Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

zaparowane szyby - parujące wnetrze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:47, 02.03.2009

Pewnie jak włączy się obieg zamknięty, to szyby parują ekspresowo. Zapaszek jest pewnie od tego, że w aucie jest wilgoć i nieświeże powietrze.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#32 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:49, 02.03.2009

tak jest zawsze jak pojeździsz z klimą a potem ją wyłączysz! - to jest normalne, przez jakiś czas śmierdzi i nic z tymnie zrobisz, filtr kabinowy nic nie pomoże - to jest z instalacji, ja też tak mam i w innych autach też tak miałem po wyłączeniu klimy!
  • 0

#33 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:09, 02.03.2009

Wszystko racja co powyżej - moge tylko dodać iż klima to suche powietrze, czyli po jej wyłączeniu powietrze z nawiewu będzie bardziej wilgotne i to jest chwilowa przyczyna parowania :ok
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#34 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:14, 02.03.2009

zaglądnij tutaj
  • 0

#35 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:14, 02.03.2009

Dodam, ze filtr kabinowy niedawno zmieniony. Klima raczej nie byla dawnoooo czyszczona i nabijana.


... no właśnie , nie wystarczy tylko wymienić filtr, dezynfekcja klimatyzacji też bardzo potrzebna. Dobrze jest to opisane wyżej w linku od Jarka
  • 0

#36 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:25, 02.03.2009

Jeszcze raz dzieki Koledzy za rady. Sam sie do czyszczenia chyba nie zabiore. Umowie sie na wizyte z dobiciem (wymiana??) czynnika, zeby miec spokoj latem. Szczegolnie pilnie, gdyz pewnie dawno nikt niczego nie robil w tym temacie w Hance!
Pozdrowienia dla calego Forum od Swietego Mikolaja!
Marek
  • 0

#37 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:30, 02.03.2009

Jeszcze raz dzieki Koledzy za rady. Sam sie do czyszczenia chyba nie zabiore. Umowie sie na wizyte z dobiciem (wymiana??) czynnika, zeby miec spokoj latem. Szczegolnie pilnie, gdyz pewnie dawno nikt niczego nie robil w tym temacie w Hance!
Pozdrowienia dla calego Forum od Swietego Mikolaja!
Marek


jak Święty to gdzie prezenty??? :prezent:
  • 0

#38 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:07, 03.03.2009

Jeszcze raz dzieki Koledzy za rady. Sam sie do czyszczenia chyba nie zabiore. Umowie sie na wizyte z dobiciem (wymiana??) czynnika, zeby miec spokoj latem. Szczegolnie pilnie, gdyz pewnie dawno nikt niczego nie robil w tym temacie w Hance!
Pozdrowienia dla calego Forum od Swietego Mikolaja!
Marek


jak Święty to gdzie prezenty??? :prezent:



No faktycznie zgapilem! Mial troche czesci zamiennych ale ja dumnie upieralem sie, ze Hondy sie nie psują ! :mrgreen:
  • 0

#39 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:30, 22.01.2010

mam ciągle zaparowane szyby a szczególnie tylnią wymieniłem filtr kabinowy i nic nie pomogło ,może ktoś wie w czym problem.
  • 0

#40 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 07:43, 22.01.2010

problem w dużej ilości wilgoci.
Trzeba poszukać źródła wilgoci i osuszyć autko. Temat poruszany klika razy w dziale Klimatyzacja/ Wentylacja/Ogrzewanie
A jak sprawuje się funkcja podgrzewania/osuszania szyby - właczenie wraz z załaczeniem klimy ??
  • 0

#41 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 283 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:31, 22.01.2010

Jest to kwestia odpowiednich nastawień układu. Jeżeli nie jeździsz na opcji FULL AUTO i tylko krótkie odcinki , to szyby nie zdążą się osuszyć. Spróbuj takich ustawień:
- nawiew powietrza z zewnątzr
- nogi i szyba,
- co najmniej II bieg nadmuchu.
- temp 19-21.
Jeżeli wszystko jest sprawne, to sam doświadczalnie znajdziesz najlepsze ustawienia.
  • 0


 


#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:56, 22.01.2010

mam ciągle zaparowane szyby a szczególnie tylnią wymieniłem filtr kabinowy i nic nie pomogło ,może ktoś wie w czym problem.

U mnie było tak samo. Musiałem jeździć cały czas z włączonym ogrzewaniem tylnej szyby bo jak tylko wyłączyłem to po pięciu minutach już zachodziła parą. Zadbałem o konkretne wysuszenie wnętrza - dokładnie wyczyściłem dywaniki, wysprzątałem i poodkurzałem wnętrze samochodu - znacznie się poprawiło. Zimową porą nie trudno o podwyższoną wilgotność w samochodzie. Wchodząc za każdym razem wnosisz trochę śniegu na butach, wilgoć wsiąka w dywaniki i obicia tapicerskie, a potem jak wsiądziesz do auta i włączysz ogrzewanie to wilgoć paruje i osadza się na szybach.

pzd,
  • 0

#43 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:42, 22.01.2010

Jest to kwestia odpowiednich nastawień układu. Jeżeli nie jeździsz na opcji FULL AUTO
[...]


Przecież on ma S, to co Ty o klimie piszesz?

Od siebie spytam, czy nie wsiadasz często do auta po basenie, albo saunie?

Ja jak wsiadam po saunie do auta, nawet jak odczekam po zabiegach około 30' to i tak
wszystko w samochodzie zaparowane. Nie ma rady i nie ma jazdy.

Jako, że pewnie nie masz klimy w ogóle, możesz spróbować tego co ja robię
jak nie chcę włączać klimy.
Nadmuch na 3-4 i otwarcie okien. Wiadomo, trochę szroni po buźce, ale
wyraźnie szybciej dużo wilgoci wydostaje się na zewnątrz.
Co do odparowania tylnej szyby, to albo podgrzewanie, albo skierowanie centralnego
nawiewu na środek i dmuchanie na maxa, u mnie to pomaga.

Co do śniegu na dywanikach, u mnie jest go sporo, nie mam gumowych. Jakoś ciągle nie po drodze żeby kupić. I szyby mam zaparowane jedynie po saunie/ basenie.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#44 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:42, 22.01.2010

samochodem poruszam się teraz w irlandii a tutaj 80% dni w roku pada deszcz więc na pewno jest wilgotno w środku,ale mimo tego obserwóję inne samochody i nie mają tego problemu ,do przykładu jadę na zakupyzastawiam samochód na parkingu z czystymi szybami po około godziny zakupów szyby wszystkie są koloru białego od środka.ta honda ma kilmę ręczną więc to trochę pomaga,ale myszę odczekać kilka minut ąż para zajdzie z szyb.
  • 0

#45 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 22:50, 22.01.2010

musisz sprawdzic dokładnie auto. Pod dywanikami czy nie ma zacieków z uszczelek, zagladnij pod koło zapsowe czy nie zbiera Ci sie woda.
Wydaje mi sie że to nie jest normalne aby tak szybko parowały szyby.
Były swego czasu woreczki z granulkami do pochłaniania wilgoci - spróbuj cos takiego.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq