Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie
VIII

Klocki , tarcze VIII gen.

VIII klocki tarcze

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
765 odpowiedzi w tym temacie

#631 duch55

duch55
  • Nowy
  • 8 post贸w
  • Sk膮d:O艂awa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-s
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:26, 28.04.2021

Witam. Szuka艂em info na temat rozmiar贸w tarcz, ale nic konkretnego nie mog臋 znale藕膰 a jestem laikiem w tym temacie. Kupi艂em ostatnio VIII gen. 2.2 idtec 180km type s. Jakie s膮 tam wymiary tarcz prz贸d i ty艂 . Prosz臋 o info i ewentualnie jakie zestawy polecacie na prz贸d oraz ty艂. Nadmieni臋 ze je偶d偶臋 trasy O艂awa - k枚ln.


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk
  • 0

#632 艢lepak

艢lepak
  • Administrator
  • 6029 post贸w
  • Sk膮d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 21:00, 28.04.2021

Witam. Szuka艂em info na temat rozmiar贸w tarcz, ale nic konkretnego nie mog臋 znale藕膰 a jestem laikiem w tym temacie. Kupi艂em ostatnio VIII gen. 2.2 idtec 180km type s. Jakie s膮 tam wymiary tarcz prz贸d i ty艂 . Prosz臋 o info i ewentualnie jakie zestawy polecacie na prz贸d oraz ty艂. Nadmieni臋 ze je偶d偶臋 trasy O艂awa - k枚ln.


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

 

To przyda Ci si臋 to na przysz艂o艣膰:

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

Do tego wielokrotnie rozmiary na forum ju偶 by艂y podawane:

 

ode mnie:

 

  • tarcza 45251-TL0-G50 - 320mm prz贸d

 

  • tarcza 42510-TL0-G50- 305mm ty艂

 

Jakie zestawy ? 

 

-G艂adkie zimmermanny + ebc zielone lub GALFER SPORT FDHP 1050

-Oryginalne tarcze Honda + ebc zielone lub GALFER SPORT FDHP 1050

 

Cena za zestaw ty艂 z g艂adkimi zimmermanny + ebc lub galfer = 134 PLN sztuka tarcza/ ebc klocki 268 PLN LUB galfer klocki 284 PLN

Cena za prz贸d z g艂adkimi zimmermanny + ebc lub galfer= 204 PLN sztuka tarcza/ EBC klocki 344 PLN LUB Galfer 451 PLN

 

 

 

http://www.brakeparts.pl/

a tu powy偶ej masz rabat na tarcze i klocki u tego sprzedawcy:

http://www.accordklu...rtspl/?p=211953

 

Pozdrawiam. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

艢lepego "Bia艂as" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-bia艂a-per艂a/

 

 

 

Katalog doboru OEM cz臋艣ci :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#633 TomaszM

TomaszM
  • Nowy
  • 9 post贸w
  • Sk膮d:艁贸d藕
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:35, 29.04.2021

Z moich w艂asnych do艣wiadcze艅, jaki艣 czas temu kupi艂em chwalone tutaj 4 x g艂adkie Zimmermanny i klocki Zimmermann do kompletu, niestety przednie tarcze po oko艂o 20.000 km bi艂y ju偶 do艣膰 znacznie i zje藕dzi艂臋m tylko klocki do po艂owy i ju偶 odpu艣ci艂em. To jednak wymagaj膮cy uk艂ad hamulcowy. G艂adkie Zimmermanny nie s膮 chyba tarczami wysokonaw臋glanymi? Niech mnie kto艣 poprawi je艣li tak.

 

Od jakiego艣 czasu teraz testuj臋 Brembo Xtra, za艂o偶y艂em wysokonaw臋glane i nawiercane tarcze Brembo Xtra wraz ze wzmacnianymi klockami Brembo Xtra, jak na razie jest super, 艣wietna modulacja hamulca, p贸ki co daj膮 rad臋. oko艂o 750 z艂 za kpl na prz贸d + 40 z艂 p艂yn ATE Typ 200 z podwy偶szon膮 temperatur膮 wrzenia (cho膰 rozwa偶a艂em te偶 Bosch ENV6 ze wzgl臋du te偶 na dobre temperatury ale obni偶on膮 lepko艣膰 700).

 

Kolejna ciekawostka: Nawiercane Brembo Xtra nie s膮 po prostu przewiercone na wylot jak Zimmermann Sport, tylko nawiercane cz臋艣ciowo (nie na wylot), taka po艣rednia sprawa mi臋dzy g艂adkimi a dziurawymi, dla niezdecydowanych ;)


U偶ytkownik TomaszM edytowa艂 ten post 07:47, 29.04.2021

  • 0

#634 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 post贸w
  • Sk膮d:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 12:29, 29.04.2021

Tarcze EBC sobie obadaj, albo Rotinger ;) jak nie jeste艣 upalaczem, to spokojnie wystarcz膮.

Zimmermanny g艂adkie lubi膮 si臋 krzywi膰, przewiercane lubi膮 z kolei p臋ka膰 w miejscach przewierce艅.

Tak wi臋c ja bym wybiera艂 mi臋dzy OEM, EBC, Rotinger.
  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - g贸rolicek 艣miesek :)
Moja "Czarnula"

"By膰 g贸rolem - to nie po g贸rolsku goda膰.
G贸rolsko 艣lebod臋 trza tajsi w sercu chowa膰!
Nie tyn jest g贸rolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio 艂ostr臋偶nice.
Jeno tym g贸rolem, kto w g贸rach serce swe 艂ostawi艂,
W w膮ziutki szczelinie granitym zastawi艂"


#635 艢lepak

艢lepak
  • Administrator
  • 6029 post贸w
  • Sk膮d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 14:53, 29.04.2021

Zimmermanny g艂adkie lubi膮 si臋 krzywi膰

 

 

U kogo si臋 te g艂adkie Zimmermanny pogi臋艂y? Mo偶e podr贸bki lub z艂y monta偶? niesprawne zaciski?

 

Z mojej strony opinia wygl膮da tak:

 

 

Mam trzeci komplet g艂adkich Zimmermann贸w, ka偶dy z komplet贸w w po艂膮czeniu z g艂adkimi ATE lub EBC. 

Ostatni komplet montowany dwa tygodnie do VII i za艂o偶ony zegar (0.02 tarcze L, 0,03 tarcza P) gdzie gwarancja jest tolerowana do 0.07.

Ma艂o tego pomierzy艂em stare Zimmermanny ju偶 cienkie po 100 ty艣 i mia艂y 0,04 bicia.

 

4630161200_1619703378_thumb.jpg 

 

 

 

Rotinger? cena wysoka i taka jak Zimmermann nacinany.... mam je na tyle i po 10 tysi膮cach wygl膮daj膮 jak by mia艂y 10 lat, pordzewiale jak by 偶adnej "ochrony" na nich nie by艂o... 

 

A.T.E ? mia艂em i po 15 tysi膮cach wywali艂em bo krzywe, do tego sporo na rynku podr贸bek r贸偶norakiej jako艣ci, mo偶liwe 偶e te偶 na takie trafi艂em, a 偶e przekona艂em si臋 do ziemmermanna to przy nich zosta艂em.  

 

Edson, Seth, Wolek, pawpor czyli osoby siedz膮ce w Hamulcach polecaj膮 Zimmermanny bardziej ni偶 A.T.E, ich opinii w艂a艣nie si臋 kierowa艂em i nie 偶a艂uj臋. 

 

W przypadku VII czy VIII faktycznie do listy warto jeszcze dopisa膰 tarcze EBC, tylko ich koszt b臋dzie jak OEM. 

 

 

Przy je藕dzi autostradowej  (piszemy o Type S 320mm) szed艂bym w trzy zestawy :

 

OEM + EBC ZIELONE lub  GALFER SPORT

EBC + EBC ZIELONE lub  GALFER SPORT

Zimmermann + EBC ZIELONE lub  GALFER SPORT


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

艢lepego "Bia艂as" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-bia艂a-per艂a/

 

 

 

Katalog doboru OEM cz臋艣ci :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#636 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 post贸w
  • Sk膮d:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 15:07, 29.04.2021

Chwalisz te Zimmermanny bo u Ciebie si臋 nie pokrzywi艂y...

Koledze Tomaszowi si臋 pokrzywi艂y. Z tego co pami臋tam flashmaniac'owi kiedy艣 tam te偶 i komu艣 jeszcze, ale nie pami臋tam.

Nie pami臋tam z kolei, by kto艣 pisa艂 o pokrzywionych EBC... Ale moja pami臋膰 nie jest do ko艅ca godna zaufania :D

Nic nie wspomina艂em o ATE.

Rotinger oszcz臋dza na zabezpieczeniu antykorozyjnym - fakt. Ale nie jest to dla mnie jaki艣 du偶y minus. Najwa偶niejsze by si臋 nie krzywi艂y, cho膰 o tym kto艣 te偶 co艣 wspomina艂, ale za to gwarancja jest u nich honorowana jak nale偶y.

OEM to OEM :) ale ja nie lubi臋 g艂adkich.
  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - g贸rolicek 艣miesek :)
Moja "Czarnula"

"By膰 g贸rolem - to nie po g贸rolsku goda膰.
G贸rolsko 艣lebod臋 trza tajsi w sercu chowa膰!
Nie tyn jest g贸rolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio 艂ostr臋偶nice.
Jeno tym g贸rolem, kto w g贸rach serce swe 艂ostawi艂,
W w膮ziutki szczelinie granitym zastawi艂"


#637 艢lepak

艢lepak
  • Administrator
  • 6029 post贸w
  • Sk膮d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 15:22, 29.04.2021

Chwal臋 bo si臋 sprawdzi艂y i to w ilo艣ci wi臋kszej ni偶 jeden komplet z racji tego jak d艂ugo posiadam Accorda i jakie przebiegi robi臋.

Gro os贸b przez czas u偶ytkowania auta oceni raptem jeden komplet tarcz. 

 

Prawda jest te偶 taka 偶e po艂owa sukcesu to proste piasty w Accordzie, odpowiedni monta偶, a z tym niestety to jest r贸偶nie.

Nigdy te偶 nie stosowa艂em 偶adnych past mi臋dzy tarcz臋 a piast臋. 

O A.T.E wspomnia艂em z racji podr贸bek i to te偶 przewijaj膮ca si臋 firma w temacie tarcz do Acco VII lub VIII. 


  • 1

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

艢lepego "Bia艂as" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-bia艂a-per艂a/

 

 

 

Katalog doboru OEM cz臋艣ci :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#638 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 post贸w
  • Sk膮d:rzesz贸w
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 19:41, 29.04.2021

wed艂ug moich do艣wiadcze艅 wi臋kszo艣膰 krzywych tarcz to brak czujnika zegarowego, sam kiedy艣 w jazzie zak艂ada艂em nowe tarcze i sprawdzam czujnikiem i bicie 0,2mm wkurzony 艣ci膮gam tarcze dmucham czyszcz臋 po raz 3 i 4 zak艂adam tarcze mierze i bicie 0,03mm bez czujnika w 偶yciu bym nie pomy艣la艂 偶e gdzie艣 jakich ma艂y paproch wlaz艂,


  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#639 duch55

duch55
  • Nowy
  • 8 post贸w
  • Sk膮d:O艂awa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-s
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:49, 29.04.2021

Przy je藕dzi autostradowej (piszemy o Type S 320mm) szed艂bym w trzy zestawy :

OEM + EBC ZIELONE lub GALFER SPORT
EBC + EBC ZIELONE lub GALFER SPORT
Zimmermann + EBC ZIELONE lub GALFER SPORT[/quote]

Dzi臋ki. Na taka odpowiedz czeka艂em. Kr贸tko i konkretnie.
A co do tylu polecasz?


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk
  • 0

#640 艢lepak

艢lepak
  • Administrator
  • 6029 post贸w
  • Sk膮d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:14, 29.04.2021

Przy je藕dzi autostradowej (piszemy o Type S 320mm) szed艂bym w trzy zestawy :

1-OEM + EBC ZIELONE lub GALFER SPORT
2-EBC + EBC ZIELONE lub GALFER SPORT
3-Zimmermann + EBC ZIELONE lub GALFER SPORT[/quote]

Dzi臋ki. Na taka odpowiedz czeka艂em. Kr贸tko i konkretnie.
A co do tylu polecasz?


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

 

Na ty艂 opcj臋 trzeci膮 czyli najta艅sz膮, z zaznaczeniem 偶e lepsz膮 opini臋 maj膮 klocki Galfer od EBC. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

艢lepego "Bia艂as" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-bia艂a-per艂a/

 

 

 

Katalog doboru OEM cz臋艣ci :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#641 Ciapatyz

Ciapatyz
  • Forumowicz
  • 459 post贸w
  • Sk膮d:Pasiecznik/Eitorf
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:41, 01.05.2021

Ostatnio wrzuci艂em EBC turbo groove i EBC Green Stuff. I po dotarciu jestem bardzo ukontentowany.

Wys艂ane z mojego Redmi 8 przy u偶yciu Tapatalka
  • 0

#642 accordmaniac

accordmaniac
  • Klubowicz
  • 234 post贸w
  • Sk膮d:Cz臋stochowa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:160
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 19:37, 01.05.2021

u mnie siad艂y rotingery nacinane plus ebc zielone. P贸ki co ledwo dotarte, ale na razie jestem dobrej my艣li. Za tak膮 cen臋, niechby przejecha艂y 15k to b臋d臋 zadowolony


  • 0

1987 Honda Accord CA5 - Lusty Liz / 1992 Honda Accord CB3 - Feisty Frankie
1997 Honda Accord CD7 - Slutty Sandy / 1999 Honda Accord CG2 - Booty Betty
2005 Honda Accord CL9 - Kinky Katie / Honda Accord CU3 - Dirty Diana

Honda S2000 AP1 - Naughty Nikki


#643 wariat

wariat
  • Klubowicz
  • 174 post贸w
  • Sk膮d:Pozna艅
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + (Navi+ACC+LKAS) manual
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 09:04, 02.05.2021

u mnie siad艂y rotingery nacinane plus ebc zielone. P贸ki co ledwo dotarte, ale na razie jestem dobrej my艣li. Za tak膮 cen臋, niechby przejecha艂y 15k to b臋d臋 zadowolony

U mnie ju偶 36k km na EBC Green (co prawda z tarcz膮 OEM) i jest klocka sporo, a je偶d偶臋 zawsze dynamicznie.

Wys艂ane z mojego HTC U11 przy u偶yciu Tapatalka
  • 0

#644 艢lepak

艢lepak
  • Administrator
  • 6029 post贸w
  • Sk膮d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 11:59, 02.05.2021

chwalisz bo mia艂e艣 wi臋cej szcz臋艣cia ni偶 inni, ja osobi艣cie tez mia艂em i to nawiercane i zwin臋艂y si臋 w 贸semk臋, od kiedy zak艂adam tylko OEM T+K do VII i w obecnej VIII jest tez OEM nie mam 偶adnych problem贸w nawet wyhamowuj膮c z dw贸ch paczek do  dziewi臋ciu dych,

 

a druga strona medalu jest taka ze aftermarket nie lubi wysokich temperatur i du偶ych ka艂u偶

 

To co艣 sporo tego szcz臋艣cia mia艂em przy trzech kompletach  :diabelgrin: 

Wa偶ne 偶e mamy podobne zdanie co do tarcz OEM i ich jako艣ci :)

 

Wiesz napisa艂em wyra藕nie 偶e rozchodzi si臋 o : "g艂adkie Zimmermanny", gdyby kto艣 zapyta艂 o nawiercane to bym nie poleca艂, bo potrafi膮 si臋 robi膰 mikro p臋kni臋cia przy otworach i nawet po 20 tysi膮cach pokrzywi膰, tak jak u Ciebie. ( z reszt膮 to 偶adna nowo艣膰, wszystko jest w tym temacie jak i obszernym co do tarcz/klock贸w przy VII genie)

 

Ma艂o te偶 kto montuje tarcze z zegarem itd, do tego gro os贸b ma krzywe piasty nawet o tym nie wiedz膮c czy niesprawne zaciski, montuj膮 po kilka komplet贸w r贸偶nych firm, a potem po forach pisz膮 jakie to dziadowskie tarcze produkuj膮. 

 

W sumie sprzeda艂em setki tarcz i owszem b臋d膮 firmy fatalnej jako艣ci jak blueprint,JC i inne cuda(w lekkich autach do miasta to jeszcze si臋 potrafi膮 sprawdzi膰), do tego dochodz膮 podr贸bki tych markowych firm, a wnioski z reklamacji zawsze te same "niesprawny zacisk/krzywa piasta/nieprawid艂owy monta偶" a na reklamacje wraca艂y nawet EBC za worek pieni臋dzy, gdzie jak si臋 potem okaza艂o piasty by艂y krzywe w STI. 

 

Tak偶e trzeba pami臋ta膰 o tym 偶e sporo tych negatywnych opinii o tarczach b臋dzie z powodu winny auta/z艂ego monta偶u, a nie z powodu tego 偶e producent tarcz jest fatalny. Ka偶dy te偶 inaczej u偶ytkuj臋 itd itd itd. 

 

Bardzo ciekawa teoria 偶e zamienniki nie lubi膮 ka艂u偶... wed艂ug mnie tyczy si臋 to wszystkich tarcz, nawet OEM o czym si臋 sam przekona艂em. Stal to stal i r贸偶nica temperatur spowoduje ich zwichrowanie.  


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

艢lepego "Bia艂as" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-bia艂a-per艂a/

 

 

 

Katalog doboru OEM cz臋艣ci :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#645 艢lepak

艢lepak
  • Administrator
  • 6029 post贸w
  • Sk膮d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 14:19, 02.05.2021

Musisz jednak zacz膮膰 uwa偶nie czyta膰 co napisa艂em po raz kolejny, nie napisa艂em 偶e twoje p臋ka艂y tylko si臋 krzywi艂y, osobn膮 spraw膮 jest to 偶e nawiercane Zimmermany POTRAFI膭 mie膰 mikro p臋kni臋cia ko艂o otwor贸w, to nie znaczy 偶e twoje akurat te偶 pop臋ka艂y, to ju偶 chyba jasne teraz?  :) Podobnie jak z tym 偶e oceniam Zimmermanna g艂adkiego, a nie nawiercanego, a to spora r贸偶nica i tych drugich nie polecam, tak偶e nie wprowadzajmy dodatkowego zamieszania. 

 

 

Owszem, stal stali nie r贸wna, inne metody hartowania itd. Niestety moje pierwsze OEM tarcze, a precyzyjniej to prawa przednia si臋 pogi臋艂a po tym jak zjecha艂em z autostrady po szybkiej je藕dzi i kilku ostrych hamowaniach i wjecha艂em w ka艂u偶臋. 

Dlatego te偶 wielu producent贸w tarcz otwarcie w gwarancji podaje np warto艣膰 do 0.07 od kt贸rej uznaj膮 gwarancje na "krzywe" tarcze.

Ca艂y czas powtarzam te偶 偶e z zamiennik to ruletka, jedni na TRW zrobi膮 100 tysi臋cy, a to dlatego 偶e ka偶dy inaczej u偶ytkuj臋 samoch贸d(Fiat uno z dziadkiem rocznik 1950 w 艣rodku) , w innym stanie ma zaciski piasty itd, ciekawe te偶 ile os贸b montuj臋 tarcze pod zegar 偶eby by艂o jak najni偶sze bicie tarczy :) 

 

Trzeba te偶 pami臋ta膰 i wzi膮膰 spor膮 poprawk臋 na to 偶e nawet z艂ote tarcze za miliony monet si臋 pogn膮 jak b臋dzie nieprawid艂owy monta偶 czy niesprawne auto i to ju偶 raczej nie podlega dyskusji(pisa艂em z reszt膮 o tym w po艣cie wy偶ej) , i w艂a艣nie przez to na forach rodz膮 si臋 opinie 偶e Brembo to LUX, a np EBC badziew, tak偶e trzeba by ka偶da reklamacj臋 ,negatywn膮 opinie rozpatrywa膰 przez to jaki by艂 prawdziwy pow贸d tego 偶e danego producenta si臋 tarcza pokrzywi艂a, a nie przez to 偶e robi膮 fatalne tarcze... Ile to razy s艂ysza艂em pretensje od klient贸w "nam贸wi艂 mnie Pan na te drogie tarcze a i tak si臋 pokrzywi艂y" tylko potem zapraszam takiego klienta na warsztat i si臋 okazuj臋 偶e mierz膮c piasty brakuje skali na zegarze... nast臋pnie  taki cz艂ek i tak si膮dzie na forum i b臋dzie pisa艂 farmazony o tym jakie to tarcze za miliony monet mu si臋 pogi臋艂y, sprzedawca to "idiota" itd, ale 偶e montowa艂 te tarcze Tadzio w stodole na smar miedziany bez zagara, do tego na krzywe piasty ju偶 zapomnia艂 wspomnie膰 :)

 

  • Reasumuj膮c ca艂膮 dyskusj臋 o tarczach:

 

Tak偶e jak wida膰 sporo zale偶y od nas samych(monta偶) od tego jak u偶ytkujemy auto, oraz w jakim stanie mamy auto.

Owszem s膮 producenci tarcz kt贸re robi膮 tarcze z plasteliny, mamy te偶 polecane tarcze, ale te "polecane" cz臋sto s膮 niestety podrabiane, potem niestety negatywnie oceniane i tak w k贸艂ko...dos艂ownie Temat rzeka, a jedynie co mog臋 zrobi膰 to rzetelnie oceni膰 produkt kt贸ry montuj臋 tylko w swoich autach po raz TRZECI i po raz trzeci si臋 sprawdzi艂, a 偶e spe艂ni艂em wszystkie warunki monta偶/stan auta mog臋 je tylko poleci膰, i nie jest to kwestia SZCZ臉艢CIA jak to nazwa艂e艣. 

Ka偶dy opinie mo偶e mie膰 swoj膮, tylko niech z r臋k膮 na sercu nim co艣 napisz臋 zastanowi si臋 czy zosta艂o to POPRAWENIE zamontowane z ca艂膮 poj臋t膮 sztuk膮. 

 

Pozdrawiam.


  • 1

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

艢lepego "Bia艂as" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-bia艂a-per艂a/

 

 

 

Katalog doboru OEM cz臋艣ci :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: VIII, klocki, tarcze

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq