Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Slinik 2.0 i-VTEC 155 km, pytanie do uzytkownikow lub znawcow tematu

VIII przebieg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 22:19, 13.11.2015

Tylko, że Ty masz K -serię, a tu jest mowa o R -serii. Więc porównanie jest niezbyt miarodajne. Poza tym to, że akurat u Ciebie wystąpiły w/w przypadłości nie są niestety dowodem na to, że w innych identycznych samochodach będzie się działo to samo.

A to, że samochód jest regularnie serwisowany w Aso jeszcze nie świadczy, że jest w nienagannej kondycji (Tak na marginesie, nie jest tajemnicą jacy fachowcy są w serwisach.) :) Bo stan samochodu w głównej mierze zależy od tego jak był traktowany w trakcie eksploatacji.

W 2,0 nie ma czym depnąć więc i prawdopodobieństwo katowania mniejsze. A w 2,4 ...już pokusa większa, bo jest czym. :)


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#17 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 23:07, 13.11.2015

Rafix napisz co dokładnie robiłeś tak z ciekawości i jakie koszta?


  • 0

#18 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:47, 14.11.2015

Dlatego marka silników K-serii niekoniecznie przekłada się na R-serię. Takie czasy...


  • 0

Pozdrawiam, Zbyszek

był: Accord CL7 Comfort 2004 Royal Ruby Red , jest: Civic FK2 Sport 2015 Brilliant Sporty Blue


#19 rafix81

rafix81
  • Forumowicz
  • 140 postów
  • Skąd:Jelcz-Laskowice
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:49, 14.11.2015

Wymienione zostały : łańcuchy,napinacz(napinacze),  komplet uszczelek silnika,ślizgi, pierścienie,uszczelniacze na oryginalne i jeszcze jakieś części ale nie pamiętam mam wszytko na kosztorysie ,olej,głowica kapitalka, koszt części to ok 5500 tyś zł ,głowica 700 zł ,robocizna 1800 zł,olej  ,filtr oleju oryginalny,płyn chłodniczy,itd.Przy okazji tyny wahacz ,maglownica regeneracja 600 zł .Aco do różnicy 2,0 a 2,4 to różnica jest znikoma jeździłem 2,0 i dupy mój nie urywa nadal uważam że VII 2,4 lepiej jeździ ,żona ma VII i prawdę mówiąc wole deptać jej autem niż moją VIII!A co do serwisów to wiadomo jak kolega Heka napisał ma racje ale trzeba by było samemu wszytko serwisować żeby mieć pewność ze jest wszystko ok!Niektórzy na forum piszą ile ich hondy nie palą a prawda jest zawsze jedna palą tyle jaką kto ma nogę mi VIII na gazie pali ok 14-16 litrów a żonie juz 11 litrów tak samo z VII takie samo spalanie a  niektórzy piszą ze 8L  a nawet 7 L VIII pali , pewnie trak jak je pchają.


  • 0

#20 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 12:45, 14.11.2015

Pewnie na trasie i Pb ..nic nadzwyczjnego zrobić 8l
  • 0
                       

#21 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 18:58, 14.11.2015

Z tą bez zawaryjnością to tak słabo VIII gen wygląda. Ja już wymieniłem: szyberdach, jeden głośnik, drugi głośnik, przednią poduchę silnika, teraz idzie maska na wymianę ( zardzewiała od środka )
A spalanie 8l mam jak wyjadę z stacji po tankowaniu. 3 raz w tygodniu jeżdżę do Łodzi na autostradzie ustawiam tempomat na 160km/h i zawsze wychodzi 10-12l wcześniej miałem accorda VI gen tak samo mi palił, miałem FR-V z silnikiem K20 paliła mi 12-14l tak się zastanawiam jak wy jeździcie że auta wam palą 7-8l ?
  • 0

#22 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:28, 14.11.2015

jak wy jeździcie że auta wam palą 7-8l ?

weź nie przejmuj się tymi głupotami co na forum wypisują, to jest odwieczny ból dupy posiadaczy silników benzynowych, że zerują komputer (który pokazuje spalanie) dopiero jak silnik się nagrzeje i wyjadą już na autostradę :hehe


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#23 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 19:44, 14.11.2015

Hej :)
Tak jak napisał Maxell - 8l/100km jest do osiągnięcia przy spokojnej autostradowej jeździe, tak do 100-120km/h, czyli męczarnia, chyba, że ktoś ma za dużo czasu wolnego...
Moje średnie spalanie masz w sygnaturze (tam jest link do szczegółów - mnie parę razy się udało zejść do tych 8, ale średnia za 4 lata to i tak prawie 11 l/100km).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#24 garf78

garf78
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155/K20Z2
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:15, 14.11.2015

Nie twierdzę, że za kilka tys. coś padnie, ale auto jest z 2010 i ma prawie 300kkm - Ty pojeździsz powiedzmy 5 latek i auto będzie miało 400kkm. Trochę trudno może być go sprzedać bo modelu nie będzie na rynku już od 2015 i każdego przestraszy przebieg. A 10-letni Acco to wcale nie stare auto. W czerwcu sprzedałem 11 latka VII gen. z 173kkm z polskiego salonu i poszedł zanim skończyłem pisać ogłoszenie. Przebieg i serwis był do zweryfikowania w ASO. A na rynku jest tak, że każdy kupujący jak widzi na blacie 200kkm to jest przekonany, że autko ma 400... To pomyśl, co Ci będzie wmawiał jak zobaczy 400?

 

Ale... VIII strasznie mi się podoba i właśnie gdyby nie obawy co zrobię po 8-10 latach gdy teraz kupię nowego z samego końca produkcji powstrzymała mnie przed zakupem. I jeśli cena dla Ciebie jest naprawdę atrakcyjna i za kilka lat na tyle Ci się zamortyzuje, że będziesz mógł potraktować go jako fajnego oldtimera to bierz i nie zastanawiaj się.

 

 

W sumie masz racje z tymi ewentualnymi 400 tys, ze będzie ciężko sprzedać, ale na pewno nie będę się bawil w kręcenie licznika (takim należy nie powiem o ucinac), poza tym już trochę chodze po tym swiecie i jestem przekonany, ze większość "okazji" na portalach aukcyjnych, które sa sprowadzone, maja 100-150 na liczniku, a w rzeczywistości 2x albo 3x tyle. Ale jak ktoś woli takie kupować bo maja "mniejszy" przebieg na liczniku to jego sprawa. W najgorszym wypadku zostanie ze mna do końca jako pamiatka ostatniego modelu ACC :). I nie powiem przebieg mnie trochę przeraza, ale z 2 strony to jest gen VIII odkad pamiętam choruje na ta bude, no i cena jest naprawdę znaczenie nizsza od rynkowych cen tego rocznika, wiec pozyjemy zobaczymy A przylaczajac się do rozmowy o spalaniu, wierze ze można zejść średnio do 8 przy jeździe w trybie emeryta 100-120 km/h, a spalanie  10/100 ACC moim zdaniem nie jest straszne. Mój Civic 1.6 do przy 110-120 bali swietnie średnio 7. Ale mu tylko przyloze powyżej 160, to już jest wir i 10 bez problemu lyknie, wiec porownujac gabaryty i wage obecnego Civica hanki z Acc to spalanie jest ok. Przede wszystkim zasada auto spali tyle ile mu się wleje ;).


  • 0

#25 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:53, 14.11.2015

Jam mam spalanie 8.1 średnie z pierwszych 4tys km, połowa na zimowkach😀. Lekkiej nogi nie mam, autostrada to 160km/h ostatni bak 250 km autostrady 140-160km/h , 200 miasto, reszta lokalne drogi I wyszło mi 8,4, liczone z faktycznego zuzycia, a nie baku. Ciekaw jestem jak dotarcie I przebieg wpływaja na spalanie. "Przedlift" palił podobno o 1 liter więcej. Ogólnie to dość skomplikowany samochód jeżeli chodzi o "wyczucie go", zgranie się z nim, przynajmniej dla mnie. Nie lubię nim jeździć kròtkich dystansòw, ale w trasie baja, jak się człowiek dogada z maszynà to akordeon daje naprawdę dużo frajdy z jazdy.
  • 0

#26 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:56, 14.11.2015

Ok ja opisałem moje odczucia. Dla mnie stylistyka VIII jest obłędna ale przy jej nadwadze jaką to auto ma 8l nigdy nie osiągnąłem.
  • 0

#27 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:12, 14.11.2015

W jednej z opini o Acco ktoś napisał, że żeby kupić Acco VlII trzeba mieć jaja :) i że zazdrości tym ktorzy to zrobià. Ja byłem świadomy tego na co się decyduję, ale auto jest mocno kontrowersyjne, może też za to je lubię:), nijak nie pasuje do polskiego rynku, a tu się najlepiej w EU sprzedawał. Auto po lifcie jest bardo dopracowane, nie na problemòw z głośnikami, jest lepiej wyciszone, no I 2.0 pali ten litr mniej.
  • 0

#28 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 23:46, 14.11.2015

weź nie przejmuj się tymi głupotami co na forum wypisują, to jest odwieczny ból dupy posiadaczy silników benzynowych, że zerują komputer (który pokazuje spalanie) dopiero jak silnik się nagrzeje i wyjadą już na autostradę :hehe

maxell ty jesteś dobry :-) każdy mierzy swoją miarą ... wychodzi ,że ty masz ból dupy ..Nie masz ale wiesz lepiej .....Nie raz w raportach spalania podają chłopaki swoje wyniki ...i ustalone to było nieraz.
2.4 w SEDANIE na trasie jadąc 100-120km/h miejscami do 130km/h można zrobić 8l (ale kto to wytrzyma na dłuższą metę choć są tacy) .140km/h-160km/h miejscami 170km/h 9l i nie wiem jakbyś się starał to tego nie zmienisz.....te siniki nie wiedzą ,że ty masz inne zdanie :szczerb:
Sam osobiście ,raz dawno temu na zimówkach warunki nie pozwalały na szybką jazdę ...przy,a raczej jadąc do 100km/h zrobiłem 7,2-7,3 l ...jakoś się tym nie podniecałem wtedy

Użytkownik Wlodar edytował ten post 10:21, 15.11.2015

  • 0
                       

#29 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:47, 15.11.2015

Miałem zakładać gaz w swojej H bo w poprzednim aucie miałem, ale jeżeli spalanie mi nie wzrośnie to chyba sie nie zdecyduję. Słabe są fabryczne opony Bridgestone, głośne i paliwożerne, teraz na zimowych Dunlop Winter Sport mam podobne spalanie jak na letnich i moim zdaniem sa cichsze, myślę ze zmienię też letnie na jakieś Dunlopy. Ten silnik fajnie sie kręci i wchodzi na obroty i uważam, ze ludzie zbyt często jeżdżą na wysokich obrotach, niepotrzebnie go kręcą na mieście np., a tam gdzie mogliby pocisnąć to się wloką :) Myślałem , że ludzie wybierający H trochę dynamiczniej jeżdżą a przeważnie widzę acco wlokącego się 100-110 na autostradzie czy jeszcze wolniej na podrzędnych drogach, nijak tam wtedy nie widać fajnego zawiasu czy wysokoobrotowego silnika, trochę mi szkoda wtedy tych aut. Ja na mieście jeżdzę na obrotach 2000-3000, sie trzeba namachać lewarkiem, ale pali mało, no i tam gdzie mogę zasadzam tempomat, ale to z lenistwa bardziej :) , poza miastem to subie lubię deptać żeby silnik i zawias przewietrzyć:)

Użytkownik Jańcio edytował ten post 08:50, 15.11.2015

  • 0

#30 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 10:26, 15.11.2015

Nie masz ale wiesz lepiej

tak się składa że od 11 lat jeżdżę accordem z 5 gen, z silnikiem 2.0 131KM i wiem ile to średnio pali, i bliżej mu do 12L/100km niż do 8L/100km (czyli raczej powyżej 10L/100km niż poniżej), no chyba że jedziesz po drodze jak piczka, to pewnie i 6L/100km możesz wykręcić, ale po co męczyć siebie i innych ludzi jak można normalnie jechać i zająć się sytuacją na drodze a nie wskaźnikiem spalania.


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, przebieg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq