Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Pomocy kontrolka check engine

VII check system kontrolka check engeine

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16 LK3

LK3
  • Forumowicz
  • 229 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TSX
  • KM:205
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:TSX
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 13:31, 02.12.2014

Panowie :) Co Wy piszecie kolegę boli silnik a wy  o elektryce karoserii mu doradzacie :) Masz polifta i na liczniku tak samo w przedlifcie wyświetlają się elektryki  i błędy typu Bxxxx  olej ...  Błędy silnika należy liczyć ile razy mignie kontrolka check engin  długie i krótkie mignięcia ....

Napisał, że wymieniał niedawno drzwi i wyskoczył mu teraz błąd DTC B1006.


  • 0

#17 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 13:53, 02.12.2014

Napisał, że wymieniał niedawno drzwi i wyskoczył mu teraz błąd DTC B1006.

 Wszystko rozumiem,  błąd może być, bo go nie skasowali i nie ma on żadnego znaczenia, nie wpływa na bezpieczeństwo a wystarczy odłączyć akumulator na 10 minut  lub wyjąć bezpiecznik od pamięci  .. itd  A paląca się kontrola silnika z pierwszego postu poszła w odstawkę,  a to jest najważniejsze dla poprawnego funkcjonowania auta ....


  • 0

#18 slav2006

slav2006
  • Forumowicz
  • 318 postów
  • Skąd:Zgierz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190++
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 14:07, 02.12.2014

To autora tematu trzeba naprowadzić na dobre tory, niech sprawdzi kody CE :)


  • 0

#19 Filip

Filip
  • Forumowicz
  • 310 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:44, 02.12.2014

Witam wszystkich i na wstepie chciałem podziękować za jakąkolwiek pomoc :-) byłem u mechanika ( były kierownik ASO Honda teraz swoje) podpial do kompa i stwierdził, że są to jakieś dziwne błedy i uświadomil mnie, że aku do wymiany i dlatego to wyskoczyło. Fakt faktem teraz przy tych temp auto strasznie odpala i dzisiaj wlączyly mi sie kontrolki vsa i abs od kręcenia ale po chwili zgasły. Kontrolke usunał i zamówiłem u niego aku varta parametry takie jak wymaga Honda za 260 zł. Zobaczymy czy to aby napewno jest to. Bo początkowo myślałem, że sonda bo już miałem taki przypadek w innym aucie. Po czym Pan w ASO sonda 1050 zł uuu :-) czy są w razie czego jakieś zamienniki? Miłego i dziękuję za poruszenie dalej tematu pozdrawiam
Filip
  • 0

#20 LK3

LK3
  • Forumowicz
  • 229 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TSX
  • KM:205
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:TSX
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:07, 02.12.2014

  :-) czy są w razie czego jakieś zamienniki? Miłego i dziękuję za poruszenie dalej tematu pozdrawiam
Filip

Są odpowiedniki, które nie sprawiają problemów.

Prawdopodobnie to jest odpowiednia dla ciebie firmy Denso. Około 400 zł.

 

  K20A6 02/03-05/08       DOX-1424

 

Najlepiej sprawdź sam na ich stronie.

http://www.denso-am.pl/e-katalog/


  • 0

#21 KRAKrad

KRAKrad
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:19, 05.12.2014

Witam. Dobrzy ludzie proszę o pomoc. W moim Accordzie 2.0 z 2004 r zapalił się chec engine, kiedy wpiąłem ten spinacz aby sprawdzić błąd wypikało mi siedem szybkich błysków i jeden wolny, moje pytanie czy to błąd nr 71 czy 17 bo błyskać zaczyna od tych siedmiu wolnych po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu. Pozdrawiam. Aha dodatkowo po wpięciu spinacza włącza się kontrolka ABS.


Użytkownik KRAKrad edytował ten post 13:24, 05.12.2014

  • 0

#22 Vookie

Vookie
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:21, 15.09.2016

witam,

mam taki problem. Wczoraj byłem na przeglądzie okresowym na szarpakach itp a dzisiaj rano wsiadam a tu wyskakują i nie gasną kontrolki VSA, ABS, wykrzyknik czerwony.

Samochód jeździ normalnie ale nie wiem o co chodzi. Dwóch mechaników + ASO gdy próbują się podpiąć z komputerem nie mogą uzyskać połączenia.

Wróciłem bezradny do domu i metodą na spinacz (pin 4+9) ukazał mi się taki błąd: DTC B1170 PA50

 

Znalazłem w necie coś takiego :Gauge Control Module Lost Communication with the VSA Modulator-control Unit (VSA Message) czyli jakaś utrata komunikacji tylko co to może być i jak się tego pozbyć? Gdzie szukać, czy sprawdzić jakieś kostki lub bezpieczniki? Czy słaby akumulator może mieć na to wpływ?

 

Może jest ktoś znający się na tym w Toruniu lub okolicach?


  • 0

Lukas


#23 snickers1975

snickers1975
  • Forumowicz
  • 200 postów
  • Skąd:kujawsko-pomorskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:44, 21.10.2022

witam,

mam taki problem. Wczoraj byłem na przeglądzie okresowym na szarpakach itp a dzisiaj rano wsiadam a tu wyskakują i nie gasną kontrolki VSA, ABS, wykrzyknik czerwony.

Samochód jeździ normalnie ale nie wiem o co chodzi. Dwóch mechaników + ASO gdy próbują się podpiąć z komputerem nie mogą uzyskać połączenia.

Wróciłem bezradny do domu i metodą na spinacz (pin 4+9) ukazał mi się taki błąd: DTC B1170 PA50

 

Znalazłem w necie coś takiego :Gauge Control Module Lost Communication with the VSA Modulator-control Unit (VSA Message) czyli jakaś utrata komunikacji tylko co to może być i jak się tego pozbyć? Gdzie szukać, czy sprawdzić jakieś kostki lub bezpieczniki? Czy słaby akumulator może mieć na to wpływ?

 

Może jest ktoś znający się na tym w Toruniu lub okolicach?

Temat z poprzedniej epoki, ale mnie dopadło to samo teraz, znalazłeś przyczynę problemu?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, check system, kontrolka, check engeine

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq