Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Fotelik samochodowy 9-18 kg

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#61 paka

paka
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:58, 15.02.2016

A tak wracając do tematu :), to ja wybrałem Joie Stages (0-25kg). Pasa, przy instalacji tyłem do kierunku jazdy, starczy na styk (pod warunkiem zapięcia na samym końcu instalacji), fotela pasażera nie trzeba przesuwać. Instalacja nie jest zbyt trudna, ale trochę trzeba się pomęczyć. Jednak dzięki temu, że fotelik jest lekki (w porównaniu do innych hybryd), to przynajmniej przenoszenie między samochodami nie będzie kłopotliwe. Młody jak na razie nie narzeka, w porównaniu do swojego obecnego fotelika, wreszcie widzi wszystko za szybą obok (siedzi wyżej). Obecnie ma 15 miesięcy i nóżki, przy instalacji tyłem do kierunku jazdy, nie sięgają do oparcia (fotelik jest dość głęboki). Mi się ogólnie jak na razie podoba a jak będzie dalej to dam znać. No i cena bardzo miła. Akurat trafiliśmy na jakąś promocję w Askot i za 670 zł nam sprzedali (normalnie koło 720 kosztuje). 


  • 0

#62 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:22, 16.02.2016

Też się zastanawiałem nad tym... Tak spytam się z ciekawości tyłem do kierunku jazdy to maluch ma pozycje leząca czy siedzącą? Jak wybierałem fotelik i przymierzyłem do auta i okazało się ze przez profile kanapy pozycja jest siedząca i owy sprzedawca mi ją odradził., mówił żeby się skupić na przodem do kierunku jazdy. Tam już sytuacja była odwrotna bo pozycja leząca była jak najbardziej i siedząca również. Jedynie mój brzdąc jest dość tęgi i w kurtce zimowej było mu trochę ciasno w tych wkładkach przez to zrezygnowałem z tego fotelika...

Ogólnie to ciekawa opcja bo do 25kg jest także na dłużej starczy


  • 0

#63 paka

paka
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:13, 16.02.2016

Fotelik ma regulację czterech położeń, w tym jedno jest tylko i wyłącznie dla montażu tyłem do kierunku jazdy - pozycja bardziej leżąca. Przodem do kierunku jazdy nie można jej stosować. Wkładek nie używam (to drugi fotelik), także miejsca młody ma bardzo sporo. Pewnie niedługo nóżki przestaną się mieścić, ale we wcześniejszym też mu się nie mieściły i nie narzekał (tylko butki sobie zdejmował :)). Jakby co to mogę fotki na maila w weekend przesłać. Tutaj nie mogę wrzucić (jakieś limity).


  • 0

#64 rem1k

rem1k
  • Klubowicz
  • 595 postów
  • Skąd:DE/PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:33, 16.02.2016

Nie doczytałem albo temat jeszcze nie był poruszony. Co z bazami isofix od maxi cosi? Da się to poprawnie zainstalować w tourerze VII? Model to albo family albo "peble" (nie pamiętam pisowni). Praktyczne to jest jak cholera ale nie miałem okazji jeszcze przymierzyć.

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk
  • 0

#65 paka

paka
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:33, 17.02.2016

Było chyba wcześniej o tym, że podobno zaczepy pod isofix są bardziej do środka i wtedy wyprofilowanie siedzeń przeszkadza. Ja osobiście nic na isofix nie mierzyłem. 

 

A przy okazji, to polecany wyżej Britax to też bardzo dobra konstrukcja. Ja się nad nim też zastanawiałem, ale ostatecznie dałem się przekonać do fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy. Jedyny minus to, że jest chyba tylko do 18kg.


  • 0

#66 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:13, 18.02.2016

Ma wyjść też nowa wersja tego Joie 0-36 kg . I też tyłem do kierunku jazdy tylko nie wiem do ilu kg... Tylko tak to jest nowość nikt tego nie testował w użyciu, czas oczekiwania w sklepie po zamówieniu ok miesiąca, a bynajmniej tak mi mówili w tym sklepie co byłem 


  • 0

#67 Lukasz_wrocek

Lukasz_wrocek
  • Forumowicz
  • 680 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan lift
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:52, 18.02.2016

 Aż chce zobaczyć dziecko 5 letnie które waży 22 kilo (akurat mój dzieciak, jakieś 120 cm wzrostu) jadące w foteliku tyłem do kierunku jazdy. Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.


Użytkownik Lukasz_wrocek edytował ten post 15:56, 18.02.2016

  • 0

#68 paka

paka
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:40, 18.02.2016

Ma wyjść też nowa wersja tego Joie 0-36 kg . I też tyłem do kierunku jazdy tylko nie wiem do ilu kg... Tylko tak to jest nowość nikt tego nie testował w użyciu, czas oczekiwania w sklepie po zamówieniu ok miesiąca, a bynajmniej tak mi mówili w tym sklepie co byłem 

A ja go już widziałem :). Bardziej masywny, ale waga podobna. Podobne systemy montażu. To jest Joie every stages. Mi się bardziej stages podobał z uwagi na większą wentylację (z boku są takie siatki a za tapicerką też otwory). Zależało mi na tym, bo jak z młodym w zeszłym roku latem jeździliśmy, to cały zlany potem był. Zresztą nie tylko latem. W każdym razie w Astrze we Wrocławiu mieli wszystkie trzy (bo jest jeszcze i-anchor - montowany na bazie isofix - do 18kg). Ogólnie tyłem to tak do 18kg max się zaleca. Później to już chyba bardzo niewygodne się robi.


  • 0

#69 kapalus

kapalus
  • Klubowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Wrocław, Göteborg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type S, CM2
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:05, 14.05.2016

A my jedzimy na Cybex Solution X2-FIX, 15-36kg. Montowany na isofix, sprawdza sie bardzo dobrze. Syn nie narzeka, a to najwazniejsze, z miejscem w VII nie ma zadnego problemu. Poprzedni 9-18kg mielismy Ramatti zdaje sie, jakosciowo Cybex bije go na glowe. Ten Cybex ma regulowane oparcie i "roznie z dzieckiem", ale przy braku regulacji kanapy na wiele to sie nie zda - w westii tego oparcia oczywiscie. Ogolnie naprawde porzadnie wykonany fotelik.


  • 0

#70 KeySee

KeySee
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Kwidzyn/Nottingham
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:47, 03.08.2016

Czeka mnie zakup fotelika. W sklepie zaproponowali mi fotelik marki Westie 0-18 kg na bazie isofix. Czy ktoś miał taki fotelik? Jak z użytkowaniem tego fotelika?
  • 0

#71 spz

spz
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:53, 17.08.2016

Mnie także czeka zakup 9-18kg, tyłem do kierunku jazdy, czy możecie polecić coś jeszcze (po za Joie Stages o ktorym pisal Paka?), i dlaczego te wszystkie do jazdy tyłem z isofixem wg producentów nie pasują do accorda VII (sedan) a do VIII już pasują (wydaje mi się ze isofix jest identyczny w obu wersjach).


  • 0

#72 bacanahali

bacanahali
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:WJ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:09, 01.09.2016

Mnie także czeka zakup 9-18kg, tyłem do kierunku jazdy, czy możecie polecić coś jeszcze (po za Joie Stages o ktorym pisal Paka?), i dlaczego te wszystkie do jazdy tyłem z isofixem wg producentów nie pasują do accorda VII (sedan) a do VIII już pasują (wydaje mi się ze isofix jest identyczny w obu wersjach).

 

Ja mam Be Safe Izi Combi x3 Isofix i pasuje. Tourer 2005 rok. Tylem do kierunku, tylko sprawdz czy do sedana podejdzie bo jest ciut krotszy niz tourer.


  • 0

#73 Robson__007

Robson__007
  • Forumowicz
  • 626 postów
  • Skąd:Żyrardów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sol
  • KM:116
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:26, 01.09.2016

A mam takie pytanie, jak kupujecie isofix, to nie macie możliwości zamontowania go z przodu?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

pozdrawiam
Robert


#74 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:40, 01.09.2016

Z przodu nie ma isofix z założenia. Jedyna opcja montowania z przodu fotelika isofix jest tylko jeśli fotelik ten ma podwójny mechanizm mocowania, isofix lub pasami.


  • 0

#75 andrzej.baryczek

andrzej.baryczek
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:rybnik
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:38, 01.09.2017

odświeżę temat właśnie dzisiaj byłem w sklepie i przymierzałem do auta fotelik besafe izi comfort x3 isofix i fotelik był przesunięty na środek samochodu a od strony drzwi fotelik wisiał w powietrzu czy jest jakiś fotelik na isofix który by pasował do tego samochodu?

Chyba trzeba będzie kupić fotelik mocowany na pas czy ktoś może coś polecić.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq