Skocz do zawartości


RODO w HAKP

światla diodowe do jazdy dziennej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
738 odpowiedzi w tym temacie

#721 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 09:40, 12.08.2016

Tomku ja sklanialbym sie jednak ze misiu chce zalansic a nie ma pojecia o czym pisze

Swiatla dzienne to takie ktore tylko one swieca w ciagu dnia reszta oswietlenia jest wylaczona wiec gdzie tu jest ta choinka o ktorej wspomniales?

No właśnie to miałem na myśli.
Poprawnie ustawiony klosz przeciwmgielnego zawierający porządnego LEDa (zazwyczaj łączone kilka rozwiązań) jest bardzo dobrze widoczny. Ciężko nazwać to choinką. To  w końcu oryginalne wyposażenie auta, jedynie źródło światła podmienione na inne niż przewidział producent.

A ciekawe co kolega piszący bzdety, powie na te wszystkie chińskie listewki ledowe i światełka montowane wbrew wszelkim zasadom i przepisom, również nie posiadające certyfikatów jakichkolwiek, bo nikt by ich na ten szajs nie dał? To nie choinka? Toż większości w większości z nich ciężko stwierdzić świecenie. To nie jest choinka, ale halogeny tak?

j2.jpg


  • 0

#722 verul

verul
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:04, 12.08.2016

Moze chodzilo o tych co jezdza na swiatlach mijania + halogeny?

Jedyne co z halogenami dziwnie wyglada to te smieszne doswietlanie zakretow. Zwlaszcza na rondzie w dzien jest to boskie. Nie wiem kto to wymyslil, ale jezeli sie to sprawdza to tylko na parkingu, a na trasie to nic nie da.

 

Odnosnie DRL to moim zdaniem one nie sa po to by bylo lepiej widac samochod tylko po to by nie musiec bez sensu jezdzic na swiatlach mijania. Jak nie swieca, ale maja homologacje to mi by to wystarczylo. Jak ktos nie widzi w dzien samochodu bez swiatel to do okulisty.


Użytkownik verul edytował ten post 10:05, 12.08.2016

  • 1

#723 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:06, 12.08.2016

Hej :)

...montowane wbrew wszelkim zasadom i przepisom, również nie posiadające certyfikatów jakichkolwiek...

Abstrahując od wyglądu, jakości i sposobu działania, akurat w tym wątku, to nie jest dobry argument (ten dot. przepisów)...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#724 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 10:12, 12.08.2016

Hej :)
Abstra*cenzura*ąc od wyglądu, jakości i sposobu działania, akurat w tym wątku, to nie jest dobry argument (ten dot. przepisów)...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona

Tak Tomku, wiem, że to samo dotyczy i halogenów przerobionych na DRL, ale .... Ale porównując listewki 5 ledowe z aliexpress za 1,35 dolca za 2 pary, a ustawiony w górę halogen z dobrym LEDem, to różnica "szkodliwości społecznej" jest chyba wychwytywana gołym okiem? ;)


  • 0

#725 verul

verul
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:36, 12.08.2016

Ano jest, ale stróże lewa maja wlasne zdanie na temat szkodliwosci spolecznej i jest ono scisle zwiazane z norma dzienna mandatow do wystawienia ;) Dla mnie nawet te najtansze badziewia bez homologacji nie sa zle. W najgorszym wypadku nie beda swiecie - trudno. To i tak lepsze niz ci ktorzy jezdza ze zle ustawionymi swiatlami i oslepiaja wszystkich z naprzeciwka nawet w dzien, a w nocy to juz w ogole masakra. I na takich nie ma bata, a do ledow sie przyczepia.


  • 0

#726 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:54, 12.08.2016

chyba obecnie tego zestawu z czystym sumieniem nie polecę , no chyba ze elektryk cos zawalił ;( Bylem zadowolony do czasu kiedy ktos powiedzial mi ze kiedy jade to gasną a po chwili sie zapalają  . Miał ktos podobnie. Zaplaciłem zza montaż nie malo a tu taki zonk !!! Pewnie elektryk zwali wszystko na moduł ....


Ja miałem podłączone plus po stacyjce w skrzynce bezpieczników i kiedy włączył się wentylator to światła gasły. Zmieniłem ustawienia wygaszania z "silnika" na "po stacyjce"- problem rozwiązany. (moj modół AM.010.1 )
  • 0

#727 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:52, 12.08.2016

czemu za słabo świecą?

 

Wcale nie świecą, raczej nie widać tego jadąc z naprzeciwka w słoneczny dzień. Taki gadżet, a nie DLR.


  • 0

#728 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5251 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 12:51, 15.08.2016

Hondavtec, dnia 11 Sie 2016 - 16:11, napisał: snapback.png

znajdź sobie ogłoszenie honda accord vii na olx za 34.900 Zawiercie silnik 2.0 i napisz co tam jest zrobione

Może i fajnie to wygląda, ale swojej funkcji nie spełnia.

...do tego tam nie powinno być szpary pod lampą. :-)  Pomijam ,że jeszcze ciągły  świecący pasek jakoś by wyglądał ,a tak fajna ,a raczej niefajna choinka .Nie wspominając o tym ,że to nie świeci i tego nie widać..... to już lepiej patent z naklejką na światła ze zdjęciem zapalonych mijania :lol:

Led w halogenie choć bez homologacji spełnia 10 razy lepszą rolę jak i 10 razy lepiej wygląda


Użytkownik Wlodar edytował ten post 12:56, 15.08.2016

  • 0
                       

#729 seiwek

seiwek
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TYPE-S
  • KM:190/K24a3
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:45, 16.08.2016

Ja miałem podłączone plus po stacyjce w skrzynce bezpieczników i kiedy włączył się wentylator to światła gasły. Zmieniłem ustawienia wygaszania z "silnika" na "po stacyjce"- problem rozwiązany. (moj modół AM.010.1 )

Dzisiaj bylem z reklamacja . Elektryk odpalił auto, swiatła sie zapaliły - i za nic nie chciały zgasnąć i tak czekał dobre 30min z miernikiem podłączonym do acu  :om: No to dałem mu tel. do dilera od modułu , ale przełomu nadal nie było . Wtedy moją poprawnosc polityczna szlak trafił :zabijawzrok: Majster zaproponował mi zwrot kasy - nie odmówiłem .


  • 1

#730 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 06:49, 17.08.2016

A gdzie/pod jakie kabelki, się wpiął majster?


  • 0

#731 seiwek

seiwek
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TYPE-S
  • KM:190/K24a3
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:45, 18.08.2016

Dzis moduł podpiety u inszego magika . Tzw plus po stacyjce namierzony za drugim podejsciem :) 15min roboty i po sprawie .

Mam nadzieje ze od dzisiej przestaną mi mrygać  swiatłami ;)


  • 0

#732 rafal_gdansk

rafal_gdansk
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:51, 16.04.2017

Znalazłem na aliexpress takie oto przeciwmgielne z drl. Piszą że niby pasują do VII gen europejskiej. Czy ktoś może miał z nimi styczność i mógłby coś powiedzieć?:

 

https://pl.aliexpres...2656246948.html


  • 0

#733 podly12

podly12
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190 +
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:50, 31.05.2017

Też szukam ledów do vii gena w miejsce halogenów, lecz żadnego dedykowanego pewniaka nie widze : ( 


  • 0

#734 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:32, 02.06.2017

Poczytaj temat o moim Acco. Zamontowałem ledy w miejscu halogenów.


  • 0

#735 Waldip

Waldip
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:47, 04.06.2018

Chciałbym zamontować okrągłe światła do jazdy dziennej (najprawdopodobniej NSSC 510HP) do przedliftowej benzyny 2.0 CL7.

Ponieważ fabrycznie nie mam halogenów tylko kratki-zaślepki, myślę o kupieniu kratek halogenów od przedliftowego diesla - tych z okrągłymi otworami....

I stąd moja prośba o pomoc skierowana do forumowiczów, którzy jest przez to przechodzili; czy te kratki od diesla bezproblemowo pasują do otworów w zderzaku benzyny?

Jaka jest średnica otworów pod halogeny - dużo trzeba obciąć, żeby wsadzić 7 cm DRL? I jak wygląda sprawa samego mocowania lamp - nie ma jakichś problemów?

Próbowałem czytać temat od przodu i od tyłu, ale można dostać oczopląsu od ciągłych zmian wątków montażowo-elektrycznych...  :cyklop:

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq