Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wymiana OEM tłumika końcowego na sportowy

VII tłumik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#46 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:25, 20.07.2015

Nagraj jak to Sie drze:D

 

Mniej więcej tak to słychać.

 W  laptopie nie mam dobrych głośników więc nie wiem czy u was słychać bas który jest na żywo, być może telefon też zabiera sporo dźwięków.

 

YouTube :

 

https://www.youtube....eature=youtu.be


Użytkownik domino.pl edytował ten post 21:28, 20.07.2015

  • 0

**************************************************
 


#47 hemicuda

hemicuda
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Ruda Śląska
  • Silnik:3.0
  • Wersja:cm8
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:coupe lift 7,5g
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:53, 18.08.2015

Czy to się nie nie nazywa `straight  pipe` ? na jubie mnóstwo filmów ;)


  • 0

#48 rzeski

rzeski
  • Klubowicz
  • 475 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 18:56, 03.01.2016

Witam,

 

Przeszukałem trochę forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Otóż mam taki problem, że moje oryginalne tłumiki strasznie buczą, i o ile nie przeszkadza warczenie na wysokich obrotach to na niskich w trasie strasznie to irytuje...

Przedmuchu żadnego nie mam bo byłem na sprawdzeniu. Prawdopodobnie końcowe wydechy po prostu się już wypaliły i dają dźwięk jaki dają...

 

I tu pytanie do Was, jakie tłumi końcowe założyć? Na allegro nie znalazłem nic sensownego, tłumików firmy ulter też nie chce bo jednak do najcichszych nie należą.

 

Do kogo warto się zwrócić? Słyszałem, że użytkownik hammer ma coś w swojej ofercie ale nie mam dokładnego nicku i nie mogę go znaleźć. A jeżeli ma w swojej ofercie coś do VII type S czy też nie będzie to za głośne.

 

A może ktoś wie ile kosztowały by mnie oba tłumiki końcowe OEM bo jakimś rabacie (bo słyszałem, że gdzieś mamy jakieś rabacki) :)

 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 


  • 0
<p>Moja była Hania: <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...-str-2/</a></p>
<p><span style="font-size:18px;">Obecna Hania TYPE S 2.4:</span> <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...lack-sedan/</a>

#49 damian83.

damian83.
  • Forumowicz
  • 1968 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe navi
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 19:58, 03.01.2016

rzeski w tym temacie masz namiar na hammera , tylko nieco wcześniej . Oczywiście polecam od siebie , jako alternatywę sprawdź ofertę proex-a  :)


  • 0

#50 rzeski

rzeski
  • Klubowicz
  • 475 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:10, 03.01.2016

O te repliki na pewno zapytam Hammera. U kilku osób je widziałem i trochę za duże chyba dla mnie te końcówki, ale to będę musiał jeszcze raz sobie zobaczyć.

 

A jak bym chciał coś "normalnego" w sensie zwykłe ciche tłumiki, na które nałożę nakładki od mojego Type S to jest coś na rynku? Czy tylko OEM?

 

Po prostu nie wiem jak to finansowo mi się opłaca, ponieważ tłumiki są szczelne tylko warczą, i jak mam wydać sporo kasy na tłumiki, które też będą warczały to mało sensu w tym widzę...


  • 0
<p>Moja była Hania: <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...-str-2/</a></p>
<p><span style="font-size:18px;">Obecna Hania TYPE S 2.4:</span> <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...lack-sedan/</a>

#51 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
  • Skąd:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 00:22, 04.01.2016

Greddy bodajze 250pln. Sztuka
Ale jakosc jest na wysokim poziomie.
Podziwiam te tlumiki u kolegi Adam54GH, na seryjnym wydechu beda sporo cichsze.
Ktos je mial zalozone do serii
Nick Abdul jesli dobrze pamietam Czerwony ats badz exe

Ps.przypomnialo mi sie
Na tym forum pisz do kolegi" Noud"
U niego byly te tlumiki greddy w grupowcu. Moze to tylko inny nick. Tego nie wiem

Użytkownik 93karol edytował ten post 00:24, 04.01.2016

  • 0
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#52 hammer64

hammer64
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:Pabianice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Type-R
  • KM:250
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:ej9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:03, 06.01.2016

Witam
Panowie zadnych replik nie,sprzedaje, produkuje Oem looki ze stali kwasoodpoenej. Sa ciche przy zachowaniu reszty ukladu wydechowego. Prosze nie,wprowadzac w blad pozdrawiam :-)
  • 0

#53 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 11:28, 07.01.2016

Witam,

Przeszukałem trochę forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Otóż mam taki problem, że moje oryginalne tłumiki strasznie buczą, i o ile nie przeszkadza warczenie na wysokich obrotach to na niskich w trasie strasznie to irytuje...
Przedmuchu żadnego nie mam bo byłem na sprawdzeniu. Prawdopodobnie końcowe wydechy po prostu się już wypaliły i dają dźwięk jaki dają...

I tu pytanie do Was, jakie tłumi końcowe założyć? Na allegro nie znalazłem nic sensownego, tłumików firmy ulter też nie chce bo jednak do najcichszych nie należą.

Do kogo warto się zwrócić? Słyszałem, że użytkownik hammer ma coś w swojej ofercie ale nie mam dokładnego nicku i nie mogę go znaleźć. A jeżeli ma w swojej ofercie coś do VII type S czy też nie będzie to za głośne.

A może ktoś wie ile kosztowały by mnie oba tłumiki końcowe OEM bo jakimś rabacie (bo słyszałem, że gdzieś mamy jakieś rabacki) :)

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Nie wiem dokładnie ile ...ale to dlatego ,że widząc cenę OEM końcowych tłumików nawet nie starałem się zapamiętać :-) .Nie wiem też czy jest możliwość zakupu np.samego prawego ,bo jest on jako całość

Użytkownik Wlodar edytował ten post 11:31, 07.01.2016

  • 0
                       

#54 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:06, 07.01.2016

Ja robiłem ostatnio na końcowych przelotowych magnaflow 12225 i jestem zadowolony. Środkowy został bez zmian. Jest trochę głośniej ale bez przesady.


  • 0

#55 Talar

Talar
  • Forumowicz
  • 806 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:20, 09.01.2016

ja się nie zdecydowałem na hammera bo robi za cche tłumiki końcowe. Bez wycięcia kata są jak seria prawie, a mi właśnie chodzi o to aby troche było je jednak słychać dlatego szukam czegoś idealnego dalej. Proex wydaje mi sie byc więc idealnym wyborem.


  • 0

#56 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
  • Skąd:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 16:53, 09.01.2016

Talar chce zeby bylo slychac. Wrzuc repkiki obx od Noud'a dobrze ich slychac
  • 0
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#57 rafiii

rafiii
  • Forumowicz
  • 270 postów
  • Skąd:Zielona Góra
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:50, 11.01.2016

Ja z kolei mam takie pytanie, czy miał ktoś styczność z dedykowanymi wydechami FOX-a? . Szukam do 2.0 dedykowanych gotowych do montażu, myślałem tez o Ulter, ale słyszałem ze jakość wykonania puszek słaba.
  • 0

#58 hammer64

hammer64
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:Pabianice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Type-R
  • KM:250
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:ej9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:31, 11.01.2016

ja się nie zdecydowałem na hammera bo robi za cche tłumiki końcowe. Bez wycięcia kata są jak seria prawie, a mi właśnie chodzi o to aby troche było je jednak słychać dlatego szukam czegoś idealnego dalej. Proex wydaje mi sie byc więc idealnym wyborem.

wytnij kata bedzie gitarra ;)

bez przesady sa słyszalne na zewnatrz ;)


Użytkownik hammer64 edytował ten post 19:32, 11.01.2016

  • 0

#59 Talar

Talar
  • Forumowicz
  • 806 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:16, 12.01.2016

ostatnio był mój znajomy u Ciebie busem boxerem i rozmawiał własnie na ten temat z Tobą i włąśnie mówił też ze trzeba by było kata ciąć ale po co wchodzić w kolejne koszta skoro mogę kupić gdzieś już buczący tłumik? :D


  • 0

#60 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:26, 15.10.2016

Witam, mój wydech w cl9 to istne sitko które pierdzi na każdym spawie.

Jakiej firmy polecacie tłumiki? interesowałem się proexem i magnaflowem, tylko jak do proexa jest w miarę prosto bo chłopaki wiedzą co mi porzeba to od magnaflowa nie mam kompletnie pojęcia co wybrać a na ich stronie (http://arto-pph.pl/) jest strasznie duży wybór i nie wiadomo na co się zdecydować. Możecie polecić jakieś inne firmy?

 

Układ chciałbym zbudować cały od kolektora: decat, środkowy, dwa końcowe, średnica wydechu 2,36 (60mm)

 

Auto aktualnie ma założony dolot, lpg, w planach jest kolektor 4-2-1 i reflash lub strojenie


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, tłumik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq