Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jakie głośniki w drzwi przednie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#46 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:09, 02.04.2010

ale dalej nie wiem jakiej mocy kupic te głosniki zeby fabryczne radio dalo rade,100W?
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#47 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:16, 02.04.2010

gdzie 100W :-) z polowe tego pewnie.
Ja mam setki pod wzmacniaczem.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#48 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:18, 02.04.2010

to juz cos wiem,a wie ktos moze ile fabryczne maja?
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#49 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1,165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:38, 02.04.2010

nie więcej jak 25-30W
  • 0
F1

#50 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:37, 04.04.2010

a gdybym chcial wzmacniacz dac to gdzie go trzeba podpiac?
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#51 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:07, 16.06.2010

a gdybym chcial wzmacniacz dac to gdzie go trzeba podpiac?


Albundy ja chyba bede robił z nagłosnieniem to samo co Ty. Tz. zastąpie te oryginalne glosniki z przodu i moze z półki na jakieś lepsze od tych co są i do tych tylnych z półki podepne glosniki tylnych drzwi... Nie chodze na koncerty ale lubie dźwięk przestrzenny. Całego auta robierać też nie chce bo wole jak jest wszystko oryginalnie poskrecane. Rozmawiałem z kolegą ktory niby ma coś wspolnego z dźwiękiem i mówił mi że bez wiekszych wydatków w ten sposób polepsze sobie nagłosnienie. Na tylnią półke polecił mi głośniki 3-drożne... Radio w accordzie mam te standardowe na 1cd. Na tych wszystkich mocach itp sie nie znam za bardzo a na forum nie ma jednego opisu ktory dotyczy glosnikow w 2.0 accordzie sport tak że jakoś powoli bede sobie biadolił :-P pozdro
  • 0

#52 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3,079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:29, 16.06.2010

Ten Twój kolega to chyba stał koło sklepu Car audio, albo dotykał palcem dobrze nagłośniony samochód.

Na tylnią półke polecił mi głośniki 3-drożne...

Co one tam będą robić? Zatykać dziurę czy kurz pompować?

Co do mocy. Generalnie jeżeli mamy głośnik porządnego producenta i jest tam napisane 50W RMS, to możemy mu dostarczyć te 50W mocy w sposób ciągły, moc ta musimy jednak czysta i niezniekształcona. Oznacza to, że musimy mieć wzmacniacz z zapasem, czyli 100W na kanał, ale dostarczamy tylko 50W. Sygnał nie może być przesterowany ani zniekształcony. Jeżeli robimy głośniej i głośniki charczą a bas jedno wielkie buuuuuuuuu, to jesteśmy na dobrej drodze żeby zniszczyć sprzęt. Jeżeli mamy radio 10-15W (czyli standardowe radio) i podkręcamy do granicy głośności, to wzmacniacz w tym radiu na bank mocno zniekształca dźwięk. Podkręcamy głośność i mało na basu bo mamy standardowe głośniki. Używamy więc korektora, żeby podbić bas. Skutkuje to tym, że wzmacniacz jest bardziej obciążony a do głośnika dociera mocno zniekształcony sygnał. Jak tak kręcimy gałą to robimy sobie z dźwięku prąd stały (przesterowanie i przycinanie sygnału), czyli prawie tak jakby podłączyć pod zasilacz. Słabsze głośniki będą się grzały, a raczej jego cewki i mogę się spalić. Wzmacniacz w radiu też pracuje na granicy możliwości i się grzeje. To też dobra droga do zniszczenia.
Ci co uważają, że starczy im bez wygłuszenia są w błędzie. Zróbcie sobie obudowę do głośnika z tektury i z płyty wiórowej. Zmontujcie to i podłączcie pod wzmacniacz. Przekonacie się jaki jest efekt. Nie wygłuszone drzwi to jak obuwa z tektury, to tego dziurawa.
Dla nie wymagającej osoby wystarczy moc 2X25W RMS na przód i 100W subwoofer (głośnik 8-10").

Całego auta robierać też nie chce bo wole jak jest wszystko oryginalnie poskrecane.

Kolego robiąc nagłośnienie, poprawiasz fabrykę. Robisz lepiej niż jest, bo to co dają w fabryce jest powodem brzęczenia, trzeszczenia i drgania różnych elementów tapicerki przy głośniejszej muzyce.

Z resztą co ja się produkuję, jak tu są lepsi fachowcy na forum od Car Audio.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#53 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Zielona Góra
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:33, 17.06.2010

po prostu jak nie chcesz rozkręcać auta to nie bierz się za audio bo to bez sensu
  • 0
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#54 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4,932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:44, 17.06.2010

jak chcesz poprawic dzwiek to daj sobie do przodu jakies glosniki np hertz dsk 165 do tego zamontuj przetwornice do tonow niskich i wysokich oraz wymien te gwizdki z podszybia, dodatkowo wyglusz drzwi matami stp, w glosniki tylne sie nie baw bo to nie ma sensu i tak slyszysz tylko te przednie:)...

a ja mam pytanie do kolegow ktorzy sie znaja na car audio, czy moge wlozyc jakis maly wzmacniacz takie jak daja do samochodow i te glosniki na tylnej polce dac jakies basowe tak zeby te z tylu powiedzmy pelnily funkcje suba ale zebym nie musial wozic zadnej skrzyni w bagazniku nawet malej? do tego wykorzystac fabryczne kable, tylko co z zasilaniem do wzmacniacza?
  • 0

#55 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:49, 17.06.2010

a ja mam pytanie do kolegow ktorzy sie znaja na car audio, czy moge wlozyc jakis maly wzmacniacz takie jak daja do samochodow i te glosniki na tylnej polce dac jakies basowe tak zeby te z tylu powiedzmy pelnily funkcje suba ale zebym nie musial wozic zadnej skrzyni w bagazniku nawet malej? do tego wykorzystac fabryczne kable, tylko co z zasilaniem do wzmacniacza?

Jeśli mówisz o zastąpieniu fabrycznych"jajek" (bo zdaje się, że tam są jajka" innymi "basowymi" - to nie możesz bo coś takiego nie istnieje. Jęsli mówisz o wycięciu w półce dziury pod najmniejszy, czyli 8 calowy generujący odpowiednie częstotliwości przetwornik to możesz szukać tzw. open air ale wątpię czy znajdziesz. Zakładam, że masz jak przekazać do niego sygnał.
  • 0

#56 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4,932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:08, 17.06.2010

a gdyby wlozyc jakies jajka i do tego przetwornice tylko na niskie tony zeby z tych glosnikow wydobywal sie raczej tylko bas - jest taka mozliwosc ? chce zeby auto bylo jak najbardziej fabryczne, jest juz duzo lepiej jezeli chodzi o jakosc dzwieku ale gdyby bylo jeszcze troche lepiej to bylbym bardzo szczesliwy:)
  • 0

#57 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3,079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:13, 17.06.2010

blackfly, i jeszcze przełożyć lewą rękę pod prawym kolanem i podrapać się za uchem. Dobre zestaw przedni, z wytłumionymi drzwiami zagra 100 razy lepiej niż jajka w półce imitujące subwoofer. Chcesz mieć bass czy buczenie?
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#58 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4,932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:25, 17.06.2010

ale z przodu juz wymienilem glosniki i wytlumilem drzwi jak pisalem wyzej.
  • 0

#59 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:22, 20.02.2011

a takie cos na przód ?
http://moto.allegro....1449722384.html
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#60 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4,932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:02, 20.02.2011

albundy, przeciez masz sporta to musisz miec jakis odseparowany zestaw czyli osobno tweetery i woofery.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq