Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Woda pod kołem zapasowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#61 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:18, 04.02.2011

Z tymi dwoma dachowaniami to chyba zartujesz ? :lol:
Ja dzis u siebie wyjalem kolo i bylo wody troche w najnizszym punkcie, moze z 1cm, ale podejrzewam, ze jestem pierwsza osoba, ktora tam zajrzala od baaaaaardzo dawna.
Rudej na szczescie nie ma, mysle, ze woda antena poleciala.
  • 0

#62 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:42, 04.02.2011

V12, powiem Ci tak, żeby woda naleciała do koła to musi jej się zebrać trochę na boku i wtedy podczas zakrętów
przelewa się z jednej wnęki do drugiej. Tak więc jako że u nas jutro ma padać cały dzień, rozbierz bagażnik z tapicerki
i wtedy patrz skąd leci (podłóż gazety). Bo niestety ale problem będzie się pogłębiać, jako iż auto ma 12 lat i blacha pracuje codziennie,
a szparki się rozłażą

Z tymi dwoma dachowaniami to chyba zartujesz ?


ta, były trzy :bag
dlatego kupuję na potęgę rozpórki żeby buda trzymała geometrię 8-)
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#63 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:48, 04.02.2011

kardas czyli u Ciebie (jak i pewnie u mnie) powodem był ostatni podpunkt??
Jak wyjęli Ci szybę to własnoręcznie uszczelniłeś te łączenia blach??
  • 0

#64 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:01, 04.02.2011

tak, dziś już mogę potwierdzić na 100% bo auto jeździło w deszczu, było na myjni, nie ma tapicerki
w bagażniku więc każdą kroplę bym widział, a jest sucho.

jak unieśli mi szybę to poprosiłem pana żeby pacnął tam (pokazałem palcem gdzie) klejem do szyb, taki
paseczek i jest ok,
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#65 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:06, 04.02.2011

no to git ze sobie poradziłeś.Ja w przyszłym tygodniu wyjmuje szybe i mam nadzieje ze bedzie to koniec przygody z wodą w bagaże.
  • 0

#66 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:23, 12.02.2011

dziś odkryłem w którym miejscu prawdopodobnie leciała woda do bagażnika, uszczelka lampy jest w idealnym stanie i tam na pewno nie leciało. Miejsce łączenia blach było niby zabezpieczone, ale uszczelniłem sylikonem i zobaczymy czy coś poprawi się,
Dołączona grafika
  • 0

Pozdrawiam,


 


#67 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:11, 12.02.2011

to jak najbardziej możliwe miejsce przecieku, uszczelniłeś oczywiście od zewnętrznej strony
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#68 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:00, 28.03.2011

to jak najbardziej możliwe miejsce przecieku, uszczelniłeś oczywiście od zewnętrznej strony

od zew nie, od środka ale jak na razie sucho jak na pustyni. Z zew musiałbym zderzak zdejmować raczej...
  • 0

Pozdrawiam,


 


#69 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:32, 28.03.2011

no jak chcesz, dachów nie uszczelnia się od wewnątrz, a zdjęcie osłony zderzaka to 5minut
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#70 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:35, 28.03.2011

no jak chcesz, dachów nie uszczelnia się od wewnątrz, a zdjęcie osłony zderzaka to 5minut


no raczej dachów nie, ale skoro 5 minut to w wolnej chwili zobaczę. :-)
  • 0

Pozdrawiam,


 


#71 Rafał_87

Rafał_87
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Świętoszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 01.08.2011

ja dzisiaj usunąłem nieszczelności bagażnika po wylaniu w sumie 40 litrów wody z butelek i 5 godzin walki :). Przyczyną była uszczelka bagażnika która już nie trzymała się dobrze i wodę przepuszczała oraz okolice lewej lampy a wcześniej i prawej i dlatego też woda zbierała się w boczkach bagażnika :-/. Teraz już powinno być ok ale czekam jeszcze na duże deszcze by mieć pewność :)
  • 0

#72 wasko74

wasko74
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Kwidzyn-Mareza
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iCTDI SPORT
  • KM:145
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:07, 28.01.2012

U mnie coś też dziwnego zauwazyłem. Samochód mam dopiero od kilkanastu dni i jak otworzę bagaznik stojąc przodem do niego to w schowku po prawej stronie sa na wykładzinie małe , białe plamki , jakby pleśń. Wszędzie sucho żadnej wody .
  • 0

Darek - Kwidzyn - Mareza- Honda Accord 2,2 iCTDI SPORT 2005


#73 Devi

Devi
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Elbląg
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:01, 23.01.2015

Cześć. Pozwólcie, że odświeżę temat. Otóż w moim accordzie dziś doznałem przerażającego odkrycia. Po otwarciu bagażnika i podniesieniu zestawu narzędzi oraz koła dojazdowego ujrzałem ok. 3 cm wody. Przed zimą sprawdzałem i nie było nic...Co ciekawe cała wykładzina jest sucha jak pieprz. Czy możliwe jest, żeby zatkane były któreś z odpływów wody i stąd ten problem? Auto nigdy nie miało przeszłości wypadkowej na 100%.


  • 0

#74 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 15:14, 23.01.2015

Jeśli masz korek na dnie komory koła zapasowego (ja mam taki metalowy) to trzeba go i jego okolice dokładnie sprawdzić, czy nie ma jakieś szczelinki z przelotem na zewnątrz. Woda pod ciśnieniem mogła sobie spokojnie wniknąć


  • 1

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#75 Devi

Devi
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Elbląg
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:30, 23.01.2015

Jeśli masz korek na dnie komory koła zapasowego (ja mam taki metalowy) to trzeba go i jego okolice dokładnie sprawdzić, czy nie ma jakieś szczelinki z przelotem na zewnątrz. Woda pod ciśnieniem mogła sobie spokojnie wniknąć

Okej, ale jak woda pod ciśnieniem mogła dostać się do wnęki koła zapasowego? Raczej nie myje auta karcherem od spodu. Woda którą dziś wybierałem była czysta, nie mogła pochodzić z ulicy. Zastanawiam się czy nie mam uszczelki tylnej lampy uszkodzonej...Tym niemniej dzięki za pomoc, sprawdzę ten korek.
 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq