Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

zaparowane szyby - parujące wnetrze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:23, 12.08.2008

Witam. Od kiedy zakupilem moja hanke VI gen. jesienno-zimową porą mam problem z parujacymi szybami, dodam iż drugi accord tylko ze V gen w rodzinie tez ma podobny problem... wymienialem filtry, pryskalem szyby... i dalej to samo... czy ten typ tak ma, czy mozna cos z tym zrobic?
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:38, 12.08.2008

tomi ja miałem podobną sytuację z civiciem. Przyczyna była wilgoć w bagażniku. Ponieważ autko było z gazem w wilgotne dni skraplała się woda na zbiorniku gazu/ w kole zapasowym/.
Kupiłem tylko nie pamiętam gdzie takie woreczki z środkiem pochłaniającym wilgoć.
Dodatkowo sprawdź wszystkie otwory wentylacyjne np pod tylnym zderzakiem po bokach,
a może gdzieś pod wykładzina gromadzi Ci się woda-podcieka z uszczelek drzwi.
  • 0

#3 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,5
  • Wersja:Elegance
  • KM:208
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GSE20L
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:39, 12.08.2008

Bodajże w Obi czy Castoramie widziałem takie małe pudełeczko będące pochłaniaczem wilgoci, może być dobre.
  • 0

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#4 NOWAK

NOWAK
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Kowal/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:20, 14.11.2008

dodam iż drugi accord tylko ze V gen w rodzinie tez ma podobny problem... wymienialem filtry, pryskalem szyby... i dalej to samo... czy ten typ tak ma, czy mozna cos z tym zrobic?


Oczywiście że można ;-) Jak chcesz możesz dorobić sobie filterek, a także dokładnie wyczyścić parownik --> http://www.roverki.p...dezynfekcja.pdf ( jest to na przykładzie rover 600 ale wiadomo że jest to klon Honda Accord Vgen. )

Polecam wszystkim użytkownikom V generacji. Naprawdę pomaga.
  • 0

#5 conoor

conoor
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:krakow
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:35, 14.11.2008

miałem ten sam problem znajomy poradził mi zebym zrezygnował z klimy!!tak też zrobilłem włączyłem ciepły nawiew w aucie zrobiło sie siwo od pary na szybach ale jak to wszystko zeszło to mam spokój (parują ale napewno mniej)klime włączam raz w tygodniu na pare minut
  • 0

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:43, 14.11.2008

miałem ten sam problem znajomy poradził mi zebym zrezygnował z klimy!!tak też zrobilłem włączyłem ciepły nawiew w aucie zrobiło sie siwo od pary na szybach ale jak to wszystko zeszło to mam spokój (parują ale napewno mniej)klime włączam raz w tygodniu na pare minut


Dokłądnie panowie!!!! Zauważyłem to samo. Jak parująszyby i używamy tylko dmuchawy to para ładnie schodzi z szyb i piękna widoczność, ale wystarczy że raz podczas odporawoania użyje do tego klimy to potem szyby parują w zastraszającym tempie!!! Moja rada w zimie używać wentylatora,ciepłe powietrze a latem klimy.
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:25, 14.11.2008

ja mam klime na AUTO cały czas temperatura 19-22 w zaleznośsci od pory roku.
Klima działa jako osuszacz powietrza w zwiazku z tym powinna duzo szybciej odparowac szyby niz sama dmuchawa i u mnie tak jest.
  • 0

#8 conoor

conoor
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:krakow
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:53, 14.11.2008

ja mam klime na AUTO cały czas temperatura 19-22 w zaleznośsci od pory roku.
Klima działa jako osuszacz powietrza w zwiazku z tym powinna duzo szybciej odparowac szyby niz sama dmuchawa i u mnie tak jest.

zgadza sie jareczku szyby szybciej odparowywują przy klimie ale jakiś związek musi być!!!!wsiądz do auta z ranka przy dużej wilgotności i przyobserwuj w jakim tempie ta para siada na szybie?!to samo tyczy sie w trakcie jazdy wystarczy wyłączyć klime i "lipa"przy osuszeniu ciepłym powietrzem jest tego zdecydowanie mniej... ;-)
  • 0

#9 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:38, 14.11.2008

U mnie jest tak jak u Jarka. Po odpaleniu klimatyzacji , para z szyb natychmiast znika.
W poprzednim samochodzie (Opel Zafira) bylo tak samo.
  • 0

#10 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:12, 14.11.2008

być może conoor masz rację jaka wspomniałem wcześniej jeżdżę na automacie/climatronik/ i nie obserwowałem odparowywania szyb w innych opcjach - muszę sprawdzić.
A może nadmierne parowanie ma związek z filtrami powietrza, może gdzieś dostaje sie wilgoć do wnętrza samochodu - uszczelki drzwi, bagażnika. Spotkałem sie kilka razy z przypadkami, ze tapicerka po praniu nie była dokładnie wysuszona i to był powód parowania szyb.
  • 0

#11 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:01, 14.11.2008

u mnie nie wiem co bylo przyczyna ale juz tego nie ma :-P moze poprostu gdzies w ukladzie byla jakas wilgoc. Autko z tego co wiem zanim je kupilem stalo na dworze nie jezdzone kolo 2 miesiecy. Wlasciciel wyjechal do UK z fala emigrantow :-) Jedyne co zrobilem to kiedys uchylilem szyby, odpalilem auto, ogrzewanie na maxa, dmuchawy na maxa i od tamtej pory jest ok. Wiec widocznie jakas wilgos sobie zalegala w jakims ukladzie. teraz sporadycznie paruja- i to z przyczyn ze tak to nazwe normalnych np. Mokra kurtka czy wizyta w myjni.
  • 0

#12 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:08, 14.11.2008

Panowie trzeba również częściej sprzątać wnętrze auta - odkurzać, itp.
Piasek i wszelkie zanieczyszczenia nagminnie gromadzą wilgość, która jest głównym prowodyrem parowania szyb !!
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#13 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,5
  • Wersja:Elegance
  • KM:208
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GSE20L
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:18, 14.11.2008

Klima, jak zauważył Jarek, działa jak osuszacz i faktycznie po jej włączeniu szyby odparowują błyskawicznie ale w każdym aucie, które miałem z klimą było tak samo: parują szyby, klima start, kilka sekund i jest OK. Po wyłączeniu klimy, sam nawiew, nieważne czy ciepły czy nie i raz dwa paruje, włączam klimę odparowuje i tak w kółko :mrgreen: Oczywiście cały układ klimatyzacji sprawny, filtry wymienione, climatronic na auto bo co się będę z elektroniką spierał gdzie ma wiać :lol:
Można jechać cały czas na klimie i problem z głowy. Do dziś nie doszedłem czemu tak się dzieje, widać musi tak być :-P
  • 0

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#14 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:25, 14.11.2008

ale w każdym aucie, które miałem z klimą było tak samo: parują szyby, klima start, kilka sekund i jest OK. Po wyłączeniu klimy, sam nawiew, nieważne czy ciepły czy nie i raz dwa paruje, włączam klimę odparowuje i tak w kółko :mrgreen:


I tu jest problem właśnie, a odpal samochód jak jest chłodno i wilgotno i włącz same nawiewny ciepłego albo zimnego i odparowuje też moment i na samych nawiewach czysciutkie są potem szybki. Ale wystaczy raz włączyć klimę aby odparowała i potem musi chodzić non stop bo jak się ją wyłącza to na samych nawiewach zaczynają strasznie parować. I pytanie czemu tak się dzieje?
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#15 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Września
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:32, 14.11.2008

moze filtr trzeba wymienic? ja u siebie wymieniłem i jest naprawde lepiej...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq