Skocz do zawartości


RODO w HAKP

duży problem z accordem


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
29 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:14, 27.10.2009

melduje że accord naprawiony, problem tkwil z stacyjce i kostce stacyjki, teraz chodzi jak nalezy, odpala od strzala i nie gasnie. musialem tylko przelozyc immo do nowego kluczyka( spotkalem sie pare dni temu z wypowiedzia na tym forum ze czytnik immo czyta kod nawet jak kluczyk jest na fotelu, po moich obserwacjach wynika cos innego otoz immo jest odczytywane tylko przy odpalaniu auta a dlaczego ? :
-w starej stacyjce moglem wyjac kluczyk po odpaleniu auta, tak zrobilem i poszedlem z kluczykiem na strych domu a silnik dalej pracowal
-przy probie odpalenia juz z nowa stacyjka i nowym kluczykiem( stary byl przy stacyjce) oprocz st. kontrolek migal zielony kluczyk wiec immo nie bylo odczytywane pomimo czy bylo w poblizu stacyjki wiec tzreba bylo przelozyc i teraz chodzi jak nalezy

#17 koniczuk

koniczuk
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:21, 07.11.2009

Hej Dario111. Ja tylko z takim zapytaniem do ciebie bo poruszyles ten temat gasnacego silnika w czasie jazdy. Mam takiego samego Accorda jak ty i ten sam problem. Wczoraj zgasl mi na autostradzie przy 140km/h. Adrenalina idzie w zastraszajacym tempie zreszta cos o tym wiesz. Powiedz mi czy jak wymienie kluczyk (bo posiadam drugi chyba niezbyt czesto używany) to pomorze? Czy musze jednak wymienic ta kostke w stacyjce. Zreszta o tej kostce nic nie czaje bo moja wiedza odnosnie elektryki w aucie jest ograniczona. Jak bedziesz miec czas to napisz. Dzieki
KONICZuk

#18 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:20, 08.11.2009

Czy musze jednak wymienic ta kostke w stacyjce.

Musisz wymienić kostkę. Jedź do ASO, kup kostkę i ewentualnie do elektryka na wymianę. Powinno mu to zająć maks.godzine. Kostka się zużyła i po p[rostu wyłącza Ci zapłon

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:30, 08.11.2009

koniczuk to jest na 100% wina kostki, kup w aso albo gdzies na necie widzialem zamiennik za 80 zl a wymienisz ja bez problemu sam, jest do wpiecia jedna kostka chyba ze jak do niej nie dojdziesz bedziesz musial odkrecic stacyjke na ktorej sa dwie kostki ale wszystki sa innego rodzaju takze nie mozna sie pomylic przy podpinaniu. czytalem rowniez ze auto gasnie przez wadliwy immo od razu mowie ze jesli auto ci gasnie podczas jazdy to nie jest wina immo!! ja moglem wyciagnac kluczyk podczas jazdy i wyrzucic przez okno i dalej jechac. przy wadliwym immo jak odpala sie auto chodzi tylko rozrusznik i nic poza tym zero reakcji silnika natomiast przy wadliwej kostce mialem tak ze silnik lapal na chwile ale odrazu obroty spadaja do zera i gasnie. wymien kostke i bedzie ok

#20 koniczuk

koniczuk
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:31, 09.11.2009

Ok. Zobaczymy w takim razie ta kostke ale najpierw musze sie za nia rozgladnac. Niestety siedze w Anglii a tutaj dostep do takich rzeczy jest bardziej utrudniony wiec chyba bede skazany na jakis szrot albo ebay'a. Ale dzieki za info. Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-11-11, 21:28 ]
Hej Dario111 to znowu ja. Powiedz mi daloby rade zebys zrobil fote tej kostki co musialbym wymienic? Po zmianie kluczyka liczylem na to ze moze pomoze ale tak jak napisales..wielka d***..to nie jest to i teraz musze wiedziec co mam wymienic bo jak pisales jest w stacyjce kilka kostek..Jak mozesz to przeslij mi na konikon@wp.pl jak nie to spoko jakos sobie poradze metoda prob i bledow. Dzieki i do uslyszenia

[ Dodano: 2009-11-12, 17:30 ]
Hej Dario111 to znowu ja. Powiedz mi daloby rade zebys zrobil fote tej kostki co musialbym wymienic? Po zmianie kluczyka liczylem na to ze moze pomoze ale tak jak napisales..wielka d***..to nie jest to i teraz musze wiedziec co mam wymienic bo jak pisales jest w stacyjce kilka kostek..Jak mozesz to przeslij mi na konikon@wp.pl jak nie to spoko jakos sobie poradze metoda prob i bledow.

PS.
Znalazlem na allegro "cos". Czy to wlasnie chodzi o taka kostke? Musze chociaz wiedziec jak to wyglada zeby nie rozebrac calego auta ;)

Czekam na odp. Dzieki

[ Dodano: 2009-11-12, 17:31 ]
Zapomnialem zamiescic linka do aukcji allegro. To on http://www.allegro.p...nda_accord.html . Jeszcze raz dzieki

[ Dodano: 2009-12-02, 17:12 ]
Kostka znaleziona i wymieniona. Jezdze z nia od dwoch tygodni i nic sie nie rozlaczylo przez ten czas tak wiec brawo hondziaze za pomoc.
KONICZuk

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 04:36, 28.12.2009

Witam wszystkich
Mam honde 2000 Vtec wersje angielska i mam nastepujacy problem.

Czasami podczas jazdy miga lampka SRV po czym gasna wszystkie wskazniki no i gasnie silnik. Wyjme klaczyk ze stacyjki i wloze ponownie i czasami odpali a czasami nie.
Jak chce odpalic to rozrusznik kreci a silnik spada z obrotow i gasnie.Czasami probuje uruchomic i pedale gazu na full i nic to samo.
Te gasniecie silnika nie jest zawsze poprzedzone zapaleniem sie lampki poduszki airbag.Czasami dojezdzam do skrzyzownia i gasnie czasami samochod podskoczy na ograniczniku szybkosci i to samo itd.

Prosze o pomoc

Daniels

#22 koniczuk

koniczuk
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:51, 28.12.2009

Tak jak wiekszosc ludzi tutaj postaw na kostke stacyjki. U mnie wymiana pomogla w 100%.
KONICZuk

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:54, 16.02.2010

Odświeżę temat i dodam coś od siebie. Otóż byłem jakiś czas temu w ASO-wyregulować zawory, panowie powiadomili mnie, że przysługuje mi darmowy serwis gwarancyjny i że się do mnie odezwą w innym terminie, żeby się umówić. Dzisiaj właśnie odebrałem od nich tel. zapraszają mnie na wymianę kostki stacyjki i drążka stabilizatora. To jest chyba cicha akcja typu Toyota i blokujący się pedał gazu. Więc jak ktoś ma kłopoty z kostką stacyjki (ja ich chyba nie miałem, a przynajmniej nie było to odczuwalne) to niech zawija do ASO a nóż będzie miał takie szczęście jak ja i zostanie obsłużony za FREE 8-)

#24 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:27, 16.02.2010

panowie powiadomili mnie, że przysługuje mi darmowy serwis gwarancyjny i że się do mnie odezwą w innym terminie, żeby się umówić.

Byłeś chyba gdzieś za granicą albo to jedyne ASO w polsce gdzie tak się zachowują. Jeśli takie ASO macie w Rzeszowie to tylko pozazdrościć

#25 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:06, 16.02.2010

gbarc, to nie jest cicha akcja, stabilizatory to chyba juz wszyscy z forum pojechali wymienic jakis czas temu hehe. Z kostka stacyjki tez bylo.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#26 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 20:53, 17.02.2010

gbarc, to nie jest cicha akcja, stabilizatory to chyba juz wszyscy z forum pojechali wymienic jakis czas temu hehe. Z kostka stacyjki tez bylo.


NIE wszyscy :-( ja dzwoniłem do dwóch ASO i w każdym powiedziano mi, że moje auto nie podlega żadnym akcjom serwisowym :-(

#27 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:26, 17.02.2010

tarjei86, 2001 masz, moze juz bylo poprawione.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:09, 09.03.2010

ja moglem wyciagnac kluczyk podczas jazdy i wyrzucic przez okno i dalej jechac


dario no to gratulacje :-D , zapewniam, że jeżeli tak zrobisz to poziom adrenaliny przy 160 km/h i gasnącym silniku to bardzo niski stan :lol: . Zakręty będziesz brał jak motocykliści? Pochylając się :lol: . No chyba że przy wymianie kostki usunąłeś blokadę kierownicy.

#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:37, 09.03.2010

karlik tu masz racje, bylby problem z blokada kierownicy, ALEE ALEE czytaj ze zrozumieniem ponadto cytat wyrwany z kontekstu, chodzilo o immobilizer i jego dzialanie lub brak, poza tym jesli masz przekrecony kluczyk w stacyjce w pozycji 2 lub 3 to blokada jest wylaczona i jak mozesz wyciagnac kluczyk i to zrobisz, stacyjka zostaje w tej samej pozycji czyt. dalej, blokada jest wylaczona ...takze nie błysnąłeś

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:10, 30.05.2010

To oczywiscie był żart.
A teraz całkiem poważnie, mianowicie u mnie również był problem z wyłączaniem się samochodu w czasie jazdy lub z jego odpaleniem. Winna była kostka stacyjki - i tu najlepsze wymienili mi ją w serwisie w Warszawie za free w ramach akcji serwisowej. Samochód sprowadzony z belgii w tym roku. Facet oczywiście miał opór z tym, że żadnego wpisu w książce serwisowej, chociaż nie jest w tym przypadku potrzebna. Ale nie dajcie się spławić, niech dzwoni do Honda Polska i tam niech decydują czy podlega akcji czy nie, serwis nic nie ma do gadania. To centrala wyraża zgodę na akcję, a nie serwis. Przy okazji sprawdzenia po VIN doszła wymiana sondy lambda również za free (przy okazji geniusz w serwisie prawdopodobnie źle podłączył sondę, bo szalały obroty i zapalał się check engine - po zrobieniu 10 km i ponownej wizycie w serwisie kierownik nic podobno nie znalazł ale problem już się nie powtórzył). Także niech nie wciskają kitu, że na pewno nie podlega akcji lub biorą za to kasę. Proponuję telefon do innego serwisu lub naciskać żeby sprawdzili w centrali. W końcu to trochę kasy w kieszeni i usunięty problem, a samo sprawdzenie nic nie kosztuje.




IPB Skin By Virteq