunkiem to tablet powinien mieć zasilanie z dołu aby ukryć wtyczkę.

 

To tyle :)


  • 0

#47 FairFaX

FairFaX
  • Informatyk
  • 301 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type-S Supercharged
  • KM:300 ???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:09, 08.03.2016

to miało otwierać się razem z zapłonem! :D ale oczywiście moje możliwości kończą się na rzeźbiarstwie, ktoś od elektroniki by się tu przydał ;)

 

Tutaj wystarczy jedno proste serwo, które otwiera po pojawieniu się zasilania, i zamyka po jego zanikaniu. Raczej nie "rocket science" i do ogarnięcia bez dużych nakładów finansowych.

 


Zobacz nawigację w Audi A6.

 

To faktycznie super patent, i taki był właśnie widział w acc.

 


A idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie daszku z zestawu z navi. Ma już szczelinę na wyświetlacz.

 

Tu się pojawia problem spasowania radia (bez i z pss) z daszkiem z navi - mają inną wysokość i zostanie szczelina, ale koncept ciekawy.


  • 0

#48 Tadzio

Tadzio
  • Klubowicz
  • 3067 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 45
Super

Napisano 23:17, 08.03.2016

Nie ma różnicy w wielkości radia.

Mniejsze są tylko nawiewy. Inny przycisk awaryjnych Reszta pasuje ok.

Miałem, testowałem.


  • 0

#49 FairFaX

FairFaX
  • Informatyk
  • 301 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type-S Supercharged
  • KM:300 ???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:45, 08.03.2016

Nie ma różnicy w wielkości radia.

Mniejsze są tylko nawiewy. Inny przycisk awaryjnych Reszta pasuje ok.

Miałem, testowałem.

 

Jeśli tak twierdzisz, to zwracam honor, być może zasugerowałem się błędnymi fotami.


  • 0

#50 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:25, 09.03.2016

Ruffy
Jeżeli mogę coś wtrącić.
Pomysł i chęci super.
Ale....
Po pierwsze dobrałeś zły materiał na ramkę.
Za elastyczny i za miękki. Przy próbie skręcenia z mechanizmem (jakimś) możesz mieć problemy z odkręcającymi się mocowaniami (śrubkami).
Szpachlowanie jest kłopotliwe a jeszcze bierz pod uwagę słońce i nagrzewającą się deskę. Jeżeli tablet będzie leżał ekranem do góry to temperatura uszkodzi ekran tabletu a ramka ulegnie deformacji i wszystko popęka.
Podnosić się będzie ekranem do Ciebie więc nie będziesz go mógł zamaskować bo konstrukcja podnosząca daszek i maskujący go plastik zasłoni czy szybę.
Prostokąt który wyciąłeś z daszku masz czy zutylizowałeś ? Jeżeli masz to spróbuj wykorzystać na maskownicę ale przypuszczam że nie wyciął Ci się za równo.

Bardzo dużo informacji zawartych w jednym poscie, postaram się skrupulatnie na wszystko odpowiedzieć :) materiał nie jest elastyczny i na pewno nie jest miekki, twardość ma podobną do novola finish, szpachluje się go bardzo dobrze tzn. Szpachla się trzyma bardzo solidnie (szlifowane 120) a nawet ubytki nią wypełniałem i nic nie odpadlo, odnośnie odkształcania sprawdzę jutro bo mam taką możliwość, tablet będzie w słoneczne dni wyciągany a nawet jeśli nie to będzie klapka :) prostokąt mam ten który wyciąłem, mam też dwa inne zapasowe daszki, odpowiednio się zabezpieczyłem ;)

W marketach budowlanych są stoiska z kształtami aluminiowymi.
Jak kupisz blachę aluminiową 2 mm i mały kątownik aluminiowy + przymiar do cięcia pod kątem to korzystając z piłki, szablonu i kleju cyjanoakrylowago gęstego bez spawania czy nitowania wykonasz cieniutką ramkę.
Ale jest jeszcze jedna opcja.
Zobacz nawigację w Audi A6.
Wycinając szczelinę w daszku można wykorzystać wycięty element jako maskownicę. A idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie daszku z zestawu z navi. Ma już szczelinę na wyświetlacz.
Wystarczy wykombinować szynę. Są taki mini w meblowych do szufladek.
Mechanizmy wysuwania można zastosować z kubków z grupy Vag. Są tanie i ogólnie dostępne a dość mocne bo muszą utrzymać kubek.
Jedynym warunkiem to tablet powinien mieć zasilanie z dołu aby ukryć wtyczkę.

To tyle :)

Zbyt cienka ramka nie pozwoli na zmieszczenie ladowarki, a tabletów z dolnym lądowaniem nie ma (no ok jest ich kilka ale są nieosiągalne). Patent z audi fajny ale z tym też wiąże się rzeźba bo trzeba kupić daszek od nawi i dorabiać dół = tyle samo rzeźby co u mnie + mechanizm i w efekcie tablet będzie zasłaniał całą szybę bo będzie dużo wyżej :)

Tutaj wystarczy jedno proste serwo, które otwiera po pojawieniu się zasilania, i zamyka po jego zanikaniu. Raczej nie "rocket science" i do ogarnięcia bez dużych nakładów finansowych.

Tak jak mowie, nie mam o tym bladego pojecia jeśli chodzi o kabelki ;) jeśli ktoś mógłby pomóc, bardzo chętnie przyjmę pomoc :)



Nie ma różnicy w wielkości radia.
Mniejsze są tylko nawiewy. Inny przycisk awaryjnych Reszta pasuje ok.
Miałem, testowałem.

No nie wiem czy tak łatwo i bez rzeźby to spasować, szczelina zostaje i trzeba rzeźbić, czyli tyle samo roboty co u mnie ;)

3e200a5be569c85b4c7007bccb0c8cf4.jpg

Aktualny postęp z prac, jestem cały poklejony ale udało się zrobić wkład w deskę, jeszcze tylna ścianka ale brakło materiału i nie będę dremela uruchamiał o 0:30 ;)
643df92e4060bf4a32266778aa5d4f43.jpg

Użytkownik Ruffy edytował ten post 00:35, 09.03.2016

  • 0

#51 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 07:53, 10.03.2016

Witam koledzy,
Od początku sledze temat i pozbierałem już częściowo materiały. Mianowicie wpadłem na pomysł(zreszta jak tu Tadzio podpowiedział ) że wykożystam dazek od nawi z wejściem na wyświetlacz oraz normalny daszek do wycięcia maskownicy. Przy czym tablet będzie wysówany na szynach prowadzących. Przy czym w mojej koncepcji pozycje prawie pionową uzyska za krwędzią kratki, czyli jedynym mankamentem tego będzie częściowe zasłonięcie kratki nawiewu. Ale nie przycisku awaryjnych. Poza tym będzie pare cencwntymet bliżej dla obsługi ☺
Chodz jeszce mi deko zejdzie się z realizacją bo poprostu brak czasu (i tableta)
Pozdrawiam.
  • 0

#52 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:28, 16.03.2016

A więc trochę zdjęć z prac, chwilowa przerwa była ze względu na wyjazd do krakowa ale do końca tygodnia chce to w końcu skończyć.... Przynajmniej taka mam nadzieje.


9a90dac8d4f74fbabfbe8b69f57eb0c5.jpg
8dd6314cf0414e12e57336dedde1f58f.jpg
d36a96a4dc149fb72004eda365721320.jpg
Tutaj przydało by się wyjaśnienie małe bo wiem że to już druciarstwo. Przewody były przylutowane bokiem do blaszek i było to bardzo kruche i rozwaliłem przez to dwa złącza, kleje czy silikony nie są tak sztywne jak kit... Odnośnie samego osadzenia jest posadzone na kicie +kit od góry no i ta plomba na samym złączu więc nie ma prawa nic puścić, próbowałem to wczoraj po zastygnieciu wyrwac podwazajac to i prędzej złamie się wtyczka niż wyrwę ją z korzeniami :)
d142aa56827ee18255f55f9fb8e75509.jpg
a6ed49fc3404e50d6daeb623d45b282e.jpg
df637aa62a5876e1f7ec619f0c20c03c.jpg
d0af7cb4e49b1eabff88bd3d780290c7.jpg

Najbliższe plany:
- mocowanie w deskę dla ramki
- dopracowanie i usztywnienie obudowy
- ciecie drugiego daszka (może się uda bez lakierowania przez co będzie 100% oem look)
- lakierowanie ramki + lakierowanie obudowy

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Statom edytował ten post 10:37, 16.03.2016

  • 0

#53 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:36, 16.03.2016

Ja bym zrezygnował z nawiewów, tak jak to zrobiłem w poprzednim aucie. Z tą różnicą że w poprzednim aucie zrezygnowałem z radia muzycznego na rzecz czegoś innego. :)


  • 0

**************************************************
 


#54 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:38, 16.03.2016

Będziesz "dokować" tablet pod lekkim kątem tak jak u mnie?

Użytkownik JANKES3 edytował ten post 12:38, 16.03.2016

  • 0

#55 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:52, 16.03.2016

Najpierw muszę trafić wtyczką w dziurkę i wtedy dosunac, tablet ma plecki lekko zaokrąglone więc musiało się tak stać. Wtyczka w stanie spoczynku dopasowana jest idealnie bo pasowałem ja z włożonym tablecie :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#56 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:05, 16.03.2016

Spiłowałeś łapki we wtyczce?? Jak będziesz bo wyjmować??
Mam tego samego taba i wiem, że da się go montować i demontować pod lekkim kątem bo sam tak zrobiłem. Gniazdo w teblecie jest dość głęboko i też to ułatwia trochę montaż, jak narazie nic sie nie uszkodziło. Jednak jak miałbym robić jeszcze raz ramkę to chyba zdecydowałbym się na wsówanie taba głębiej lewą str. do ramki a następnie po linii prostej wsunąć go do wtyczki.
  • 0

#57 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:09, 16.03.2016

Łapki spiłowane a wyjmować będę w ten sposób ze bede go od tyłu wypychał :) trzymać go będą magnesy

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#58 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:15, 16.03.2016

Niepotrzebne zadne magnesy jeśli siedzi idealnie co do wymiaru, bez żadnego luzu + z prawej str trzyma go wtyczka.
  • 0

#59 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:16, 16.03.2016

Się zobaczy bo aktualnie mam odrobinę luzu ale lakier powinien go zredukować "na ciasno"

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#60 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:47, 16.03.2016

Szybki news: zaczynamy zabawę od początku :)
d38ab59f698b53b10c537dce05469407.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq