Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Światła dzienne w halogenach

VIII dzienne halogeny drl

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
196 odpowiedzi w tym temacie

#91 Maciek 251

Maciek 251
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:37, 09.02.2016

Mają mocowanie na cztery śruby tak jak oryginał Osram, dorobię przejściówkę z blachy lub plastiku/teflonu na trzy punkty tak jak halogen który siedzi w zderzaku i powinno zagrać, są w tym wątku fotki z takiego montażu - myślisz że będą problemy?


  • 0

#92 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 20:44, 09.02.2016

Jeśli się nie ma dwóch lewych rąk to raczej nie. :)


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#93 grzegorz_k

grzegorz_k
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII LIFESTYLE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:58, 09.02.2016

a co powiecie o tych lampkach w ramkę halogenów? drl+fog i tylko 90$, fajnie wyglądają:

 

 

drle.jpg

 

mocowania 100x50 czyli pasują do polifta?


  • 0

#94 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 21:06, 09.02.2016

Ciekawe jak to wygląda jak świeci?  Mocowanie standardowe, więc będzie pasować.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#95 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:53, 21.03.2016

Czy jest jakaś różnica w jakości między światłami:

Osram

http://www.iparts.pl...101-946062.html

a Hadron

http://sklephadron.p...ht-okragle.html

To, że jest inny "kształt świecenia" to wiem, ale chodzi mi oto, czy Osramy są trwalsze, nie wypalają się, chodzi mi głównie o jakość lamp, czy duża jest różnica między Hadron a Osram bo cena Osram to x2 do Hadrona. Ma ktoś może zamontowane te Hadrony w polifcie VIII?


  • 0

#96 Rudzik

Rudzik
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:50, 26.03.2016

Dokładnie mam to samo pytanie.Z tego co się orientuję żeby zamontować Osram trzeba dokonać jakichś przeróbek co pewnie jeszcze bardziej podniesie cenę. Lampy z Hadron są połowę tańsze ale nie wiem jak z jakością. Nie podoba mi się że w tych drugich doświetlanie zakrętów włącza się przy naciśnięciu migacza zamiast przy skrecie kierownica -przynajmniej tak wynika z opisu.Jeśli ktoś ma zamontowane w Accordzie po lifcie lampy ze sklepu Hadron to proszę o opinie.Dodatkowo czy ktoś z forumowiczów montowal światła duolight w Krakowie?
  • 0

#97 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:22, 26.03.2016

Oglądałem dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów drl Maxled duolight z Hadrona zamontowane w jego aucie. Moim zdaniem wyglada to bardzo dobrze, nie odbiegają wyglądem od fabrycznych halogenów, rozmawiałem tez ze swoim Aso, które montuje takie światła i one pasują w miejsce halogenów do polifta bez żadnych przeróbek. Honda plaza montuje osram, on też pasują bez przeróbek, ale na 100% nie jestem pewien. Koszt osram w Honda plaza z montażem to 1300zl, drogo, światła z Hadrona kosztują 550zł, moje Aso chce 400zl za montaż, razem 950zl, tez drogo :) Montaż tych świateł Maxled jest podobno banalny, ale trzeba zdejmować zderzak, sam bym to zrobił, ale auto mam na gwarancji i ńie chęć żeby mi sie ktoś pózniej czepiał jak sam zamontuję. Generalnie drogie te świtała, czy to Osram, czy Maxled, ja pewnie zamontuje te z Hadron, 350zl taniej, dodatkowo jak się coś stanie z lampą to taniej wymienić. Maxled ma 2 lata gwarancji, Osram 5.
  • 0

#98 Rudzik

Rudzik
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:20, 26.03.2016

Ciągnąc temat: w sklepie hadron jest jeszcze wersja 2 tych świateł z węzykiem od dołu fajnie to wygląda http://sklephadron.p...ght-v2-9cm.html
  • 0

#99 Rudzik

Rudzik
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:29, 26.03.2016

http://www.hondaplaz...ndy-accord.html

 

Honda Plaza twierdzi,że lampy Osram led driving Fog są dedykowane do Accorda mimo ,że na liście producenta (dedykowanych modeli ) Honda nie jest wymieniona. Koszt świateł z doświetlaniem zakrętów ( takie mam) 1600 zł :( ciekawe czy w Krakowie jakieś ASO takie montuje.


  • 0

#100 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:51, 26.03.2016

Kupiłeś Osramy za 1600zl? Ja mam problem z wydaniem na światła 1tyś, jakbym miał zaplacici tyle za dzienne co kosztują Osramy to już bym chyba wolał xenony wypalać. Też mam doświetlania zakrętów, ale nie kumam po co doświetlaniem w dziennych, Co mają doświetlać jak jest widno?
  • 0

#101 Rudzik

Rudzik
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:44, 26.03.2016

Nie kupiłem, tylko taka jest cena w ASO Plaza-wkleilem linka.Trochę dużo....lekka przesada
  • 0

#102 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:00, 29.03.2016

Maxled - Einparts -Hadron kupione, pińcet zł, Aso założy mi za 400zł, ale będę ich szarpał o rabat :) Minus , że będą zderzak zdejmować, plus , że już te światła kilka razy montowali to się nie będą na moim aucie uczyć.


Użytkownik Jańcio edytował ten post 13:01, 29.03.2016

  • 0

#103 Rudzik

Rudzik
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:07, 19.06.2016

Maxled - Einparts -Hadron kupione, pińcet zł, Aso założy mi za 400zł, ale będę ich szarpał o rabat :) Minus , że będą zderzak zdejmować, plus , że już te światła kilka razy montowali to się nie będą na moim aucie uczyć.

 

I jak te światła ? Zadowolony Jesteś ? Chyba też się szarpnę .W Krężel w Krakowie za montaż chcą 350 zł 


  • 0

#104 Marcino Accord viii

Marcino Accord viii
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Rudnik Nad Sanem
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:13, 08.11.2016

Mam problem z kupnem ramek na halogeny w 3 sklepach powiedziano mi ze maja tylko na jedna strone.Wie ktos o co chodzi.Dodam ze chcialbym zamontowac w tych miejscach swiatla dzienne.W moim accordzie mam ramki pelne bez otworow na lampy.


  • 0

#105 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 16:21, 08.11.2016

Ja kupiłem OSRAMy ale te tańsze (FOG 103 - gdzie dzienne wyglądają jak dwa półksiężyce), bez doświetlania zakrętów (po co mi przepłacać skoro polift ma to i tak w fabrycznych reflektorach) za ~600zł (chyba okazyjna cena), mechaniczną część roboty mechanik ogarnął mi za 100zł. Mocowania pasują plug and play do polifta pomimo, ze OSRAM nie wymienia Accorda poliftoweog na liście zgodności. Ale wymienia któregoś Civica który używa dokładnie tych samych lamp fabrycznych więc siłą rzeczy muszą pasować. Mechanik nawet dał radę wymienić z kanału bez zdejmowania zderzaka ale dużo osłon z dołu zdjął. Elektrykę (wszystkie łączenia, przeróbki, dodatkowe kable, złączki, lutowania itp.) ogarnąłem sam.

 

Wersję OSRAMów z doświetlaniem (FOG 101) też oczywiście można założyć do polifta ale będzie drożej, dochodzi dodatkowe pudełko do upchnięcia pod maską (FOG 103 nie mają oddzielnej "centralki"), będzie więcej kabli do podłączenia. Doświetlania nie łączył bym wtedy pod migacze tylko pod fabryczne żarówki od doświetlania - żeby się załączało wtedy kiedy fabryczne doświetlanie się załącza.

 

Przedlift - wiadomo - OSRAMy i pewnie żadne inne nie-dedykowane do Accorda przedliftowego nie pasują beż znacznych przeróbek mechanicznych mocowania.


Użytkownik klosz007 edytował ten post 21:57, 08.11.2016

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, dzienne, halogeny, drl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq