Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

srs raz się pali, raz nie

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Meller21

Meller21
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:03, 15.08.2015

Witam

Mam problem z moim hondą. Od jakiegoś czasu zapala się lapmka srs. Czasami się pali, czasami nie. W zimie jak były mrozy to gasła. Jak się zrobiło ciepło to się pali.

Zczytałem błąd. Okazało się że to błąd napinacza prawego pasażera. Kupiłem używany wymieniłem. Dalej to samo. posprawdzałem przejście na kablu i na wtyczce i wszysko ok. A nadal się zapala. Pomocy bo niewiem co to jest!


  • 0

#2 bryll

bryll
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:02, 15.08.2015

Podepnij się pod hdsa wykasuj wszystkie błędy, zresetuj ecm/pcm. Powinno pomóc, jeżeli nie pomoże to szykuje się coś grubszego.


  • 0

#3 Meller21

Meller21
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:03, 16.08.2015

NIewiem chcę sie wybrać do przedstawicilea hondy w koszalinie.Mam nadzieje że dadzą radę. Ale boję sie ceny. A to ecm/pcm to co to jest , sterownik od srs? 


  • 0

#4 Meller21

Meller21
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:34, 16.08.2015

Kolego Bryll a mówiąc że to może być coś grubszego to co masz na myśli? Denerwuje mnie jeszcze akumulator bo wyglada jak by był od nowości czyli jakies 11 lat, chodz sprawdzając go to trzyma 12v i wszystko niby działa. 


  • 0

#5 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 12:57, 16.08.2015

Hej :-)
Układ SRS jest trochę bardziej skomplikowany niż reszta w aucie tzn. poszczególne elementy systemu są sparowane i ich numery muszą się ze sporą dokładnością zgadzać i nie wystarczy wymienić jednego el. na drugi.
Nie jestem pewien, czy tak samo jest z napinaczami, czy dot. to tylko poduszek, ale możesz napisać do Kolegi Muzyczka, zapewne wszystko Ci wytłumaczy...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#6 Meller21

Meller21
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:33, 16.08.2015

Wiem, ale jeśli chodzi o napinacz to nie było na nim żadnego numeru jak na innych elementach. Wczoraj przeczyściłem klemę minusową ,poruszałem kablem pod fotelem pasażera i dzisiaj się jeszcze nie zapaliła. Ale nie wiem na jak długo. bez podłaczenia do urzadzenia diagnostycznego to mozna pewnie sobie tak gdybac. Najgorsze że zbliża mi się przegląd a z palącą sie lampka srs nie przejdzie przegladu w niemczech bo tu jest samochów zarejstrowany.:) 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq