Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Woda pod kołem zapasowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#46 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:37, 17.01.2011

przed chwilą wróciłem z karczera, lałem psikałem jak się dało i po prawej stronie susza jak na Saharze,
ale po lewej wleciało jakoś kilka kropel bo gazetka była lekko wilgotna,

jutro do poprawki, choć wydaje mi się, że jest zrobione ok, ale jutro jeszcze raz przejrzę
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#47 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:58, 20.01.2011

kardas no i jak tam u Ciebie.U mnie tragedia.Wszystko uszczelnione jak trzeba,anteny,lampy i inne.Prawdopodobnie musze tylnią szybę wyjąć i wkleić ponownie.Doszedłem do tego w sposób polewania wodą w roznych punktach.Polewanie po samym bagazniku i jego uszczelkach jak i po antenie nic nie dało.Zaczepiłem sie na tym punkcie o ktorym ty pisałes (na tym łczeniu) ale jednak to nie to.Dopiero lanie wody od góry w lewym górnym rogu szyby pokazało ze woda dosłownie malutkimi kropelkami sączy sie do środka i wpływa do prawego boczku.Leci po tej blasze do której przykręcony jest mechanizm anteny elektrycznej.Na poczatku tez myslelem ze to to łącznie ale tam po prostu nie ma sie gdzie lać :-?
  • 0

#48 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:02, 20.01.2011

u mnie na razie ok, ale dużego deszczu nie było,

weź mnie nie strasz, bo ja też miałem kilka kropelek na tej blasze :om:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#49 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:07, 20.01.2011

no ja nie dam sobie jajec obciąć ze to na bank to ale juz nie mam innej koncepcji na wode w tym posranym bagażniku.Ale po prawej mam sucho tak jak Ty.
Dowiem sie jutro ile taka impreza przeklejenia szyby tylniej.Mysle ze nie jakis kosmos skoro wołają za wymiane z nową szybą 500zeta.
Niby nie duzo tej wody ale wkurza mnie to okropnie :evil:
  • 0

#50 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:55, 21.01.2011

no dziś sprawdziłem przy polewaniu od góry, miałem kropelki wody na tej blasze.
Czyli po lewej nie wcieka przez tą mastykę co po prawej. To musi lecieć gdzieś
na łączeniu blach, pewnie tu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


jak możesz dowiedz się jakie koszta podniesienia tej szyby, to wtedy maźnie się pod nią
uszczelniaczem i załatwione
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#51 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:04, 21.01.2011

kardas koles za wklejenie szyby powiedział mi 150zl wraz z nowa uszczelką.Fajny schemat tych blach ale ja dalej upieram sie przy tej szybie.Zaraz bede wpuszczał dekarski w to miejsce

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Nie wiem czy dobrze widac ale moim zdaniem woda leci z tej rynienki na dachu i czesciowo leje sie po koryktu uszczelki (tak jak powinno być) ale czesc wpada miedzy uszczelke a blache.
W skrócie
Na łączeniu korytka na dachu i tej uszczleki szyby mam szczeline.

[ Dodano: 2011-01-22, 16:30 ]
u mnie kicha dalej leje sie do bagara.W przyszłym tygodniu tą szybe wyjmuje i przyjże sie tej blasze co wskazałeś na schemacie.Prawdopodobnie to ona sie rozszczelniła.
  • 0

#52 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:18, 24.01.2011

jak uszczelniłeś tylko tam gdzie pokazałeś to żadne uszczelnienie,
woda to bladź i włazi wszędzie, a jak jeszcze pęd powietrza ją wpycha to
i przez tynk potrafi przejść :om:

ja dziś oglądałem to miejsce co pokazałem na schematach, podważyłem uszczelkę
i świecąc latarką nie zobaczyłem nic co by mnie niepokoiło. Nawet nie wymyśliłem
gdzie miałbym pacnąć uszczelniaczem. Nie ma co walić na oślep, bo odpływy wody też
muszą być drożne.

Jutro rano jadę do speca, ma mi to obejrzeć. Pewnie bez podnoszenia szyby się nie obejdzie.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#53 Halski1982

Halski1982
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:21, 24.01.2011

U mnie woda się zbierała z boku pod zmieniarką zaraz po kupnie auta to zauważyłem...i okazało się że wężyk z anteny (ten odporwadzający wodę) wypadł z woda lała się do środka...po wetkaniu go na miejsce wody nie zaznałem od tamtej pory (czyli już rok)
  • 0

#54 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:33, 24.01.2011

wężyk to za niski stopień trudności w tym przypadku, niestety :om:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#55 Halski1982

Halski1982
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:55, 24.01.2011

Oj Kardas..czepiasz się :mrgreen: a nóż komuś pomogę... 8-)
  • 0

#56 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:30, 25.01.2011

No więc nie czekając na kolegę Brylantoosa, podjechałem do polceanych magików od szyb.
Młode chłopaki, kierownik ogarnięty. Raz dwa wyciąneliśmy tapicerkę i jeden wskoczył do środka.
Polewali wodą - no i diagnoza - nie wiadomo skąd leci - ale leci z między blach :om:

Jedyne miejsce gdzie to może być, to według mnie to co pokazywałem wcześniej.
Ale do tego trzeba wyjąć szybę. To nie kłopot, ale uszczelka wtedy jest na śmietnik - bo jest bardzo sztywna.
OEM uszczelka 300pln :om: Zamienników - brak. Mogą dosztukować, ale wtedy nie będzie to wyglądać :bag

Co śmieszniejsze, zobaczyłem że z prawej też daje :shock: , po tej samej stronie blachy co z lewej. Krople zbierają
się na łączeniu blach. Podobnie jak po lewej stronie. Pół nocy deszczu i gazety mokre + luźna woda :om:

Idę zaraz napchać uszczelniacza gdzie się da. Zobaczę co będzie. 8-)

[ Dodano: 2011-01-25, 12:00 ]

tak jak myślałem, g dało :om:

rozebrałem całą tylną półkę i wyraźnie sobie wcieka od szyby, mam fotki gdzie wyraźnie widać wodę

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

podzwoniłem po ludziach i spróbują wyciągnąć tę uszczelkę, ale wątpię czy im się uda :om:

jak coś po jutrze zamawiam OEM i wklejenie od nowa plus uszczelnienie,
masakra

[ Dodano: 2011-01-25, 16:29 ]
wróciłem od innych speców, wyjęcie uszczelki powiodło się, po prostu odcięli klej od blachy takim sprytnym drucikiem,
trochę się z tym naje.ali, ale po 30 minutach szyba była na stole

po dokładnej analizie, cofam swoje poprzednie zdanie na temat mastyki w rogu bagażnika, wszystko tam wygląda
bardzo dobrze
za to góra leży, to tu:

Dołączona grafika

minimalne szparki, 3 cm niżej między blachami widać było wyraźnie zawilgocenie, czyli woda szła tam, ściekała po wewnętrznej
stronie blachy i do bagażnika, lub przy mocniejszym zakręcie kilka kropel do kabiny.

Na razie szyba wklejona na nowo. W/w miejsca uszczelnione klejem do szyb.
Dziś w nocy ma padać w Szczecinie, więc się wszystko wyjaśni. Ale jeśli to nie to, to tam nie
ma innych miejsc gdzie to może ciec :om:

Geneza problemu to najprawdopodobniej po drugim dachowaniu, auto zostało źle pospawane i uszczelnione,
lub zupełnie nieprawdopodobna teza, że po usztywnieniu zawieszenia, sporo obciążenia przyjęła blacha i przez
to zrobiły się lekkie szparki.
Tę tezę potwierdził właściciel warsztatu.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#57 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:41, 25.01.2011

to dwa razy Twoja honda dachowała???
  • 0

#58 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:45, 25.01.2011

no :om:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#59 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:38, 25.01.2011

Brawo kardas za przyłożenie sie do tematu.Ja niestety ruch wykonam dopiero po 10-tym bo kasy brak.
Prawdopodobnie u mnie leje z tego samego miejsca gdzieś na łączeniu tych blach.Powiedz mi jak z tą uszczelka.Po wyjeciu starej załozyli Ci ją na nowo??Czy trzeba kupić ori za 300zł??
  • 0

#60 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:36, 25.01.2011

uszczelki jako takiej nie ruszali, po prostu odcięli stary klej,
bo szyba siedzi w uszczelce i to jest naklejone na karoserię klejem do szyb

zapomniałem dodać, wybebesz sobie sam tylną półkę, żeby chłopy Ci nic nie połamali,
bo w moim zakładzie "takiej Hondy jeszcze nie robili" :om:

[ Dodano: 2011-01-26, 10:01 ]
więc oficjalnie, wszem i wobec ogłaszam, że bagażnik jest suchy. (w nocy trochę popadało w Szczecinie)
Tak więc jako puentę dla przyszłych szukających:

Cieknący bagażnik / woda w bagażniku / w kole zapasowym może być / jest spowodowana:
- nieszczelnością tyłu lampy (woda zbiera przy lampie) - do uszczelnienia trzeba zdjąć lampę i wszystko będzie widać
- nieszczelnością anteny lub jej wężyka (woda zbiera się pod anteną)
- nieszczelnością mastyki w prawym / lewym dalszym rogu bagażnika (woda spływa po zew. stronie ścianki od anteny
i symetrycznie po drugiej stronie)
- nieszczelnością łączenia blach w górnych rogach tylnej szyby (woda zbiera się po wew. stronie ścianki od anteny
i symetrycznie po drugiej stronie, lub czasem kilka kropel na tylnym podszybiu) - wyjęcie szyby konieczne do naprawy

Predyspozycje do cieknącego bagażnika mają auta ze sztywniejszym zawieszeniem, bez rozpórek,
gdyż więcej obciążeń przenosi blacha. Tę teorię potwierdził właściciel warsztatu od szyb.
Aha, no i jak ktoś miał dachowanie, lub dwa, to też może być 8-)
Tak więc sprawdzajcie swoje bagażniki, bo ja odkryłem wodę przypadkiem.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq